Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • lolita1

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Evo i mene, cijeli vikend letim i nikako uloviti vremena da vidim što se sve pisalo. :)
    Čestitam svima na novim plusićima i uspješnim pregledima, ja idem na prvi sada u srijedu.Tea96 - meni se u prvoj trudnoći nenormalno vrtilo i srce mi je htjelo iskočiti iz prsa, na kraju smo ustanovili da mi je nisko željezo. Možda da to provjeriš?
    AriBari - ja sam isto Rh-, ali sam imala sreću da mi je i prva kćer na kraju isto Rh-. Planira li tko od vas raditi NIPT test? 

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    AriBari

    Mama_anaje li ti ovo prva trudnoća i znaš li koja krvna grupa ti je suprug/partner?
    Ostale cure, hvala, ma tako i idemo dan po dan tjedan po tjedan optimistično ali biti svijestan da može otići u oba smjera.

    Prva mi je trudnoća. Suprug ne zna krvnu grupu, nije bilo potrebe do sada 

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Tea96

    Meni je tsh bio 0.92 i u 1. I u 2. trudnoci, mislim da je do 2.5 okej, vjerojatno ces dobiti terapiju nakon trudnoce se vrati u normalu.Gdje su ostale mame, nadam se da je sve okej, nisu bas aktivne proljetnice osim nas novih par 🤭
    Slj. mjesec vec dolaze ljetne trudnice 😁

    Da i ja mislim da je tako. Sad ne znam da li mi je dugo čekati do prvog pregleda da bi se sve to vidjelo ili da gnjavim ginića prije? Pregled mi je tek za 25dana, u 9-om tjednu.

    22.08. +

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    lolita1

    Evo i mene, cijeli vikend letim i nikako uloviti vremena da vidim što se sve pisalo. :)
    Čestitam svima na novim plusićima i uspješnim pregledima, ja idem na prvi sada u srijedu.Tea96- meni se u prvoj trudnoći nenormalno vrtilo i srce mi je htjelo iskočiti iz prsa, na kraju smo ustanovili da mi je nisko željezo. Možda da to provjeriš?
    AriBari - ja sam isto Rh-, ali sam imala sreću da mi je i prva kćer na kraju isto Rh-.Planira li tko od vas raditi NIPT test?

    Ja ne planiram. Kako bude bude. Voljela bi jedino ranije znati spol, jer imamo problem s odabirom imena, pa da smislimo do poroda :)Prvo dijete je dobilo ime tek mjesec dana poslije poroda  

    22.08. +

  • lolita1

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Minnieus

    lolita1

    Evo i mene, cijeli vikend letim i nikako uloviti vremena da vidim što se sve pisalo. :)
    Čestitam svima na novim plusićima i uspješnim pregledima, ja idem na prvi sada u srijedu.Tea96- meni se u prvoj trudnoći nenormalno vrtilo i srce mi je htjelo iskočiti iz prsa, na kraju smo ustanovili da mi je nisko željezo. Možda da to provjeriš?
    AriBari - ja sam isto Rh-, ali sam imala sreću da mi je i prva kćer na kraju isto Rh-.Planira li tko od vas raditi NIPT test?
    Ja ne planiram. Kako bude bude. Voljela bi jedino ranije znati spol, jer imamo problem s odabirom imena, pa da smislimo do poroda :)Prvo dijete je dobilo ime tek mjesec dana poslije poroda


    Ja ga nisam radila u prvoj trudnoći, ali sada  planiram. Samo ih je toliko na tržištu da se ne mogu odlučiti pa sam mislila da netko od vas cura bude radio da mi pomogne u odluci :Dhahah naša kćer je slučajno dobila ime kad smo muž i ja skrolali po netu i doslovno umirali od smijeha kakvih imena ima i naletimo na njeno, ljubav na prvi pogled. I baš joj paše ime (isto se nismo mogli dogovoriti na početku) :D

