Potpomognuta oplodnja vol. 4

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar 🍀🐞MISS🐞🍀

    🍀🐞MISS🐞🍀

    Broj poruka: 758

    Prijavi adminu

    Nina985

    Cureja sam bas pocela krvariti. Mislim da je to definitivno kraj ove moje kratke trudnoce. Danas mi je 6t+1. E sad, jucer su mi rekli ako pocne krvarenje da idem na hitnu. Bolove sam imala tijekom cijele noci, sad se osjecam onako jako iscrpljeno i pospano, ne boli me toliko pa ne znam jel trebam na hitnu ili ne? Hoce ovo samo od sebe otici i ocistiti se?


    Kakvo ti je krvarenje? Bas obilno ili? Otidji na hitnu….

    👸32🤴36
    4god pokusavanja
    Amh21, hsg-sve prohodno,spermiogram -Normo
    *Idiopatska neplodnost*
    KBC Split ,dr.Mršić
    06/20 AIH - nesupjesno
    07/20 AIH -neuspjesno
    08/20 - IVF - biokemijska trudnoca (bemfola150,cetrotid,brevactid stop.) 10 js - nema 🐧🐧
    11/20 - 2.IVF (terapija ista kao 08.mj),13js- 2🐧🐧 14.11 transfer trodnevnih 2xosmostanicne
    11dnt beta 98.6, 13dnt beta 254, 16dnt beta 953
    UZV 05.12

  • Avatar ericaa

    ericaa

    Broj poruka: 1266

    Prijavi adminu

    Nina985

    Cureja sam bas pocela krvariti. Mislim da je to definitivno kraj ove moje kratke trudnoce. Danas mi je 6t+1. E sad, jucer su mi rekli ako pocne krvarenje da idem na hitnu. Bolove sam imala tijekom cijele noci, sad se osjecam onako jako iscrpljeno i pospano, ne boli me toliko pa ne znam jel trebam na hitnu ili ne? Hoce ovo samo od sebe otici i ocistiti se?


    Nina jako mi je zao… a da odes na hitnu bez obzira na bolove? 

    💁‍♀️ 1989 g. 💁‍♂️ 1988 g.
    ja- endometrioza, miomi, 4 operacije
    1. IVF prirodni 12/2020.-prazan folikul 🚫
    2. IVF stimulirani 3/2021- 15🥚 , 6× 🐧 freeze all
    1. FET- 10/2021. ❌
    2. FET - 11/2021. ❌
    3. FET- 4/2022. ❌
    4. FET- 10/2022 ❌
    5. FET - 11/2023 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Nina985

    Cureja sam bas pocela krvariti. Mislim da je to definitivno kraj ove moje kratke trudnoce. Danas mi je 6t+1. E sad, jucer su mi rekli ako pocne krvarenje da idem na hitnu. Bolove sam imala tijekom cijele noci, sad se osjecam onako jako iscrpljeno i pospano, ne boli me toliko pa ne znam jel trebam na hitnu ili ne? Hoce ovo samo od sebe otici i ocistiti se?


    Hm, a jesi sigurna da ne krvaris kao sta dosta zena u trudnoci? 

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • T_Ivy

    Broj poruka: 405

    Prijavi adminu

    Darliv I ja vidim criticu. Mozda Meto uploaduje slikicu - ona je strucnjak za ‘izvlacenje’ crtica, mada ja ovu tvoju senu vidim i bez naocara
    Ericaa - uz tebe smo. Tacno znam taj trenutak velike nade, kada izgleda kao da su se kockice poslozile, a onda odjednom dodje hladan tus. Danas se isplaci, procesiraj sve, neka te muz cuva i pazi. Pre svega gledaj sada da vodis racuna o sebi. Znam da ovo nije lako cuti, ali mlada si, ima jos vremena. Samo plan u ruke i napred. Ova nasa disciplina nije sprint. Vec maraton! i to sa preponama. I gledaj da kako vreme prolazi, svaki si kilometar bliza cilju i znas vise o sebi, pa i o tom bebironu koji te sigurna sam ceka.

    👩44, low AMH 🤵44, azo
    2015-2022 biospsija testisa nista, 14x IVF/ICSI donor semena, 2x missed ab, ostalo 0
    2022 microTESE, top rezulta (3 slamke), IVF/ICSI donorka j.s., 3 odlicne blastociste, transfer 2xBC; 1. BETA 13dpt 440, 2. BETA 17 dpt 4,520; UZ 6w1d 2x❤️
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    ericaa

