Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    MojeSve

    Sunshine, meni su sad nakon 1.neuspjelog IVF prepisali vitamin D 3000 u spreju, ali ovo za kombinaciju s niskim Mg sad prvi put cujem 🤷🏻‍♀️
    HarryPotter drzim 🤞🏼🤞🏼🤞🏼🤞🏼za sutra😊

    Akupunkturu kao pomoc pri neplodnosti nisam probala. ali sam postala open minded prema svemu. eto MM je svoju autoimunu bolest odlucio lijeciti alternativno i unatoc mojoj skeptici to polucuje rezultate. neko vrijeme ide kod jedne zene te pije prirodne cajeve i tinkture i stvarno mu se situacija popravila😊 zadnji put kad smo bili kod nje rekla je da je mnogim parovima koji se muce s neplodnoscu pomogla. nakon 2.postupka ako ce biti neuspjeh idem i to probat(sto ocaj radi od ljudi😅🙈)
    mpo doktorica me iznenadila sa preporukom joge (2x tjedno) da punoo pomaze u snizavanju stresa i da ima dobrih rezultata nakon nje pa ako koja od vas prakticira ili ima iskustva let me know 😊😊


    Ma dobra je alternativa, treba biti otvorenog uma i probati, zašto ne. Nije to očaj, dapače.. 
    Svaka vrsta rekreacije pozitivno djeluje na zdravlje, a joga dosta pokreće trup. Nisam je prakticirala ali i ja sam razmišljala da bi mogla s vremenom. Sad sam počela razmišljati ozbiljno o meditaciji, najviše zbog stresa. Ne traje dugo i može se prakticirati svaki dan. Ako nekog možda zanima šaljem odličan link:
    https://m.youtube.com/watch?v=8PWSvYlOQQE [m.youtube.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Kika22

    Kika22

    Broj poruka: 118

    Prijavi adminu

    Žene, treba mi savjet. U koliko ste se vi sati pikale? I da li je 20-20:30h kasno? Radim u smjenama, a u to vrijeme sam sigurno kod kuce koju god smjenu radila.

  • Avatar 4 sreća

    4 sreća

    Broj poruka: 543

    Prijavi adminu

    Jutro lutko!Ja se pikam u 1 sat 2 puta i u 7 treći put.i evo jutros su me bolovi probudili doli koda mi sice neko jajnike kako riže.jos malo pa na ultrazvuk baš me zanima kolike su danas.

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Jutro! Nova sreca sretno! 
    HarryPotter jedva cekam da javis kolike su se oplodile! Cek jesu ti bili rekli info kolike stanice su dobre? Mislim posto si imala vise od 12 js. Ce ti smrznut visak js ako imas dobih vise od 12?
    Kika za pikanje u Ri je obavezno 17-19h. Tako su meni rekli. Najbolje da pitas doktora, mozda i mozes samo im moras to rec da znaju zbog vremena punkcije.
    MojeSve mislim da to zaista nije iz ocaja sve sto radimo radimo iz zelje za bebom. Mi smo isprobali zaista puno toga i nesto pomogne, nesto ne, al boze moj ako nista drugo pa i da ne uspije nikad znat cu da nisamo sjedili prekrizenih ruku krivili druge i cekali bolje sutra nego da smo se za to istinski borili svim silama i sredstvima.
    Nikita tebi je bas tesko pala ta akupunktura. To jos nisam cula, al bolje onda da si prekinula nego se mucila. Jesi probala onda mozda otici na akupresuru? Nesto je drukcije iako se koristi istim tockama kao i akupunktura. Meni akupunktura iskreno nije pomogla u zacecu iako sam isla cijeli jedan ciklus i nakon et, al mi je pomogla da budem skroz opustena tokom tog ciklusa. 

    [tickerfactory.com]

  • nemasekirancije

    Broj poruka: 523

    Prijavi adminu

    Jutro cure. Obavila sam uzv. Moram doci opet u uto. Vidjela sam da je mjerila 1 veci..nije nista rekla koliko ih je. Pitala sam jel ima cega, rekla je ima, al lagano napreduju. Danas je btw 11dc. Utorak ce biti 14dc. Zadnja 2 ciklusa su mi bila 35 i 40 dana, pa mozda zato sporo idu. Nemam pojma. Nadam se… kaj vi mislite? Inace pila sam klomifen 3x1 5 dana, pa 2x1 2 dana. Sad je rekla nista.

  • Avatar Hrabrica

    Hrabrica

    Broj poruka: 1350

    Prijavi adminu


    nemasekirancije

    Jutro cure. Obavila sam uzv. Moram doci opet u uto. Vidjela sam da je mjerila 1 veci..nije nista rekla koliko ih je. Pitala sam jel ima cega, rekla je ima, al lagano napreduju. Danas je btw 11dc. Utorak ce biti 14dc. Zadnja 2 ciklusa su mi bila 35 i 40 dana, pa mozda zato sporo idu. Nemam pojma. Nadam se… kaj vi mislite? Inace pila sam klomifen 3x1 5 dana, pa 2x1 2 dana. Sad je rekla nista.


