Proljetne bebe 2018.

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ena @

    Ena @

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    Sve vise razmisljam o porodu. Citam, istrazujem. Nisam jos nacisto s odlukom. Definitivno carski il prirodni s epiduralnom. 🤔 
    Nezz kaj me ceka i pomalo se bojim, pa tako ne zelim nit izigravat hrabru mamu i trpit bolove, ako postoji mogucnost da se oni smanje il da ih uopce nema. 
    Kako vi s tim stojite? Jeste razmisljale o tome? Il ste vec rodile?  🤓🤗

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Elvira,
    Pa i ja imam cesto bolove, ali vise su to neka probadanja kao….sad me zna probosti s lijeve ili desne strane kao da me netko nozem probode, mislim da su to ligamenti…
    Normalno je da imas bolove ali ako su jaki znas da uvijek mozes ici provjeriti ! 
    Dusica,
    Baby watcher imas za kupiti u ljekarnama, u Natura ljekarni ti je na popustu mislim cca 500 kn.
    Najbolji ti je onaj od Masa, malo pogledaj, googlaj.
    Dati cu ti iskrenu preporuku, nemoj ga koristiti prije 12 tt !!! Vec sam pisala o tim otkucajima, ja sam ga nadobudno pocela koristiti i prije 9 tt, cula sam samo jednom otkucaje u 9 tt mislim, j nakon toga nisam….odustala sam do jucer, kad sam opet dozivjela stres s timr !
    Tako da svakako pauziram do 12 tt bar.
    Ena,
    Mislim da ne mozes birati carski rez ! On ide prema indikaciji.
    Ja bi svakako carski rez u 37 / 38 tt ! I pitati cu naravno da li mogu na carski, s obzirom na sve !! Iako sumnjam da ce mi se smilovati ako je sve ok !

    [lilypie.com]

  • Elviramagistic

    Broj poruka: 778

    Prijavi adminu

    nina1312

    Elviramagistic

    Ja imam svako malo neke cudne bolove..vec sam ovakve i imala ali nisam jos pitala dal ima jos koja te bolove u trbuhu..ne mogu to uopce objasniti..imam osjecaj kao da je posteljica ili nesto u pitanju..to je vise neka neugodnost nego bas bol..od toliko drugacijih bolova jos cu i doktor postati y😂😂i naravno da se brinem mada hvala Bogu nema krvarenja ni nista

    Elvira meni je isto tako, od 12 tjedna svaki put neka nova bol ili stezanje ili pikanje , ali nekako sam prestala obraćat pažnju i ne brinuti se toliko, dok nije jako bolno i učestalo , i bez ikakvih krvarenja 😊
    U ponedjeljak idem na uzv, i jedva čekam , izgleda mi tako daleko i nadam se da je sve Okej 😊


    Drzim fige :))) moj slj.uzv ce biti na triple testu iza 16 tt…zadnje sam bila na 13+4..jedva cekam :))

    [lilypie.com]

  • Avatar Ena @

    Ena @

    Broj poruka: 84

    Prijavi adminu

    mono1111

    Elvira,
    Pa i ja imam cesto bolove, ali vise su to neka probadanja kao….sad me zna probosti s lijeve ili desne strane kao da me netko nozem probode, mislim da su to ligamenti…
    Normalno je da imas bolove ali ako su jaki znas da uvijek mozes ici provjeriti !
    Dusica,
    Baby watcher imas za kupiti u ljekarnama, u Natura ljekarni ti je na popustu mislim cca 500 kn.
    Najbolji ti je onaj od Masa, malo pogledaj, googlaj.
    Dati cu ti iskrenu preporuku, nemoj ga koristiti prije 12 tt !!! Vec sam pisala o tim otkucajima, ja sam ga nadobudno pocela koristiti i prije 9 tt, cula sam samo jednom otkucaje u 9 tt mislim, j nakon toga nisam….odustala sam do jucer, kad sam opet dozivjela stres s timr !
    Tako da svakako pauziram do 12 tt bar.
    Ena,
    Mislim da ne mozes birati carski rez ! On ide prema indikaciji.
    Ja bi svakako carski rez u 37 / 38 tt ! I pitati cu naravno da li mogu na carski, s obzirom na sve !! Iako sumnjam da ce mi se smilovati ako je sve ok !