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    lolita1

    Minnieus

    lolita1

    Evo i mene, cijeli vikend letim i nikako uloviti vremena da vidim što se sve pisalo. :)
    Čestitam svima na novim plusićima i uspješnim pregledima, ja idem na prvi sada u srijedu.Tea96- meni se u prvoj trudnoći nenormalno vrtilo i srce mi je htjelo iskočiti iz prsa, na kraju smo ustanovili da mi je nisko željezo. Možda da to provjeriš?
    AriBari - ja sam isto Rh-, ali sam imala sreću da mi je i prva kćer na kraju isto Rh-.Planira li tko od vas raditi NIPT test?
    Ja ne planiram. Kako bude bude. Voljela bi jedino ranije znati spol, jer imamo problem s odabirom imena, pa da smislimo do poroda :)Prvo dijete je dobilo ime tek mjesec dana poslije poroda

    Ja ga nisam radila u prvoj trudnoći, ali sada planiram. Samo ih je toliko na tržištu da se ne mogu odlučiti pa sam mislila da netko od vas cura bude radio da mi pomogne u odluci :Dhahah naša kćer je slučajno dobila ime kad smo muž i ja skrolali po netu i doslovno umirali od smijeha kakvih imena ima i naletimo na njeno, ljubav na prvi pogled. I baš joj paše ime (isto se nismo mogli dogovoriti na početku) :D

    Da, vidjela sam da ih ima jako puno. Sigurna sam da je netko od forumašica istražio u detalje i da će ti moći pomoći pri odabiru.
    Imena stvarno ima svakakvih, mi smo htjeli neko neobično obično ime, ali nikako nismo našli neko koje nam se sviđa. Na kraju smo bili već u stisci s vremenom jer smo ju morali prijaviti i onda je pala odluka. I evo prezadovoljni smo odabirom.
    Sad ćemo svakako imati pomoć pri odabiru, pretpostavljam da će Elza i Ana biti prve na listi hehe.

    22.08. +

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Mama_ana krvna grupa djeteta se može odrediti već od 12 tjedna, iz tvoje krvi. Ako je tvoj suprug negativne krvne grupe, onda je to u redu jer će beba biti sigurno negativne krvne grupe. Tako da ti se D antitijela neće nikad početi javljati, ni u ovoj a ni u sljedećim trudnoćama. Ako je suprug pozitivne krvne grupe onda su moguća dva slučaja, da je tvoj suprug  heterozigot Dd, što znači da nosi oba gena jedan za pozitivnu i jedan negativnu krvnu grupu, ali kako je ovaj za pozitivnu krvnu grupu dominantan gen pred ovim za negativnu grupu je tvoj suprug "ukupno" pozitivna krvna grupa. Ako je tako tvoje dijete može biti i pozitivne i negativne krvne grupe ovisno hoće li od tvog supruga uzeti malo d ili veliko D koje će se spojiti s tvojim malim d. Ako se spoje dva dd onda je beba - KG, ako se spoje veliko D i malo d onda je beba + KG. Kod lolite kojoj je prva beba bila negativna je ili taj slučaj da je suprug negativne krvne grupe pa je ona bez brige, ili da je suprug heterozigot pa da se u prvoj trudnoći dobila beba negativne krvne grupe. No, isto tako ako je suprug heterozigot, onda također postoji mogućnost da u ovoj trudnoći bude beba pozitivne krvne grupe.
    Ja bih svakako na tvom i lolitinom mjestu provjerila krvnu grupu supruga, to se može jednostavnom pretragom, i mislim da suprugu doktorica opće prakse bez problema treba dati uputnicu za to uz objašnjenje da je supruga trudna i da je RhD negativna. Ako je on negativan onda je sve ok. Ako je pozitivan treba odrediti krvnu grupu bebe. Ili odmah tražiti svog  ginekologa da odredi djetetovu krvnu grupu nakon 12 tjedna. Ali napominjem većina ginekologa će vam reći da to nema potrebe i da ste do kraja te trudnoće sigurne, kao i meni. No možete inzistirati na tome, ako ništa to se može i privatno napraviti. Ako je beba pozitivne krve grupe vi ste kandidati za injekciju imunoprofilakse u 28 i 35 tjednu. S tim da u Hrvatskoj to u zdravstvu nije praksa jer je njihovo objašnjenje da je skupo, a velika je vjerojatnost da se niš neće dogoditi (ali opet što ako ste u 1% trudnica kao ja) i drugo kada se imunoprofilaksa da antitijela se lažno podignu kao rezultat injekcije, a većina ginekologa kao što sam rekla ne zna to tumačiti. U dosta privatnih klinika ginekolozi koji su upoznati s ovom tematikom injekciju savjetuju tijekom trudnoće, a onda troškove snosite same.


