Skraćeni cerviks, mirovanje, serklaža - iskustva

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar lillyy

    lillyy

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Drage moje, sretna nam svima Nova godina!
    Pozdrav iz karantene (gripa) 
    Eto što jedna nemarna cimerica napravi… 
    Srećom, čini se da je lakši oblik, a i stavljene smo u malo bolju sobu s boljim wc-om.
    Hjoj, mogla bi knjigu napisati o ex cimerici, kosa mi je na glavi skočila kad sam skužila da bi još mogla i u karanteni završiti s njom, srećom dijelimo samo wc s njom i njezinim cimericama iz druge sobe. Možete zamisliti koliko sam bila ljuta. Ležim tu to mumija mjesec dana, idem samo do wc-a i nazad, jedem u krevetu, kupam se svaki 2-3 dan, da bi mi u sobu stavili osobu sa psihičkim smetnjama koja unatoč sličnoj dijagnozi kao i ja ne može mirovati da joj život ovisi o tom, izlazi van odjela i bolnice uopće, odlazi u Konzum i trafiku po cigarete, puši nekoliko puta dnevno, prima razne posjete na  hodniku i onda je nema po 40-ak minuta… I onda se čudom čudi što razvije temperaturu i tresavicu i pokupi grupu  Još me sva razdragana došla vidjeti kad sam došla u sobu, ali dala sam joj do znanja da se ne želim družiti
    Povrh svih muka, još mi je samo trebala gripa od jedne nemarne ženturače
    Al dobro, velim, čini se da je blaži oblik i nadam se da će brzo proć. Sve što sam mogla pokupiti, navući i razviti u ovoj bolnici, uspjela sam
    Dobre vijesti, 29-i tjedan je tu, bebica je velika atletičarka, stalno me lupa i nadamo se da će nam nova godina donijeti i nešto dobrih promjena!
    Puse svima i vašim bebama!

    Ajme klarolina draga… Jesi još uvijek u bolnici? Nisam ni znala da to može biti tako opasno 

  • Avatar svea

    svea

    Broj poruka: 277

    Prijavi adminu

    Sretna nova godina drage cure ✨❤️ 
    Draga Lillyy jako mi je zao sto te jos i gripa uhvatila. Mogu mislit koliko si bijesna, ja sam se nazivcirala samo sto sam procitala!!! Kako nemarnih i groznih ljudi ima! 
    Drzi se i nek curka samo raste 💪💛 bravo za veeeeelikih 29! 
    Kako je seka? Nije jos rodila? 
    Klarolina mila, kako je? Nemam, hvala Bogu, iskustva, ali cula sam da moze biti grozno s tim mastitisom 😑 komica… 

    👼 spontani pobačaj 18.tt
    🌈👧2020.
    👶 2022.

  • Avatar lillyy

    lillyy

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Svea, seka nije još rodila, danas je bila tu u bolnici na pregledu. 
    Na sreću, čini se da je ova gripa lakšeg oblika. Već danas se osjećam nešto bolje.
    Bilo me strah kako će mi se sve to odraziti na zdravstveno stanje, međutim, hvala Bogu nalazi su uredni. Crp 21 (on me najviše brinuo), KS ok, tlak ok, jedino su jetreni enzimi malo povišeni, iako se ne razumijem u to i što to točno znači. Muž kaže da je to jer trošim puno lijekova. Ima li znalaca na forumu tko zna na što to ukazuje?
    Treći dan karantene protječe dobro, ženice su drage i normalne. Nek se samo ovo što je dobro nastavi, a loše izliječi.
    Kakvo je stanje sa ostalima? Klarolina?

