Splitsko rodilište - iskustva

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Ajme Ane nije ni tebi bilo nimalo lako. Imala si i neke ok dr. i osoblje.. Nadam de da će idući put ipak bit bolje.. Meni nije jasno zašto u ovoj bolnici čini se forsiraju vaginalni porod ako se žena ne može otvorit. Mislim da je to najgore. Čak i ako je dijete visoko možda se može spustit skačući na lopti i sl. ali ovo otvaranje tj neotvaranje zvuči koma. Na kraju izmrcvarena opet na carski. 

    [lilypie.com]

  • Avatar MiniCooper26

    MiniCooper26

    Broj poruka: 615

    Prijavi adminu

    A_Ne

    Jedino ta doktorica “Kasandra” mi je skidala konce,s vrata mi je rekla “Jesi sretna što si dobila što si tražila (carski). Samo da znaš da si rodila gospojski.” Eto toliko, u kratko 😁.. Teško sam se odlučila za drugo dijete,samo zbog rodilišta, često sam sanjala taj porod ,budila se u znoju…a ne smatram da sam mimoza. Ni jedan trud nisam pustila glasa,dok nisam pukla nisam se nikome za ništa žalila niti išta zahtjevala. Btw i muž je bio uz mene i bez njega bi poludila skroz. Nije bio porod iz snova,niti blizu,al dobro smo obadvije…i mogu reći da sam rodila gospojski 😠🤬😒


    Oooo kako te razumin, nazalost 😣 imas i moje iskustvo par stranica prije
    .. Bilo prije 4 miseca… Jos se nisan skroz oporavila psihicki 🙄

    [lilypie.com]

  • Avatar sinjorinagusarica

    sinjorinagusarica

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    A_Ne

    Jedino ta doktorica “Kasandra” mi je skidala konce,s vrata mi je rekla “Jesi sretna što si dobila što si tražila (carski). Samo da znaš da si rodila gospojski.” Eto toliko, u kratko 😁.. Teško sam se odlučila za drugo dijete,samo zbog rodilišta, često sam sanjala taj porod ,budila se u znoju…a ne smatram da sam mimoza. Ni jedan trud nisam pustila glasa,dok nisam pukla nisam se nikome za ništa žalila niti išta zahtjevala. Btw i muž je bio uz mene i bez njega bi poludila skroz. Nije bio porod iz snova,niti blizu,al dobro smo obadvije…i mogu reći da sam rodila gospojski 😠🤬😒


    Kako te razumijem.. Ja sam rodila prije 6 godina i isto radi iskustva u rodilištu nisam se nikako mogla odluciti na drugo evo sve dosad. Ali stalno mi se vrte filmovi od prvog poroda. U rađaoni sam bila 23 sata.. Nece ovaj put sigurno bit tako, ali me svejedno strah njihove neljubaznosti i sto ti nista ne govore sto se događa. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu


    Treba pitat, ja uglavnom sve pitam kad idem na profile ako me pregledje liječnik koji šuti.. Bez pardona. To je moje tijelo i pregledava moje dijete. Ugl. bi mi uvijek odgovorili. Ima liječnika koje ne treba pitat i sve sami kažu. Doslovno ovisi o tome tko će se od njih naći u smjeni na porodu. 

    [lilypie.com]

  • Avatar sinjorinagusarica

    sinjorinagusarica

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    Nasty

    Treba pitat, ja uglavnom sve pitam kad idem na profile ako me pregledje liječnik koji šuti.. Bez pardona. To je moje tijelo i pregledava moje dijete. Ugl. bi mi uvijek odgovorili. Ima liječnika koje ne treba pitat i sve sami kažu. Doslovno ovisi o tome tko će se od njih naći u smjeni na porodu.


    Ja sam posla u bolnicu sa punim povjerenjem. Svi boxevi oko mene puni, zene vriste, ja glasa pustila nisam, 5 pitanja sam postavila 5 razlicitih doktora tijekom tih sati i to pristojno, a dobila ne neljubazne nego nehumane odgovore, necu ovdje ni pisati ali urezano mi je u pamćenje. Sestra mi na kraju, prije nego me u postrađaonu odvela, šapnula na uho :'da vi niste bili tako sabrani, ne bi bilo ni vas ni djeteta'. Ovaj put definitivno netko sa mnom a na mozak cu im se popeti s pitanjima oko svega. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Ja ti vjerujem. Ali ja ću postavit 125 pitanja ako treba. Bit ću dosadna ko proliv da prostite. Ovo mi je prvo i vjerojatno zadnje dijete koje sam teškom mukom začela. U toj istoj bolnici su mi dijagnosticirali tešku neplodnost a ja nakon toga prirodno i sa prirodnim pripravcima ostala trudna. Ma neću im dozvolit da me ignoriraju, da mi se bilo što desi s djetetom kazin bi napravila tamo, tužila bi ih sigurno. 

    [lilypie.com]

  • Avatar A_Ne

    A_Ne

    Broj poruka: 5

    Prijavi adminu

    Mislila sam da se neću odlučiti  dok se nešto u bolnici ne promijeni, međutim situacija u bolnici ne ide naprid ,a meni godine idu… U 5. misec mi je termin ,ali već sam na iglama zbog poroda… Privatni porod mi je preskup za moje financijsko stanje,tako da se bar nadam dogovorenom carskom,koliko god su to snovi za sad… Mislim da je porod stvarno jedno predivno iskustvo,da može biti lipo rodit prirodno,sa svojim trudovima,uz brižne i stručne babice,u pozi koja odgovara tvojoj fizionomij ,uz zlatni sat sa djetetom na prsima,uz muža,mamu.. ali to je ode  još uvijek privilegija bogatih ,dok je negdje sasvim normalno…  

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Puno toga kod nas nije normalno.. Ja doduše nisam za kućni porod. Ustvari ne želim dramit oko toga niti mi je bitno da mi bude savršeno.. Rodit ću nekako u taj jedan dan, samo da budemo živi i zdravi to mi je dovoljno, itako me više vidjet.
    Ane šteta da sad već razmišljaš o porodu, uživaj u trudnoći a o porodu razmišljaj u trećem tromjesečju.
    Bio je okrugli stol u organizaciji kluba trudnica i st. rodilišta gdje se raspravljalo o zadovoljstvu žena tijekom poroda u St. rodilištu i o pravu na informiranost rodilja. Jedan od sudionika je bio dr. Roje. Ispada da su u nekim stvarima pale statistike..u idnosu na zadnjih par god, a u nečem vrlo malo porasle. Glavni problem je što je to jedino rodilište u cijeloj županiji i nedostatak osoblja. Mi ni epiduralnu ne možemo dobit jer nema anasteziologa. Na stočiću se ne porađa jer nema babice koja se može posvetit samo jednoj rodilji. Kade za rađanje stoje za figuru. I nisu nikad ušle u upotrebu. Rajski plin možemo samo sanjat. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Itako me više vidjet neće.. 

    [lilypie.com]

  • Stelle123

    Broj poruka: 931

    Prijavi adminu

    Ma ne treba se opterecivat. Na puno toga ne mos utjecat. Na zalost, ne mos znat je li doktor nesto dobro napravija ili nije. Da se nekako tempirat da rodim u nedilju onda je najmanje te publike u igri. Inace, Nasty od bolova ne stignes disat, zatrazit vodu a kamo nesto pitat. Pogotovo ako se prvi put susreces s time. 

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.