Potpomognuta oplodnja vol. 3

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    Samara

    Stvarno si hrabra kad si mu dala priliku da te bode.. 😀 Ja na svog nisam ni pomislila jer sam znala da je bolje da ni ne pokusamo to. Bio bi to fijasko 😂


    Ni ja! Niti u jednom trenu mi nije palo napamet jer mislim da bi, ako prvo, on umro od straha, a drugo, ja iskrvarila 😂😂

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Avatar Lucyinthesky

    Lucyinthesky

    Broj poruka: 1649

    Prijavi adminu

    ribic


    Zasto se maticna treba prestat piti 3 tjedna prije?


    Koliko god da navodno poboljšava kvalitetu jajnih stanica, istovremeno i jako “bilda” imunitet, a za transfer može biti loše ako je imunitet prejak kako tijelo ne bi “odbacilo” embrij kao npr strano tijelo.

    🧍‍♀️37-AMH 28 pmol/L, sve ok
    🧍‍♂️42-od astheno-normo
    1.Ivf stimul. Menopur, Elonva, Orgalutran-10/19-transfer petodn. -beta 0, nema 🐧
    2.i3. prirodni ciklus-bez transfera
    4.Ivf stimul.Rekovelle - 05/20-sve stanice nezrele, bez transfera
    5.Ivf stimul.Puregon, Menopur, Orgalutran- 11/20-transfer 2 trodnevna, bez uspjeha, nema 🐧
    6.stimul.Gonal,Cetrotide-04/21-2 trodnevna,beta 0, nema 🐧

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    nada86

    A koliko mjesta ima za potpis? S obzirom na moj ne kratak staž u MPO vodama (8 godina) tribalo bi mi jedno 10 stranica 🤮
    Lucija drago mi je da si dobila tretman kakav zaslužuješ, svakako poslušaj liječnika i napravi te pretrage. Mislim da jajovod ne igra veliku ulogu u tvojoj priči jer ipak idete na IVF ali svakako i njega triba pogledati zbog tvog zdravlja… ❤️


    Pa tvoj potpis je super! Sve bitno je tu…

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • ribic

    Broj poruka: 2640

    Prijavi adminu

    Lucyinthesky

    ribic


    Zasto se maticna treba prestat piti 3 tjedna prije?

    Koliko god da navodno poboljšava kvalitetu jajnih stanica, istovremeno i jako “bilda” imunitet, a za transfer može biti loše ako je imunitet prejak kako tijelo ne bi “odbacilo” embrij kao npr strano tijelo.


    A da li je ok ako se samo pije Femara i ciljaju odnosi? Znaci nije ivf i transfer. Trebala je bit inseminacija ali vjerojatno nece zbog nemogucnosti usklade posla/testiranja na covid/ovulacije i sl.

    💁‍♀️ 33 god (AMH 9.2)
    👦🏻 36 god (normo)
    Pokušavamo od 12/2019
    Vinogradska
    2 AIH (Femara) ❌
    4/2021 IVF stimuliran, ET jedan trodnevni (blighted ovum)
    9/2021 IVF u prirodnom ciklusu, (odustali, stali rasti folikuli)
    Poliklinika IVF
    10/2021 IVF stimulirani, ET dva trodnevna (biokemijska)
    3/2022 IVF stimulirani, ET dva trodnevna, 7+1 ❤️❤️, mini anomaly, Panorama, anomaly ✅ dvojajčane curke rođene 28.11.2022. 👨‍👩‍👧‍👧

  • Avatar Lana3

    Lana3

    Broj poruka: 145

    Prijavi adminu

    NadimakMTB

    Super ste. I razmislite li treba li još nešto?


    Mozda ono po danima sto se događa nakon transfera trodnevnog i petodnevnog, sve zanima kada mogu napraviti prvi kucni test.

    🧔 33 👩 33
    1. IVF Petrova, uspješan (15 dnt beta 7178, 24 dnt 28547)
    2. IVF Beta plus (9dnt 222, 13dnt 1901, 16dnt 6100)

