Proljetne bebe 2025. 🦋🍀🐣🌤️🥰🤰

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    AriBari

    Inače ja sam se sad malo isključila da smirim misli i skupim hrabrosti, jer me u 9 mjedecu ceka maraton, 4 tjedna zaredom imat ću svaki tjedan pregled ili neku kontrolu, prvo s jednim specijalistom za rhd senzibilizaciju, pa tjedan nakon vadenje titra antitijela, pa tjedan nakon nifty i pregled kod svog ginekologa i onda tjedan nakon pregled i konzultacije kod drugog specijalista za rhd senzibilizaciju.
    Tako da sada punim baterije😅

    Svaka čast! Sigurna sam da će biti sve u redu. Koliko vidim u potpunosti ste upućeni u sve, i vjerujem da će sve biti u redu. 

    22.08. +

  • Avatar Tea96

    Tea96

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    AriBari

    Tea96

    AriBari

    Inače ja sam se sad malo isključila da smirim misli i skupim hrabrosti, jer me u 9 mjedecu ceka maraton, 4 tjedna zaredom imat ću svaki tjedan pregled ili neku kontrolu, prvo s jednim specijalistom za rhd senzibilizaciju, pa tjedan nakon vadenje titra antitijela, pa tjedan nakon nifty i pregled kod svog ginekologa i onda tjedan nakon pregled i konzultacije kod drugog specijalista za rhd senzibilizaciju.
    Tako da sada punim baterije😅
    Ajoj, nadam se da ce sve proci kako treba i da ces moci odahnuti i bez brige uzivati u trudnoci cim prije 😊
    Na moru sam trenutno, cim se vratim mjerim tlak ,moguce da imam nizi jer se nesmijem naglo dignuti odma mi se smraci pred ocima.Nego cure koje radite, kad planirate reci u firmi da ste trudne i kad planirate otvoriti komplikacije?
    Ja sam šefu već rekla, s obzirom da sam visokorizična trudnoća ne znam do kad ću moć raditi, a imam dosta odgovornu ulogu pa želim da zna zbog planiranja posla. To mi je nekako fer. Pokušala bih radit što dulje, da imam preokupaciju. Da je sve ok, radila bih do kraja vj. Kao u prvoj trudnoći😊 ovako neću moći.
    A joj Tea hvala ti, ali što tjedni budu kasniji moja će bebica u trbuhu biti sve ugroženija u mom tijelu zbog stvaranja antitijela. Ja sam negativna krvna grupa, ona će 99,99% biti pozitivna, a ja sam se senzibilizirala na kraju prve trudnoće jer je i moja prva beba bila pozitivne krvne grupe, iako su me svi doktori uvjeravali da se ne može dogoditi to jest da se u prvoj trudnoći to ne može dogoditi, ako je trudnoća uredna i nema nekih krvarenja i slično. Nažalost to nije istina, većina naših ginekologa je slaba na tom području, i praksa u drugim državama je da se mamama koje su negativne krvne grupe a nose bebu pozitivne krvne grupe injekcija imunoprofilakse daje u 28 i 35 tjednu, a ne samo nakon poroda kao što je kod nas praksa. Već sam pisala, kad vi sve lagano odahnete ja ću se početi najviše brinuti.
    Zato apeliram na vas cure, koje ste negativne krvne grupe, bilo bi svakako dobro da se ustanovi je li vaša beba pozitivne krvne grupe i moj savjet vam je da se onda informirate o senzibilizaciji i da vam se ne dogodi ovo što i meni, a naročito ako planirate imati još djece.

    ja vjerujem da ce sve biti u redu, samo pozitivno i polako dan po dan ❤️Ja ne mogu docekati petak i 1 pregled ne znam jesam li vise uzbudena ili u strahu.🙈


    6/2021 👧
    2/2024 💔

  • Avatar Tea96

    Tea96

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    A planiram raditi do sredine 10.mj i onda uzeti ostatak godisnjeg , radim u ducanu pa mi nije bas za zezati se, samo ne znam da li cu dobiti godisnji kako sam citala i ne mora mi odobriti posto trenutno koristim 12/24 dana novog, a novi se moze koristiti do 6.mj iduce godine. Zna netko vise o tome? 


    6/2021 👧
    2/2024 💔

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Tea96 točno znam taj osjećaj straha i sreće istovremeno. Super da je 1 pregled već u petak. Meni je tek za 25 dana, u 9-om tjednu. Nekako sumnjam da ću izdržati da ne odem privatno prije....vidjeti ću još.Što se godišnjeg tiče, sve ovisi o poslodavcu. Može odobriti i ne mora. Svakako ako ne iskoristiš, možeš iskoristiti nakon porodiljnog odnosno najkasnije do 31.12.2026.

