Sisačko rodilište

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Vitara

    Broj poruka: 400

    Prijavi adminu

    Hvala puno. Nisam znala to za apartman. Znaš li koliko se plaća? Treba li muž imati covid test? 🙄 Na stranicama bolnice piše da treba. 
    A koliko si bila u predrađaoni? Mene su zadnji puta stavili odmah u rađaonu i bila sam tamo cijeli dan s mužem. Nije bila gužva pa možda zato. Ali to je bilo prije 7.5 god pa se možda što promijenilo. 

    👩39, 👱‍♂️40, 👦 7 g, pokušavamo 4 g
    Amh 31, IR, mthfr, PAI-1 4G/5G homozigot
    Ostali nalazi u redu.
    2 aih, 1 prirodni, 4 ivf-a
    4 biokemijske
    4/23 prirodna trudnoća
    Stiže curica. 💓
    5.1. s 38+4 stigla L, sc

  • Arijana92

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    30e je po danu. Ma ništa kad pogledaš a stvarno je stoput lakše. Kad već kreneš na ctg i budeš blizu termina pitaj nekoga od njih gore u rodilištu i neka ti rezerviraju za te datume kad će ti trebati. Znam da je teško znat kad će to krenut, al eto. Da te netko ne pretekne
    A covid test sam i ja čula da treba ali da moramo sami kupiti, i jesmo ja sam ga imala kod sebe u torbi no muž kad je došao nitko nije tražio ništa pa ga ni nije napravio. Doduše to je bilo prije 2mj a sad je kakti opet krenula aktivno korona pa neznam dali se šta promjenilo. 
    Ja sam u predrađaoni bila 4h, i tad nije bilo nikoga u nijednom boksu u rađaoni, znaci jedina sam bila s trudovima i za rodit pa eto. 
    Susjeda je rodila u 4.mj i ona mi je rekla da je njezin muž bio cijelo vrijeme s njom, i poslije na hodniku onih 2h kad budeš s bebom, a nama to nisu dozvolili. Tko bi ih znao vise, to izgleda kako naletiš na koju smjenu pa kako i koliko tko dozvoli

  • Vitara

    Broj poruka: 400

    Prijavi adminu

    Hvala na info. 
    Mislila sam da treba pcr test ili brzi u nekom laboratoriju, zar priznaju i ovaj iz ljekarne?? Ma, kako bude ustvari. Ovo što kažeš, na koga naletiš. 🤷 

    👩39, 👱‍♂️40, 👦 7 g, pokušavamo 4 g
    Amh 31, IR, mthfr, PAI-1 4G/5G homozigot
    Ostali nalazi u redu.
    2 aih, 1 prirodni, 4 ivf-a
    4 biokemijske
    4/23 prirodna trudnoća
    Stiže curica. 💓
    5.1. s 38+4 stigla L, sc

  • Arijana92

    Broj poruka: 55

    Prijavi adminu

    Ma ništa. Pa eto meni je ta susjeda rekla da su njih tražili da muž napravi tamo obični test iz ljekarne prije nego uđe u rađaonu i tako smo i mi kupili, no nismo morali čak ni to 😂
    Ja nisam ni mislila da će mi muž biti na porodu pošto nismo odradili tečaj, doslovno smo pred sami kraj trudnoće saznali da se može bez ičega. Ako imaš još koga poznatog raspitaj se dali se šta promijenilo zbog korone. I držim fige da naletiš na super smjenu, iako eto stvarno su svi ok. Samo neki dozvole manje, a neki više. 

  • Avatar mom.I

    mom.I

    Broj poruka: 91

    Prijavi adminu

    Vitara

    Pokušaj podizanja teme!!
    Ima li netko novijih iskustava??


    Evo ja sam rodila u lipnju ove godine. 
    Tad je pratnja bila dozvoljena, nikakav tečaj nije bio potreban, ali trebao je muž imati covid test iz ljekarne i oni ga po dolasku testiraju (i jesu).
    On, nažalost, nije stigao na porod jer se malcu jako žurilo, ali pustili su ga da bude s nama kad je došao na hodniku ispred rađaone sve dok nisu morali ići obaviti carski. 
    Za osoblje imam samo pohvale, svi su bili dobri, pristojni, pomagali.. Pokažu sve u vezi dojenja, ako negdje zapneš, pomognu.
    Za apartman nisam ni znala tako da se mogu osvrnut samo na normalne sobe. U sobi su bila 4 kreveta, nas je najviše bilo 3. Čiste su sobe i uredne. Ja sam tamo bila prije 10 godina i nema nekih promjena osim što sam tad imala tv u sobi, a sad ne 😂
    Bebu dovedu u sobu nakon par sati od poroda i stalno bude s tobom, ako je sve u redu. Ujutro ih uzmu za dječju vizitu, a navečer za kupanje. Za njih sve imaju tamo, od robice, do kreme, maramica i pelena. Pokažu ti što i kako i dalje je sve na tebi. Ja imam kćer i kad su me pitali jesam ikad prematala bebu rekla sam da nisam mušku jer je mene to baš patilo kako ću 😂 sestra je odmah rekla da je to još lakše - nije bilo. 🤦🏼‍♀️
    Za pupak su i meni rekli da se po novom ničim ne tretira, meni ni vodu nisu spominjali, osim ako patronažna kaže drugačije. Samo su rekle da treba biti suho. Mi smo to slušali dok nam patronažna nije došla i naravno rekla da uzmemo octenisept i tyrosur. Čim smo krenuli s time, otpao je pupak. Mislim da ovako ne bi još jer se malac stalno zapišavao pa se nikako nije moglo osušit 😅
    Posjete su isto bile dozvoljene samo na 15 minuta od 15 do 17h, jedna osoba po rodilji, ali nije da broje minute, nitko ne pravi problem za koju minutu više. Mi se nismo dogovarale za vrijeme posjeta jer je moj muž mogao doći doslovno u tih zadnjih 20ak minuta zbog posla, tako da su jedan dan ipak bila njih dvojica u isto vrijeme i pušteni su bez problema unutra. Samo dobije ono plavo odijelo, kapu i masku.
    Ako je sve u redu s mamom i bebom, treći dan se ide kući.
    Eto, ako je pomoglo - drago mi je. 😊

    L 💝 2013. | and in this world, she is my world |
    V 💙 2023. | we made a wish and you came true |

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.