Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 1046

    Prijavi adminu

    Blondie inace estrofem ukidaju u 8tt jer nema potrebe za njim dulje od toga. Inače o štetnosti se još istražuje, nevezano za estrofem nedavno je u susjednoj BiH povučen sa tržišta lijek Depo doza progesterona kojeg su žene dobivate kao potporu nakon transfera, jer su najnovija istraživanja pokazala mogucnost povećanog rizika za karcinom. Želim reći kako se utjecaj lijekova koje koristimo još istražuju. A vezano za estrofem mom dr je zadnji izbor, tj kad potroši sve druge opcije da izazove prirodnu O za FET.
    Lotta33 u stimuliranom ciklusu gdje je bila aspiracija a nije odrađen svježi transfer, i nije dobivena progesteronska terapija, normalno je dobiti rano M, jer žuto tijelo od aspiiranih folikula je oštećeno i brzo propada i ne može izimitirati lutealnu fazu do kraja. Neki dr daju progesteron 10 dana bez obzira sto nije bio ET da se ne poremeti ciklus. Bravo za ekipu u freezu 💪.
    Ribić prekrasne su curke 😍
    Aria1994 optimalno je stopericu dati na folikule 16-18mm u stimulaciji. 
    Jurky bit će to sve ok, još malo i u sigurnim si tt 🤗
    Lunolina imaš na izbor opću anesteziju u Repromedu, plaća se dodatno 200e dok je lokalna uracunata u cijenu postupka.  

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/20 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/21 13js ET 2bc❌️
    FET 03/21 2bc❌️
    3.Ivf 06/21 14js ET 1bc❌️
    FET 01/22 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/22 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/22 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/23 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️
    7.Ivf 05/24 Repromed 9js 3bc Et 1bc❌️

  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 1046

    Prijavi adminu

    Luna573 čestitke na sinu 💙, tebi želim što brži oporavak 🤗.
    Mura nadam se da su testovi potamnili i da ide u dobrom smjeru 🤞🙏.
    SanLeptira za oplodnju js potrebno je da prođe oko 20h a nekad i duže, zato i dobivamo infose sutradan, a da li su js zrele vide odmah kad izvade js iz folikula, tj nezrela js se ne moze odvojiti od folikula.. Da se obje oplode 🤞
    Sadiegren uzivaj u trudnoći 🤗
    Sage meni su aspiracije u stimuliranim ciklusima bile 12,13,14 i 15dc i to se ne moze predvidjeti ni kod koga kako ce se stvari razvijati jer ista žena ne reagira isto na stimulaciju, dok kod prirodnih postupaka se možeš ravnati po svojim prirodnim ciklusima . Sretno🤞
    IM96 možeš u istom ciklusu na sono hsg pa ako su prohodni jajovodi na AIH. Sretno 🤞
    Wildflower, Marica,Hypnoticpoison, Bikmik i ostale trudnice nadam se da uživate 🤗
    Stela, Korni, Npelica 🤗🤗🤗
    Svim ostalim curama sretno 🤞

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/20 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/21 13js ET 2bc❌️
    FET 03/21 2bc❌️
    3.Ivf 06/21 14js ET 1bc❌️
    FET 01/22 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/22 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/22 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/23 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️
    7.Ivf 05/24 Repromed 9js 3bc Et 1bc❌️

  • Avatar Saniii

    Saniii

    Broj poruka: 1046

    Prijavi adminu

    Curke sorry na ćitabi 😱, htjela sam sve propratit a vjerojatno sam nekog izostavila. Uglavnom sretno nam svima 🤞❤️

    🙋‍♂️1982 normo
    🙋‍♀️1988 2020 jajovodi ✂️ amh 18, pai 4g/4g, mthfr
    1.Ivf Petrova 07/20 10js ET 1bc❌️
    2.Ivf 01/21 13js ET 2bc❌️
    FET 03/21 2bc❌️
    3.Ivf 06/21 14js ET 1bc❌️
    FET 01/22 1bc beta 9dnt 55, 131, 66 biokemijska❌️
    4.Ivf Skvorc 06/22 13js ET 2 trod 8st❌️
    FET 12/22 2bc ❌️
    5.IVF prirodni 02/23 ET 1trod 8st ❌️
    6.IVF 05/23 Alea fertility 7js 2bc
    FET 06/23 ❌️
    FET 09/23❌️
    7.Ivf 05/24 Repromed 9js 3bc Et 1bc❌️

