Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    filomena_535

    Drage ženice, čitam vas i pratim od samog početka, ali sam tek sad našla malo mira i odlučila se uključiti.
    Eto, nakon prvog neuspješnog ivf postupka i ne baš najboljih prognoza, uspjeli smo. Trenutno smo 10+3, ali je prilično turbulentno i stresno. U 6. sam tjednu završila na hitnoj zbog obilnog krvarenja(bez bolova), misleći da je gotovo. Međutim, beba je dobro i srčeko kuca. Ustanovljen je hematom veličine 2,3cmx1cm, preporuka mirovanje, duphaston 3x2, utrogestan 3x1. Dan nakon hitne sve se smirilo i krvarenje prestalo na tjedan dana. Od onda prisutan smeđi iscjedak skoro pa svakodnevno. U međuvremenu još jedan uzv i beba se školski razvija. Međutim, u strahu čekamo sljedeći uzv(3.9) i strepimo od novih krvarenja.
    Vama želim manje briga i mirniju trudnoću! :)

    Cestitke na trudnoci. Nadam se da ce sve biti skolski i bez daljnjih stresiranja :D Meni je sljedeci termin malo kasnije nego tebi, 10.09., a cini se kao da je za tri mjeseca a ne za dva tjedna. Drzim fige da ne bude krvarenja i da bude sto manje stresa :)

  • Avatar Tea96

    Tea96

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Dobro dosle nove mame, cestitam na trudnocama i nek budu sto dosadnije🤞😊 


    6/2021 👧
    2/2024 💔

  • Drugačija1234456

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Ćao, trudna sam 5+1.😊 Imam već dijete od 20 mjeseci. Zatrudnjela sam od jednog odnosa i uz Ella one, očito se poklopila ovulacija u minut. Situacija mi nimalo nije lagana, ali nadam se da će biti bolje.

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Yvone

    Pozdrav vam svima, pridružila bi se vašoj simpa grupici ako me primate. Dobili smo + prije 10- ak dana. Prvi pregled u srijedu na 6 t i 6 dana. Treće dijete, željeno ali neočekivano😊 Znala sam da sam trudna i prije napravljenog testa po simptomima, a to su nabujale i bolne grudi, menga bolovi, malo vrtoglavice, umora, i oko 5 tjedna povremena blaga mučninica. Uglavnom kao žešći PMS.
    Što se štitnjače tiče treba ju kontrolirati i najbolje je da u trudnoći bude oko 2. Ali ako su neka odstupanja nije to ništa strašno, dobijete lijekove ako je porebno i sve će biti ok. Osobno već dosta godina pijem lijekove za štitnjaču ( dg hipo/hashimoto) i u trudnoći mi uvijek podignu tu dozu. Kod mene se pokazalo oba puta da i nakon poroda trebam nastaviti s istom dozom. Bili mi ju smanjili nakon prvog poroda pa je to bio kaos.

    Čestitke na trudnoći! 
    Dobila sam uputnicu za endokrinologa, čekam termin pa ću vidjeti što kaže. Inače sam imala TSH oko 2-2,5 zadnjih par godina. Jednom mi je bio 3 i evo sad 4. Svakako bolje provjeriti na vrijeme.

    22.08. +

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    filomena_535

    Drage ženice, čitam vas i pratim od samog početka, ali sam tek sad našla malo mira i odlučila se uključiti.
    Eto, nakon prvog neuspješnog ivf postupka i ne baš najboljih prognoza, uspjeli smo. Trenutno smo 10+3, ali je prilično turbulentno i stresno. U 6. sam tjednu završila na hitnoj zbog obilnog krvarenja(bez bolova), misleći da je gotovo. Međutim, beba je dobro i srčeko kuca. Ustanovljen je hematom veličine 2,3cmx1cm, preporuka mirovanje, duphaston 3x2, utrogestan 3x1. Dan nakon hitne sve se smirilo i krvarenje prestalo na tjedan dana. Od onda prisutan smeđi iscjedak skoro pa svakodnevno. U međuvremenu još jedan uzv i beba se školski razvija. Međutim, u strahu čekamo sljedeći uzv(3.9) i strepimo od novih krvarenja.
    Vama želim manje briga i mirniju trudnoću! :)

    Čestitke! Ne da se bebica. Sigurna sam da će na idućem pregledu biti sve odlično. 

