Skraćeni cerviks, mirovanje, serklaža - iskustva

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Arsancres

    Arsancres

    Broj poruka: 1250

    Prijavi adminu

    Ja sam čak naišla na neke članke koji linkaju istraživanja da to strogo mirovanje nije imalo pozitivan utjecaj na žene sa skraćenim cerviksom, da je ispalo da je veći postotak onih koje su mirovale na kraju imao prijevremeni porod, a one koje su smanjile aktivnost, rodile terminsku djecu.. Ali naravno, aj ti znaj.
    Puno puta se i to mirovanje preporuči odmah trudnicama u slučaju prevencije, što shvaćam, ali ono, nije baš univerzalni recept za sve.
    Vidjet ćemo baš sad kakve su nam situacije :D držim ti fige da će ti se ponoviti moj scenarij 

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Slee

    Slee

    Broj poruka: 2313

    Prijavi adminu

    Da, to sam i ja cula, a sad ti znaj! Mislim da cu lezati do iduceg pregleda pa vidjeti kakvo je stanje! 
    Drzim i ja tebi fige! 

    👩🏻‍🏫👨🏼‍💻Oboje ‘89.
    🌀1..2020. vanmaternicna - odstranjena oba jajovoda
    🌀5.2020. Beta+ blaga stimulacija ET - biokemijska
    🌀9. 2020. Beta+ 14 folikula, 2 blaste ET - missed ab
    🌀12.2020. Fet - bligted ovum
    🌀Blaga trombofilija
    🌀5.2021. Repromed - 3 blastice, 2❄️❄️, ET jedne - progesteron depo, heparin - imamo srce!
    🪄🌈
    🌊M💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Slee

    Slee

    Broj poruka: 2313

    Prijavi adminu

    Izvjestaj: pred dva tjedna cerviks 3,2, danas na 22tt cerviks 3,3 - znaci ostao je isti! I dalje unutarnje usce zatvoreno i super! I dalje mirovanje, wc-krevet + dozvoljena setnja laganini po kuci. Sada cekamo 3 tjedna i novo mjerenje 🥳🥳 ja zadovoljna, doktorica zadovoljna

    👩🏻‍🏫👨🏼‍💻Oboje ‘89.
    🌀1..2020. vanmaternicna - odstranjena oba jajovoda
    🌀5.2020. Beta+ blaga stimulacija ET - biokemijska
    🌀9. 2020. Beta+ 14 folikula, 2 blaste ET - missed ab
    🌀12.2020. Fet - bligted ovum
    🌀Blaga trombofilija
    🌀5.2021. Repromed - 3 blastice, 2❄️❄️, ET jedne - progesteron depo, heparin - imamo srce!
    🪄🌈
    🌊M💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Arsancres

    Arsancres

    Broj poruka: 1250

    Prijavi adminu

    Slee

    Izvjestaj: pred dva tjedna cerviks 3,2, danas na 22tt cerviks 3,3 - znaci ostao je isti! I dalje unutarnje usce zatvoreno i super! I dalje mirovanje, wc-krevet + dozvoljena setnja laganini po kuci. Sada cekamo 3 tjedna i novo mjerenje 🥳🥳 ja zadovoljna, doktorica zadovoljna


    Juhuuu!! Baš sam pomislila danss na tebe :))
    Ma ostat će ti kao meni ajde, još izdrži malo i onda samo razmišljaj kak će otvaranje ić brže :D

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Slee

    Slee

    Broj poruka: 2313

    Prijavi adminu

    Arsencres bas sam se ja tebe sjetila kd je rekla da je ostao isti! Samo neka nastavi tako i dalje. Kod nas na zimskim bebama je bas navala s tim kracenjem cerviksom zadnje dane, nemam pojma kakav je to trend odjednom postao. Drzim fige svim curama! 
    Tebi iduci tjedan pregled? Kazes ti brzi porod (nadam se u terminu) - moze, potpisujem 😀

    👩🏻‍🏫👨🏼‍💻Oboje ‘89.
    🌀1..2020. vanmaternicna - odstranjena oba jajovoda
    🌀5.2020. Beta+ blaga stimulacija ET - biokemijska
    🌀9. 2020. Beta+ 14 folikula, 2 blaste ET - missed ab
    🌀12.2020. Fet - bligted ovum
    🌀Blaga trombofilija
    🌀5.2021. Repromed - 3 blastice, 2❄️❄️, ET jedne - progesteron depo, heparin - imamo srce!
    🪄🌈
    🌊M💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Arsancres

    Arsancres

    Broj poruka: 1250

    Prijavi adminu

    Slee

    Arsencres bas sam se ja tebe sjetila kd je rekla da je ostao isti! Samo neka nastavi tako i dalje. Kod nas na zimskim bebama je bas navala s tim kracenjem cerviksom zadnje dane, nemam pojma kakav je to trend odjednom postao. Drzim fige svim curama!
    Tebi iduci tjedan pregled? Kazes ti brzi porod (nadam se u terminu) - moze, potpisujem 😀


