Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 1207

    Prijavi adminu

    mono1111

    Waiting,

    Hm…ne znam. Ma neke cure vade betu nakon kiretaze, neke ne. Ja jesam vadila, ali samo zato jer mi je dugo beta bila poz. Radila sam bila test kucni nakon kiretaze u vise navrata jer sam pratila pad.
    Vjerujem da ce izaci samo od sebe, moguce da je neki ugrusak mozda nastao….preveliko je za ostatak posteljice. A posto ne krvaris i nemas bolove mislim da se ne bi trebala brinuti.
    Svakako, ako dobijes temp.ili krvarenje prije nego M ocekujes odmah odi na hitnu.


    Pa ni meni nije jasno to nikako ne moze biti ostatak posteljice jer je on bio maali pokazala mi doktorica na ultrazvuku prije kiretaze i sad mi i on pokazao taj odjek…na istom je mjestu gdje mi bila gast. koliko i vidim po slikicama, tako da mislim da je to nesto nakon kiretaze se stvorilo…
    Kad ne znam ni kad bi ja sad trebala dobiti M ……krvarila sam bas kao prava M prije kiretaze dva dana…nakon kiretaze jedan dan nesto maalo…
    Nista mi doktor nije ni rekao sto u slucaju nekih bolova ili krvarenja..zalosno, nadam se da cu proci bez toga…ufff

    waithing

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    waithing

    mono1111

    Waiting,

    Hm…ne znam. Ma neke cure vade betu nakon kiretaze, neke ne. Ja jesam vadila, ali samo zato jer mi je dugo beta bila poz. Radila sam bila test kucni nakon kiretaze u vise navrata jer sam pratila pad.
    Vjerujem da ce izaci samo od sebe, moguce da je neki ugrusak mozda nastao….preveliko je za ostatak posteljice. A posto ne krvaris i nemas bolove mislim da se ne bi trebala brinuti.
    Svakako, ako dobijes temp.ili krvarenje prije nego M ocekujes odmah odi na hitnu.

    Pa ni meni nije jasno to nikako ne moze biti ostatak posteljice jer je on bio maali pokazala mi doktorica na ultrazvuku prije kiretaze i sad mi i on pokazao taj odjek…na istom je mjestu gdje mi bila gast. koliko i vidim po slikicama, tako da mislim da je to nesto nakon kiretaze se stvorilo…
    Kad ne znam ni kad bi ja sad trebala dobiti M ……krvarila sam bas kao prava M prije kiretaze dva dana…nakon kiretaze jedan dan nesto maalo…
    Nista mi doktor nije ni rekao sto u slucaju nekih bolova ili krvarenja..zalosno, nadam se da cu proci bez toga…ufff


    Dan kiretaze se racuna kao prvi dan M, znaci za mjesec dana od kiretaze bi cca trebala dobiti.
    9 mm je puno, mislim bar mi se cini veliko.
    Nemas sto drugo nego sad pricekati, nadam se da ce izaci s M. Ako dobijes bolove slobodno odi na hitnu ! Ili krvarenje.

    [lilypie.com]

  • Avatar MiuMau

    MiuMau

    Broj poruka: 381

    Prijavi adminu

    Ivancica kako si? Beta jos malo, jel ima kakvih simptoma? 

    Waithing zao mi je, nadam se da ce bar taj dio proci ok, da sve ode s mengom… 

    Mono kad ti napadas na histero?

    [lilypie.com]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    MiuMau

    Ivancica kako si? Beta jos malo, jel ima kakvih simptoma?

    Waithing zao mi je, nadam se da ce bar taj dio proci ok, da sve ode s mengom…

    Mono kad ti napadas na histero?


    Cim dobijem M, kroz nekih dva tri tjedna bi trebala. Jedva cekam da se tog rijesim.
    Kako si ti?? Rekla si da u ljeto ides na postupak opet?

    [lilypie.com]

  • JelenaZG

    Broj poruka: 63

    Prijavi adminu

    Ponovni pozdrav cure!
     Uzela sam malu pauzu tijekom jeseni i zime….. Vidim da još uvijek ima nekih starijih članica ali i puno novih… Što reći, osim da nam svima želim sreću :*
    Nakon nekoliko neuspješnih postupaka, napravila sam proširenu obradu na trombofiliju i kojekakve pretrage koje ne znam ni objasniti…Sve je uredu, još samo čekamo kariogram i bris endometrija kojeg se nadam obaviti prilikom aspiracije jer sam čula da je užasno bolan…. U principu nema prepreke za ostavrenje trudnoće putem ivf-a ali jednostavno ne dolazi do implantacije. Lijevi jajovod mi je odstranjen a desni je otežano i sporo prohodan, vidim da je tako i kod Waithing.
    Je li neka od vas radila taj bris endometrija? Ako imate iskustva rado bih čula… Trenutno mi je danas 3 dan pikanja, dr mi je promijenila th iz Gonala u Ovaleap. Ima li netko tko je bio na ovaleapu? Vidim da je to lijek novije generacije…..U principu biosličan lijek Gonalu….ali eto, ako ima netko na njemu možete mi napisati kakav ste ishod imale, koliko stanica itd…
    Pozdrav svima 

