Potpomognuta oplodnja vol. 4

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • eatpraylove

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Već mi idu suze, hvala svima!
    Danas je tek drugi dan, al optimizam mi je trenutno sve!

  • Avatar la_Reina_del_Sur

    la_Reina_del_Sur

    Broj poruka: 100

    Prijavi adminu

    AuroraB

    Lucyintheskyželim ti sreću na aspiraciji danas, da izvade puni dobrih stanica i sve naj naj🍒💕🍒
    Ericaatebi također, bude stigao test do aspiracije, uostalom da si pozitivna bi te zvali na telefon pa ne brini. Držim 🤞🤞 da sve dobro prođe!🐞
    La_Reina koju dozu Rekovellea si primala u postupku u 3mj? Vidim da si puno bolje reagirala na Gonale… Koliko sad imaš folikula? Nisam uspjela popratiti dobro.❄
    Pikyako imaš neku prijateljicu koja je prošla bilo kakav pobačaj, možda bi bilo dobro da razgovaraš malo s njom o tome… Možda bi razgovorom uspjela izblijediti tu sliku iz glave. Super je forum i to sve, ali toplina ljudske riječi se u očima i boji glasa bolje poznaje🤗


    Uhh, ako se dobro sicam 6,75 tako nesto, al sam se udebljala od njega nenormalno, bas puno i to sam sad rijesila tek.. inace mi je dr.P reka kasnije da se to saje “mrsavima” al je tia probat radi viskog AMH kao da me ne muči..
    Jucer je bilo oko 15 folikula, tako da je to skroz ok, al eto vidit cemo sutra ujutro di smo tocno🙏 (ako se udostoje poslat korona test do tad 🤣)

    👸 29, Amh 33
    🤴 32, normo
    💒 4 g
    Nalazi “savrseni”, Idiopatska neplodnost
    3 AIH = ❌❌❌
    3/20 IVF, Rekovelle = 5 js, 3 oplodene, 2 trodnevne vracene ❌
    5/20 IVF, Gonal 150 + Cetrotide, Ovitrelle = 13 js, 8 oplodenih, 3 blastice, 1 vracena, 2 zamrznute ❌ (blagi hiper)
    08/20 FET u prirodnom ciklusu samo Utrogestan, 2 blastice ❌
    11/20 Gonal 75/150 + Cetrotide, Decapeptyl x2 kao štoperica = 7 js - 2 blastice vracene, ❌
    1🐧 FET 5.2. ❌
    Suplementi + trening
    Prirodna trudnoca ✅

  • Deleted user

    Broj poruka: 883

    Prijavi adminu

    vuky

    MTB mislila sam psihicki, iscekivanje… i onda kad procitam ovo sa Piky, ali da- u pravu si, brze ce se tijelo oporaviti i moci ces dalje… sretno i da sto prije zavrsi ovo i da krenes dalje 💗


    Rijetko koji gin salje bas odmah na kiretazu cim primjete da se plod ne razvija uredno, pogotovo kod MTB koja je tjedan dana cekala hoce li plod ipak narasti i srce kuca, bar koliko sam ja upoznata a nazalost upoznata sam i previse 🙄.. Uvijek prvo daju tijelu priliku bar tjedan dana (ako ne i vise) da se samo ocisti.. Kiretaza je zadnja opcija pogotovo za nas koje nismo rodile i zelimo imati djecu… Svaka kiretaza sa sobom nazalost nosi posljedicu ostecenja endometrija i kasnije u trudnoci prerano otvaranja zbog diletiranja cervixa😒…. 

