Potpomognuta oplodnja vol. 9

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • donna9

    Broj poruka: 58

    Prijavi adminu

    Aria1994


    Ja sam kod doktora Petra a ti ?😀sretno također ❤️

    Aria, moram se ubaciti s pohvalama za dr. Petra.😃 Meni je on bio na transferu, toliko je bio pristupačan i ugodan da me baš oduševio! S obzirom da mi je bio prvi postupak, nisam znala što očekivati pa sam pitala par stvari i sve mi je jako stručno i detaljno, a opet razumljivo objasnio. 
    U super si rukama, sretno dalje!🥰


    💃ok 🤵oligoasthenozo/azoospermia
    05/24 - 1. IVF/ICSI - 7dnt ➕ , 1.uzv - 6+4❤️
    Nifty ✅

  • sadiegreen

    Broj poruka: 110

    Prijavi adminu

    Boogie

    Cure sretno svima danas!Da ne ispadne da samo jamram svaki put kad tu dođem, kod mene je sve OK - barem za sad. Na uzvu su dvije gestacijske vrećice, jedna nepravilna i jedna koja je uredna. Idući tjedan imam ponovno uzv. Toliko sam odahnula što nije izvanmaternična da vam to ne mogu opisati. Samo sam osjetila tu užasnu napetost, strah i zgrčenost koja je popustila kad mi je doktorica rekla da je sve na svom mjestu. Količina zahvalnosti koju osjećam prema svom tijelu jer nije strpalo te sirote embrije na krivo mjesto se trenutno može mjeriti jedino razmjerima detonacije atomske bombe-doslovno. Dalje kaj bude, bit će, hvala toj bebi što je još uvijek sa mnom i na dobrom mjestu. Idem glumiti inkubator, valjda onaj najsretniji na svijetu trenutno!

    A baš mi je drago. Znam kako ti je jer sam se ja brinula da mi beta raste puno više nego što bi trebala i do tog prvog uzv prošla pakao. 

    🙎‍♀️ (35g) nizak amh, 5,3 pmol/L
    🙎‍♂️ (35g) loš spermiogram (hipospermija, astenozoospermija, teratozoospermija)
    5/2024 Beta+, aspiracija 9 js, 8 oplođenih, 1 ET, 4 ❄️ test 31.5. ❌
    6/2024 FET, 26.6. Beta1 310, 28.6. Beta2 855, 12.7. UZV ❤️ it's a (low risk) boy 💙

  • Avatar Megyca

    Megyca

    Broj poruka: 37

    Prijavi adminu

    Evo se i ja ubacujem sa pohvalama za dr Petra, koliko god dodem nervozna taj covjek ulijeva neku sigurnost i sve odlicno objasni, ne prica previse neke “bajke” u buducnost nego idemo korak po korak polako i sigurno🥰

    👩🏼27 👦🏻30
    Dg: idiopatska neplodnost
    Amh 29.3
    Hsg: uredan
    Spermiogram: normo
    Pokusavamo od 4/21
    11/23 letrozol+Ovitrelle-ciljani ❌
    12/23 letrozol+Ovitrelle-ciljani ❌
    01/24 letrozol+Ovitrelle-ciljani ❌
    02/24 Letrozol + Ovitrelle ➡️ 1.AIH 22.02.2024. ❌
    03/24 Letrozol + Ovitrelle ➡️ 2.AIH 20.03.2024. ❌
    07/24 1.IVF Letrozol, Gonal, Orgalutran ➡️ 9🥚, 5 oplođenih, ET 1petodnevni, 4🐧.
    Beta 19.08 ❌

  • Avatar Lotta33

    Lotta33

    Broj poruka: 295

    Prijavi adminu

    Bok cure, nova sam na ovoj temi, ali redovna na drugoj temi na ovom forumu (azoorspermija) i ovim vas putem sve pozdravljam 
    Nedavno sam imala punkciju jajnih stanica i imamo 9 smrzlica, transfer je odgoden da ne bi upala u hiper. Moje pitanje je:
    Cure koje nisu odmah imale transfer, ili ako i vi druge znate - kad je normalno nakon punkcije dobiti menstruaciju? Moja je dosla doslovno peti dan od aspiracije, odnosno na dan kad bi bio transfer da nije bilo rizika od hipera. Sad me strah jeli to prerano (28.7. prvi ciklus za stimulaciju, 14.8. vec drugi ciklus). Ne znam trebam li to ici provjeriti?  Inace je tipicna menstruacija, nema bolova, klasika krvarenje, danas mi je zadnji, sesti dan... guglam ali nema ovih podataka, uglavnom svi pisu o menstruaciji nakon neuspjesnog ET-a. 