    22.08. +

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Drugačija1234456

    Ćao, trudna sam 5+1.😊 Imam već dijete od 20 mjeseci. Zatrudnjela sam od jednog odnosa i uz Ella one, očito se poklopila ovulacija u minut. Situacija mi nimalo nije lagana, ali nadam se da će biti bolje.

    Čestitke na trudnoći! Dijete će se veseliti braci ili seki, a i vama će se sve posložiti s vremenom.

    22.08. +

  • Avatar Yvone

    Yvone

    Broj poruka: 359

    Prijavi adminu

    filomena_535

    Drage ženice, čitam vas i pratim od samog početka, ali sam tek sad našla malo mira i odlučila se uključiti.
    Eto, nakon prvog neuspješnog ivf postupka i ne baš najboljih prognoza, uspjeli smo. Trenutno smo 10+3, ali je prilično turbulentno i stresno. U 6. sam tjednu završila na hitnoj zbog obilnog krvarenja(bez bolova), misleći da je gotovo. Međutim, beba je dobro i srčeko kuca. Ustanovljen je hematom veličine 2,3cmx1cm, preporuka mirovanje, duphaston 3x2, utrogestan 3x1. Dan nakon hitne sve se smirilo i krvarenje prestalo na tjedan dana. Od onda prisutan smeđi iscjedak skoro pa svakodnevno. U međuvremenu još jedan uzv i beba se školski razvija. Međutim, u strahu čekamo sljedeći uzv(3.9) i strepimo od novih krvarenja.
    Vama želim manje briga i mirniju trudnoću! :)

    Čestitke na trudnoći i samo hrabro! Vjerujem da je teško ali proći će i to. Još malo i najrozičnije razdoblje je iza vas. 

  • Avatar Yvone

    Yvone

    Broj poruka: 359

    Prijavi adminu

    Drugačija1234456

    Ćao, trudna sam 5+1.😊 Imam već dijete od 20 mjeseci. Zatrudnjela sam od jednog odnosa i uz Ella one, očito se poklopila ovulacija u minut. Situacija mi nimalo nije lagana, ali nadam se da će biti bolje.

    Žao mi je zbog teške situacije, ali vjerujem da će se sve nekako posložiti s vremenom. Najgori je taj početni šok i okretanje svih smjerova života prema novonastaloj situaciji, ali isplati se. Nadam se da imaš barem nekoga u blizini da ti da podršku. To je stvarno važno. A ovdje je dobra ekipa za moralnu podršku i dijeljenje emocija. 

  • lolita1

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Čestitam svima na novim plusićima. 

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Ja se javljam s dobrim vijestima :D mučnine su smanjene na minimalno! Izbacila sam sve citruse iz prehrane, čak i limunadu, Duphaston zamijenila vaginaletama Cyclogest, Prenatal počela piti isključivo nakon obilnijeg doručka i obilnije večere i kada me uhvati manja mučnina pijem mineralnu. Evo ovo za citruse vjerujem da mi je najviše i pomoglo jer koliko god da mi odgovara hladna limunada okusom činjenica je da stalno podiže kiselinu u želucu što vrlo moguće može doprinijeti mučninama. Dobila sam još i preporuku od nekih malo iskusnijih trudnica da probam piti đumbir u prahu razmućen u toploj ili hlandoj vodi, pa eto probat ću i to. Javite ako si je još netko od vas uspio pomoći na ovaj ili onaj način :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.