Skraćeni cerviks, mirovanje, serklaža - iskustva

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar svea

    svea

    Broj poruka: 277

    Prijavi adminu

    Marita

    Btw, Sveineriječi su mi posebno puno značile. Svea, ti si bila prva koja mi je odgovorila ❤️. I baš sam zahvalna na toj podršci i tebi i svim drugim curama, iskreno me veselio svaki dočekank tjedan i vaši susreti s bebama.


    💛💛💛💛🥲 
    Saljem puno ljubavi! 
    Ja sam se bas istinski radovala svih visokim tjednima i bebicama koje su stizale ❤️ Mgo, Mik, Klarolina, Pepy 🥰😊 nadam se da ste dobro i da uzivate sa svojim strucama 💚
    Lillyy javi stanje dok stigneš 💛 

    👼 spontani pobačaj 18.tt
    🌈👧2020.
    👶 2022.

  • Avatar svea

    svea

    Broj poruka: 277

    Prijavi adminu

    I Tajicul 💛💜 valjda nisam nikog zaboravila!

    👼 spontani pobačaj 18.tt
    🌈👧2020.
    👶 2022.

  • Avatar svea

    svea

    Broj poruka: 277

    Prijavi adminu

    Jesam, Klaudija 🙈❤️❤️

    👼 spontani pobačaj 18.tt
    🌈👧2020.
    👶 2022.

  • Avatar lillyy

    lillyy

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Hej, Marita, Svea!
    Prvo vas puno pozdravljam i potpisujem sve što je Marita napisala. Najgore je kad još ti moraš tješiti nekog usplahirenog člana familije koji te svaki dan pita kad ćeš doma, a ti sam znaš da nećeš doma ni sutra ni preksutra ni (dao dragi Bog) za koji tjedan… Uf, to me posebno nasekira, tim više što ni ja nisam na čisto oko svog stanja. I dalje je CRP povišen. Iscjetka na sreću više nije bilo.
    Jučer sam krenula sa deksametazonima. Danas druge dvije doze. Doktori kažu da je to preventiva, a pa nek je. I ja ću se osjećati sigurnije s tim.
    Sutra 27 tjedana. Nekako me hrabri što će na viziti od sutra govoriti da sam u 28-om tjednu. To je drugi milestone.
    Svea, ti si napisala da si rođena sa 27 tjedana? Evo i to je utješno znati. 

  • Avatar lillyy

    lillyy

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Bubamaza, molim te, pokušaj mirovanje shvatiti ozbiljno. Mene su zbog cerviksa od 12 mm i y ušća odmah zadržali u bolnici na strogom mirovanju, utrogestanima, tokolizi i antibioticima. Dan prije kod moje ginekologice, cerviks je bio 24 mm. Te velike oscilacije u dužini, mojih 24 pa preko noći 12, pa i tvojih 10 i sad 30 me iskreno zbunjuju i ne znam što bi mislila o njima. Profesorica koja me pregledavala kaže da je to do aparature.
    Ni ja nisam osjećala nikakve bolove osim bolove u zdjelici koje sam pripisivala širenju maternice. Ne znam koliko mi je sad cerviks, ne znam ni kad ću idući put na pregled. Djeluje mi kao da se vode “don't fix it if it's not broken”, ne popravljaj ako nije pokvareno, tj. da sve dok ne krvarim i nemam trudove, da nek ležim i mirujem. 2x dnevno poslušaju svima srčeka i to mi je utjeha da je zasad ok i da malo srčeko kuca.
    Meni je ovo prva beba, tebi treća, to zasigurno isto igra ulogu. Ne znam kaj bi ti pametno rekla osim da miruješ što više. Ja možda dolazim iz mjesta panike i možda kod tebe situacija zaista nije tako alarmantna, ali to bi savjetovala svakom tko je ikad imao kratak cerviks i krvarenje. 

  • Avatar svea

    svea

    Broj poruka: 277

    Prijavi adminu

    Marita ❤️ da, ja sam rodena s 27tjedana 💪 ali tvojoj curki zelim barem još 8 tjedana u maminoj buši, a moze i duze 💪 
    Bubamara pozdrav 😊 jako je nezahvalno komentirati tuđe nalaze i stanje, bez da znamo sve informacije. Koju si uputu o mirovanju dobila od doktora? 
    Svakako smanjiti tempo ne bi bilo lose, i paziti na dizanje tereta, to je posebno opasno kod niske posteljice. Takoder, kojeg je oblika cerviks? Velika je razlika između otvorenosti i ulozivosti. Ako si otvorena to je problem, ali obzirom da pises vrh prsta, to je ulozivost i za trecu trudnocu je to sasvim uredan nalaz. Takoder cerviks od 30mm je skroz uredna fuzija za tvoje tjedne, ali opet napominjem, ne znam koji je oblik, ako je T, mislim da nemas nikakve brige oko cerviksa. Jedino pripaziti zbog te posteljice, ali to ti liječnik najbolje moze savjetovati… 💛

    👼 spontani pobačaj 18.tt
    🌈👧2020.
    👶 2022.

  • Avatar svea

    svea

    Broj poruka: 277

    Prijavi adminu

    Sad ponovno citam da ti je preporuceno mirovanje, probaj sljedeca tri tjedna mirovati koliko mozes, pa cete vidjeti stanje na kontroli. Ne znam, ja sam za oprez, ako je opravdan… 
    Lillyy zaboravila sam pitati, imas kakve nuspojave od deksametazona? 

    👼 spontani pobačaj 18.tt
    🌈👧2020.
    👶 2022.

  • Avatar svea

    svea

    Broj poruka: 277

    Prijavi adminu

    Sad ponovno citam da ti je preporuceno mirovanje, probaj sljedeca tri tjedna mirovati koliko mozes, pa cete vidjeti stanje na kontroli. Ne znam, ja sam za oprez, ako je opravdan… 

    Lillyy zaboravila sam pitati, imas kakve nuspojave od deksametazona? 

    👼 spontani pobačaj 18.tt
    🌈👧2020.
    👶 2022.

  • Avatar lillyy

    lillyy

    Broj poruka: 97

    Prijavi adminu

    Bubamaza, oprosti, krivo sam skužila 30 mm nije loše, oprosti ako sam te prepala. Ovo što je Svea napisala, slažem se sa svime. 

    Svea, danas sam primila treću dozu. Ne znam koliko je do neke generalne panike, ali osjećam valunge i neku anksioznost, nadam se prolaznu. Sisterica me upozorila da se ona osjećala kao nadrogirana, ali tada je isto primala tokolizu 50 ml/h, pa je možda bilo i do toga. Nek još primim večernju dozu i to je to.

  • Avatar svea

    svea

    Broj poruka: 277

    Prijavi adminu

    lillyy

    Bubamaza, oprosti, krivo sam skužila30 mm nije loše, oprosti ako sam te prepala. Ovo što je Svea napisala, slažem se sa svime.

    Svea, danas sam primila treću dozu. Ne znam koliko je do neke generalne panike, ali osjećam valunge i neku anksioznost, nadam se prolaznu. Sisterica me upozorila da se ona osjećala kao nadrogirana, ali tada je isto primala tokolizu 50 ml/h, pa je možda bilo i do toga. Nek još primim večernju dozu i to je to.


    Drzi se ❤️ tokoliza još uvijek? Jel znas kakav je plan za dalje ili se to mijenja iz dana u dan? 

    I daaa, velikih 27. 🎉💪 Bravo cure

    👼 spontani pobačaj 18.tt
    🌈👧2020.
    👶 2022.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.