Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Tea96

    Tea96

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Minnieus

    Tea96

    Meni je tsh bio 0.92 i u 1. I u 2. trudnoci, mislim da je do 2.5 okej, vjerojatno ces dobiti terapiju nakon trudnoce se vrati u normalu.Gdje su ostale mame, nadam se da je sve okej, nisu bas aktivne proljetnice osim nas novih par 🤭
    Slj. mjesec vec dolaze ljetne trudnice 😁
    Da i ja mislim da je tako. Sad ne znam da li mi je dugo čekati do prvog pregleda da bi se sve to vidjelo ili da gnjavim ginića prije? Pregled mi je tek za 25dana, u 9-om tjednu.

    Ja bi nazvala ginekologa, cisto da zna , koliko sam citala nije bas pozeljno imati visoki tsh u trudnoci, moja prijateljica inace ima problema sa stitnjacom u trudnoci joj se sve unormalilo.
    Za svaki slucaj ja bi ga obavijestila


    6/2021 👧
    2/2024 💔

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Tea96

    Minnieus

    Tea96

    Meni je tsh bio 0.92 i u 1. I u 2. trudnoci, mislim da je do 2.5 okej, vjerojatno ces dobiti terapiju nakon trudnoce se vrati u normalu.Gdje su ostale mame, nadam se da je sve okej, nisu bas aktivne proljetnice osim nas novih par 🤭
    Slj. mjesec vec dolaze ljetne trudnice 😁
    Da i ja mislim da je tako. Sad ne znam da li mi je dugo čekati do prvog pregleda da bi se sve to vidjelo ili da gnjavim ginića prije? Pregled mi je tek za 25dana, u 9-om tjednu.
    Ja bi nazvala ginekologa, cisto da zna , koliko sam citala nije bas pozeljno imati visoki tsh u trudnoci, moja prijateljica inace ima problema sa stitnjacom u trudnoci joj se sve unormalilo.
    Za svaki slucaj ja bi ga obavijestila

    U međuvremenu sam malo čitala, pa sam mu poslala mail. Čekam odg. 

    22.08. +

  • Avatar mama_ana

    mama_ana

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    AriBari

    Previše sam se raspisala pa mi sve nije stalo u jedan komentar😅
    Napominjem kako je slučaj kao moj rijedak ali se događa u manje od 1% trudnica, a drugo što je važno za znati da se trudnica može senzibilizirati i na druga obilježja te stvoriti antitijela iz K, E, C… grupe koja nemaju veze s pozitivnom ili negativnom krvnom grupom, što znači da senzibilizacije drugih vrsta postoje mogu doći i kod trudnica neoviano o tome jesu + ili - no to je izrazito rijetko i neka su od njih manje opasna(mislim da neka ni ne prolaze kroz
    placentu), ali to je sad jedna velika i druga tema i koga zanima može se o tome pročitati u znanestvenoj litetaturi.
    Svakako i jedna i druga tijekom trudnoće vadite antitijela tri puta, jednom sad u početku, jednom oko 20 i nekog tjedna i jednom oko 35 tjedna.

    Hvala ti na detaljnom odgovoru. Pročitali smo i suprug i ja i definitivno odlučili da suprug ode što prije odrediti krvnu grupu. Ako budem imala još pitanja nadam se da se nećeš ljutiti ako te zagnjavim malo  Hvala puno stvarno!

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Tea pa za željezo bi ti trebala dat upunicu odmah na prvom vađenju, meni je jako palo od mog sistematakog u 5 mjesecu pa mi je ginekologica odmah dala da pijem.
    Ja rafim nifty u 12 tjednu,mislim da cu onaj pro ako se ne varam. Ma malo sam istraživala i vidjela da je sve slično pa sam odlučila za niffty jer mogu kod svog ginekologa napraviti vađenje krvi😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar Tea96

    Tea96

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    AriBari

    Teapa za željezo bi ti trebala dat upunicu odmah na prvom vađenju, meni je jako palo od mog sistematakog u 5 mjesecu pa mi je ginekologica odmah dala da pijem.
    Ja rafim nifty u 12 tjednu,mislim da cu onaj pro ako se ne varam. Ma malo sam istraživala i vidjela da je sve slično pa sam odlučila za niffty jer mogu kod svog ginekologa napraviti vađenje krvi😊

    Nisam jos krv vadila od kad sam saznala da sam trudna, na prvi pregled idem u petak i vjerujem da ce mi onda dati uputnicu za kks, urin, krvnu grupu itd..Zadnje sam vadila krv u 1. mj kad sam imala mis ab. tad je sve bilo ok sto se tice krvi


    6/2021 👧
    2/2024 💔

  • lolita1

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Ja se ne mogu odlučiti za taj NIPT. Frendica je radila Veritas, druga Nifty, a ja sam u teškom proučavanju neoBone. Baš ludnica.Što se tiče vađenja antitijela, da, i u prvoj trudnoći sam na tri puta to provjeravala kako je AriBari rekla.