  • Avatar ericaa

    ericaa

    Broj poruka: 1262

    Prijavi adminu

    Evo,malo sam se sabrala. Kuci sam. Ma jednostavno izlaze iz mene emocije i suze bez kontrole. Lezala sam na onom stolu moleci se da je folikul tu i onda je sve pocelo… prvo da imam na uscu maternice endometriozu neku malu,pa da je u desnom jajovodu nesto,onda je pukntirala folikul,to me malo zabolilo (bez ijednog lijeka) i onda je doktorica,nadajuci se transferu,morala punktirat jajovod i to postrugat i to je uzasno bolilo. Poslati ce na bakteriolosku i citolosku analizu za svaki slucaj,kao da je vjerojatno od endo ta tekucina koja bi ometala prihvat embrijia. I ja jos lezim takva tamo na stolu, boli jako,i cujem da je folikul prazan. To me dotuklo,cijeli taj trenutak. Tu sam se raspala,znam sve,koliko su mi sanse,ali bas sam pukla,mozda jer je prvi pa je bilo toliko nade,svjesne i nesvjesne… svi su bili iznimno dragi,sestri hvala do neba,embriologica predivna,profesorica mi je u tom trenu rekla snazne rijeci i Hvala joj na tome:borba je tek pocela i nema plakanja,a ako ne uspijemo nikako,plakat cemo zajedno! Zagrebla sam tek povrsinu… nakon ove menstruacije moram piti 2 tjedna kontracepciju i doci 23.12 na konzultacije i dogovoriti stimulaciju. Probat cemo primiriti bolest tom terapijom i izvuci maksimum za dalje. Rekla je da zeli izbjeci operaciju ali ako se jajovod nastavi ovako ponasati ili dode los nalaz da ga moram vaditi. Uglavnom,vjerujem joj,hvala im svima za danas,HVALA VAMA NA RIJECIMA PODRSKE I OHRABRENJA,nasa prica tek pocinje!! 💪💪🦾 
    Nisam stigla pohvatati tko je danas bio gdje ali znam da je nekoliko trebalo na aspiraciju i sretno,nadam se da je bilo predobrih vijesti! 

    💁‍♀️ 1989 g. 💁‍♂️ 1988 g.
    ja- endometrioza, miomi, 4 operacije
    1. IVF prirodni 12/2020.-prazan folikul 🚫
    2. IVF stimulirani 3/2021- 15🥚 , 6× 🐧 freeze all
    1. FET- 10/2021. ❌
    2. FET - 11/2021. ❌
    3. FET- 4/2022. ❌
    4. FET- 10/2022 ❌
    5. FET - 11/2023 💙
    [tickerfactory.com]

  • Avatar la_Reina_del_Sur

    la_Reina_del_Sur

    Broj poruka: 100

    Prijavi adminu

    eatpraylove

    Cure bok svima!
    Dugo Vas pratim i čitam!
    Naš pokušaj za proširenjem obitelji traje 2 i pol godine. Nakon toliko negativnih testova,depresije i suza odlučili smo se za umjetnu oplodnju. U prvom smo svom postupku, jučer rađena aspiracija. 16 folikula i danas drugi dan 12. Zvuci obećavajuće (meni) jako sam sretna i nestrpljiva. Idemo na freeze all da hiperstimulacija ne uzme svoj danak.
    Sad slijedi vrijeme iščekivanja, a najgore od svega nestrpljivosti. Ova grupa za mene predstavlja veliku emocionalnu potporu. Veselim se druženju! I punooo sreceeee svima želim!❤️😇


    Sretnooo 🙏🙏😇😍

    👸 29, Amh 33
    🤴 32, normo
    💒 4 g
    Nalazi “savrseni”, Idiopatska neplodnost
    3 AIH = ❌❌❌
    3/20 IVF, Rekovelle = 5 js, 3 oplodene, 2 trodnevne vracene ❌
    5/20 IVF, Gonal 150 + Cetrotide, Ovitrelle = 13 js, 8 oplodenih, 3 blastice, 1 vracena, 2 zamrznute ❌ (blagi hiper)
    08/20 FET u prirodnom ciklusu samo Utrogestan, 2 blastice ❌
    11/20 Gonal 75/150 + Cetrotide, Decapeptyl x2 kao štoperica = 7 js - 2 blastice vracene, ❌
    1🐧 FET 5.2. ❌
    Suplementi + trening
    Prirodna trudnoca ✅