    Polako, budu oni narasli, ne sumnjam uopce u to 😉 Kod tebe to ocito malo sporije ide ali IDE a to je najbitnije 😘 Samo polako i bez naprezanja 💓

    JA: 33 g, endometrioza
    MM: 33 g, bez dijagnoze, najveća potpora. Hvala dušo ❤
    11/2018 – inseminacija X
    02/2019 – IVF (klomifen+štoperica) X
    04/2019 – IVF (gonali, decapeptyl, štoperica) – prekrasna zdrava curica ❤️🙏
    04/2021 – IVF (puregon, cetrotide, štoperica) X
    06/2021 – FET X
    09/2021 – prirodna trudnoća X
    10/2021 – FET, pozitivan test i uredna beta ❤
    Sada dalje dan po dan ❤️Bože hvala Ti. ❤️
    [lilypie.com]

  • Avatar Kika22

    Kika22

    Broj poruka: 118

    Prijavi adminu

    Hvala cure na odgovorima. Kliniku ne mogu telefonski dobiti do ponedjeljka, a sutra si moram dati vec prvu dozu. Baš me uhvatio vikend. Ovo mi je drugi stimulirani, za vrijeme prvog sam bila na godišnjem, a nakon transfera uzela bolovanje, tako da sam se pikala u pristojno vrijeme u 17h. Mislim da cu si za vrijeme pikanja stavit 18h i traziti da me s posla puste 2h ranije. Nek se isplaniraju drugacije pa nisam svaki mjesec u stimuliranom.

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Nemasekirancije ako imas duge cikluse onda je i logicno da polako rastu. Najvaznije da rastu i da ih ima. 🤞🤞 Javljaj situaciju. Ti si na prirodnjaku?
    Kika ne znam sto radis i gdje, al mozda si lozes ponjet sa sobom na posao. Ja sam se pikala jednom u gostima, a jednom na poslu. Jest da mi je bilo malo nezgodno jer ipak najlakse je doma di si svoj na svome, al boze moj proslo je i to. 

    [tickerfactory.com]

  • nemasekirancije

    Broj poruka: 523

    Prijavi adminu

    Grizli

    Nemasekirancije ako imas duge cikluse onda je i logicno da polako rastu. Najvaznije da rastu i da ih ima. 🤞🤞 Javljaj situaciju. Ti si na prirodnjaku?
    Kika ne znam sto radis i gdje, al mozda si lozes ponjet sa sobom na posao. Ja sam se pikala jednom u gostima, a jednom na poslu. Jest da mi je bilo malo nezgodno jer ipak najlakse je doma di si svoj na svome, al boze moj proslo je i to.

    Hrabrica i grizli… a da nadam se da rastu lol. Bila je malo skrta na informacijama. Mjerila je na lijevom jajniku jedan i to je to kaj je bas mjerila. Pa sam ja pitala dali ima cega, pa je rekla da ima al da sporije napreduju i narucila me za uto. Ja se eto mogu sam nadati da je to radi duljine zadnjih ciklusa :). Tako je, na prirodnjaku sam. 

  • Avatar 4 sreća

    4 sreća

    Broj poruka: 543

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Nova sreca javi nam kako je prošao uzv! 🤞🏻
    Grizli ma nemoj me krivo shvatiti, meni je akupunktura bila super😆 Samo sam se referirala na tijelesne reakcije. Morali smo kod mene ići sporo, spoooooro, da dođemo do nekih 11-12 iglica. Bila sam svaki put super opuštena, spavalo mi se prvih 2-3 dolazaka brutalno, a onda sam samo bila opuštena. Imam još plaćenih 5 dolazaka, prekinula sam jer nisam u postupku. No, ovaj put neću koristit akupunkturu za vrijeme stimulacije, već samo poslije punkcije, prije transfera, na dan transfera i to je to. Možda mojem tijelu bude previše te stimulacije lijekovima (doslovno je full stim. taj put pokazala se kao fail pa ni ne smijem okrivljavati akupunkturu) i stimulacije iglicama, pa ću sad to probat manje dozirat. U mojem slučaju, manje je više, i s lijekovima i s iglicama. Zato se dvoumim oko te Elonve, za mene su blage stimulacije, a ne znam spada li Elonva u to.
    HarryPotter pa da, jučer su ti već trebali reći koliko zrelih stanica imaš! Danas možeš doznati jesu li se oplodile, no tek sutra počinje dijeljenje, tako da u Petrovoj se zove tek drugi dan, jer moźe se kao ponadati prvi, a onda drugi bude fail.


    Evo bila sam i doktorica nije zadovoljna rastom sobzirom na terapiju.imam ji od 13mm do 15 i 16.u ponediljak opet idem

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.