    🙋🏻‍♀️: nalik PCOS, uredan ciklus, AMH 44 pmol/L
    🙋🏻‍♂️: azoospermija
    🍀✨IVF Prag (Prednison/Decortin, Clexane, Rekovelle, Orgalutran, štoperica 2xDecapeptyl)✨🍀
    08/24 Aspiracija 15 🥚 (14 MII), oplodilo se 14 - imamo 9 blastica 🐧🥰
    10/24 FET jednog 🐧⏳️

  • Avatar korni

    korni

    Broj poruka: 1802

    Prijavi adminu

    Boogie drago mi je da nije vanmaternična, i vjerujem da ti je malo lakše. Drzim fige da dalje ide sve uredno 🍀odmaraj i inkubiraj ☺️
    SanLeptira samo pozitivno i hrabro ❤️ je, divna je 🥰 i svima vam želim takvo klupko sreće ❤️
    Deedee nek se mrva čvrsto primi 🍀🤗

    👸'84. (AMH 18,6 pmol/L, redoviti ciklusi)
    🤵'88. (oligozo ➡️normo), start 10/21, 9/22 missed ab.,
    6/23 (KBC Ri)- duo stim - 3🐧
    9/23-1.FET - 1🐧 (prir. ciklus)❌
    10/23-2. FET - 1🐧(prir. ciklus) 7dnt + ➡️ 10dnt beta 274.9, 12dnt 844.7, 14dnt 2195➡️ 1.uzv - 7+1 ❤️ Panorama low risk - it's a girl 🩷 OTP 24.6.➡️ 27.6.'24. baby L. 🩷

  • Avatar korni

    korni

    Broj poruka: 1802

    Prijavi adminu

    Lotta dobrodošla i sretno 🤗 ja sam isto prokrvarila par dana nakon aspiracije, nakon koje se nije planirao ET budući smo išli na duo stim. Nisam dobila progesteron ni ništa od sl.lijekova, i rekli su mi da je to normalno da se prokrvari. Pet dana nakon aspiracije sam nastavila sa stimulacijom i onda nova aspiracija. da su ti planirali transfer, sigurno biš dobila progesteron i ne biš prokrvarila.. tu su cure koje više znaju od mene, pa će ti sigurno napisati bolje, ja sam si samo htjela moje iskustvo napisati, možda pomogne malo ☺️🍀

    👸'84. (AMH 18,6 pmol/L, redoviti ciklusi)
    🤵'88. (oligozo ➡️normo), start 10/21, 9/22 missed ab.,
    6/23 (KBC Ri)- duo stim - 3🐧
    9/23-1.FET - 1🐧 (prir. ciklus)❌
    10/23-2. FET - 1🐧(prir. ciklus) 7dnt + ➡️ 10dnt beta 274.9, 12dnt 844.7, 14dnt 2195➡️ 1.uzv - 7+1 ❤️ Panorama low risk - it's a girl 🩷 OTP 24.6.➡️ 27.6.'24. baby L. 🩷

  • Avatar DeeDee_543

    DeeDee_543

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Pila sam ga u 2 mjesec kad mi je bila aspiracija, taj put sam ga jedino dobila kao terapiju pa mi je donekle bilo jasno iako mi dr. Šunj nije objasnila čemu služi nego sam čitala po forumima. Tada mi je uvedeno 5 mg ali ga nisam postepeno uvodila niti se postepeno doza smanjivala...