  • Avatar svea

    svea

    Broj poruka: 277

    Prijavi adminu

    lillyy

    Svea, seka nije još rodila, danas je bila tu u bolnici na pregledu.
    Na sreću, čini se da je ova gripa lakšeg oblika. Već danas se osjećam nešto bolje.
    Bilo me strah kako će mi se sve to odraziti na zdravstveno stanje, međutim, hvala Bogu nalazi su uredni. Crp 21 (on me najviše brinuo), KS ok, tlak ok, jedino su jetreni enzimi malo povišeni, iako se ne razumijem u to i što to točno znači. Muž kaže da je to jer trošim puno lijekova. Ima li znalaca na forumu tko zna na što to ukazuje?
    Treći dan karantene protječe dobro, ženice su drage i normalne. Nek se samo ovo što je dobro nastavi, a loše izliječi.
    Kakvo je stanje sa ostalima? Klarolina?


    Ajde dobro, samo nek bude sve pod kontrolom i da cim prije prode gripa 💪💛 
    Za jetrene ne znam, moguce da je do lijekova, znam da postoji i kolestaza, jos jedna trudnicka boljka, ali najiskrenije se nadam da ce te to zaobići 😊 i da je ovo samo reakcija na lijekove. Ustvari, doktori bi ti rekli da je nesto alarmantno svakako 😁 
    Seka je blizu sluzbenog termina? Sve ok kod nje? ❤️💪

    👼 spontani pobačaj 18.tt
    🌈👧2020.
    👶 2022.

  • Avatar lillyy

    lillyy

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Seka je 38-i tjedan… Bila 34-i kad sam joj se pridružila u bolnici. Bila je jučer ovdje na pregledu, rečeno joj je da dođe opet za tjedan dana. Bome, drže se. Od svih kontrakcija, “rodit ću”, “sutra idem na carski”, eto di je ženska dogurala.

    Gripica jučer nije prelazila 37, niti došla do 37 stupnjeva. Kašljem i šmrčem dosta manje. Nadam se da je najgore od nje prošlo.
    Samo ne želim ni misliti što je svo to šmrkanje i kihanje napravilo mom napaćenom cerviksiću
    Kolestazu sam malo guglala i odmah prestala. Dosta je svakom danu zla njegova, kako veli Isus. 
    Imamo takav “mini sistematski” svaki ponedjeljak (KS, urin, tlak (doduše meni mjere 3x dnevno), vaganje). Ponedjeljci su mi bome stresni i udarni.
    Koliko sam skužila, do subote smo u karanteni, a onda u “slobodu”. Imam haljinu na prugice i tata mi je kupio masku za spavanje na prugice, sva sam si prigodno prison chic u tome.

  • Avatar svea

    svea

    Broj poruka: 277

    Prijavi adminu

    lillyy

    Seka je 38-i tjedan… Bila 34-i kad sam joj se pridružila u bolnici. Bila je jučer ovdje na pregledu, rečeno joj je da dođe opet za tjedan dana. Bome, drže se. Od svih kontrakcija, “rodit ću”, “sutra idem na carski”, eto di je ženska dogurala.

    Gripica jučer nije prelazila 37, niti došla do 37 stupnjeva. Kašljem i šmrčem dosta manje. Nadam se da je najgore od nje prošlo.
    Samo ne želim ni misliti što je svo to šmrkanje i kihanje napravilo mom napaćenom cerviksiću
    Kolestazu sam malo guglala i odmah prestala.Dosta je svakom danu zla njegova, kako veli Isus.
    Imamo takav “mini sistematski” svaki ponedjeljak (KS, urin, tlak (doduše meni mjere 3x dnevno), vaganje). Ponedjeljci su mi bome stresni i udarni.
    Koliko sam skužila, do subote smo u karanteni, a onda u “slobodu”. Imam haljinu na prugice i tata mi je kupio masku za spavanje na prugice, sva sam si prigodno prison chic u tome.


    Hihihi znas sto, super mi je sto si bez obzira na sve jako pozitivna!!! Bravo 💜 to je stvarno jako jako vazno i bitno je da sama sebe bodris i da vjerujes u vas dvije ❤️ 
    Bravo i za seku, jos ce ona i prenijeti 🤭 
    Blize se kraljevi i punih 30 😍✨ divno zvuci! 