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar Tea96

    Tea96

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    lolita1

    Evo i mene, cijeli vikend letim i nikako uloviti vremena da vidim što se sve pisalo. :)
    Čestitam svima na novim plusićima i uspješnim pregledima, ja idem na prvi sada u srijedu.Tea96- meni se u prvoj trudnoći nenormalno vrtilo i srce mi je htjelo iskočiti iz prsa, na kraju smo ustanovili da mi je nisko željezo. Možda da to provjeriš?
    AriBari - ja sam isto Rh-, ali sam imala sreću da mi je i prva kćer na kraju isto Rh-.Planira li tko od vas raditi NIPT test?

    Predpostavljam da ce mi ginekolog dati uputnicu za kks pa cu provjeriti, moguce i slabokrvnost, nakon 1 poroda mi je zeljezo palo na 6 , makar se ne sjecam da mi se ovako vrtilo vise zadihanost i povecani otkucaji ali plus nizi tlak ..Ja ne vjerujem da cu raditi te testove ne znam ,nisam ni u prvoj trudnoci 


    6/2021 👧
    2/2024 💔

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Previše sam se raspisala pa mi sve nije stalo u jedan komentar😅
    Napominjem kako je slučaj kao moj rijedak ali se događa u manje od 1% trudnica, a drugo što je važno za znati da se trudnica može senzibilizirati i na druga obilježja te stvoriti antitijela iz K, E, C... grupe koja nemaju veze s pozitivnom ili negativnom krvnom grupom, što znači da senzibilizacije drugih vrsta postoje mogu doći i kod trudnica neoviano o tome jesu + ili - no to je izrazito rijetko i neka su od njih manje opasna(mislim da neka ni ne prolaze kroz
     placentu), ali to je sad jedna velika i druga tema i koga zanima može se o tome pročitati u znanestvenoj litetaturi.
    Svakako i jedna i druga tijekom trudnoće vadite antitijela tri puta, jednom sad u početku, jednom oko 20 i nekog tjedna i jednom oko 35 tjedna.


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Moina

    Broj poruka: 135

    Prijavi adminu

    žuži1808

    Ja sam imala zadnju M 5.5. a po ultrazvuku i velicini ploda je izracunato da sam ostala trudna 4-6.6. .. tako da sam danas 13+0 a ne 16+0 kako bi trebalo biti po zadnjoj M..
    Imala sam i ja cudno objasnjenje svog ciklusa, dok je partner na terenu dobivam u dan,cim on dođe doma odmah znam da ce sljedeci mjesec kasniti, svi doktori kod kojih sam bila su me samo blijedo gledali,ali tako je bilo.. tako daaa,samo polako i nadajmo se.. a sto se tice poveznice koju si poslala,ja je nemogu otvoriti,pa nevidim..🫤


    Ma vidjet cu sve kad dodem na pregled i kad popricam sa njima. 
    Znaci ja sam 19.7. imala menstruaciju i onda sam 2 tjedna kasnije 2 dana krvarila i nije mi bilo jasno sto se desava.
    Otisla sam na random pregled i rekao mi je da vidi da mi je maternica cista i nije spremna za menstruaciju ali vidi i zuto tijelo. Pa on misli da sad isto imam menstruaciju. Sto meni nije imalo smisla jer sam 2 dana krvarila samo i stalo je. Ja sam odmah po zavrsetku krvarenja napravila test ua ovulaciju i bio je skroz pozitivan. Prva crtica jaca od druge i tako 3 dana. I onda sam testirala dalje i naravno dalje negativna. Testirala sam 2 tjedna ili nesto duze i onda opet pozitivna ovulacija. I mislim si nemoguce jer nisam imala menstruaciju. I sjetila sam se onda da neki puta ovulacijske trakice budu pozitivne ako je trudnoca. Ja napravila test i odmah se vidla linija. Isla sma kupit celar blue i jasni plusic se pokazao odmah. Testirala sam dalje svaki dna za trudnocu trakice i sad su obje crte jednako tamne.
    Sto se desilo, pojma nemam ali samo neka je sve ok sa bebom! To je sve sto mi je bitno!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.