    Da, meni je u srijedu :D
    I proći će sve okej, vidjet ćeš. Ja kad sam došla u bolnicu, već sam bila dugo u trudovima, bila sam otvorena 4 na 5cm i rečeno mi da je cerviks nestao već, tako piše i na nalazu 🤭 ja sam se stvarno solidno otvarala za prvorotku, jel imala ta saga sa cerviksom veze ili ne, nisam sigurna, ali ja ću vjerovat da je 😂
    Uopće ne znam šta bih rekla, kak se to potrefi, al bitno da su barem ginekolozi skužili na vrijeme, puno olakšava ako si pod nadzorom i ako to doktor ipak prati sve. 
    Držim ti fige da i za 3 tjedna bude sve ok ❤️

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Arsancres

    Arsancres

    Broj poruka: 1250

    Prijavi adminu

    Slee ja danas bila na pregledu, cerviks mi bolji nego u prvoj trudnoći, 36mm :D každ dr. da bi idealno bilo 38mm za moje tjedne i broj poroda, ali da obzirom na povijest prve trudnoće je ovo odlično i on je zadovoljan. Ponavljam opet za svaki slučaj na idućem pregledu za 4 tjedna :) a ako opet bude okej onda kaže da više ne moramo ništa, da se onda i očekuje već da se skraćuje. 
    Tako da, vidiš da ima pozitive, nisu ti cerviksi uvijek tako strašni ❤️ držim ti fige da nastaviš dobar niz 🥳🥳🥳

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Slee

    Slee

    Broj poruka: 2313

    Prijavi adminu

    Bas sam mislila jucer na tebe i skicala na proljetnicama ako si se javila! Super, eto, neka nam tako dobri nizevi i ostanu! 

    👩🏻‍🏫👨🏼‍💻Oboje ‘89.
    🌀1..2020. vanmaternicna - odstranjena oba jajovoda
    🌀5.2020. Beta+ blaga stimulacija ET - biokemijska
    🌀9. 2020. Beta+ 14 folikula, 2 blaste ET - missed ab
    🌀12.2020. Fet - bligted ovum
    🌀Blaga trombofilija
    🌀5.2021. Repromed - 3 blastice, 2❄️❄️, ET jedne - progesteron depo, heparin - imamo srce!
    🪄🌈
    🌊M💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar 🌼TiKi🌼

    🌼TiKi🌼

    Broj poruka: 1834

    Prijavi adminu

    Slee

    Arsencres bas sam se ja tebe sjetila kd je rekla da je ostao isti! Samo neka nastavi tako i dalje. Kod nas na zimskim bebama je bas navala s tim kracenjem cerviksom zadnje dane, nemam pojma kakav je to trend odjednom postao. Drzim fige svim curama!
    Tebi iduci tjedan pregled? Kazes ti brzi porod (nadam se u terminu) - moze, potpisujem 😀


    Bitno da ti je unutarnje usce zatvoreno. Miruj, nemoj cucati, dizati tesko, dugo sjediti. Meni je bio skracen cerviks od 14.tjedna, na strogom mirovanju doma do 31.tjedna. Tad sam zavrsila u bolnici jer sam se pocela otvarati iznutra. Dobila sam rds profilaksu i bila  na tokolizi do 37.tjedna. Rodila 36+4. Isti dan kad mi je skinuta tokoliza. Bitno je to mirovanje i cesce cervikometrije. Sretno! 

    👨‍🔧 ‘91., bez dijagnoze
    👩‍⚕️’ 92., PCOS, endometrioza, IR, blagi oblik trombofilije
    Poliklinika BetaPlus
    1.AIH 7/2019. Beta 0
    2.AIH 9/2019. Beta 201, abrup. placente u 24.tt 👼
    3.ICSI 9/2020. 1js,1 zametak, transfer 2.dan, Beta 0
    4.ICSI 11/2020. 3js, 2 zametka, transfer 3.dan =👶💗
    1🐧
    [lilypie.com]

  • Avatar Slee

    Slee

    Broj poruka: 2313

    Prijavi adminu

    Danas zavrsila u bolnici zbog bolova (sumnjaju na urinoinfekciju ili bubreg) i sad u bolnici mi izmjerili cervix 4cm, a moja doktorica dvaput u razmaku od 4 tjedna 3,2. Kako je to moguce, ja sam mislila da on ne moze narasti? Sad koja je od njih tocno, ne znam. 

    👩🏻‍🏫👨🏼‍💻Oboje ‘89.
    🌀1..2020. vanmaternicna - odstranjena oba jajovoda
    🌀5.2020. Beta+ blaga stimulacija ET - biokemijska
    🌀9. 2020. Beta+ 14 folikula, 2 blaste ET - missed ab
    🌀12.2020. Fet - bligted ovum
    🌀Blaga trombofilija
    🌀5.2021. Repromed - 3 blastice, 2❄️❄️, ET jedne - progesteron depo, heparin - imamo srce!
    🪄🌈
    🌊M💙
    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.