Pušenje u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Loreen

    Broj poruka: 1090

    Prijavi adminu

    Nixie


    Joooooooooj, što ne volim kad je netko takav 
    Mislim, nije ni meni lijepo vidjeti trudnicu da puši, al šteti i čips i ovaj zrak i coca-cola i nema šta ne pa nitko ne napada te mame.
    Osobno, sam prestala pušiti čim smo počeli planirati bebu i drago mi je da je tako. Zadovoljna sam sobom, ponosna na sebe i sretna što ne trošim novac na to više i što ne smrdim niti ja niti moja odjeća.
    Ali to ne znači da sve žene na svijetu moraju prestati pušiti zato što sam ja prestala i zato što je to super. Ajme. Ona sigurno živi u balonu sa svježim zrakom, pije samo izvorsku vodu i gricka celer cijeli dan i savršena je. Bljuv 

    potpisujem

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Nixie


    Joooooooooj, što ne volim kad je netko takav 
    Mislim, nije ni meni lijepo vidjeti trudnicu da puši, al šteti i čips i ovaj zrak i coca-cola i nema šta ne pa nitko ne napada te mame.
    Osobno, sam prestala pušiti čim smo počeli planirati bebu i drago mi je da je tako. Zadovoljna sam sobom, ponosna na sebe i sretna što ne trošim novac na to više i što ne smrdim niti ja niti moja odjeća.
    Ali to ne znači da sve žene na svijetu moraju prestati pušiti zato što sam ja prestala i zato što je to super. Ajme. Ona sigurno živi u balonu sa svježim zrakom, pije samo izvorsku vodu i gricka celer cijeli dan i savršena je. Bljuv 

    Ne volim ta preseravanja “ko je bolja majka”, jer “biti majka” ima previse dimenzija da bi se moglo klasificirati i ocjenjivati. Tako da…to sto ne pusi je ne cini “dobrom majkom” po defaultu. Ma uzas.

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar ivek 30

    ivek 30

    Broj poruka: 167

    Prijavi adminu

    Ja sam jedna od onih mama koja je prije trudnoce pusila kutiju cigareta dnevno,  kada sam saznala da sam trudna, smanjila sam na 5-6 dnevno i u zadnje vrijeme pusim 2-3 dnevno, ali nikada nisam osudivala nikoga tko je radio suprotno i uzasno me to nervira kada me netko osuduje. recimo te 2 cigarete su bi bas za gust i sa bijelog marlbora sam presla na neke zrak cigarete. grozno mi je da nemogu prestati, ali ako nista drugo barem sam drasticno smanjila i zaista su mi te 2-3 na dan za gust.

    [lilypie.com]
    [daisypath.com]

  • Avatar lollipop

    lollipop

    Broj poruka: 737

    Prijavi adminu

    ja isto kao i ivek strastveni pušač…kad sam piškila na test i vidjela dve crtice sam prestala ali ipak sam parputa zapalila…u ovih 18.tjedana jedno 10 cigareta možda

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • miky21

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu
    Obožavam cigare, i mislila sam da necu moc bez njih…al uvijek sam sebi govorila, čim zatrudnim, prestajem….I tako sam nakon sto sam saznala, nakon 5-6 dana prestala.Dosta mi je pomoglo to što su mi cigari malo smrdili, jer sam imala i mučnine..I evo 4mj.nepušim,ali iskreno da vam kažem,sada mi fale…Maštam o onim tenucima kad skuham kavicu i uživam u cigaru….Mislim da cu kad prestanem dojit opet počet.Užasno mi je vidit trudnicu sa trbuhom i cigarom, al ne osuđujem nikoga, svaka majka želi najbolje za svoju bebu i ako se nemože odreć cigara jebiga…nismo svi isti!
  • Avatar lollipop

    lollipop

    Broj poruka: 737

    Prijavi adminu

    ja sad vidim da od ovog mog zadnjeg posta nit sam zapalila niti imam želju, uopće mi se više ne javlja taj gušt…
    juuupiiii

