Potpomognuta oplodnja vol. 3

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 620

    Prijavi adminu

    VM jesi li danas ponavljala test? 

  • Avatar Samara

    Samara

    Broj poruka: 741

    Prijavi adminu

    Lucija, kako si? Imas kakve simptome? Ja sam užasno gladna stalno, napuhnuta i sise me ubijaju

    Ja:AMH 21, sve u redu
    MM: OAT visokog stupnja
    Poliklinika Škvorc 👍
    03.2020 - 1. ET post ICSI-beta 0
    09.2020 - 2. ET. Vraćena 1 blastocista.
    Prva beta 517, druga 1239🎉
    1. UZV-vidljiva gestacijska vrećica
    2.UZV- imamo ❤️
    It's a boy 👣👶💙
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 620

    Prijavi adminu

    Samara

    Lucija, kako si? Imas kakve simptome? Ja sam užasno gladna stalno, napuhnuta i sise me ubijaju


    Ja sam vecinom u nekom muvingu.. Legnem samo kad stavljam utrogestan i to je to.. Gladna sam oduvijek bila tako da to kod mene nije nista novo😂😂😂…
    Nocas mi je bilo muka.. Ne jako ali kad bi se onako prekretala u krevetu lagana mukica… I da sise me bole ali.. Pa to me bole jos od transfera🤔😂. U biti ne bih rekla da imam nekih znacajnijih simptoma ne… Rano je jos… 

  • Deleted user

    Broj poruka: 620

    Prijavi adminu

    lucija07

    Samara

    Lucija, kako si? Imas kakve simptome? Ja sam užasno gladna stalno, napuhnuta i sise me ubijaju

    Ja sam vecinom u nekom muvingu.. Legnem samo kad stavljam utrogestan i to je to.. Gladna sam oduvijek bila tako da to kod mene nije nista novo😂😂😂…
    Nocas mi je bilo muka.. Ne jako ali kad bi se onako prekretala u krevetu lagana mukica… I da sise me bole ali.. Pa to me bole jos od transfera🤔😂. U biti ne bih rekla da imam nekih znacajnijih simptoma ne… Rano je jos…


    Npr.. Danas sam pojela sendvič, 2 jaja sa sunkom, 2 tanjura mahuna😂😂😂..
    Maloprije punu zdjelu kokica ,cokoladu i vecerat cu jos naravno.. Jel to puno? 🤔😂😂

  • Staystrong

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Bozma

    Ivanaxx

    E mene zanima ima li itko iskustva s poliklinikom cito u splitu, odnosno usporedba sa šparcem. Ja sam bila samo u njega, a prijateljica me pita za preporuku pa evo, ja sam njime zadovoljna, al šta znam možda neko ima iskustva i s citom još bolja.

    Ja sam prva dva bila u Sparca a druga 2 u Cito. Cito ima te neke stvari koje drugi nemaju, hatching, prp maternice i jajnika, ispiranje folikula, akupunkture, embryoglue… ali tamo nakon punkcije te ne zove embriolog kao u sparca nego ti zoves sestru koja ti nista ne smije rec, ni koliko oplodjenih ni je li ista oplodjeno, embriologa uopce ne vidis ni na transferu, niti ti itko kaze kakve su stanice i embrij (bar je meni tako bilo, osim ono malo sta sam sa sestrom prokomemtirala). Cijena mi je malo bolja ispala u Cito jer smo oba puta isli sa blagim protokolom pa sve skupa sa ljekovima bude duplo manje nego prva dva puta na punoj stimulaciji. Cito me vuce jer imaju embryoglue kojeg stavljaju svima i hatching kojeg ti naprave ako embriolog smatra da ti treba. Ljekove u cito kupujes kod njih i placas samo gotovinom, u Š sam kupovala u ljekarni i provlacila karticu i kombinirala kako mi pase. Najbolje joj je otic na konzultacije i kod jednog i drugog pa onda odlucit. Cini mi se da Poljak malo vise prica od onog prvog, a ja kad udjem unutra ispare mi sva pitanja pa mi to odgovara, ali guzve su im i bas si kao na traci. Sestre su odlicne i kod jednog i kod drugog.
    Eto nisam ti nesto pomogla a nadrobila sam svasta 😁 oba imaju i prednosti i nedostataka, ja da opet idem privatno ne znam kod kojeg bi isla 😁


    Ajme,meni je baš sve bilo suprotno. Mene su zvali odmah idući dan nakon šta su oploditi stanice i sve mi točno rekli. Drugi dan su ponovno zvali da mi kažu kakvo je danas stanje i usput se dogovorili kada će biti transfer. Embriiloga sam vidjela prije transfera(ja uopće nisam tražila razgovor s njime) i na transferu. Također meni Poljak pa nije niš previše govorio a nisam ni ja pitala(prepustila sam se struci).

  • Staystrong

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    miss1502

    more2309 i meni ti ja tako bilo nkon transfera,pukne zilica,to je sve ok..
    Ivanaxx plus ko kuća 🥰🙏drzim fige
    Staystrong stalno pratim iskustva iz cita ili sparca , cini mi se da je to sve li-la…oba imaju prednosti i mane. Ako ne uspije ovaj put u KBC Split mislim da sam najbliza tome da idem u Poljaka


    A da ja nemam iskustva sa drugim klinikama ali se također slažem da je to sve li la. Nas ima hrpa,njih malo i nešto više od toga niti ne stignu ponuditi…

  • Deleted user

    Broj poruka: 347

    Prijavi adminu

    Staystrong Kakvi su bili ishodi ako nije preintimno pitanje, odnosno koje probleme imate pa ste na mpo?

