Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Cure mi opet malo odmaramo pa nisam baš redovna u čitanju😊
    Vidim da je bilo uspješnih pregleda pa čestitam svima.
    Cure koje su došle nove s plusićima, čestitam, savjetujem da ne brinu previśe i sačekaju prvi pregled kao potvrdu trudnoće. Tu ne možete puno utjecati, tako da je najbolje se pokušati opustiti i bit će kako mora biti😊
    Ja i dalje ima random mučnine i stalno sam gladna, al čudno gladna kao da mi je istovremeno slabo i gladna sam, užas. U prvoj trudnoći su ove stvari i tegove trajale do negdje 12-13 tjedna a onda je krenula uživancija. Moram prizati da je meni prva trudnoća bila odlična, svugdje sam išla, radila sam do kraja, odlično sam se osjećala, pazila sam da se puno krećem, radim vježbice za trudnice... I to vam svakako savjetujem kada prođe ovaj početni teži period. Jer kako dobivate kilice bit ćete si sve teže i tromije, a važno je da ostanete koliko toliko u formi i fit. Naravno, ne ako vam je propisamo strogo mirovanje.
    Netko je pitao za vrtoglavice pa možda ne bi bilo loše provjeriti kakav je tlak😊
    Nadam se da sam sve pokrila. Još malo da ovaj teži period prođe pa će bit lakše😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Inače ja sam se sad malo isključila da smirim misli i skupim hrabrosti, jer me u 9 mjedecu ceka maraton, 4 tjedna zaredom imat ću svaki tjedan pregled ili neku kontrolu, prvo s jednim specijalistom za rhd senzibilizaciju, pa tjedan nakon vadenje titra antitijela, pa tjedan nakon nifty i pregled kod svog ginekologa i onda tjedan nakon pregled i konzultacije kod drugog specijalista za rhd senzibilizaciju. 
    Tako da sada punim baterije😅


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar žuži1808

    žuži1808

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    Moina

    žuži1808

    Moina tako je i meni mjerilo, valjda su mi plodni dani bili kad sam trebala dobiti sljedecu M,tako ispada da sam ostala trudna.. nista se nebrini i nerazbijaj glavu,bit ce sve u redu,i bolje je sto ides tako kasnije na pregled,ni ja nisam mogla cekati i kad sam docekala nije bas bilo ugodno za cut da nema srca , nema ploda.. ali nakon 5dana sve je bilo tu ❤️
    Meni su plodni dani bili 3 tjedna poslije menstruacije a ne 14 dana kasnije. Imala sam i neka cudna krvarenja i prije nisam nikad imala neredovite menstruacije, ali zadnja 3 ciklusa jesam. Pa sad ispada po tome da su mi plodni dani bili 8-9.8. i da mi je ciklus zapravo 35 dana a ne 28.
    Imam sve trakice ovulacije pa mogu lako pokazat na pregledu. Sve sam zapisivala jer sve zaboravim.

    Ja sam imala zadnju M 5.5. a po ultrazvuku i velicini ploda je izracunato da sam ostala trudna 4-6.6. .. tako da sam danas 13+0 a ne 16+0 kako bi trebalo biti po zadnjoj M.. 
    Imala sam i ja cudno objasnjenje svog ciklusa, dok je partner na terenu dobivam u dan,cim on dođe doma odmah znam da ce sljedeci mjesec kasniti, svi doktori kod kojih sam bila su me samo blijedo gledali,ali tako je bilo.. tako daaa,samo polako i nadajmo se.. a sto se tice poveznice koju si poslala,ja je nemogu otvoriti,pa nevidim..🫤

    👩🏼 2012.
    👨🏼2015.
    🧔‍♂️🫶👩 2022.
    🧔‍♂️27
    👩32
    ➕❤️ 24.6.24'

  • Avatar Tea96

    Tea96

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    AriBari

    Inače ja sam se sad malo isključila da smirim misli i skupim hrabrosti, jer me u 9 mjedecu ceka maraton, 4 tjedna zaredom imat ću svaki tjedan pregled ili neku kontrolu, prvo s jednim specijalistom za rhd senzibilizaciju, pa tjedan nakon vadenje titra antitijela, pa tjedan nakon nifty i pregled kod svog ginekologa i onda tjedan nakon pregled i konzultacije kod drugog specijalista za rhd senzibilizaciju.
    Tako da sada punim baterije😅

    Ajoj, nadam se da ce sve proci kako treba i da ces moci odahnuti i bez brige uzivati u trudnoci cim prije 😊
    Na moru sam trenutno, cim se vratim mjerim tlak ,moguce da imam nizi jer se nesmijem naglo dignuti odma mi se smraci pred ocima.Nego cure koje radite, kad planirate reci u firmi da ste trudne i kad planirate otvoriti komplikacije?