    👼 spontani pobačaj 18.tt
    🌈👧2020.
    👶 2022.

  • Avatar lillyy

    lillyy

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Jučer mi naglo prekinuta karantena i vraćena sam u staru sobu na staro mjesto u stari krevet kraj svoje stare vruće cijevi.
    Uzv napravljen danas. Bebica ima 1480 g, plodne vode primjereno, sa njom je sve ok.
    Moje je stanje uznapredovalo nažalost. Sad je cerviks 6 mm, ušće V. Nadamo se izdržati koliko možemo. Uskoro 30, da.

  • klarolina

    Broj poruka: 188

    Prijavi adminu

    Jako si me nasmijala s ovim prison chic, svaka čast. Ima ljudi koji jedva drže glavu iznad vode, a ima onih koji se okrenu na leđa opuste se i plutaju. Vjerujem da taj tvoj stav uvelike pomaže. Nadam se da je gripa sad već stvar prošlosti :) mene tako ljute ti ljudi koji ne paze, a taaaako je lako pokupiti neku boleštinu. Evo muž mi kuri i sve ga boli, a zadnjih mjesec dana ide samo do dućana. Pazimo jako zbog bebe i nismo oboje bili bolesni godinu dvije, i baš sad… samo da mrvica ne pokupi, još mu ni službeni dan kad se trebao roditi nije došao, stvarno ne želim da se razboli još neko dulje vrijeme. 
    A uznapredovali nalaz, možeš ti jos koji tjedan tako, bez brige. A sjećam se kad sam ležala u bolnici u 32 tjednu da se nitko od doktora nije previše zivcirao i hrpu puta sam čula od njih i da se rodi bit će sve ok. Još samo malo i stvarno onda vise ne moraš brinuti. 

    A ja sam ok, odmah sam izašla iz bolnice, potpisala da hoću doma. Jer šta, dobivala bi tamo antibiotik i skidali bi mi temperaturu. To mogu i doma. A doma mi je bebica i muž pa je puno lakše. Plus nemjerljivo mi pomaže tuš i masaže a to u bolnici ne bi mogla. Sinoć popila zadnji antibiotik i sad čekanje da vidimo hoće se vratiti. Nadam se da neće. Mama mi je imala mastitis jednom mjesečno dok je mene dojila prvih 6 mjeseci, stvarno se nadam da ne dijelimo sudbinu. 

  • Avatar lillyy

    lillyy

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Super je da ste oboje tako odgovorni i savjesni, a i morate biti zbog mrvice. <3 Bitno je da se on sad drži i napreduje i ne pokupi ništa. 
    Od gripe mi je ostao još povremeni kašalj i šmrcanje, ali najgore je prošlo. Špicam se s aqua maris i uzmem još islu po potrebi.

    Zbilja misliš da mogu tako još koji tjedan unatoč nalazu? Danas mi je specijalizantica prije vizite sva entuzijastična pristupila “wow, skoro 30-i tjedan, jeste li mogli vjerovati da ćete izdržati toliko?”, a ja si mislim u sebi “draga moja, nadamo se još koji tjedan izdržati”Stvarno se nadam da ćemo i moć.

    Sada si dobro,  nakon antibiotika? Ma vjerujem da ti je bolje biti doma sad, s malenim i svojim duševnim mirom.

  • klarolina

    Broj poruka: 188

    Prijavi adminu

    Ma zašto ne bi izdržala. Ja sam izdržala 3 tjedna s trudovima, cerviksom 9mm i 3cm otvorena s njegovom glavicom zabijenom nisko. I uvjerena sam sa bi izdržala još da mi na kontroli nisu, isprike na vulgarnosti, tri puta gurali prste da provjere otvorenost jer nisu bili sigurni. 
    Sad sam skroz ok, sam nek tako i ostane, neću se još veseliti dok ne prođe neko vrijeme od antibiotika 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.