Sisačko rodilište

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar lady_bug

    lady_bug

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    A gle, sta da ti kazem… ja bas i ne podnosim bol ali meni osobno drip nije bio toliko strasan, ocekivala sam gore. Ali to ti ovisi od osobe do osobe. Jedno cu ti reci za sigurno, kad primis bebaca prvi puta u ruke, zaboravit ces na svu tu bol.


  • Avatar Irca

    Irca

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Čestitam lady_bug!!!
    Tvoje iskustvo pomaže pri odluci gdje otići roditi. Kakve su sobe i općenito osoblje?
    Ja se dvoumim između Pakraca i Siska jer su mi na skoro istoj udaljenosti.

  • Avatar Lucy16

    Lucy16

    Broj poruka: 1202

    Prijavi adminu

    Ako kazes da bas ne podnosis bol, a izdrzala si- to me tjesi. Pripremam se na bol, ali kad ne znas na kakvu i koliko, tesko se pripremiti. Hvala na javljanju. Uzivaj u bebacu! 

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar lady_bug

    lady_bug

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Irca, hvala :) Sobe su ti obicne cetverokrevetne sa kupaonicom. U svakoj sobi imas i klimu i tv stoga je dosta ugodno. Osoblje je sasvim ok, ima jedna doktorica koja zna biti malo cangrizava ali se ja uopce nisam obazirala na nju. Uglavnom na osoblje nemam kritiku. Prema tebi su onakvi kakva si ti prema njima xD

    Lucy, jako se tesko pripremiti za bol ali na kraju se sve isplati :)


  • Avatar Irca

    Irca

    Broj poruka: 35

    Prijavi adminu

    Lady_bug hvala na odgovoru.
    Za Sisak sam dosad, kao i od tebe, čula lijepa iskustva pa ako se odlučim za Sisak mislim da neću pogriješiti. Istina, kako se odnosiš prema njima tako će i oni prema tebi, ali vjerujem da je to svugdje tako.

  • Avatar Lucy16

    Lucy16

    Broj poruka: 1202

    Prijavi adminu

    Ovo za odnos prema osoblju……

    Ne znam, ja sam odgajana tako da znam reci molim, hvala, izvoli, oprosti. Nenametljiva sam, sramezljiva tako da ne gnjavim ljudi, cak i kad trebam nesto ne usudim se traziti. Pogotovo ne volim da me netko sluzi, skace oko mene i sl. Mislim da cu takva biti i u rodilistu ( naravno, ako budem pokretna i mogla voditi brigu o sebi) i ne vidim onda razlog da bi oni bili drugaciji prema meni.

    Ali, bojim se da svagdje ima osoblja kojem se ne radi njihov posao i kojem ides na zivce da se ne znam kako ponasas. 

    Nazalost,  znam slijepu osobu koja je nedavno bila u bolnici u Sk i na vlastiti odgovornost je dosla doma jer tamo nije mogao funkcionirati. Nisu ga htjele odvesti na wc, dat mu casu vode, nahraniti ga. To je uzasno!

    Svaka cast iznimkama.

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar lady_bug

    lady_bug

    Broj poruka: 20

    Prijavi adminu

    Lucy, znam o cemu pricas ali ja se nisam susrela sa osobljem koje nije radilo svoj posao. Sestre s kojima sam se ja susrela imale su strpljenja sa mnom pogotovo kad je u pitanju bebac. U tri dana sto sam bila tamo jedno pet puta sam bila pitana dali zelim da one promjene pelenu i tako to. Cak i kad sam se isla prvi put tusirati sestra mi je drzala sapun ( to mi je bilo tako neugodno jer sam bila mobilna i sve to, a ona izinstirala ).
    Ali opet sigurna sam da se na svakakve ljude moze naici.


  • Avatar Lucy16

    Lucy16

    Broj poruka: 1202

    Prijavi adminu

    Lady, lijepo je sto ima i takvih sestara i nadam se da ce i mene dopasti takva jer ne znam sta me ceka i kakva cu ja biti poslije poroda. Ali kad se sjetim komentara sestre sto je drzala tecaj da rodilja nije bolesna i da rodilje zovu sestre da im ustekaju punjac ili dodaju vode, grozim se. Pa sta ako ih zovu i za to, ako zena to ne moze??? Bila je neka starija sestra koja je bas imala malo nazadno razmisljenje. Zene se trebaju patiti na porodu, to je prirodno i tako……

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Ninachh12

    Ninachh12

    Broj poruka: 541

    Prijavi adminu

    E Lucy nadovezat cu se na tvoj zadnji post za uštekati punjač i dodati vode. Pošto znam iz prve ruke od kumine mame koja tamo radi. Neke rodilje su jako zahtjevne, znači, u 3h po noći je rodilja pozvala sestru da joj ušteka punjač, a utičnica je iznad glave (vjeruj mi da ju možeš sama uštekati, moja utičnica je bila direkt iznad glave) je malo bezobrazno, zar ne? Pogotovo jer je dijete te iste rodilje bilo kod te sestre da si ta ista rodilja može odspavati. 
    Dodati vode? Moj ormarić je bio točno pored kreveta, i imala sam 2 boce na ormariću i 2 boce u ormariću i ne možeš doć do svoje vode jedino ako imaš slomljenje ruke :P Smatram da je ta sestra na tečaju apelirala na to da su neke rodilje stvarno zahtjevne, i ponašaju se kao kraljice.
    Ako je žena baš baš loše i izgubila puno krvi itd naravno da ce joj doći pomoći s vodom i punjačem i sl. stvarima, ali ako je žena prirodno rodila i dobro je ne vidim potrebu da se maltretiraju sestre. 
    Nemoj se naljutiti, ovo je samo moje stajalište i moj stav. (Ja sam mediciska sestra po struci i zato znam da su poneki pacijenti jako jako zahtjevni bez nekog posebnog razloga)

    [lilypie.com]

  • Avatar Lucy16

    Lucy16

    Broj poruka: 1202

    Prijavi adminu

    Ninachhh, razumijem te i to je u redu. Ok ako je sve nadohvat ruke. Ali kad cujes tako nesto osjecas se malo zastraseno. Zar ih sad necu smjeti zvati ni za sto?? Bila sam par puta kratko u bolnici na par dana i nisam nikad izmisljala i izvoljevala. Kazem, ne volim da me se tetosi i netko ima brigu oko mene ako ja to mogu sama. Druga stvar ce biti ako ja to necu moci.

    [daisypath.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.