Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar ifka24

    ifka24

    Broj poruka: 63

    Prijavi adminu

    Grizli

    Ifka bok i dobrodosla i sto pbze presla na neku drugu trudnicku temu. Prvo ovisi odakle si jer se ne ceka u svakoj bopnici isto za postupak. Drugo dal se ide odmah na stimulaciju ili prirodnjak prvo ovisi o tvojim godinama i dijagnozama, hormonima isl. Obicno je praksa prvo prirodnjak, al evo bas jucer mi je jedna cura rekla da njoj posto ima 38 godina su se odlucili odmah na stimulaciju ici. Sretno!
    BackInBlack ja maticnu prestanem mjesec prije postupka to mi je nekako praksa bila, al nedavno smo tu konstatirale da ona dosta pojaca imunitet pa da mozda ju mi zene na mpo ne bi ni trebale uzimat. Moj prijedlog ti je da svakako prestanes sad kad si u postupku, al u konacnici to je tvoj odabir.

    Hvala ti Grizli, imam 24 godine i u vinogradskoj sam bila na konzultacijama , moja dijagnoza jeneprohodni jajovod desni, lijevi ni nemam, jer sam imala vanmaternicnu pa je lijevi odstranjen. Svi nalazi od MM su super, i spermiogram, i krvni nalazi. Sad jos samo da ja obavim hormone i to je to sto se tice nalaza zasad. Citala sam dosta o stimuliranim i prirodnim ciklusima, ali vi ipak znate vise od mene o tome , pa reko da vas pitam i s nekim podjelim ovu nervozu 😌

  • Avatar ifka24

    ifka24

    Broj poruka: 63

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Ifka24S obzirom da si mlada, vjerujem da ćeš prvo u prirodnjak s blagom ili nikakvom stimulacijom. Ja sam u Petrovoj, kod nas se krene čim skupiš sve nalaze, dakle odmah s 2 ili 3 dc.
    BackInBlack ja sam je pila 2 mjeseca sad između postupaka, definitivno ne bih dok sam u postupku.
    Grizli uh, počeli folkuli rast, zato te sve boli. No, probaj to gledat kao dobar pokazatelj, iako bolan 🙄 Ako imaš zatvor, čujem da pomaźe jogurt pomiješan s lanenim sjemenkama, ali i razni zeleni sokovi na tašte. Ja imam obrnuti problem, stalno kakam, pa tražim što me zatvara 😂

    Nikitta hvala ti na informaciji, koliko god citam i trazim , ipak mi vasi odgovori vise znace i nekako su mi uvjerljiviji nego ovi post-ovi po netu 😊. Uzasno sam nervozna, jedva cekam da krene to sve, ovako imam osjecaj da samo tapkamo u mraku 😐

  • Deleted user

    Broj poruka: 330

    Prijavi adminu

    Curke evo postavit cu ovdje pitanje posto ovdje ima vise cura sa iskustvom utrica i crinone gela
    Trebala bi preci sa crinona na utrice 3x1 i sad ako stavim zadnji crinone navecer jel bi mogla dr dan ujutro odmah pocet s utricima posto ce jos bit crinona unutra,dali se smije mijesati ta dva lijeka?

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Nikita probam sa jogurtom i mg za početak pa se nadam da ce biti ok. Strah me da ne dobijem heneroide kojima sam sklona nazalost. A za folikule da rastu rastu samo nek oni rastu, sve se da izdrzat za dobar cilj. Muz ce sad malo vise potegnut po kuci sam se nudi pa cu malo manje landrat.
    Ifka onda vjerujem da ides pevo na prirodni postupak. Sretno i da uskoro sve nalaze skupis i krenete u ostvarenje svoje zelje. 
    Klaus lijepe vijesti da vam kuca srceko! Sretno i opusteno dalje. 

  • Avatar Diana30

    Diana30

    Broj poruka: 356

    Prijavi adminu

    Nikita i Grizli cure hvala vam puno, sve cu si te pretrage napisati na papiric,konzultirati cu se prvo sa svojim soc. ginekolog om pa cemo vidjeti, jos sam u bolnici i danas me boli kao da cu svaki cas procuriti, ali nisam jos, jucer je beta bila 2803,sto je dobro, rekao je doktor samo strpljivo i da vjeruje da cu se i zvuci.. 

    👩30,,pcos 🧔32
    Od 2014.pokusavamo
    👦10god.rodila 2010.
    2/2015.1biokemijska
    5/2017.missed AB 7tt
    7/2018.2biokemijska
    1/2019.cervikalna trudnoca lijecena metatroksat lijekom
    Od toga prosla 2inseminacije i stimulirani ivf postupak, ovo su sve prirodne trudnoce koje se nisu odrzale🙏🙏
    Uvijek ima nade za svaku od nas, i nikad netreba odustati🤞🙏❤️

  • Avatar ifka24

    ifka24

    Broj poruka: 63

    Prijavi adminu

    Grizli

    Nikita probam sa jogurtom i mg za početak pa se nadam da ce biti ok. Strah me da ne dobijem heneroide kojima sam sklona nazalost. A za folikule da rastu rastu samo nek oni rastu, sve se da izdrzat za dobar cilj. Muz ce sad malo vise potegnut po kuci sam se nudi pa cu malo manje landrat.
    Ifka onda vjerujem da ides pevo na prirodni postupak. Sretno i da uskoro sve nalaze skupis i krenete u ostvarenje svoje zelje.
    Klaus lijepe vijesti da vam kuca srceko! Sretno i opusteno dalje.


    Grizli hvala ti. 😘😘
    Citam da je ta folikulimetrija dosta bolna, stvarno je?

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Grizli

    Vidis potpuno zaboravila da mogu Mg uzet. Imam sumece pa cu vidit dal pomaze. Hvala ti

    Probiotike u kapsulama kupiš u ljekarni. Ima ih raznoraznih. Malo obnoviš crijevnu floru. Mene su spasili. Jogurt ih nema dovoljan broj i često zna biti zaslađen. Donat Mg pomaže ali ne dugoročno.

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Ne draga folikulometrija zna samo pred aspiraciji ili ti ga punkciju biti bolna odnosno onako nije bas ugodno, a inace dok folikuli ne narastu ne boli nista to je obican uzv pregled vaginalni. Ja inace imam bolne ovulacije pa mozda mene zato boli jace taj posljedni uzv pred punkciju. Od svega toga sto bi navela kao bolno iskustvo je ta aspiracija ili punkcija folikula. Doduse kad je 1-2 nije problem izdrazat bar meni nije bilo. Boli al svega minutu dvije. Malo je problematicno za izdrzat ako ide punkcija vise folikula bez anestezije ali ako imas vise folikula neke bolnice znaju dat aneateziju negdje moras traziti da ti ju daju. To je meni recimo najbolnije u cijelom postupku, naravno fizicka bol. 

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Drage žene želim vam svima puno sreće, hrabrosti i uspjeha u 2019. Curama koje su uspjele od srca čestitam. Da li je neka od vas išla na postupak kod dr. Marušić u KBC Split? Kakva su iskustva? 

  • Avatar 4 sreća

    4 sreća

    Broj poruka: 543

    Prijavi adminu

    Nasty

    Drage žene želim vam svima puno sreće, hrabrosti i uspjeha u 2019. Curama koje su uspjele od srca čestitam.Da li je neka od vas išla na postupak kod dr. Marušić u KBC Split? Kakva su iskustva?

    Draga ja sam ti unje već treći put zaredom.Meni je dobra i pre dobra otvorena je i prijatna

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.