Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Diana30

    Diana30

    Broj poruka: 356

    Prijavi adminu

    Cure sretno svima,htjela sam samo pitati dali bi mi privatni ginekolog mogao dati u putnice na dodatne pretrage, jer ne mislim na novu trudnoca dok ne napravim pretrage, i koje bi to pretrage mogla tražiti, ja sam vam jos u bolnici dobila sam inekciju metotraksat i evo danas je beta 2800,pada sto je dobro

    👩30,,pcos 🧔32
    Od 2014.pokusavamo
    👦10god.rodila 2010.
    2/2015.1biokemijska
    5/2017.missed AB 7tt
    7/2018.2biokemijska
    1/2019.cervikalna trudnoca lijecena metatroksat lijekom
    Od toga prosla 2inseminacije i stimulirani ivf postupak, ovo su sve prirodne trudnoce koje se nisu odrzale🙏🙏
    Uvijek ima nade za svaku od nas, i nikad netreba odustati🤞🙏❤️

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Didi drago mi je da si dobro kad vec situacija nije mogla biti bolja za tebe. Ja mislim da ti privati moze napisat preporuku a tvoj soc. dat uputnice. Al mozda ce ti i mpo dat nesto jos dodatno da odradis. Ne znam sto si do sad radila al ako nisi trombofilija obavezno, torch, imuno, antifosfolipidna anti... Ne znam sto mi jos pada napamet. 

  • Avatar AAAARI

    AAAARI

    Broj poruka: 217

    Prijavi adminu

    Didi28

    Cure sretno svima,htjela sam samo pitati dali bi mi privatni ginekolog mogao dati u putnice na dodatne pretrage, jer ne mislim na novu trudnoca dok ne napravim pretrage, i koje bi to pretrage mogla tražiti, ja sam vam jos u bolnici dobila sam inekciju metotraksat i evo danas je beta 2800,pada sto je dobro

    Privatnik isto kao bilo koji mpo dr u drzavnoj bolnici napise preporuku za pretrage a onda ti tvoj gin daje uputnice. Mozes dobitibi putni nalog za svaku pretragu koju ne mozes u svom gradu obaviti. 

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Uh kako ovaj orgalutran ne volim. Jel i vas on jako pece kad si ga date i boli mjesto uboda? A iglu su mogli malo i naostriti a ne da je tako tupa. 😏

  • ninna1804

    Broj poruka: 271

    Prijavi adminu

    Black, Grizli, Hrabrica sretno, zelim vam punoooo folikula i zrelih stanica 😘 Grizli, mene orgalutran nije pekao, ali imas pravo za igle, tupe za poludit 😤😤
    Nikitta susjecam zbog zuba, ja znala biti toliko otecena da mi se oko zatvori....ufff, bas sam osjetljiva kad nekog boli 😖 a Grizli ti dobro kaze, drmni nesto kratko...nisu nasi stari bezveze sve lijecili rakijicom i rumom 😂😂
    Didi zao mi je sto to prolazis, nazalost znam slicnu situaciju kad je cura dobivala metotraksat, nadam se da ce se sve brzo ocistit i da si sto prije kod kuce 😘😘

  • Avatar Diana30

    Diana30

    Broj poruka: 356

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Didi28 srce, joj dobro se držiš, sigurno ti je teško. Šaljem zagrljaje. Što se tiče uputnice, pa svaki razumni ginekolog bi ti nakon ovog napisao dodatne pretrage! Što si radila od pretraga do sad? Inzistiraj na dodatnim kod svog soc, a može ti i mpo pisati. Već ti je Grizli napisala koje bi trebala obaviti. Obzirom da već imate dijete, kariogram niste radili?

    Hvala vam puno cure sto mislite na mene, teskp mi je da, emocionalno sam u komi psihički takodjer, a ne znam moj ginekolog je dobar covijek,moram sama tražit dodatne pretrage inace nevjerujem da ce ista on preporucit, tako da inzistirat cu, nista samo sam kod mpo. Doktorice radila hormone i suprug spermiogram, i to je to,ali posto ne planiram trudnocu niti cu ici za zg. Na potpomognutu neko vrijeme, jedino da obavim konzultacije sa svojom mpo doktoricom,ne znam stvarno sva sam zbunjena i jos uvijek mi nije ovo sjelo,

    👩30,,pcos 🧔32
    Od 2014.pokusavamo
    👦10god.rodila 2010.
    2/2015.1biokemijska
    5/2017.missed AB 7tt
    7/2018.2biokemijska
    1/2019.cervikalna trudnoca lijecena metatroksat lijekom
    Od toga prosla 2inseminacije i stimulirani ivf postupak, ovo su sve prirodne trudnoce koje se nisu odrzale🙏🙏
    Uvijek ima nade za svaku od nas, i nikad netreba odustati🤞🙏❤️

  • Avatar Diana30

    Diana30

    Broj poruka: 356

    Prijavi adminu

    Kariogram nisam radila, niti test na trombofiliju,mozda jos i biopsiju maternice kaj vi mislite? 