    👩🏽 93.god AMH 19,5
    🧔🏻 91.god oligoasthenoozospermia
    🏥KBC Split
    12/22 IVF, 12 js, 5 oplođenih, 1🐧, 1 ET, beta 0👎🏽
    2/23 FET, beta 0 👎🏽
    3/23, 4 js, 2 🐧🐧, prekinut postupak(opasnost od hipera)
    5/23, FET, 2 🐧🐧, beta 0👎🏽
    2/24, ICSI, 7 js, 5 oplođenih, 2 🐧🐧, 1 ET, beta 0👎🏽
    8/24 FET...beta 0👎🏽

  • Avatar Boogie

    Boogie

    Broj poruka: 83

    Prijavi adminu

    DeeDee mislim da taj decortin iz veljače više ne postoji u tebi, neka me ispravi netko tko se kuži bolje. Svaki put me stave na njega i događa mi se točno to kao tebi, nemam dva dana da mi nešto nije. A gle, trudnoća poljulja imunitet tako da je i to moguće. Od dodataka si možeš uzeti Floradix Epresat, njega trudnice smiju i on dosta dobri digne i razinu energije i sve u par dana. I ukusan je.Korni i sadiegreen hvala vam🍀🦸

    🧚'92-Hashimoto, l jajovod hydrosalpinx, ostalo ok
    🦹'90-sve ok!
    2019.-spontana trudnoća i zdrava bebica
    2021.-izvanmaternična lijevo-hydrosalpinx
    2022.-izvanmaternična desno-MTX
    1/24-klomifenski ciklus, 3js, 1 oplođena i vraćena, biokemijska
    4/24-stimulirani ciklus Bemfola, Menopur, Orgalutran, Decapeptyl, 12js, 9 blastocisti-freeze all zbog hiperstimulacije
    5/24 FET 2❄️ bhcg 0
    7/24 FET 2❄️ 13dpt 889,15dpt1778,18dpt2738, vanishing twin, missed ab

  • Avatar angel eyes

    angel eyes

    Broj poruka: 695

    Prijavi adminu

    Aria i ja sam kod dr Petra, hvala ❤️
    Boogie tako mi je drago 🥰🥰😘😘 divne vijesti, sretna sam zbog vas ❤️ ❤️ neka sve i dalje bude u redu 🤗 
    Deedee sretno, neka se mrva čvrsto primi 😘 😘
    Megyca točno to, i meni ulijeva sigurnost i nestane nervoza kad dođem kod njega 😊
    Lotta dobrodošla i sretno 🥰

    👩 '83. hashimoto, oba jajovoda✂️
    🧑 '82. sve ok
    2016. i 2023. tubarna (lapar., jajovodi ✂️)
    2020. stigla naša najveća sreća 🩵 (spontana trudnoća)
    2022. spontani u 7tt 💔
    03/24 IVF, Cito (Elonva, Orgaluntan, Menopur, Zymot) 8🥚, 4 oplođene, 2🐧 beta ❌
    05/24 IVF, Cito (Letrozol, Klomifen, Pergoveris, Orgalutran, Zymot) 2🥚, bez oplodnje
    08/24 IVF/ICSI, Cito (Pergoveris, Cetrotide, Zymot, Embryoglue) 3🥚, 1🐧 beta ❌
    “Gospodine ti znaš sve. Ti znaš da te ljubim.”

  • Avatar Boogie

    Boogie

    Broj poruka: 83

    Prijavi adminu

    Sadiegreen ma tvoje bete su školske! Moje prve dvije su bile dobre, a treća je usporila. Uopće ne znam zašto sam išla vaditi tu treću, glupača. To ubuduće neću. Nisam znala koliko ih treba pa mi je doktor google rekao da se u ivfu vade tri i eto kako si uništiš čitav tjedan.  

    🧚'92-Hashimoto, l jajovod hydrosalpinx, ostalo ok
    🦹'90-sve ok!
    2019.-spontana trudnoća i zdrava bebica
    2021.-izvanmaternična lijevo-hydrosalpinx
    2022.-izvanmaternična desno-MTX
    1/24-klomifenski ciklus, 3js, 1 oplođena i vraćena, biokemijska
    4/24-stimulirani ciklus Bemfola, Menopur, Orgalutran, Decapeptyl, 12js, 9 blastocisti-freeze all zbog hiperstimulacije
    5/24 FET 2❄️ bhcg 0
    7/24 FET 2❄️ 13dpt 889,15dpt1778,18dpt2738, vanishing twin, missed ab

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.