Skraćeni cerviks, mirovanje, serklaža - iskustva

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Arsancres

    Arsancres

    Broj poruka: 1250

    Prijavi adminu

    Slee

    Danas zavrsila u bolnici zbog bolova (sumnjaju na urinoinfekciju ili bubreg) i sad u bolnici mi izmjerili cervix 4cm, a moja doktorica dvaput u razmaku od 4 tjedna 3,2. Kako je to moguce, ja sam mislila da on ne moze narasti? Sad koja je od njih tocno, ne znam.


    Joj baš mi je žao što ti se to događa, nadam se da je nešto bezazleno ipak  ❤️
    Jesi morala ostati ili su te pustili doma? 
    U pravilu, cerviks ne može narasti, jedino je netko mogao krivo izmjeriti, par mm još ajde, al je ovo baš veliko odstupanje. 
    Ja bih se držala ove manje mjere i ponašala u skladu s tim tj. vodila bih se da je ipak manji. Ne znam doduše kakva je tebi tvoja gin. Misliš li da je ona ofrlje izmjerila? 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Slee

    Slee

    Broj poruka: 2313

    Prijavi adminu

    Mislim da moja nije ofrlje izmjerila jer su joj dvaput dosle iste mjere. Ova danas se cak namucila da dodje do cerviksa jer mi je kao zabacen skroz iza i onda kad je nasla je rekla 4cm i jos se cudile ona i sestra sto mi je uopce moja dr rekla da moram mirovati na nalaz od 3,2 jer je to po njima isto dobar nalaz. Ostala sam u bolnici, ne znam hoce li mi prije izlaska netko mjeriti cerviks opet. Malo mi nije svejedno da me tako kopkaju stalno. 

    👩🏻‍🏫👨🏼‍💻Oboje ‘89.
    🌀1..2020. vanmaternicna - odstranjena oba jajovoda
    🌀5.2020. Beta+ blaga stimulacija ET - biokemijska
    🌀9. 2020. Beta+ 14 folikula, 2 blaste ET - missed ab
    🌀12.2020. Fet - bligted ovum
    🌀Blaga trombofilija
    🌀5.2021. Repromed - 3 blastice, 2❄️❄️, ET jedne - progesteron depo, heparin - imamo srce!
    🪄🌈
    🌊M💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Arsancres

    Arsancres

    Broj poruka: 1250

    Prijavi adminu

    Slee

    Mislim da moja nije ofrlje izmjerila jer su joj dvaput dosle iste mjere. Ova danas se cak namucila da dodje do cerviksa jer mi je kao zabacen skroz iza i onda kad je nasla je rekla 4cm i jos se cudile ona i sestra sto mi je uopce moja dr rekla da moram mirovati na nalaz od 3,2 jer je to po njima isto dobar nalaz. Ostala sam u bolnici, ne znam hoce li mi prije izlaska netko mjeriti cerviks opet. Malo mi nije svejedno da me tako kopkaju stalno.


    Takav dojam sam i ja dobila, da je tvoja dr. okej tj. ako je već uočila skraćen cerviks i odlučila to popratiti, meni ne djeluje kao netko tko bi sad baš se usudio liječiti “krivu dijagnozu”…Ne mislim da netko ne može pogriješiti niti da su svi dr. savršeni, ali i na kontroli je ispalo opet da je on dugačak koliko je izmjerila ona prethodno.
    Ja bih prije rekla da su u bolnici krivo izmjerili, tim više što kažeš da nije prvo niti mogla, možda je onda sama upisala 4 jer nije mogla dobiti točne mjere. Znaš i sama da je većina bolničkih uzv-a lošija jer su stari, nitko ne ulaže u tu opremu na našu žalost. 
    Ja sam do 38tjedna bila kod svog gin, tek u 38 išla u TA, tamo su mi po uzvu bebu uvijek krivo procijenili po težini, ali ne sad ono 200,300 grama što je očekivano, nego doslovno 700,800 što je baš veliko odstupanje. Kad sam došla u rodilište, par sati prije poroda su mi rekli 650 grama više, ja sam bila uvjerena da će biti kak je moj gin rekao, +- neka gramaža, ali jednostavno sam bila sigurna da nema šanse da je tak velika razlika. I bilo je kako sam i mislila, tj. sve se poklapalo s mjerama mog ginekologa…mislim da puno bolnica niti nema neke dobre aparate da mogu baš biti detaljni po pitanju mjera i sl. Npr.u 32tt sam završila na hitnoj, par dana nakon pregleda kod svog gin, tamo su mi napisali 720 grama više nego moj gin 2 dana prije. Tu težinu nije moj gin napisao ni na idućem pregledu, tak da 😅
    Vjeruj svojoj dr, ali ništa ne mora značiti što je kraći, samo slušaj upute koje ti je dala i bit će sve ok ❤️ vjerujem da ti je sad užas što si tamo, ali bolje je da si barem pod nadzorom, sigurno će puno prije naći uzrok nego da si od doma išla na kojekakve pretrage pa čekala nalaze. 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Arsancres