    👩30,,pcos 🧔32
    Od 2014.pokusavamo
    👦10god.rodila 2010.
    2/2015.1biokemijska
    5/2017.missed AB 7tt
    7/2018.2biokemijska
    1/2019.cervikalna trudnoca lijecena metatroksat lijekom
    Od toga prosla 2inseminacije i stimulirani ivf postupak, ovo su sve prirodne trudnoce koje se nisu odrzale🙏🙏
    Uvijek ima nade za svaku od nas, i nikad netreba odustati🤞🙏❤️

  • Avatar Diana30

    Diana30

    Broj poruka: 356

    Prijavi adminu

    Grizli

    Didi drago mi je da si dobro kad vec situacija nije mogla biti bolja za tebe. Ja mislim da ti privati moze napisat preporuku a tvoj soc. dat uputnice. Al mozda ce ti i mpo dat nesto jos dodatno da odradis. Ne znam sto si do sad radila al ako nisi trombofilija obavezno, torch, imuno, antifosfolipidna anti… Ne znam sto mi jos pada napamet.

    Grizli a kakve su to pretrage bas ne kuzim te nazive koje si napisala.🤔

    👩30,,pcos 🧔32
    Od 2014.pokusavamo
    👦10god.rodila 2010.
    2/2015.1biokemijska
    5/2017.missed AB 7tt
    7/2018.2biokemijska
    1/2019.cervikalna trudnoca lijecena metatroksat lijekom
    Od toga prosla 2inseminacije i stimulirani ivf postupak, ovo su sve prirodne trudnoce koje se nisu odrzale🙏🙏
    Uvijek ima nade za svaku od nas, i nikad netreba odustati🤞🙏❤️

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Didi s obzirom da ti si imala inducirani spontani iskreno mislim da kariogram nema nekog smisla jer ne znas sto je s plodom dal je bio uredan ili ne. Al ako ti "ponude" tu pretragu ili ako pitas pa ti ju daju svakako odradi ne moze skoditi ako nista za tvoj mir. Nazalost vanmaternicne trudnoce se jedan od posljedica koje se zenama dogadjaju nakon ivf postupaka. Ono sto utjece na to koliko sam uspjela nac radova i tekstova moze biti infekcija uterusa, ozljeda nastala prilikom prijasnjeg ET, endokrilni, prebrzi razvoj zametka iz nepoznagih razloga, polipi koji su onemogucili implantaciju u uterusu. Dakle tu se izbacuju uzroci genetike i nekih sto su poznati za one koje se dese u jajovodu. TORCH je pretraga na bolesti kao sto su vodene kozice, zoster, herpes simplex, toksoplazmoza itd. Skup bolesti u principu koje mogu stvarat probleme. Mozda da ponovis i briseve. Antifosfolipidna antitijela su vezana za stitnjacu, pa ako nisi to kontorlira bilo bi dobro. Tromboflija nasljedna i stecena je vezana za zgrusavanje krvi te jos neke procese u tijelu koji su vezani za krv. To je vise zbog tvoje sigurnosti jer u nacelu ne uzrokuje vanmatericne vec spontane, al ako uterus nije dobro prokrvljen velika je vjerojatnost da se embrij nece implantirat u njega. I to sto si spomenula biopsiju maternice svakako bi bilo dobro napraviti dijagnosticku histeroskopiji da nije u pitanju kakva upala, polip ili ozljeda. 

  • Deleted user

    Broj poruka: 1379

    Prijavi adminu

    Iskreno..mozemo mi kopati i traziti uzroke...No necemo ih nazalost naci ni dobiti...Jer niti kariogram nije sveto pismo...ako je los jedino mozemo ici van pa na pgd no takodjer to nista ne znaci jer i uz los kariogram se mogu dobro spojiti kromosomi i obrnuto..imati spontane s dobrim kariogramom-puno je takvih slucajeva..
    Meni je jedan privatnik rekao na sta sam ja ispocetka poludila a sad se slazem- sve je do embrija...
    Mozete vi kopati traziti..no svee to sto vi/mi u Hrvatskoj mozemo dobiti je: andol, decortin i fragmin..i niista drugo ne postoji..
    A to se moze dobiti i na temelju vise neuspjesnih transfera ili spontanih dakle bez punjenja fascikla papirima koji nam u konacnici nazalost ne mogu pomoci..

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.