    Evo,malo sam se sabrala. Kuci sam. Ma jednostavno izlaze iz mene emocije i suze bez kontrole. Lezala sam na onom stolu moleci se da je folikul tu i onda je sve pocelo… prvo da imam na uscu maternice endometriozu neku malu,pa da je u desnom jajovodu nesto,onda je pukntirala folikul,to me malo zabolilo (bez ijednog lijeka) i onda je doktorica,nadajuci se transferu,morala punktirat jajovod i to postrugat i to je uzasno bolilo. Poslati ce na bakteriolosku i citolosku analizu za svaki slucaj,kao da je vjerojatno od endo ta tekucina koja bi ometala prihvat embrijia. I ja jos lezim takva tamo na stolu, boli jako,i cujem da je folikul prazan. To me dotuklo,cijeli taj trenutak. Tu sam se raspala,znam sve,koliko su mi sanse,ali bas sam pukla,mozda jer je prvi pa je bilo toliko nade,svjesne i nesvjesne… svi su bili iznimno dragi,sestri hvala do neba,embriologica predivna,profesorica mi je u tom trenu rekla snazne rijeci i Hvala joj na tome:borba je tek pocela i nema plakanja,a ako ne uspijemo nikako,plakat cemo zajedno! Zagrebla sam tek povrsinu… nakon ove menstruacije moram piti 2 tjedna kontracepciju i doci 23.12 na konzultacije i dogovoriti stimulaciju. Probat cemo primiriti bolest tom terapijom i izvuci maksimum za dalje. Rekla je da zeli izbjeci operaciju ali ako se jajovod nastavi ovako ponasati ili dode los nalaz da ga moram vaditi. Uglavnom,vjerujem joj,hvala im svima za danas,HVALA VAMA NA RIJECIMA PODRSKE I OHRABRENJA,nasa prica tek pocinje!! 💪💪🦾
    Nisam stigla pohvatati tko je danas bio gdje ali znam da je nekoliko trebalo na aspiraciju i sretno,nadam se da je bilo predobrih vijesti!


    Bas mi je zao.. Ali mi je drago da si u tom svemu imala normalnu doktoricu, koja te mogla bar malo utjesit.. Danas otuguj, a sutra u nove pobjede! 😊 I ovo ce proci ❤💜

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    eatpraylove, to ti je fantastičan rezultat. Ako si u Hrvatskoj, samo 12 ti ih i smiju oploditi, što znači da za sad imaš 100% uspjeh.
    Samo jedna napomena, postupak kroz koji ideš nije umjetna oplodnja, već medicinski podpomognuta oplodnja. Pročitaj prvih 2 stranice teme, napravi potpis, i uključi se u naš čopor!

    Marinela87, da, popisi meni baš jako puno znače. 

    vuky, darliv, LucyLou, hvala.

    ericaa, znam da je teško. Ovaj prvo put je tebi više bio radi dijagnostike, ali naravno da se nadaš cijelo vrijeme.

    Nina985, odi na hitnu, nikad ne znaš, možda samo trebaš dodatnu terapiju.

    💔💔💔

  • Avatar la_Reina_del_Sur

    la_Reina_del_Sur

    Broj poruka: 100

    Prijavi adminu

    MTB prvi put čujem da ih samo 12 smiju oplodit, od kad to? Kako onda rade ako u hiperu dode do tipa 20 js? Tnx na pojasnjenju 😇

    👸 29, Amh 33
    🤴 32, normo
    💒 4 g
    Nalazi “savrseni”, Idiopatska neplodnost
    3 AIH = ❌❌❌
    3/20 IVF, Rekovelle = 5 js, 3 oplodene, 2 trodnevne vracene ❌
    5/20 IVF, Gonal 150 + Cetrotide, Ovitrelle = 13 js, 8 oplodenih, 3 blastice, 1 vracena, 2 zamrznute ❌ (blagi hiper)
    08/20 FET u prirodnom ciklusu samo Utrogestan, 2 blastice ❌
    11/20 Gonal 75/150 + Cetrotide, Decapeptyl x2 kao štoperica = 7 js - 2 blastice vracene, ❌
    1🐧 FET 5.2. ❌
    Suplementi + trening
    Prirodna trudnoca ✅

  • Deleted user

    Broj poruka: 883

    Prijavi adminu

    la_Reina_del_Sur

    MTB prvi put čujem da ih samo 12 smiju oplodit, od kad to? Kako onda rade ako u hiperu dode do tipa 20 js? Tnx na pojasnjenju 😇


    Oni izaberu 12 najboljih a ostale stanice zaledjuju… 

  • Deleted user

    Broj poruka: 883

    Prijavi adminu

    Nina985

    Cureja sam bas pocela krvariti. Mislim da je to definitivno kraj ove moje kratke trudnoce. Danas mi je 6t+1. E sad, jucer su mi rekli ako pocne krvarenje da idem na hitnu. Bolove sam imala tijekom cijele noci, sad se osjecam onako jako iscrpljeno i pospano, ne boli me toliko pa ne znam jel trebam na hitnu ili ne? Hoce ovo samo od sebe otici i ocistiti se?


    Nikako ne prekida terapiju bez ultrazvuka.. Odi ili kod svog gin ili na hitnu. 

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    la_Reina_del_Sur

    MTB prvi put čujem da ih samo 12 smiju oplodit, od kad to? Kako onda rade ako u hiperu dode do tipa 20 js? Tnx na pojasnjenju 😇


    Od zadnje promjene zakona prije nekoliko godina. Zapravo imamo sreće, prije 5, 6 godina smjeli su ih oploditi samo 3, i nisu smjeli zamrzavati zametke - čuveni Milinovićev zakon.

    Sve preko 12 stanica steriliziraju i ni ne pokušavaju ih oploditi. Tako da ti se u Hrvatskoj zapravo ni ne isplati ganjati preveliki broj stanica i riskirati hiper.

    💔💔💔

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.