Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar sunshine25

    sunshine25

    Broj poruka: 831

    Prijavi adminu

    Evo i mene od škvorca. Idemo u sljedećem ciklusu na icsi s punom stimulacijom. Radili smo i spermiogram, nalaz identičan zadnjima, bez obzira na profertil i l-karnitin, omegu i izbacivanje svega ,,nezdravog''. Morfologija - 98% abnormalnih. Muž se rasplakao, onda znate kako nam je sve to palo. Obavezno mora na uzv testisa, a i škvorc je rekao ako ne daj bože ne dođe do transfera, odmah ćemo na kariogram. Kod mene sve dobro. Grizli, ima li kakav pripravak za te abnormalce? 

    ja '92. mm '82.
    teški oat
    u mpo od 2018
    1. postupak škvorc - 5 blastica
    2. postupak repromed - 3 blastice
    3 biokemijske - 2 iz feta, 1 prirodno
    11/20 fet 🤖

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Sunshine da li je muz imao obradu stitnjace i spolnih hormona, mikorobioloski bris? Tesko da ce za morfologiju pomoc nesto od suplemenata. Trebao bi kariogram odraditi a ako se ne varam za taj problem se radi TESE di se izoliraju samo morfoloski ispravni. Al evo pretraziti cu sto pisu znanstvenici dal ima stogod od pomoci ovako da se uzima ako nadjem javim ti.
    Nikitta hvala na ispravku krivo tipkala! 😘

  • ninna1804

    Broj poruka: 271

    Prijavi adminu

    Babylove ja sam radila trombofiliju u Os....nisam se narucivala, samo dosla s uputnicom, izvadili mi krv, nalazi bili gotovi za tjedan dana, poslali postom 😉
    Pinklife i Bluebird uzivajte, zasluzile ste 😘😘...takve vijesti bas ohrabruju...
    Grizli kod tebe sve djeluje bas obecavajuce, drzim ti fige, sretnoo!!

  • Avatar sunshine25

    sunshine25

    Broj poruka: 831

    Prijavi adminu

    Hvala ti najviše 💚 je! Pisala sam da mu je fsh visok, ako se sjećaš, testosteron više prema donjoj granici, brisevi i ostalo uredno. Ide na ultrazvuk pa onda kod androloga na kontrolu. Baš smo oboje shrvani, znali smo da je loše, ali smo se nadali da su suplementi bar malo pomogli. Sad je oligoasthenotheratozoospermia, sve smo nazive pobrali

    ja '92. mm '82.
    teški oat
    u mpo od 2018
    1. postupak škvorc - 5 blastica
    2. postupak repromed - 3 blastice
    3 biokemijske - 2 iz feta, 1 prirodno
    11/20 fet 🤖

  • nemasekirancije

    Broj poruka: 523

    Prijavi adminu

    sunshine25

    Hvala ti najviše 💚 je! Pisala sam da mu je fsh visok, ako se sjećaš, testosteron više prema donjoj granici, brisevi i ostalo uredno. Ide na ultrazvuk pa onda kod androloga na kontrolu. Baš smo oboje shrvani, znali smo da je loše, ali smo se nadali da su suplementi bar malo pomogli. Sad je oligoasthenotheratozoospermia, sve smo nazive pobrali


    Bas mi je zao. Drzite se. Al pokusajte napraviti sve pretrage ako nije bilo poboljsanja s suplementima.

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Nina hvala!
    Sunshine joj da sad sam se sjetila. Jel vadio on mozda DHEA i inhibin B? I reumatoidni faktor bilo bi dobro da radi. Oni utjecu na testosteron i fsh, a problem je nadbubrezna zlijezda najcesce onda ili reumatske bolesti. Najbolje da vidi sto ce mu androlog jos preporuciti. Jer ako profertil i l-carnitine nisu pomogli onda se treba rijesavat hormonalni disbalans koji ima nije onda do nedostatka vitamina i minerala. Iako nazalost sam procitala bas da kod muskaraca kojima je fsh jako povisen tesko se rijesava problem abnormalnih spermija. Sad vam je bas doslo los nalaz onda i mali volumen i mala broj progresivno pokretnih i morfoloski neispravni. Dal ti je muz mozda u doticaju s akrilnim bojama, ljepilima isl? Drzim fige da vam uspije sad u postupku i da vam ovo samo bude losa uspomena. 

  • Avatar sunshine25

    sunshine25

    Broj poruka: 831

    Prijavi adminu

    A kaže Škvorc da nije strašno povišen, da je viđao i gore..sad jel da me to utješi ili ne, ne znam. Njegov fsh je 17 i nešto, skoro 18, a gornja granica je 12. Nije to ništa vadio, pišem pa ćemo tražiti. Vidiš, radio je prije jedno 10 godina s akrilnim bojama (3godine), nisam pojma imala da je povezano. Večeras ću ja to sve istražiti, sad još putujemo. 
    Joj i ja se nadam da će otprve uspjeti, ja sam radila uzv, Škvorc kaže da sam pravo spremna za bebu 😁

    ja '92. mm '82.
    teški oat
    u mpo od 2018
    1. postupak škvorc - 5 blastica
    2. postupak repromed - 3 blastice
    3 biokemijske - 2 iz feta, 1 prirodno
    11/20 fet 🤖

  • Avatar sunshine25

    sunshine25

    Broj poruka: 831

    Prijavi adminu

    Nemasekirancije, hvala ti 💚. Odradila bih ja i kariogram pa makar i privatno, ako bi pomoglo. Ako nemamo što tu tražiti, da odmah idemo van.. ja sam još prošli tjedan prešla na novi posao, sad sam toliko tužna da bih najradije dala otkaz i bavila se istraživanjem. Rekla sam mužu da ću nam smućkati bebu pa makar morala i medicinu završiti 😂

    ja '92. mm '82.
    teški oat
    u mpo od 2018
    1. postupak škvorc - 5 blastica
    2. postupak repromed - 3 blastice
    3 biokemijske - 2 iz feta, 1 prirodno
    11/20 fet 🤖

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Nasla jedino da svakako bi morao za tu dijagnozu uzimat vitamin E, folnu kiselinu, cink i selen. Prema jedno istrazivanju vidjljiv je bio napredak uz primjenu testosterona clomiphene citrate 50 mg/day or  tamoxifen 20 mg/day. Al to sve prepisuje endokrinolog. Jos sto sam nasla je da ako muski ima manjak vitamina d dolazi do pojave sporih i morfoloski neispravnih spermija. U principu svugdje preporucaju antioxsidanse za tu dijagnozu. 

  • Avatar sunshine25

    sunshine25

    Broj poruka: 831

    Prijavi adminu

    Cink i selen pije. Folnu mu nisam dodatno davala uz profertil, onda ću mu sad to kupiti + vitamin D. Da, nije još androlog vidio nalaze hormona, valjda će mu nešto prepisati. 

    ja '92. mm '82.
    teški oat
    u mpo od 2018
    1. postupak škvorc - 5 blastica
    2. postupak repromed - 3 blastice
    3 biokemijske - 2 iz feta, 1 prirodno
    11/20 fet 🤖

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.