    22.08. +

  • Avatar AriBari

    AriBari

    Broj poruka: 261

    Prijavi adminu

    Mama_ana je li ti ovo prva trudnoća i znaš li koja krvna grupa ti je suprug/partner?
    Ostale cure, hvala, ma tako i idemo dan po dan tjedan po tjedan optimistično ali biti svijestan da može otići u oba smjera.


    👧🏼 35 g.👨37 g.👨‍👩‍👧2021
    RhD senzibilizirana🩸titar 7tj-1:4➡️titar 11tj-1:8(1:4)➡️Nifty uredan💜curka➡️titar 14 tj Petrova(1:2)

  • Avatar Nay

    Nay

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima! 
    Lijepo je vidjeti da je večina ok. 🙂
    Mi smo po UZV sad na 9+5. Sve po psu. Hematom koji se vidio se suši pa sam dobila još jednu turu utrića čisto preventivne radi, i iskreno jedva čekam to potrošiti. 😅
    Kaže gin da se mogu opustiti da je sve pod kontrolom. Kontrola je 18.9 pa sad opuštenije do tada 🙂
    Samo se mučim i dalje da mučninama. Tj gadi mi se slina i onda mi se sve diže. Ujutro obavezno nakon doručka sve izađe van zadnjih tjedan dana i umiri se tek nekako poslije podne ali moram paziti što jedem. Neke namirnice koje sam inače stalno prije jela sad ne mogu ni prizalogajiti. Od pomisli mi je muka. 
    Kad mučnine prođu nadam se da ćemo onda laganini dalje 😅
    Čuvajte se i uživajte koliko možete 🙂

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    AriBari

    Mama_anaje li ti ovo prva trudnoća i znaš li koja krvna grupa ti je suprug/partner?
    Ostale cure, hvala, ma tako i idemo dan po dan tjedan po tjedan optimistično ali biti svijestan da može otići u oba smjera.

    Tako i treba.
    Cure koje ste imale već preglede i obavile krvnu sliku, kako stojite s TSH? Ja sam nedavno radila KKS iz nekih drugih razloga i TSH mi je bio 4. Inace mi bude oko 2.5 zadnjih par puta kada sam vadila. Znam da on varira, ali mi nije baš drago da je čak na 4 "skočio". Čekam ponovno vađenje i komentar ginića.

    22.08. +

  • Minnieus

    Broj poruka: 123

    Prijavi adminu

    Nay

    Pozdrav svima!
    Lijepo je vidjeti da je večina ok. 🙂
    Mi smo po UZV sad na 9+5. Sve po psu. Hematom koji se vidio se suši pa sam dobila još jednu turu utrića čisto preventivne radi, i iskreno jedva čekam to potrošiti. 😅
    Kaže gin da se mogu opustiti da je sve pod kontrolom. Kontrola je 18.9 pa sad opuštenije do tada 🙂
    Samo se mučim i dalje da mučninama. Tj gadi mi se slina i onda mi se sve diže. Ujutro obavezno nakon doručka sve izađe van zadnjih tjedan dana i umiri se tek nekako poslije podne ali moram paziti što jedem. Neke namirnice koje sam inače stalno prije jela sad ne mogu ni prizalogajiti. Od pomisli mi je muka.
    Kad mučnine prođu nadam se da ćemo onda laganini dalje 😅
    Čuvajte se i uživajte koliko možete 🙂

    Odlično. I mučnine će nestati nadam se kroz 3-4 tjedna i onda kreće najljepši dio trudnoće. Taman će i vrućine pomalo popustiti. Uživajte u bezbrižnosti :) 

    22.08. +

  • Avatar Tea96

    Tea96

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Meni je tsh bio 0.92 i u 1. I u 2. trudnoci, mislim da je do 2.5 okej, vjerojatno ces dobiti terapiju nakon trudnoce se vrati u normalu.Gdje su ostale mame, nadam se da je sve okej, nisu bas aktivne proljetnice osim nas novih par 🤭
    Slj. mjesec vec dolaze ljetne trudnice 😁


    6/2021 👧
    2/2024 💔

  • Avatar Tea96

    Tea96

    Broj poruka: 29

    Prijavi adminu

    Nadam se da ce nam se jos novih mama s plusicima pridruziti :)


    6/2021 👧
    2/2024 💔

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.