  • Avatar Žuži

    Žuži

    Broj poruka: 228

    Prijavi adminu

    Angel eyes lipo je šta me se uvik sitis🤗 pratim i ja tebe iako se ne javljam bas🙈 meni mjesečnica stiže za koji dan šta znaci da i tebi stiže i da krećeš s postupkom🥳 Koji je plan? Procitala sam da si kod doktora Petra, bio mi je na dva ultrazvuka na zadnjem fetu i bas mi je ostavio dobar dojam. 
    Saniii hvala ti šta si išla toliko daleko i odg na moj post, svaka čast na citabi, ne trebaš se ispričavati😘 Slažem se za prolaktin, svakako bi ga tribala još koji put provjeriti prije ikakve dijagnoze. Sto se tiče odabira doktora, tu sam se nekako i vodila onim šta si napisala. Naručila sam se kod obojice, idemo i ja i muž pa ću nekako valjda uspit zajedno a njim procijenit kod koga ću ovisno koji mi legne bolje. Ili za kojeg mi se bude činilo da ima bolje ideje za mene. Drago mi je kad je doktor i suosjećajan i kad možeš normalno popričati s njim, ali na kraju je najbitnije da je dobar stručnjak. 

    👩🏻 34 👦🏻34, od 6/21, amh 6,52 pmol/L
    10 i 11/22 - AIH 👎🏼
    12/22 1Ivf, bemfola 225, cetrotide, 4 js, 1 vraćen 👎🏼
    5/23 2 ivf, bemfola 250, cetrotide, 7 js, 5 oplođenih, vraćena 2 (biokemijska)👎🏼, 1 blastica zamrznuta
    7/23 Fet, trudnoća, srce stalo kucati u 9+6, spontani
    12/23 ivf, Letrozol, klomifen, HMG/FSH+antagonist, 3 js, 2 oplođene, obe vraćene 3 dan, beta 0👎🏼
    5/24 ivf, gonal 300, antagonist, 3 js, 3 blastociste, 2 vracene👎🏼, 1 zamrznuta
    7/24 FET 👎🏼

  • Avatar darliv

    darliv

    Broj poruka: 1128

    Prijavi adminu

    Saniii znam kako je teško posložiti se i vratiti nazad kad se na neko vrijeme makneš od svega i osjetiš tu psihičku slobodu, tek tada vidimo koliko žene koje se bore s neplodnošću podrede godine i godine samo tome, a nemoguće je to raditi onako "usput" jer stalno trebaš neke nove nalaze, nešto pratiti... ili si u tome ili nisi... Još je teže jer tu borbu rijetko tko prepoznaje i zna biti prava podrška, osim onih koji i sami to prolaze.. Meni je zadnji transfer bio klackalica, bila sam na izmaku snage i toliko umorna od tih svih godina da sam većim djelom bila sigurna da je to sve od mene što u ovom životu mogu dati i transfer kao i nekoliko zadnjih odradila bez puno emocija, i nisam se više krivila za ništa. 
    Znam koliko si iscrpljena, i zato ti šaljem ogromnu podršku u mjesecima koji slijede, jer u kojem god smjeru otišlo znaš da si lavica i nemoj nikada preispitivati da li si mogla nešto više napraviti, jer dala si sebe najviše što si mogla dati. Šaljem ti zagrljaj ❤️❤️

