Potpomognuta oplodnja vol. 4

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    LUCIJA007

    la_Reina_del_Sur

    MTB prvi put čujem da ih samo 12 smiju oplodit, od kad to? Kako onda rade ako u hiperu dode do tipa 20 js? Tnx na pojasnjenju 😇

    Oni izaberu 12 najboljih a ostale stanice zaledjuju…


    Kako gdje. Često ih ne zaleđuju nego ih se riješe, jer je uspješnost ionako manja sa zaleđenim jajnim stanicama.

    💔💔💔

  • Deleted user

    Broj poruka: 883

    Prijavi adminu

    MTB

    LUCIJA007

    la_Reina_del_Sur

    MTB prvi put čujem da ih samo 12 smiju oplodit, od kad to? Kako onda rade ako u hiperu dode do tipa 20 js? Tnx na pojasnjenju 😇

    Oni izaberu 12 najboljih a ostale stanice zaledjuju…

    Kako gdje. Često ih ne zaleđuju nego ih se riješe, jer je uspješnost ionako manja sa zaleđenim jajnim stanicama.


    Da… No bilo je i takvih slucajeva iako su rijetke.. Jer ne moze 20 stanica biti kvalitetno.. Najcesce kazu da su ostale bile nezrele ili ne kvalitete za zamrzavanje…
    Ja kad sam imala 14 za 2 su rekli da nisu bile zrele… 

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    LUCIJA007

    MTB

    LUCIJA007

    la_Reina_del_Sur

    MTB prvi put čujem da ih samo 12 smiju oplodit, od kad to? Kako onda rade ako u hiperu dode do tipa 20 js? Tnx na pojasnjenju 😇

    Oni izaberu 12 najboljih a ostale stanice zaledjuju…

    Kako gdje. Često ih ne zaleđuju nego ih se riješe, jer je uspješnost ionako manja sa zaleđenim jajnim stanicama.

    Da… No bilo je i takvih slucajeva iako su rijetke.. Jer ne moze 20 stanica biti kvalitetno.. Najcesce kazu da su ostale bile nezrele ili ne kvalitete za zamrzavanje…
    Ja kad sam imala 14 za 2 su rekli da nisu bile zrele…


    Vrlo često čujem da je sve iznad 12 bilo nekvalitetno ili nezrelo. Rekla bih da je to način da nas utješe, premala je vjerojatnost da se baš uvijek lijepo zaokruži na 12.

    💔💔💔

  • Avatar 🌼TiKi🌼

    🌼TiKi🌼

    Broj poruka: 1834

    Prijavi adminu

    Erica zao mi je… Nemoj se previse bedirati, moras ostati snazna za novi postupak. Vecina nas zna kako se osjecas i naravno da si razocarana. Isplaci se ako trebas, a onda u nove pobjede.
    Darliv ja sam isto vidjela sjenicu, jedva, ali jesam nakon buljenja duzeg. Ponovi za dva dana i nadam se da ce onda biti vidljivija 🤞
    Nina ja bih otisla na hitnu u tvom slucaju, neka vide na uzv i po potrebi ti daju progesterona dodatnog. Ne mora znaciti da je sve gotovo, dosta nas je krvaruckalo na pocetku trudnoce. Jos kazes da nemas bolove nikakve, to je pozitivna stvar. Sretno!

    Ne znam jeste cule, ali na transferu mi je dr. rekla da su dobili od Ministarstva naputak da ne smiju hiperstimulirati pacijente?!? Mislim, kako da zabranimo tijelu da proizvede manje stanica nego sto ono zeli? Jedino da svi idemo na blagu stimulaciju. 🤷‍♀️

    👨‍🔧 ‘91., bez dijagnoze
    👩‍⚕️’ 92., PCOS, endometrioza, IR, blagi oblik trombofilije
    Poliklinika BetaPlus
    1.AIH 7/2019. Beta 0
    2.AIH 9/2019. Beta 201, abrup. placente u 24.tt 👼
    3.ICSI 9/2020. 1js,1 zametak, transfer 2.dan, Beta 0
    4.ICSI 11/2020. 3js, 2 zametka, transfer 3.dan =👶💗
    1🐧
    [lilypie.com]

  • Avatar Lucyinthesky

    Lucyinthesky

    Broj poruka: 1649

    Prijavi adminu

    Hej cure, eto me. Hvala svima na brizi i lijepim željama,divne ste, ma nema ekipe do ove naše 😊
    Bilo je ok, imamo 9 stanica i dr je zadovoljan, a bilog kaže da mu ovak na prvu izgledaju solidno(šta god to značilo).
    Dogovor je da mi se jave sutra i onda se dogovaramo za transfer(ako ga bude) i ostalo.I dalje sam skeptik poučena ranijim iskustvima, tako da se ne zanosim previše.
    Ja sam u krevetu i iskreno, dosta me boli sve skupa, ali bude prošlo, nije to niš😊
    ericaaa jako mi je žao i mogu ti reći da točno znam feeling kad nakon milijun strahova ipak folikul ne pukne, uspiju ga aspirirat i bude prazan, baš za slomit se 😔
    Ja sam ih prošla 2 puta i sad kad razmislim i čitam tu, mislim da nema puno cura kojima uspije. Glavu gore, dođi k sebi i planiraj dalje. Postupak tvoje dr mi se baš sviđa, pokazala je da je prije svega čovijek.