    [lilypie.com]

    [daisypath.com]

  • Avatar Fluffy2

    Fluffy2

    Broj poruka: 645

    Prijavi adminu

    Meni je osobno odvratno za vidjet bilo koju zenu s cigaretom a kamoli trudnicu, a ipak i sama to radim. Ne sluze mi za smirenje nego za cisti gust, ono 1-3 dnevno a nekad i nijedna, zavisi. Oduvijek u sportu i veliki problem s plucima, receno mi je ako ne izbacim i tu jednu dnevno da mi slijedi astma ubrzo. Međutim također imam veliki problem s probavom gdje ni glicerinski cepici ne pomazu. Samo kava i cigareta ujutro na taste. Kad sam zatrudnila nisam zapalila nijednu prva 3 mjeseca i onda sam skoro na hitnu zavrsila zbog zatvora od 11 dana. I onda sam rekla bolje ta jedna cigareta ujutro nego zatvor danima. Svaka ima svoje razloge, ako nije pretjerano ne osuđujem…ali da je ruzno za vidjet je.. zato pusim doma :)

    Fluffy

  • Lady@

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Prije trudnoce pusila sam i do dvije kutije cigareta…sto nije za pohvalu…ali od kako sam saznala da sam trudna, prestala sam. I nije bilo nikakvog soka za organizam. Tako da se buduce mame koje puse ne boje ‘soka’ jer im nece biti nista. Osjecat ce se bolje i napraviti si uslugu, takoder i bebici te kucnom budetu.

    Lady@

  • Avatar visnjass

    visnjass

    Broj poruka: 512

    Prijavi adminu

    Meni se dogodio klik u glavi.. sve je to psiha. Kasnila mi mjesečnica a ja nikad živčanija  (ne zbog toga nego općenito-godinu i pol smo se nadali ‘tom’ kašnjenju)
    Tako da sam ja tih dana pušila kao nikad u životu, tražilo me i skoro pa sam palila jednu na drugu 
    Peti dan izostanka mjesečnice napravila test i saznala da sam trudna i gotovo s cigaretama, sad ih ni na televiziji ne mogu vidjet

    https://lb1f.lilypie.com/9YJKp1.png [lb1f.lilypie.com]

  • Tita

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Zene, prije trudnoce sam pusila i vise od kutije dnevno… Ostala sam trudna i prvih 3 mjeseca su mi se cigarete gadile zbog mucnina. A sad sam se tako razocarala u neke zene i ne mogu vjerovat sta sve neke pisu.. Ubijas dijete, gusis dijete, ugrozavas zivot djeteta, bla bla bla…. A da razmislite malo sto to jos sve steti djetetu osim cigareta??? Po tome bi bilo najbolje da se sve trudnice zatvore u 4 zida sa specijalnim prozorom koji ima prociscivace zraka da nebi nam slucajno pala dlaka s glave ili nedaj boze da se prehladimo.. (vjerojatno bi i za to bile krive cigarete)…. A sta je s onima koje pojedu 2 kile sladoleda dnevno, vecinom jedu u megicu, ili se prezderavaju pitaj boga s cime se truju ali cigarete su zivo zlo i dalje… Poznam vise trudnica koje su pusile ili propusile u trudnoci nego onih koje su prestale.. Trudna sam 7 mjeseci i zapalim cigaretu kad osjetim potrebu i hvala bogu svi smo zivi zdravi svi odlicno napredujemo i nema nikakvih naznaka posljedica pusenja cigareta… Dakle zakljucak je samo bit umjeren i normalan u svemu. Ne postoji dobro ili lose, jedino dobro je normalno ili nikako drugacije. A sad mozete me svi popljuvat i rec sto god zelite, rekla sam svoje misljenje.. I btw ako se bebi ili mami u trudnoci treba desiti nesto lose, svi mi znamo da ce se desiti sa cigaretama ili bez cigareta.. Nismo sve iste. 👍

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.