    Ja '88., mm '78.
    2018. - Petrova - 3 AIH ❌❌❌
    9/2020. Petrova - 1. IVF - 16 js -> 2 bc, ET 2 bc ❌
    4/22 Petrova - 2. IVF -13 js -> 4 bc; ET 1 bc ❌, 7/22 FET 🐧 ❌, 10/22 FET 🐧🐧 ❌
    3/23 Sv. Duh 3. IVF- 8 js -> 4 bc
    ET 1 bc ❌, 7/23 FET 🐧 ❌
    8/23 prirodna trudnoća, vanmaterična ❌
    6/24 FET 🐧🐧 beta 14.dpt 4534, ❤️ 💔🟰💙

  • SanLeptira

    Broj poruka: 40

    Prijavi adminu

    Ništa. 
    To mi je samo rekla. Bila sam u šoku, pitala sam da li je sigurna i ponovila ime i prezime i onda je još dodala da je stanica bila tako loša da se nije dijelila. Pitala sam ju, a što je s drugom ,bile su dvije. Opet odgovor, ništa. 
    U šoku sam i pretužna sam. Hvatam se za slamku, ali jedan dan kad sam bila na folikulometriji,čula sam da je još jedna pacijentica koja je čekala s nama, istog prezimena kao ja. Da li postoji mogućnost da su nas zamijenile? Pitat ću za svaki slučaj,da me to ne kopka. Zovem sestre da mi kažu što sa terapijom koju su mi propisali, Cyclogest i Estrofem. Punim 42 god zam10ak dana,tako da mi je ovo bio jedan jedini postupak na teret HZZO-a. Da li ću dalje moći i hoću li se odlučiti, gdje, kad,ne znam ništa. Ne mogu trenutno o tome misliti,moram se prvo sa ovim emocijama izboriti. Jako sam razočarana, iako sam znala da su šanse male, nadala sam se.
    Barem da dođem do transfera, ovako ni to nisam dobila. Ako se više ne javim, želim vam svima zahvaliti na pomoći i podršci i želim vam sreću u svemu što radite. ❤️

    🧑‍💼41. god- Oligozoospermija
    👰 41. god - AMH 3,2 pmol/l, endometrioza
    1.IVF- Sveti Duh,➡️ stimulacija ,2 stanice, nije došlo do oplodnje💔

  • Avatar Aria1994

    Aria1994

    Broj poruka: 48

    Prijavi adminu

    Sani hvala na odogovru od srca  znam da ti imaš iskustva i znanje hehe ❤️🙏🏻Drage cure evo da se javim nakon punkcije na kraju 5 stanica od 6 folikula zadovoljna sam ishodom očito je tajming bija dobar , sutra ću znati koliko ih se oplodilo i kad je transfer 🤞🏻bilo je bolno ali izdržalo se danas sam se opet sjetila svih koji prolazimo ovu borbu i teško je stvarno je nezna onaj tko nije prošao … u molitvama ste mi sve cure da ugledamo šta prije plusic i držimo naše male anđele u naručju ❤️Sretno nam 🙏🏻

    👸🏻29 god nizak Amh
    🤴🏻36 normo , sve u redu
    Naša najveća sreća iz trećeg postupka💞
    Borba za bebu broj 2🙏🏻
    08/2024 in progress ❤️

  • Avatar Sage

    Sage

    Broj poruka: 27

    Prijavi adminu

    Sani hvala sto se uvijek potrudis odgovoriti na sva pitanja i što nesebično dijeliš svoje znanje i iskustvo ❤️
    SanLeptira jako mi je zao što je tako ispalo i nadam se da ćeš donjeti najbolju odluku za sebe nakon ovog šoka od danas 😔

    👩 28 (AMH 22,5 pmol/L); 👨28 (01/24 normo)
    3/2023 biokemijska
    7/2023 vanmaternična (jajovod ✂️)
    12/2023 biokemijska
    9/24 prirodni IVF (neg aspiracija)
    9/24 stim IVF ⏳(drV)