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Mama_ana naravno samo pitaj😊
    Tea ma dobro onda kad sada izvadiš krv ćeš vidjeti ako nečeg fali😊


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar žuži1808

    žuži1808

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    Moina

    žuži1808

    Ja sam imala zadnju M 5.5. a po ultrazvuku i velicini ploda je izracunato da sam ostala trudna 4-6.6. .. tako da sam danas 13+0 a ne 16+0 kako bi trebalo biti po zadnjoj M..
    Imala sam i ja cudno objasnjenje svog ciklusa, dok je partner na terenu dobivam u dan,cim on dođe doma odmah znam da ce sljedeci mjesec kasniti, svi doktori kod kojih sam bila su me samo blijedo gledali,ali tako je bilo.. tako daaa,samo polako i nadajmo se.. a sto se tice poveznice koju si poslala,ja je nemogu otvoriti,pa nevidim..🫤

    Ma vidjet cu sve kad dodem na pregled i kad popricam sa njima.
    Znaci ja sam 19.7. imala menstruaciju i onda sam 2 tjedna kasnije 2 dana krvarila i nije mi bilo jasno sto se desava.
    Otisla sam na random pregled i rekao mi je da vidi da mi je maternica cista i nije spremna za menstruaciju ali vidi i zuto tijelo. Pa on misli da sad isto imam menstruaciju. Sto meni nije imalo smisla jer sam 2 dana krvarila samo i stalo je. Ja sam odmah po zavrsetku krvarenja napravila test ua ovulaciju i bio je skroz pozitivan. Prva crtica jaca od druge i tako 3 dana. I onda sam testirala dalje i naravno dalje negativna. Testirala sam 2 tjedna ili nesto duze i onda opet pozitivna ovulacija. I mislim si nemoguce jer nisam imala menstruaciju. I sjetila sam se onda da neki puta ovulacijske trakice budu pozitivne ako je trudnoca. Ja napravila test i odmah se vidla linija. Isla sma kupit celar blue i jasni plusic se pokazao odmah. Testirala sam dalje svaki dna za trudnocu trakice i sad su obje crte jednako tamne.
    Sto se desilo, pojma nemam ali samo neka je sve ok sa bebom! To je sve sto mi je bitno!

    Drzim ti fige, naravno treba pričekati pregled,ali bit ce to sve dobro 😊

    👩🏼 2012.
    👨🏼2015.
    🧔‍♂️🫶👩 2022.
    🧔‍♂️27
    👩32
    ➕❤️ 24.6.24'

  • Avatar Yvone

    Yvone

    Broj poruka: 359

    Prijavi adminu

    Pozdrav vam svima, pridružila bi se vašoj simpa grupici ako me primate. Dobili smo + prije 10- ak dana. Prvi pregled u srijedu na 6 t i 6 dana. Treće dijete, željeno ali neočekivano😊 Znala sam da sam trudna i prije napravljenog testa po simptomima, a to su nabujale i bolne grudi, menga bolovi, malo vrtoglavice, umora, i oko 5 tjedna povremena blaga mučninica. Uglavnom kao žešći PMS.
    Što se štitnjače tiče treba ju kontrolirati i najbolje je da u trudnoći bude oko 2. Ali ako su neka odstupanja nije to ništa strašno, dobijete lijekove ako je porebno i sve će biti ok. Osobno već dosta godina pijem lijekove za štitnjaču ( dg hipo/hashimoto) i u trudnoći mi uvijek podignu tu dozu. Kod mene se pokazalo oba puta da i nakon poroda trebam nastaviti s istom dozom. Bili mi ju smanjili nakon prvog poroda pa je to bio kaos.

  • filomena_535

    Broj poruka: 12

    Prijavi adminu

    Drage ženice, čitam vas i pratim od samog početka, ali sam tek sad našla malo mira i odlučila se uključiti. 
    Eto, nakon prvog neuspješnog ivf postupka i ne baš najboljih prognoza, uspjeli smo. Trenutno smo 10+3, ali je prilično turbulentno i stresno. U 6. sam tjednu završila na hitnoj zbog obilnog krvarenja(bez bolova), misleći da je gotovo. Međutim, beba je dobro i srčeko kuca. Ustanovljen je hematom veličine 2,3cmx1cm, preporuka mirovanje, duphaston 3x2, utrogestan 3x1. Dan nakon hitne sve se smirilo i krvarenje prestalo na tjedan dana. Od onda prisutan smeđi iscjedak skoro pa svakodnevno. U međuvremenu još jedan uzv i beba se školski razvija. Međutim, u strahu čekamo sljedeći uzv(3.9) i strepimo od novih krvarenja. 
    Vama želim manje briga i mirniju trudnoću! :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.