    6/2021 👧
    2/2024 💔

  • Avatar žuži1808

    žuži1808

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    Moina pogledaj moj prvi test 
    https://ibb.co/ZSVJ2KG
    Nista se nije skoro vidjelo,ali kod tebe se vidi pocetak,jos je jako rano zato se nevidi jako..

    👩🏼 2012.
    👨🏼2015.
    🧔‍♂️🫶👩 2022.
    🧔‍♂️27
    👩32
    ➕❤️ 24.6.24'

  • Avatar flower

    flower

    Broj poruka: 160

    Prijavi adminu

    Meni se isto smraci pred očima kod dizanja, ali i u prvoj trudnoći sam imala nizak tlak i visoke otkucaje, pa su mi rekli posto inače nemam, da je to u trudnoći normalno do neke određene granice.
    Što se tiče firme planirala sam reći tek kad ne budem mogla izdržati mucnine, nadam se još barem tjedan-dva, ali četvero nas je u uredu i stalno sam gladna pa možda i skuze, heheheeh, a planiram raditi do onih 45 dana prije poroda ako sve bude u redu :) 

    01/19 prvi postupak (4 blastociste)
    03/19 I.fet (dvije blastociste) - 👶my boy
    09/23 II.fet (dvije blastociste) - ❌️
    8.8.2024 - test pozitivan, prirodno

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Tea96

    AriBari

    Inače ja sam se sad malo isključila da smirim misli i skupim hrabrosti, jer me u 9 mjedecu ceka maraton, 4 tjedna zaredom imat ću svaki tjedan pregled ili neku kontrolu, prvo s jednim specijalistom za rhd senzibilizaciju, pa tjedan nakon vadenje titra antitijela, pa tjedan nakon nifty i pregled kod svog ginekologa i onda tjedan nakon pregled i konzultacije kod drugog specijalista za rhd senzibilizaciju.
    Tako da sada punim baterije😅
    Ajoj, nadam se da ce sve proci kako treba i da ces moci odahnuti i bez brige uzivati u trudnoci cim prije 😊
    Na moru sam trenutno, cim se vratim mjerim tlak ,moguce da imam nizi jer se nesmijem naglo dignuti odma mi se smraci pred ocima.Nego cure koje radite, kad planirate reci u firmi da ste trudne i kad planirate otvoriti komplikacije?

    Ja sam šefu već rekla, s obzirom da sam visokorizična trudnoća ne znam do kad ću moć raditi, a imam dosta odgovornu ulogu pa želim da zna zbog planiranja posla. To mi je nekako fer. Pokušala bih radit što dulje, da imam preokupaciju. Da je sve ok, radila bih do kraja vj. Kao u prvoj trudnoći😊 ovako neću moći.
    A joj Tea hvala ti, ali što tjedni budu kasniji moja će bebica u trbuhu biti sve ugroženija u mom tijelu zbog stvaranja antitijela. Ja sam negativna krvna grupa, ona će 99,99% biti pozitivna, a ja sam se senzibilizirala na kraju prve trudnoće jer je i moja prva beba bila pozitivne krvne grupe, iako su me svi doktori uvjeravali da se ne može dogoditi to jest da se u prvoj trudnoći to ne može dogoditi, ako je trudnoća uredna i nema nekih krvarenja i slično. Nažalost to nije istina, većina naših ginekologa je slaba na tom području, i praksa u drugim državama je da se mamama koje su negativne krvne grupe a nose bebu pozitivne krvne grupe injekcija imunoprofilakse daje u 28 i 35 tjednu, a ne samo nakon poroda kao što je kod nas praksa. Već sam pisala, kad vi sve lagano odahnete ja ću se početi najviše brinuti.
    Zato apeliram na vas cure, koje ste negativne krvne grupe, bilo bi svakako dobro da se ustanovi je li vaša beba pozitivne krvne grupe i moj savjet vam je da se onda informirate o senzibilizaciji i da vam se ne dogodi ovo što i meni, a naročito ako planirate imati još djece.