    Arsancres

    Broj poruka: 1250

    Prijavi adminu

    A i to čuđenje za mirovanje na 32mm je totalno neopravdano. S duljinom cerviksa treba biti jakooo oprezan, naravno da je bitan oblik i zatvorenost, ali lančano jedna reakcija prati drugu i uopće nije to ništa za čuđenje, mislim pa nisi bila ni 20tt s tim cerviksom, nije to uopće poželjno niti nešto što bi se samo tako prepustilo slučaju. Bolje reagirati na vrijeme i pokušati izbjeć neku situaciju. Suluda im je reakcija stvarno 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Slee

    Slee

    Broj poruka: 2313

    Prijavi adminu

    Arsen hvala na opsirnom odgovoru, da, slazem se da su reagirali bzvze, ipak je meni vec u 19tt bio skracen. Ja sam jucer izasla iz bolnice, nisu mjerili cerviks da ne kopkaju stalno, ali su prstima provjerili da sam zatvorena i kazu da ne moram mirovati strogu. Ja ipak hocu jer #paranoja, bar do iduceg mjerenja koji je 29. 

    👩🏻‍🏫👨🏼‍💻Oboje ‘89.
    🌀1..2020. vanmaternicna - odstranjena oba jajovoda
    🌀5.2020. Beta+ blaga stimulacija ET - biokemijska
    🌀9. 2020. Beta+ 14 folikula, 2 blaste ET - missed ab
    🌀12.2020. Fet - bligted ovum
    🌀Blaga trombofilija
    🌀5.2021. Repromed - 3 blastice, 2❄️❄️, ET jedne - progesteron depo, heparin - imamo srce!
    🪄🌈
    🌊M💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Arsancres

    Arsancres

    Broj poruka: 1250

    Prijavi adminu

    Slee

    Arsen hvala na opsirnom odgovoru, da, slazem se da su reagirali bzvze, ipak je meni vec u 19tt bio skracen. Ja sam jucer izasla iz bolnice, nisu mjerili cerviks da ne kopkaju stalno, ali su prstima provjerili da sam zatvorena i kazu da ne moram mirovati strogu. Ja ipak hocu jer #paranoja, bar do iduceg mjerenja koji je 29.


    Ma samo ti miruj, bolje to preventivno još koji tjedan pa onda laganini sve stigneš :D
    Super da si izašla i da je sad sve ok ❤️❤️❤️ javi kak je prošlo 29. 🥳

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar MarVel

    MarVel

    Broj poruka: 168

    Prijavi adminu

    Vidim da se nije već neko vrijeme tu pisalo, ali probat ću svejedno da ne otvaram novu temu. Na zadnjem pregledu mi je izmjeren skraćeni cerviks - 34 mm, zatvorena, 5. mjesec trudnoće tj. 20 tt. Doktor nije puno rekao, samo duphaston, magnezij i mirovanje, a ja sam se od straha sva ukočila i nisam pitala ništa (mada mi je gin stvarno ok), koliko je opasno, hoću li morati na serklažu, smijem li se prošetati do trgovine…Ne čučim, ne saginjem se nepotrebno, itd. Iduća cervikometrija mi je za tjedan dana. Baš sam uplašena. Ohrabrila su me vaša pozitivna iskustva.

    💖 06/22 rođena naša ljubav, curica
    🙍‍♀️ (41) - amh katastrofa, ostalo sve ok
    🙎‍♂️ (38) - sve ok

  • Avatar MarVel

    MarVel

    Broj poruka: 168

    Prijavi adminu

    proljetnica

    Ne trebaš biti uplašena niti mirovati, to je sasvim uredan cerviks. Koliko je realno da svaka druga trudnica u hr ima patološku trudnoću, sve na komplikacijama, sve na mirovanjima dok vani žene uredno rade do 2-3-4 tjedna pred porod i imaju svega 5 pregleda tijekom trudnoće.


    Hahahah hvala ti na pozitivnom stavu, trudim se definitivno biti pozitivnija i opuštenija jer biti u stresu sigurno ne pomaže. Znam da moje frendice u Skandinaviji imaju po par pregleda u trudnoći (nema uzv svakih mjesec dana), možda se kod nas predijagnosticira, ali živim tu gdje živim i nisam liječnik. 

    💖 06/22 rođena naša ljubav, curica
    🙍‍♀️ (41) - amh katastrofa, ostalo sve ok
    🙎‍♂️ (38) - sve ok

  • Gabi321

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, zanima me misljenje i iskustva. Otvorena 32 mm.. Trudna sam 31 tjedan.. 

  • Nooha

    Broj poruka: 277

    Prijavi adminu

    Gabi321

    Pozdrav svima, zanima me misljenje i iskustva. Otvorena 32 mm.. Trudna sam 31 tjedan..


    Hej, pretpostavljam da je to za prst ili dva možda - meni mjere u prstima pa nisam sigurna ovo za milimetre. No,
    svaka otvorenost u tim tjednima zahtjeva strogo mirovanje i to je to! Nema tu puno filozofije… Ako nema trudova i uz strogo mirovanje može se dogurati daleko…
    Ja sam dobila strogo mirovanje u 30 tt i evo nalaz za sad ostao isti - ali sam ozbiljno shvatila mirovanje! 
    Sretno! 🌺❤️🌹

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.