    Meni dr Poljak po tom svemu zvuči super, zadovoljna sam kako se sve odbilo u Šparca, ali ako dođe do toga da moram ponovno ići negdi, da bude ovo biokemijska ili nešto tako, razmišljam sad i ja o Poljaku. Jer mislim da koliko je dobro da je u samom pojedinom ciklusu isti doktor od starta i da dobro pozna stanje, dobro nekad i prominit perspektivu, a to se najbolje postiže drugim mišljenjem o nekim drugim pristupom, pogotovo ako ima još i dobru opremu, a čitala sam da ima najmoderniju u Splitu, a i ode je neko danas napisa, jedva pratim više ko šta piše haha

  • Deleted user

    Broj poruka: 347

    Prijavi adminu

    Ivanaxx

    StaystrongKakvi su bili ishodi ako nije preintimno pitanje, odnosno koje probleme imate pa ste na mpo?

    Meni dr Poljak po tom svemu zvuči super, zadovoljna sam kako se sve odbilo u Šparca, ali ako dođe do toga da moram ponovno ići negdi, da bude ovo biokemijska ili nešto tako, razmišljam sad i ja o Poljaku. Jer mislim da koliko je dobro da je u samom pojedinom ciklusu isti doktor od starta i da dobro pozna stanje, dobro nekad i prominit perspektivu, a to se najbolje postiže drugim mišljenjem o nekim drugim pristupom, pogotovo ako ima još i dobru opremu, a čitala sam da ima najmoderniju u Splitu, a i ode je neko danas napisa, jedva pratim više ko šta piše haha


    Odvilo, a ne odbilo haha i masa drugih tipfelera, nema više ovih maleckih ekrana za mene danas 😂

  • Avatar Ruska1986

    Ruska1986

    Broj poruka: 5086

    Prijavi adminu

    more2309

    Cure ja opet imam jedno glupo pitanje, ali moram pitat jer cu izludit🙈! Sad sam bila na wc-u i na papiru je ostalo malo smeđeg sluzavog pomijesanog sa utrogestanima, jucer su mi vracena dva trodnevna, tako da implantacija nije sigurno, utrogestan sam stavila ujutro u 7, tako da ne vjerujem da sam se tad ozljedila prilikom stavljanja jer bi prije bilo. Jel moguce da su to mrvice izasle van, znam da su one mikroskopske velicine, ali ne znam sto bi drugo moglo biti 🤷‍♀️😥😢???


    Nista se ne brini! Meni su bas upozorili na tu mogucnost… Kos ako je smedje, onda nemas brige jer je to vec od prije! I bez brige! Ne mogu oni ispast, u najgorem slucaju mogu se ne primit! Bice sve ok…

    👨🏻41, 👩🏻35
    3 godine pokušavanja
    u lipnju 2020. krenuli sa MPO(poliklinika IVF)
    Asthenoteratozoospermia
    AMH: 38,2
    1.postupak: 06/20-AIH: neuspješno
    2.postupak: 07/20-ICSI- ELONVA, MENOPUR, ORGALUTRAN I BREVACTID 5000 -punkcija 21 js, 12 oplođeno,
    2 blastice(obe vraćene), nema 🐧
    beta 10 dnt-649, 12 dnt- 1897
    24.04.2021./01:43= 💝
    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 2592

    Prijavi adminu

    Staystrong, meni on ko doktor odgovara, taj nacin komunikacije. Nisam nista posebno pitala, ali nekako rekao je sve sta me zanima i poslao me odradit jos neke pretrage na koje me nitko drugi nije slao. Cak je rekao nakon 5-6 dana da imam samo ta dva folikula i da vise ne kupujem ljekove da ne trosim. Ali eto to sa embrijima i stanicama me smetalo. Mozda zato jer su samo dva i pretpostavljam da su se kasnije i oplodili. Sutradan me nazvala sestra i rekla da ce me zvat drugi dan da ih nisu otvarali ni gledali. Drugi dan me nazvala da kaze kad je trasfer, a na svako pitanje koliko je oplodjenih i sl. je rekla da ona to ne moze komentirat da ce mi embriolog rec na transferu, medjutim na transferu embriolog dodje od dole, stavi ih unutra i izgubi se u onoj svojoj kucici i ni ne vidim ga i opet nista ne znam. Mozda je to samo meni tako jer su bila samo dva pa misle sta ce mi sad obrazlagat nadugo i na siroko za dva embrija. Doktor mi je rekao da je sperma bila odlicna pa nisu radili ICSI i da nisu losi embriji. Prvi put je bilo slicno, drugi doktor, koji inace radi na katu, pa tu tek nikakve info nisam dobila. 
    Ovo sve nekome tko tek krece u postupke je cak i nebitno. Ja ih vec iza sebe imam dosta, a o tome ovisi hocu li odustat ili forsirat dalje

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.