Skraćeni cerviks, mirovanje, serklaža - iskustva

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • klarolina

    Broj poruka: 188

    Prijavi adminu

    Seka je bila u tjednima kao i ja ako se ne varam, ona je sad negdje na ulasku u termin? A trudići mogu potrajati još ohoho ili sve krene sutra, no ona je sad u odličnim sigurnim tjednima i pretpostavljam da je sad ostalo samo iščekivanje :)
    E baš to, 28 za Božić, 29 za Novu, pa okruglih 30 za Tri kralja :) onda još koji tjedan i budeš i ti ko seka iščekivala ;) Vjerujem da je užasno teško, samo to iščekivanje i neizvjesnost pojedu živce, ali nije zdravo toliko biti na iglama ni za tebe ni bebača, pa baš to što kažeš: zajahati val pozitive!
    Inače, kaže mi moja fizioterapeutica da je rođena u 28 tjednu, danas je žena i pol, a to je bilo prije 30+ godina. Ti ćeš svakako skupiti još tjedana, i uvjerena sam da najgore što se može dogoditi, ko meni sad, je da sva pripremljena robica bude velika :)

  • Avatar lillyy

    lillyy

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Mislim da ste bile isti termin, da Ona je sad 36 ili 37 tjedan, nisam sigurna, ali u svakom slučaju, sad je u sigurnoj zoni.

    Daaa, baš si simpatično to napisala, brojanje tjedana po blagdanima. Toga ću se i držati i veseliti se tome. 

    Hjoj, evo danas sam imala visok tlak i glavobolju. Pa je odlučeno da će mi se 3x dnevno mjeriti tlak…

    Hvala ti na još jednoj pozitivnoj priči vezano uz svoju fizioterapeuticu. Volim čuti takve priče i slučajeve, ohrabruju me i daju nadu.

    Hvala vam, žene, zaista.

  • Avatar lillyy

    lillyy

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    I draga klarolina, uskoro će tvoja bebica popuniti tu odjećicu

  • Avatar svea

    svea

    Broj poruka: 277

    Prijavi adminu

    Lillyy kako je? 
    Klarolina puse tebi i bebuški, uzivajte u blagdanima 🎄🥰❤️

    👼 spontani pobačaj 18.tt
    🌈👧2020.
    👶 2022.

  • Avatar jen_dva

    jen_dva

    Broj poruka: 98

    Prijavi adminu

    Bok, najavljena mi je hospitalizacija i serklaza u prvom mjesecu, naime dio cerviksa mi je odstranjen, pa ga je ostalo malo. Na mjerenju je bio 3.44 (12ti tjedan), sto meni izgleda normalno, medutim kako je kratak i oziljkast rekli su serklazu preventivno napraviti svakako. Ima li netko sa slicnim iskustvom, ne znam uopce sto me ceka. Jeste li mjerile cerviks u prvom tromjesecju i koliki je bio tada? 

    Je li uobicajeno nakon serklaze biti hospitalizirana ili je praksa slati na kucno mirovanje? 

    Rekli su mi da zasad sjedenje nije problem, i da generalno mirujem. Znaci ne pretjerani napori, tu i tamo lagana setnjica. Jeste i vi takve upute dobile? Ovo mi je prva trudnoca, jel druga trudnoca nemoguca ako je u prvoj radena serklaza?

    02/2023 💔👼 22tt

  • Avatar svea

    svea

    Broj poruka: 277

    Prijavi adminu

    Pozdrav, pretpostavljam da ti je rađena konizacija nekad u proslosti pa je zbog toga cerviks takav. Duzina zvuci ok i kod tebe je ocito samo preventivna serklaža. Vjerujem da ce sve biti ok, samo ce te pomnije pratiti kroz trudnocu. 
    Serklaža se obavlja pod anestezijom (ja sam u Petrovoj bila), dva, tri dana si u bolnici, dok obavis nalaze dan prije i sam zahvat i jos jedan, dva dana da se poprati stanje nakon serklaže. Kod mene je rađena zbog skraćivanja cerviksa, pa se moralo puno vise paziti i pratiti. 
    Inace imam kolegicu koja je imala cin i konizaciju, i mirovala je kroz obje trudnoce sa serklazom i sve je dobro proslo 😁 tako da se uvijek moze na sljedecu trudnocu, ali to ce ti najbolje znati reci liječnici nakon poroda. 
    Sve ostale upute o mirovanju ce ti isto dati liječnici, jer ja sam npr morala jako strogo mirovati, evo nasa Lillyy lezi u bolnici, netko mora samo smanjiti tempo, ne dizati tesko, znaci sve je jako individualno! 
    Ako imas kakva pitanja u vezi samog zahvata, tu sam 😁

    👼 spontani pobačaj 18.tt
    🌈👧2020.
    👶 2022.