  • Avatar Lana3

    Lana3

    Broj poruka: 145

    Prijavi adminu

    Nadalica

    Lana3

    Nadalica

    Cure moje drage ja dok procitam zaostatke prodje godina, taman stignem sve procitati, jedna beba zaplace ja dok gurnem flasicu vi vec 20 strana pobjegle, i zaboravim sta sam procitala 😂😂😂 MTB ja sam vec 6dnt imala crticu, zato pisaj, sta zalis tog urina 🙈 pocrkacemo od znatizelje.. i ja sam imala lude snove nakon transfera, tipa dosla ex od muza i ja joj otvaram vrata stana, ona stoji, drzi neku bebu, kaze meni evo vam beba, znam ja da ne mozete imati svoje.. a ona ima 3 sa sve razlicitim osobama, jedno na posvojenje dala i 2 abortusa 😥 sanjala cak i da sam rodila nekog aliena, pa svi dosli da vide, a ono neko zeleno cudoviste sta li je vec 🙈 probadanje je normalno kao i grcevi znam da sam trcala u bolnicu misleci da je nesto lose. Dobila sam magnezijum da pijem, to pomaze pa probaj 😘
    Piky, lucija bas mi je zao, ali trnovit je put do bebe, uspjet cete sledeci put, u mislima ste mi..
    Bela jao meni koliko znaju prepasti ti doktori, meni licno nakon uzv i potvrdjene srcane radnje, drugi uzv, drugi ginekolog i kaze ne cujem nista 😯😯😯 nasla drugog ginica i sve bilo ok, ali znam koliko sam se prepala tada, zato razumijem donekle kako se osjecas, drzi se, uz tebe smo, bebe su jace nego mislimo, bit ce sve uredu dat ce bog ♥️
    Nikitta jao ti i tvoj nokat 😂 juce sijecem nokte na nogama i mislim na tebe 🙈🙈🙈🙈 moja vugla je malo na svoju ruku.. kako si onako ? Jel sve ok ? Ti si tako divna osoba kad brines i volis tako njegovu djecu, zasluzujes barem 2 svoje vlastite ♥️
    Mene svekrva juce pita hocemo li jos djece, a porodila se prije 3 mjeseca, ko da radim na traci pa akord da stignem 🤢 ja znam da sam vas pola zaboravila jer moj nenaspavani mozak ne moze sve popamtit pa se ne ljutite 🙈 svima vam zelim srecu ♥️ odo mijenjat pelene evo noah se usro, smrdi stan od njega, a meni zao da ne napisem sta sam.krenula 🙈

    Koji dan nakon transfera je beta bila 2600?

    14 dnt 🤔 zasto ? Da li i ti nosis blizance ? Vidim beta do krova, mozda su i trojke ♥️♥️♥️


    Pitam, velika je beta. Ne znam 🤷‍♀️ idem u srijedu na uzv pa cemo sve vidjeti. 16dnt mi je bila 6100

    🧔 33 👩 33
    1. IVF Petrova, uspješan (15 dnt beta 7178, 24 dnt 28547)
    2. IVF Beta plus (9dnt 222, 13dnt 1901, 16dnt 6100)

  • Avatar Samara

    Samara

    Broj poruka: 741

    Prijavi adminu

    Lucyinthesky

    ribic


    Zasto se maticna treba prestat piti 3 tjedna prije?

    Koliko god da navodno poboljšava kvalitetu jajnih stanica, istovremeno i jako “bilda” imunitet, a za transfer može biti loše ako je imunitet prejak kako tijelo ne bi “odbacilo” embrij kao npr strano tijelo.

    Zato neki dr prepisuju decortin. Ja ga jos uvijek uzimam. To je kortikosteroid koji rusi imunitet i sluzi tome da tijelo nebi odbacivalo embrij. A uzimala sam dodatke i stvarno mi se poboljsala kvaliteta js

    Ja:AMH 21, sve u redu
    MM: OAT visokog stupnja
    Poliklinika Škvorc 👍
    03.2020 - 1. ET post ICSI-beta 0
    09.2020 - 2. ET. Vraćena 1 blastocista.
    Prva beta 517, druga 1239🎉
    1. UZV-vidljiva gestacijska vrećica
    2.UZV- imamo ❤️
    It's a boy 👣👶💙
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 2592

    Prijavi adminu

    Lana3

    NadimakMTB

    Super ste. I razmislite li treba li još nešto?

    Mozda ono po danima sto se događa nakon transfera trodnevnog i petodnevnog, sve zanima kada mogu napraviti prvi kucni test.


    Ovo imam negdje screenshootano sa drugog foruma pa da cu ti stavit slike tu

  • Deleted user

    Broj poruka: 2592

    Prijavi adminu

    https://ibb.co/G5SK2j5 [ibb.co]
    https://ibb.co/fvsRbRn [ibb.co]
    Evo, sto se dogadja nakon transfera zametka starog 3 dana i 5 dana

  • Avatar MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    MTBica 💃 🍟💉🤰👶

    Broj poruka: 8398

    Prijavi adminu

    Dobro jutro svima. Malo nisam mogla spavati jutros, pa sam se uspavala sad. Idem nam sad otvarati topic, javit ću vam kad možete doći.

    manemoj, umirem od smijeha radi tvoje avanture!!! Pa tko mu sad ne bi rodio dijete, tako divnom i temeljitom 

    Lana3, eto kako razmišljamo slično, to sam već pripremila! 

    Bozma, ne treba, imam to. Fale mi samo filmići kako si davati injekcije.

    💔💔💔

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.