    JelenaZG

  • Deleted user

    Broj poruka: 1207

    Prijavi adminu

    JelenaZG

    Ponovni pozdrav cure!
    Uzela sam malu pauzu tijekom jeseni i zime….. Vidim da još uvijek ima nekih starijih članica ali i puno novih… Što reći, osim da nam svima želim sreću :*
    Nakon nekoliko neuspješnih postupaka, napravila sam proširenu obradu na trombofiliju i kojekakve pretrage koje ne znam ni objasniti…Sve je uredu, još samo čekamo kariogram i bris endometrija kojeg se nadam obaviti prilikom aspiracije jer sam čula da je užasno bolan…. U principu nema prepreke za ostavrenje trudnoće putem ivf-a ali jednostavno ne dolazi do implantacije. Lijevi jajovod mi je odstranjen a desni je otežano i sporo prohodan, vidim da je tako i kod Waithing.
    Je li neka od vas radila taj bris endometrija? Ako imate iskustva rado bih čula… Trenutno mi je danas 3 dan pikanja, dr mi je promijenila th iz Gonala u Ovaleap. Ima li netko tko je bio na ovaleapu? Vidim da je to lijek novije generacije…..U principu biosličan lijek Gonalu….ali eto, ako ima netko na njemu možete mi napisati kakav ste ishod imale, koliko stanica itd…
    Pozdrav svima


    Da..tako je i kod mene..zapravo meni su nakon laparaskopije rekli da je desni potpuno zacepljen..sve ostalo kao super a nikako do implantacije..zapravo imala sam ju sad nakon petog tranfera i neslavno zavrsilo..i ja mislim da cu prije iduceg transfera na histetoskopiju i biopsiju endimetrija..ali privatno…

    waithing

  • Dolores123

    Broj poruka: 788

    Prijavi adminu

    JelenaZG- ja sam bila na Ovalepu, uz to sam još imala Orgalutan. Ja sam dobila 7 js od čega su na kraju ostale 2, koje su mi vratili.
    Meni je uspjelo iz prve.

    [lilypie.com]

  • JelenaZG

    Broj poruka: 63

    Prijavi adminu

    Dolores123 čestitam!  Baš si me obradovala, polažem veću nadu u ovaj postupak i nadam se da će biti dobitni!
     Ja od srijede počinjem i sa Orgalutanom……U petak imam uzv pa ću vidjeti koliko je folikula krenulo. Prošli puta sam na Gonalu imala 11 oocita.
    Waithing, u kojoj si bolnici? Ja bih izbjegla histeroskopiju ako mogu i pokušat ću taj bris odraditi prilikom aspiracije kad sam ionako pod laganom anestezijom, vidjet ću što kaže dr u petak na tu ideju.

    JelenaZG

  • Avatar Ivancica93

    Ivancica93

    Broj poruka: 16

    Prijavi adminu

    MiuMau

    Ivancica kako si? Beta jos malo, jel ima kakvih simptoma?

    Waithing zao mi je, nadam se da ce bar taj dio proci ok, da sve ode s mengom…

    Mono kad ti napadas na histero?


    Hej, malo sam ubedirana, sutra beta. Nema apsolutno nikakvih simptoma, budala nisam mogla da ne napravim test i napravim ga jucer 10dp3dt i negativan ko kuca. Sad sam vec pripremljena da nema nista od ovoga kako mi se cini. 

  • Dolores123

    Broj poruka: 788

    Prijavi adminu

    JelenaZG

    Dolores123 čestitam! Baš si me obradovala, polažem veću nadu u ovaj postupak i nadam se da će biti dobitni!
    Ja od srijede počinjem i sa Orgalutanom……U petak imam uzv pa ću vidjeti koliko je folikula krenulo. Prošli puta sam na Gonalu imala 11 oocita.
    Waithing, u kojoj si bolnici? Ja bih izbjegla histeroskopiju ako mogu i pokušat ću taj bris odraditi prilikom aspiracije kad sam ionako pod laganom anestezijom, vidjet ću što kaže dr u petak na tu ideju.


    Hvala.Želim ti puno sreće da i tebi uspije.

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.