  • Avatar Aria1994

    Aria1994

    Broj poruka: 48

    Prijavi adminu

    SanLeptira

    Ništa.
    To mi je samo rekla. Bila sam u šoku, pitala sam da li je sigurna i ponovila ime i prezime i onda je još dodala da je stanica bila tako loša da se nije dijelila. Pitala sam ju, a što je s drugom ,bile su dvije. Opet odgovor, ništa.
    U šoku sam i pretužna sam. Hvatam se za slamku, ali jedan dan kad sam bila na folikulometriji,čula sam da je još jedna pacijentica koja je čekala s nama, istog prezimena kao ja. Da li postoji mogućnost da su nas zamijenile? Pitat ću za svaki slučaj,da me to ne kopka. Zovem sestre da mi kažu što sa terapijom koju su mi propisali, Cyclogest i Estrofem. Punim 42 god zam10ak dana,tako da mi je ovo bio jedan jedini postupak na teret HZZO-a. Da li ću dalje moći i hoću li se odlučiti, gdje, kad,ne znam ništa. Ne mogu trenutno o tome misliti,moram se prvo sa ovim emocijama izboriti. Jako sam razočarana, iako sam znala da su šanse male, nadala sam se.
    Barem da dođem do transfera, ovako ni to nisam dobila. Ako se više ne javim, želim vam svima zahvaliti na pomoći i podršci i želim vam sreću u svemu što radite. ❤️

    Draga glavu gore ❤️nazovi i pitaj da budeš sigurna šta se desilo najgore kad nam ostane upitnik samo nas muci jer neznamo na čemu smo . Koji god ishod bija znaj da je to trenutno tako nažalost ne možemo povećat broj stanicu ali možemo popravit kvalitetu .. moj savjet ti je odmorit se ne pre dugo radi Amh ili godina ali tri ciklusa si uzmi za sebe uživaj putuj koliko možeš , sopaj se vitaminima za kvalitetu stanica ( vidi s prve stranice sve piše šta je dobro i ako ovdje ima netko da te savjetuje ) . To se pogodija takav ciklus svi smo imali i bolji i lošiji shodno našim nalazima … to nije konačno nemoj stavljat točku gdje ima prostora za dalje vjeruj mi .. stanice dobivaš , reagiras na terapiju zbaci samo je bitno popravit kvalitetu i bit će transfer vidjet ćeš ❤️ želim ti svako dobro šta god odlučila ali nemoj odustati svaki trud se isplati kad tad 🫶🏻🤞🏻

    👸🏻29 god nizak Amh
    🤴🏻36 normo , sve u redu
    Naša najveća sreća iz trećeg postupka💞
    Borba za bebu broj 2🙏🏻
    08/2024 in progress ❤️

  • Avatar angel eyes

    angel eyes

    Broj poruka: 695

    Prijavi adminu

    Žuži ❤️ tako je, za koji dan bi i ja trebala dobiti m i krenuti u novi pokušaj, pms mi je na najjače tako da sam nervozna, emotivna uzasno, bit će valjda lakše kad krenem. Trebala bi biti na g.o. pa cu se nadam malo i odmarati između putovanja. Sretno s konzultacijama i odabirom doktora, vjerujem da će ti novi dr donijeti sreću 🤗🤗
    Sani lijepo što si se vratila 🥰🥰 drago mi je da si se odmorila i makla od svega. Želim ti od sveg srca da ti novi postupak donese sreću ❤️
    Sanleptira žao mi je 😔 zovi ih, pitaj sve. Znam kako je kad ne dođe ni do transfera. Odmori se, dođi k sebi i probaj naći načina za još koji pokušaj.

    👩 '83. hashimoto, oba jajovoda✂️
    🧑 '82. sve ok
    2016. i 2023. tubarna (lapar., jajovodi ✂️)
    2020. stigla naša najveća sreća 🩵 (spontana trudnoća)
    2022. spontani u 7tt 💔
    03/24 IVF, Cito (Elonva, Orgaluntan, Menopur, Zymot) 8🥚, 4 oplođene, 2🐧 beta ❌
    05/24 IVF, Cito (Letrozol, Klomifen, Pergoveris, Orgalutran, Zymot) 2🥚, bez oplodnje
    08/24 IVF/ICSI, Cito (Pergoveris, Cetrotide, Zymot, Embryoglue) 3🥚, 1🐧 beta ❌
    “Gospodine ti znaš sve. Ti znaš da te ljubim.”

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.