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    AriBari

    Tea96

    AriBari

    Inače ja sam se sad malo isključila da smirim misli i skupim hrabrosti, jer me u 9 mjedecu ceka maraton, 4 tjedna zaredom imat ću svaki tjedan pregled ili neku kontrolu, prvo s jednim specijalistom za rhd senzibilizaciju, pa tjedan nakon vadenje titra antitijela, pa tjedan nakon nifty i pregled kod svog ginekologa i onda tjedan nakon pregled i konzultacije kod drugog specijalista za rhd senzibilizaciju.
    Tako da sada punim baterije😅
    Ajoj, nadam se da ce sve proci kako treba i da ces moci odahnuti i bez brige uzivati u trudnoci cim prije 😊
    Na moru sam trenutno, cim se vratim mjerim tlak ,moguce da imam nizi jer se nesmijem naglo dignuti odma mi se smraci pred ocima.Nego cure koje radite, kad planirate reci u firmi da ste trudne i kad planirate otvoriti komplikacije?
    Ja sam šefu već rekla, s obzirom da sam visokorizična trudnoća ne znam do kad ću moć raditi, a imam dosta odgovornu ulogu pa želim da zna zbog planiranja posla. To mi je nekako fer. Pokušala bih radit što dulje, da imam preokupaciju. Da je sve ok, radila bih do kraja vj. Kao u prvoj trudnoći😊 ovako neću moći.
    A joj Tea hvala ti, ali što tjedni budu kasniji moja će bebica u trbuhu biti sve ugroženija u mom tijelu zbog stvaranja antitijela. Ja sam negativna krvna grupa, ona će 99,99% biti pozitivna, a ja sam se senzibilizirala na kraju prve trudnoće jer je i moja prva beba bila pozitivne krvne grupe, iako su me svi doktori uvjeravali da se ne može dogoditi to jest da se u prvoj trudnoći to ne može dogoditi, ako je trudnoća uredna i nema nekih krvarenja i slično. Nažalost to nije istina, većina naših ginekologa je slaba na tom području, i praksa u drugim državama je da se mamama koje su negativne krvne grupe a nose bebu pozitivne krvne grupe injekcija imunoprofilakse daje u 28 i 35 tjednu, a ne samo nakon poroda kao što je kod nas praksa. Već sam pisala, kad vi sve lagano odahnete ja ću se početi najviše brinuti.
    Zato apeliram na vas cure, koje ste negativne krvne grupe, bilo bi svakako dobro da se ustanovi je li vaša beba pozitivne krvne grupe i moj savjet vam je da se onda informirate o senzibilizaciji i da vam se ne dogodi ovo što i meni, a naročito ako planirate imati još djece.

    AriBari u kojem se tjednu moze saznati koje je beba krvne grupe. Ja sam A- pa si me sada definitivno zaintrigirala s ovim postom. Do sada me nijedan ginekolog nije nista pitao za krvnu grupu

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Moina

    Jao kako je divno ic na pregled vec u 6-7 tjednu. Ja mogu tek za 2 tjedna i bit cu 9 tjedana. Toliko me strah da nece bit otkucaja jer u prvoj trudnoci sam imala prvi pregled sa 10 tjedana a plod je mjerio 6 tjedana bez otkucaja. Srusio mi se svijet, ne znam mogu li to opet prolazit. Tako da sam u strahu do prvog pregleda. Em sam na moru em je doktor na godisnjem.Ali sam jako sretna zbog svih vas kojima je srceko tu 🥰

    Isto i kod mene, prvi pregled tek s 9 tjedana. U prošloj trudnoći sa 6 tjedana srčeko kucalo, na idućem pregledu s 9 tjedana više ne. Potpuno razumijem kako se osjećate. I sreća i stah istovremeno. A tek strah od prvog pregleda. Najradije bi otišla negdje prije na uzv, ali svejedno ne mogu utjecati na nista pa mislim da ću se strpiti do pregleda. 

    22.08. +

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Što se tiče posla, ja ne planiram još govoriti. Svakako čekam prvi pregled da vidim da li je sve ok. Mislila sam zatražiti da radim od doma do kraja trudnoće. Komplikacije bi probala izbjeći ako bude moguće. 
    Nadam se da će mi dopustiti rad od doma, bilo bi mi puno lakše. Najviše zbog wc-a . Na poslu dijelimo muški i ženski jedan wc, tak da mi nije baš bajno kada ga moram koristiti.

    22.08. +

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.