  • Deleted user

    Broj poruka: 556

    Prijavi adminu

    Marinela87

    Eatpraylove to je stvarno super rezultat!sretno!!
    Ericaa naravno da si loše, i ne trebaš se zbog toga opravdavat niti osjecat krivo! Uvijek će biti nekoga kome je gore i bolje, ali ti si u svojoj koži, u svom životu i imaš svoju muku koja te rastužuje! Mislim da je u ovim mpo vodama toliko sve igra zivaca i psihofizički izazov da uopce ne treba misliti što je gore. Sve je teško i sve bi mi da nam se ovo ne događa. Ali gle.. srela si ovdje toliko divnih cura, a i otkrila si koliko imaš sama snage, prebolit ces ovo,nije lako, ali hoćeš, i ići ćes u nove pobjede💞
    Ljutopilezao mi je radi menge 🙄 al da.. I to sta kazes, postedila se muke oko testova.. Super mi je tvoj stav, valjda se on stjece s vremenom u ovome.. Nadam se da ces se odmorit i uzivat preko praznika i u 2021 uletit ko nova😀
    MTB nadam se da ce ti se ovo zavrsit na najbezbolnije mogući način 🤞 inače bas si me inspirirala sa svojim propisima pa sam si sinoc napisala 2:kako cu provest vrijeme ako budem čekala betu da što manje mislim, i drugi popis u čemu ću sve uzivat ak ne uspije 😀😀


    A nisam ja bas dugo u ovome, niti godinu dana….. Nego sam imala prije svega prirodnu trudnocu koja je zavrsila lose u 27tt pa niti god nakon toga kiretažu, nekako previse događaja u pre malo vremena. 

  • Deleted user

    Broj poruka: 883

    Prijavi adminu

    darliv

    LUCIJA007

    darliv

    Cure ja sam danas napravila test i bolje da nisam 🙈 znam da je jos rano jer sam prosli cetvrtak imala transfer pa necu prije reda dramiti, ali nije mi ovo trebalo 🙄
    https://ibb.co/1v4MqPJ [ibb.co]

    Kao da vidim neku sjenu,danas ti je 6 dan blastice je li? No reci mi jesi li radila sa prvim urinom i drzala test bar 30 sec u urinu? I pogledati taj test mozes i nakon cca 10 min jer ovako rano se ne mozemo pridržavati uputa na testu, to je za one veće bete…

    Danas mi je 7. dan blastice, radila s prvim i drzala skoro minutu, a test sam uzela u Mulleru, ali ti si pisala za pakiranje od dvije trakice za nekih 17 kn ili jedna? U dva Mullera u Os sam nasla samo neke za 14 kn jedna trakica, ali sam uzela dva kako bi za dva dana ponovila s istim testom pa cemo vidjeti 🙈


    Ne ne, nisam ja to pisala. U mulleru nema takvog pakiranja bar koliko ja znam..mislim da u dm-u ima to neko pakiranje po 2 ali ja taj test ne volim. Meni je bas ovaj koji si radila jako pouzdan. 