    Zbog svoje dijagnoze dobit cu pismo namjere bas za carski, posto nesmijem forsirat tijelo. Al istrazujem i druge mogucnosti.  Vele od prirodnog poroda se brze oporavis a carski ko operacija nist ne osjetis,al poslije bolno i oporavak duze traje. 🤔 ah 😐

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Ivancica09

    Broj poruka: 206

    Prijavi adminu

    Moje iskustvo poroda, ne bi carski nikako, ali cak ako imas veze mozes ga dogovorit i platit. Ja sam rodila vaginalno uz epiduralnu i epi mi je stvarno olaksala. Drip boli jako i oni ga daju po inerciji u bolnicama, ali eto epi sve olaksa.. a kad vidis malo suncene boli te vise nista :)

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Elviramagistic

    Broj poruka: 778

    Prijavi adminu

    mono1111

    Elvira,
    Pa i ja imam cesto bolove, ali vise su to neka probadanja kao….sad me zna probosti s lijeve ili desne strane kao da me netko nozem probode, mislim da su to ligamenti…
    Normalno je da imas bolove ali ako su jaki znas da uvijek mozes ici provjeriti !
    Dusica,
    Baby watcher imas za kupiti u ljekarnama, u Natura ljekarni ti je na popustu mislim cca 500 kn.
    Najbolji ti je onaj od Masa, malo pogledaj, googlaj.
    Dati cu ti iskrenu preporuku, nemoj ga koristiti prije 12 tt !!! Vec sam pisala o tim otkucajima, ja sam ga nadobudno pocela koristiti i prije 9 tt, cula sam samo jednom otkucaje u 9 tt mislim, j nakon toga nisam….odustala sam do jucer, kad sam opet dozivjela stres s timr !
    Tako da svakako pauziram do 12 tt bar.
    Ena,
    Mislim da ne mozes birati carski rez ! On ide prema indikaciji.
    Ja bi svakako carski rez u 37 / 38 tt ! I pitati cu naravno da li mogu na carski, s obzirom na sve !! Iako sumnjam da ce mi se smilovati ako je sve ok !


    Znam da mogu ali velim..to je vise neugodnost a za probadanja..na to se vise ni ne obazirem toliko mi je to vec normalno

    [lilypie.com]

  • Kazuma

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Hej curke, dosad sam se samo jednom javila
    Danas sam bila na prvom pregledu i naravno da sam si krivo računala
    Nisam 9 tjedana nego 11! Vidjela sam malog kikirikija u buši, rekao mi je doktor
    što je glava, što guza, sve se lijepo vidi, srčeko kuca kao od male ptičice, vidio je nosnu kost, ne moram na kombinirani test, nikaj. Presretna sam <3
    Novi pregled za mjesec dana 
    Ali koji je to neopisiv osjećaj konačno vidjeti to srčeko malo… Sad mi je postalo stvarno jer sam dosad znala samo
    da mi je test pokazao dvije crtice U početku su me mučile mučnine nekaj sitno, a trenutno se osjećam kao da ni nisam trudna i smijem dalje trenirati (Jupiiiiii) :D

  • Elviramagistic

    Broj poruka: 778

    Prijavi adminu

    Kazuma

    Hej curke, dosad sam se samo jednom javila
    Danas sam bila na prvom pregledu i naravno da sam si krivo računala
    Nisam 9 tjedana nego 11! Vidjela sam malog kikirikija u buši, rekao mi je doktor
    što je glava, što guza, sve se lijepo vidi, srčeko kuca kao od male ptičice, vidio je nosnu kost, ne moram na kombinirani test, nikaj. Presretna sam &lt;3
    Novi pregled za mjesec dana
    Ali koji je to neopisiv osjećaj konačno vidjeti to srčeko malo… Sad mi je postalo stvarno jer sam dosad znala samo
    da mi je test pokazao dvije crtice U početku su me mučile mučnine nekaj sitno, a trenutno se osjećam kao da ni nisam trudna i smijem dalje trenirati (Jupiiiiii) :D


    Super :)) jos malo ti fali do drugog tromjesecja i zelim da ti prode super kao i ovo prvo :))

    [lilypie.com]

  • Avatar ikyri

    ikyri

    Broj poruka: 1645

    Prijavi adminu

    Ena @

    Sve vise razmisljam o porodu. Citam, istrazujem. Nisam jos nacisto s odlukom. Definitivno carski il prirodni s epiduralnom. 🤔
    Nezz kaj me ceka i pomalo se bojim, pa tako ne zelim nit izigravat hrabru mamu i trpit bolove, ako postoji mogucnost da se oni smanje il da ih uopce nema.
    Kako vi s tim stojite? Jeste razmisljale o tome? Il ste vec rodile? 🤓🤗


    Ma sve što sam ja mislila nije bilo. Bila sam 5 dana na indukcijama… rodila vaginalno. Ako prirodni porod ide normalno treba to dopustit. To je onda lijepa stvar. Ali tren dok krenu komplikacije treba brže se odlučit za carski. Moja prijateljica je rodila u liftu bolnice …a rekla je ovaj put će epiduralnu sigurno jer je imala 12h trudova s prvim. Imala je  4 truda i rodila u 20 min. Da je ja i muž nismo vozili ja nebi vjerovala. Ali uletila sam u bolnicu s rečenicom: Žena mi rađa u autu! Tako da treba imat neke planove ali moguce je da ce se desit svašta! Pogotovo ako imate fiksne ideje kao porod u vodi i sl… 

  • Avatar ikyri

    ikyri

    Broj poruka: 1645

    Prijavi adminu

    Ja sam vaginalno rodila i plakala 10 dana i 11 dan sam mogla sama na wc. A šogorica rodila na carski i 10.dan išla u šetnju uz more. 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.