Pušenje u trudnoći

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ljubav2

    Ljubav2

    Broj poruka: 333

    Prijavi adminu

    Slažem se sa sva tri posljednja komentara :D
    i slažem se Lollypop ovo za kašice.. moja jedna poznanica je cijelu trudnoću (svako jutro, po 3,4 sata) sjedila na kavi u lokalnom kafiću, pušila i pila kavu za kavom.. kad je rodila opet je jutra provodila u kafiću sa industrijskim kašicama,jogurtima i u dimu, a doma ništa skuhano..sad mala jede samo hrenovke, pire i salame.. naravno da su to krajnosti koje niti jedna zdrava glava ne opravdava, opomeneš i daš dobronamjeran savjet al na ništa se nikoga ne može natjerat..

    Trudnica koja ne može prestat poželjno je da smanji na minimum svih minimuma i bit će ok :)

  • Avatar katja8

    katja8

    Broj poruka: 11

    Prijavi adminu

    weee netko me razumije!!!hvala  :D

  • Avatar cloudy

    cloudy

    Broj poruka: 3222

    Prijavi adminu

    što se pušenja tiče, prije trudnoće pušila sam 20ak cigara dnevno - nekad više, nekad manje… i kad sam saznala da sam trudna od više doktora sam čula da je bolje smanjit nego naglo izbacit cigarete… tak i tak sam pušila onih 7 tjedana dok nisam znala da sam trudna… i smanjila sam na prvo desetak, a kak se trudnoća bližila kraju na 3-4 dnevno… čak sam “bila tolika nemajka” da sam ispušila cigaru i na putu u bolnicu kad mi je vodenjak punkuo… i to je bila 3. taj dan… i šta je bilo na kraju? ništa… curka se rodila kao super napredna i zdrava beba apgar 10/10, za tjedan dana će 2 mjeseca i napredna je :D da li bi tako bilo i da nisam pušila, ne znam… vjerojatno… a da sam pušila više… isto vrlo vjerojatno… i da..i sad za vrijeme dojenja pušim isto par cigara dnevno… 
    a što se nezdrave klope, čipsa i cole tiče… i to sam konzumirala u trudnoći, a bome čips jedem i sad…ne svaki dan i ne u ogromnim količinama, ali zašto ne… 
    smatram da je bitnije ne odricati se ničega, jer sretna mama - sretna beba

  • Avatar Bublica123

    Bublica123

    Broj poruka: 1083

    Prijavi adminu

    Ja sam misljenja da nista nije vrijedno rizika pogotovo kad se radi o zdravlju bebice koja ne moze birati…uz sve lose sta nas okruzuje na sta ne mozemo utjecati najmanje sta mozemo napraviti je barem pokusati rijestit se tog otrova…ja sam uspjela i neizmjerno sam ponosna na to

    [lilypie.com]

  • Avatar Sara9

    Sara9

    Broj poruka: 790

    Prijavi adminu

    Ja prvih 6 mjeseci nisam ni jednu zapalila. a poslije toga, sad kad me uvati želja zapalim, ne pravdam se, al to nikad nije više od jedne u dva dana, nekad i u tjedan. Baš mi lipo sidne, zapalim one šta imaju 0.1 katrana, čisto radi osjećaja.

  • Avatar Ashley

    Ashley

    Broj poruka: 504

    Prijavi adminu

    Ja sam pušila do prije 7 mjeseci .  MM i ja smo se dogovorili da treba poraditi na djetetu. Tada sam zaključila da mi je bolje prestati sada, pa biti sada živćana, nego kada zatrudnim pa biti onda živčana. Prestala sam bez problema, tj. kada bi mi se pušilo pojela bih bananu (banana je i  inače voće kojeg obožavam i jedino voće koje volim jesti).

    Nisam pobornik pušenja u trudnoći, ali sam sigurna da je nekada prije, u vrijeme dok je moja mama mene nosila (ona nije pušila), bilo žena koje su pušile u trudnoći i oko toga se nije radio bauk. 
    Možda griješim, ne znam. Dokazano je, valjda, da se djeca pušačica rađaju u prosjeku 300g lakša?! 
    Ostavljam svakoj budućoj mami da sama odluči što i kako će postupati za vrijeme trudnoće. Ja sam odlučila da neću pušiti, tj. da ću se riješiti te navike prije trudnoće i sretna sam radi toga jer :
    1. ne trošim novce na cigarete
    2. ne smrdim ko pepeljara
    3. okuse bolje osjećam
    4. vjerojatno još ima pluseva ali ovo su neki koje mogu sa sigurnošću potvrditi.

    [lilypie.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    pikica


    Ja sam misljenja da nista nije vrijedno rizika pogotovo kad se radi o zdravlju bebice koja ne moze birati…uz sve lose sta nas okruzuje na sta ne mozemo utjecati najmanje sta mozemo napraviti je barem pokusati rijestit se tog otrova...ja sam uspjela i neizmjerno sam ponosna na to

    to i ja kazem. Ali s obzirom da nisu svi jakog karaktera da mogu reci “gotovo i dosta”, onda barem svesti na minimum. Ne “minimum”, nego bas MINIMUM. Dakle, ako nemos bez cigare uz kavu, popijes 1 kavu i popusis 1 cigaru, ne 3.

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Ovo sam nasla na jednom portalu. Kao nepusacica, buduca majka i akademski obrazovana zena, jos jednom ne mogu vjerovati sto sve zena moze reci zeni, na kakve niske grane je novinarstvo spalo i kakvi sve ljudi imaju pristup medijima. 

    Najradije bi joj trisketinu opalila, jer mislim da kao i u vecini stvari u zivotu, i ovdje moze vrijediti ona “tko je bez grijeha neka baci prvi kamen”. Tko je ona da nekome govori da je losa majka skrivajuci se iza nicka i ne rekavsi nista o sebi i svojim navikama?! 

    www.mami.hr/clanak/pusacice-popusite

    Odvratno.

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    Nemojte ni citat zapravo. Nije za trudnoce da citaju ta smeca i sekiraju se.

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Avatar Nixie

    Nixie

    Broj poruka: 1015

    Prijavi adminu

    Joooooooooj, što ne volim kad je netko takav 
    Mislim, nije ni meni lijepo vidjeti trudnicu da puši, al šteti i čips i ovaj zrak i coca-cola i nema šta ne pa nitko ne napada te mame.
    Osobno, sam prestala pušiti čim smo počeli planirati bebu i drago mi je da je tako. Zadovoljna sam sobom, ponosna na sebe i sretna što ne trošim novac na to više i što ne smrdim niti ja niti moja odjeća.
    Ali to ne znači da sve žene na svijetu moraju prestati pušiti zato što sam ja prestala i zato što je to super. Ajme. Ona sigurno živi u balonu sa svježim zrakom, pije samo izvorsku vodu i gricka celer cijeli dan i savršena je. Bljuv 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.