  • Avatar Marinela87

    Marinela87

    Broj poruka: 204

    Prijavi adminu

    Ljutopile🐥

    Marinela87

    Eatpraylove to je stvarno super rezultat!sretno!!
    Ericaa naravno da si loše, i ne trebaš se zbog toga opravdavat niti osjecat krivo! Uvijek će biti nekoga kome je gore i bolje, ali ti si u svojoj koži, u svom životu i imaš svoju muku koja te rastužuje! Mislim da je u ovim mpo vodama toliko sve igra zivaca i psihofizički izazov da uopce ne treba misliti što je gore. Sve je teško i sve bi mi da nam se ovo ne događa. Ali gle.. srela si ovdje toliko divnih cura, a i otkrila si koliko imaš sama snage, prebolit ces ovo,nije lako, ali hoćeš, i ići ćes u nove pobjede💞
    Ljutopilezao mi je radi menge 🙄 al da.. I to sta kazes, postedila se muke oko testova.. Super mi je tvoj stav, valjda se on stjece s vremenom u ovome.. Nadam se da ces se odmorit i uzivat preko praznika i u 2021 uletit ko nova😀
    MTB nadam se da ce ti se ovo zavrsit na najbezbolnije mogući način 🤞 inače bas si me inspirirala sa svojim propisima pa sam si sinoc napisala 2:kako cu provest vrijeme ako budem čekala betu da što manje mislim, i drugi popis u čemu ću sve uzivat ak ne uspije 😀😀

    A nisam ja bas dugo u ovome, niti godinu dana….. Nego sam imala prije svega prirodnu trudnocu koja je zavrsila lose u 27tt pa niti god nakon toga kiretažu, nekako previse događaja u pre malo vremena.


    Da znam to, meni se to čini kao teških događaja za cijeli život dovoljno🙄 zato sam tako rekla.. 
    Definitivno nakon toliko intenzivnih događaja treba sve stavit sa strane i posvetit se sebi i svemu sta zapostavljamo u ovim procesima a veseli nas. I onda tako i s vremenom, sve sjedne na mjesto!! Bar se nadam!! 

    🙋‍♀️34,hipotireoza, AMH 15.25 pmol/L
    🧒39, sve ok
    Oko 2 g pokušavanja, 1g u MPO
    1. AIH 7/2020 neuspjesan
    2. AIH 9/2020 neuspjesan
    1. IVF 11/2020,gonal 225,cerotide,ovitrelle. beta neg, smrzlica nema.
    2. Prirodni IVF 12/2020,vraćen dvodnevni,beta neg
    3. Spontana trudnoca veljaca 2021, 3.3.uzv, 6. 1 mm, kuca srce

  • Avatar Matkiša 😎

    Matkiša 😎

    Broj poruka: 2107

    Prijavi adminu

    Darliv vidi se sjena bez problema 🤞 Držim fige da tamni…
    A ostale žene, teško je i čitati o vašim mukama a kako li je vama tek to proživljavati.. Čini se da smo sve puno hrabrije i jače nego što mislimo, kad nas situacija natjera na to… 

    2x IUI, prirodna asp (nema js), ICSI-🐧🐧🐧
    FET 1️⃣ biokemijska✖️ FET 2️⃣ ✖️
    FET 3️⃣ Bhcg 10dnt> 198,5 - 12dnt> 608,0 ✔️
    Uzv - 5tt+2, GV 11 mm, ŽV 3 mm
    6tt+2 imamo 💗

    [lilypie.com]

  • Avatar Nina985

    Nina985

    Broj poruka: 240

    Prijavi adminu

    Cure ja sam bas pocela krvariti. Mislim da je to definitivno kraj ove moje kratke trudnoce. Danas mi je 6t+1. E sad, jucer su mi rekli ako pocne krvarenje da idem na hitnu. Bolove sam imala tijekom cijele noci, sad se osjecam onako jako iscrpljeno i pospano, ne boli me toliko pa ne znam jel trebam na hitnu ili ne? Hoce ovo samo od sebe otici i ocistiti se?

    Ja - hashimoto hipotireoza, lijevi jajovod neprohodan, MM -OK
    Pokušavamo 4.5 god.
    02/2020 1.AIH Bhcg 0
    05/2020 2.AIH Bhcg 0
    09/2020 1. IVF, 8 js, 5 opođenih, 2 zamrznute
    09/2020 ET 3dnevni, Bhcg 0
    11.2020 FET, 6tt spontani/biokemijska
    03.2021 FET 5dnevni, Bhcg 1.02

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.