    🧍‍♀️37-AMH 28 pmol/L, sve ok
    🧍‍♂️42-od astheno-normo
    1.Ivf stimul. Menopur, Elonva, Orgalutran-10/19-transfer petodn. -beta 0, nema 🐧
    2.i3. prirodni ciklus-bez transfera
    4.Ivf stimul.Rekovelle - 05/20-sve stanice nezrele, bez transfera
    5.Ivf stimul.Puregon, Menopur, Orgalutran- 11/20-transfer 2 trodnevna, bez uspjeha, nema 🐧
    6.stimul.Gonal,Cetrotide-04/21-2 trodnevna,beta 0, nema 🐧

  • Avatar Tuma

    Tuma

    Broj poruka: 1788

    Prijavi adminu

    Marinela ne znam koliko je imao stanica, dr mi je samo rekla da je odlican, a ja od srece sto se oplodio nisam nista ni pitala🤣 sretno ti!🤞🙏
    Darliv daj slikicu sad kad se osusio😍
    Nina na hitnu obavezno, mozda je hematom, pa trebas duphaston. Ne odustaj dok ne vidis na uzvu o cemu se radi. Molim se da sve bude u redu🙏❤

    👱‍♀️31 g, Amh 1,7 pmol (novo mjerenje 2,8 pmol)
    👨 31 g, sve ok
    1. IVF-6.mj 2020. VV:3 folikula 1 stanica (nezrela), nema transfera
    2.IVF kraj 8.mj 2020. VV- 4 folikula- 1 js, oplodena 💕, 1.beta 12 dnt dvodnevnog 130, 2.beta 14dnt 286, 3.beta 16dnt 733
    UZV 5+1 GV i inicijalna ŽV
    Nifty- sve oke, imamo curku💗
    Imamo Laru ❤
    [lilypie.com]

  • Avatar Tuma

    Tuma

    Broj poruka: 1788

    Prijavi adminu

    Lucyinthesky

    Hej cure, eto me. Hvala svima na brizi i lijepim željama,divne ste, ma nema ekipe do ove naše 😊
    Bilo je ok, imamo 9 stanica i dr je zadovoljan, a bilog kaže da mu ovak na prvu izgledaju solidno(šta god to značilo).
    Dogovor je da mi se jave sutra i onda se dogovaramo za transfer(ako ga bude) i ostalo.I dalje sam skeptik poučena ranijim iskustvima, tako da se ne zanosim previše.
    Ja sam u krevetu i iskreno, dosta me boli sve skupa, ali bude prošlo, nije to niš😊
    ericaaa jako mi je žao i mogu ti reći da točno znam feeling kad nakon milijun strahova ipak folikul ne pukne, uspiju ga aspirirat i bude prazan, baš za slomit se 😔
    Ja sam ih prošla 2 puta i sad kad razmislim i čitam tu, mislim da nema puno cura kojima uspije. Glavu gore, dođi k sebi i planiraj dalje. Postupak tvoje dr mi se baš sviđa, pokazala je da je prije svega čovijek.


    9 stanica je odlicno! Nadam se da ce se vecina oploditi!🤞🙏

    👱‍♀️31 g, Amh 1,7 pmol (novo mjerenje 2,8 pmol)
    👨 31 g, sve ok
    1. IVF-6.mj 2020. VV:3 folikula 1 stanica (nezrela), nema transfera
    2.IVF kraj 8.mj 2020. VV- 4 folikula- 1 js, oplodena 💕, 1.beta 12 dnt dvodnevnog 130, 2.beta 14dnt 286, 3.beta 16dnt 733
    UZV 5+1 GV i inicijalna ŽV
    Nifty- sve oke, imamo curku💗
    Imamo Laru ❤
    [lilypie.com]

  • Avatar la_Reina_del_Sur

    la_Reina_del_Sur

    Broj poruka: 100

    Prijavi adminu

    MTB

    la_Reina_del_Sur

    MTB prvi put čujem da ih samo 12 smiju oplodit, od kad to? Kako onda rade ako u hiperu dode do tipa 20 js? Tnx na pojasnjenju 😇

    Od zadnje promjene zakona prije nekoliko godina. Zapravo imamo sreće, prije 5, 6 godina smjeli su ih oploditi samo 3, i nisu smjeli zamrzavati zametke - čuveni Milinovićev zakon.