  • Avatar svea

    svea

    Broj poruka: 277

    Prijavi adminu

    I da, jen_dva duzina tvog cerviksa je skroz dobra 😁 rekla bih izvrsna 😅 moj je sa 15tj bio na 24mm, a sa 18tj na 20! 

    👼 spontani pobačaj 18.tt
    🌈👧2020.
    👶 2022.

  • Avatar jen_dva

    jen_dva

    Broj poruka: 98

    Prijavi adminu

    svea

    Pozdrav, pretpostavljam da ti je rađena konizacija nekad u proslosti pa je zbog toga cerviks takav. Duzina zvuci ok i kod tebe je ocito samo preventivna serklaža. Vjerujem da ce sve biti ok, samo ce te pomnije pratiti kroz trudnocu.
    Serklaža se obavlja pod anestezijom (ja sam u Petrovoj bila), dva, tri dana si u bolnici, dok obavis nalaze dan prije i sam zahvat i jos jedan, dva dana da se poprati stanje nakon serklaže. Kod mene je rađena zbog skraćivanja cerviksa, pa se moralo puno vise paziti i pratiti.
    Inace imam kolegicu koja je imala cin i konizaciju, i mirovala je kroz obje trudnoce sa serklazom i sve je dobro proslo 😁 tako da se uvijek moze na sljedecu trudnocu, ali to ce ti najbolje znati reci liječnici nakon poroda.
    Sve ostale upute o mirovanju ce ti isto dati liječnici, jer ja sam npr morala jako strogo mirovati, evo nasa Lillyy lezi u bolnici, netko mora samo smanjiti tempo, ne dizati tesko, znaci sve je jako individualno!
    Ako imas kakva pitanja u vezi samog zahvata, tu sam 😁


    Hvala ti puno na odgovoru, da, konizacija je bila, dvije zapravo jer PHD na prvoj nije bio dobar. Drago mi je cuti pricu o kolegici jer me od pocetka trudnoce u Petrovoj tretiraju kao da sam toliko visik rizik da ce bit cudo ako iznesem do kraja. Jako si me smirila s odgovorom, velik mi je ovo stres zadnjih tjedana.

    02/2023 💔👼 22tt

  • Avatar jen_dva

    jen_dva

    Broj poruka: 98

    Prijavi adminu

    svea

    I da, jen_dva duzina tvog cerviksa je skroz dobra 😁 rekla bih izvrsna 😅 moj je sa 15tj bio na 24mm, a sa 18tj na 20!


    A u kojem si tjednu radila serklazu? Koji je bio okidac? Jel ti i nakon zahvata mjere i prate cerviks ili se podrazumijeva da ce sav drzati?

    02/2023 💔👼 22tt

  • Avatar svea

    svea

    Broj poruka: 277

    Prijavi adminu

    Serklažu su mi radili u 19.tjednu, jer je cerviks bio sve kraci i javila se i tunelizacija i Y oblik cerviksa pa je to bilo najbolje rijesenje 😊 nakon serklaže su samo provjerili jel sav drzi i tako na svakoj kontroli, uvijek je drzao, rekli su ta je to sad najvaznije i nisu mi ga vise mjerili…isto su me vodili kao vidokorizicnu. Realno tvoja situacija je njima visokorizicna jer oni je znaju kako ce se situacija razvijati kad trudnoca bude rasla i kako se bude povecavao pritisak na cerviks, takoder i sam zahvat je rutinski, ali uvijek ima rizike. Bez obzira na sve, ja sam uvijek sretnija kad se brinu i pusu na hladno 😅 

    Tko te vodi u Petrovoj?

    👼 spontani pobačaj 18.tt
    🌈👧2020.
    👶 2022.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.