    Sve preko 12 stanica steriliziraju i ni ne pokušavaju ih oploditi. Tako da ti se u Hrvatskoj zapravo ni ne isplati ganjati preveliki broj stanica i riskirati hiper.


    Za taj zakon sam znala to mi je uzas, opcenito mi je bacanje uzas, al eto..

    A sta se tice velikog broja stanica, izgleda da kod mene ne ide manje, sad sam bila na kombinaciji 150 jedinica gonala i 75, jedino 75 cisto da probam, visok mi Amh, a to mi za sad joa nista nije znacilo 🙄

    👸 29, Amh 33
    🤴 32, normo
    💒 4 g
    Nalazi “savrseni”, Idiopatska neplodnost
    3 AIH = ❌❌❌
    3/20 IVF, Rekovelle = 5 js, 3 oplodene, 2 trodnevne vracene ❌
    5/20 IVF, Gonal 150 + Cetrotide, Ovitrelle = 13 js, 8 oplodenih, 3 blastice, 1 vracena, 2 zamrznute ❌ (blagi hiper)
    08/20 FET u prirodnom ciklusu samo Utrogestan, 2 blastice ❌
    11/20 Gonal 75/150 + Cetrotide, Decapeptyl x2 kao štoperica = 7 js - 2 blastice vracene, ❌
    1🐧 FET 5.2. ❌
    Suplementi + trening
    Prirodna trudnoca ✅

  • Avatar ericaa

    ericaa

    Broj poruka: 1267

    Prijavi adminu

    TirelessIvy

    Darliv I ja vidim criticu. Mozda Metouploaduje slikicu - ona je strucnjak za ‘izvlacenje’ crtica, mada ja ovu tvoju senu vidim i bez naocara
    Ericaa- uz tebe smo. Tacno znam taj trenutak velike nade, kada izgleda kao da su se kockice poslozile, a onda odjednom dodje hladan tus. Danas se isplaci, procesiraj sve, neka te muz cuva i pazi. Pre svega gledaj sada da vodis racuna o sebi. Znam da ovo nije lako cuti, ali mlada si, ima jos vremena. Samo plan u ruke i napred. Ova nasa disciplina nije sprint. Vec maraton! i to sa preponama. I gledaj da kako vreme prolazi, svaki si kilometar bliza cilju i znas vise o sebi, pa i o tom bebironu koji te sigurna sam ceka.


    Da,koliko god sam realna bila,jutros me ponijela nada kad je rekla da je folikul tu i da jako lijepo izgleda. Pomislila sam ono sto se trudim suzbiti i umjereno imati,a to je euforija.Jedno se nadati i vjerovati ali euforiji ovdje nema mjesta jer,i iz vasih iskustava vidim,toliko prepreka ima i toliko toga moze poci po zlu da zaista treba biti “umjereno sretan” i realan. Mene ponijelo i opralo. Dobro je rekla MTB,ovo je bilo djelomicno dijagnosticki i zaista bez prevelike sanse ali eto,ljudski se ponadati i rastuziti….  Sretna sam i zahvalna da sam barem stigla do punkcije iz prve i da imam predivnu doktoricu i da sam uzeta brzo u postupak…. muz me mazi i pazi,u toploj dekici sam i bit ce sve dobro. Do konzultacija cu znati nalaz tog jajovoda valjda a do tad cu uzivati u kicenju stana i blagdanima i pusicama svoje cetveronozne buhtlice… spremna za nove bitke 💪
    Hvala svima tiki92,Ruska1986 i drugim curama. Trebalo mi je da se izjadam i da to izađe iz mene,a tko razumije bolje od vas…. ❤

    💁‍♀️ 1989 g. 💁‍♂️ 1988 g.
    ja- endometrioza, miomi, 4 operacije
    1. IVF prirodni 12/2020.-prazan folikul 🚫
    2. IVF stimulirani 3/2021- 15🥚 , 6× 🐧 freeze all
    1. FET- 10/2021. ❌
    2. FET - 11/2021. ❌
    3. FET- 4/2022. ❌
    4. FET- 10/2022 ❌
    5. FET - 11/2023 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    Lucyinthesky, pa ako je rekao 9 solidnih, znači da nisu nezrele. Držmo fige da sutra dobiješ dobre vijesti.Meni su odmah po aspiraciji rekli da su ih 9 izvadili, ali da ih je 7 zrelih, i tako je i bilo.

    la_Reina_del_Sur, ma super je da imaš puno stanica, i očito su kvalitetne kad su se sve oplodile. Svaka čast.

    💔💔💔

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.