Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • DorisOs

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    Nikitta pa u pocetku nije bilo tako strasno ali pred kraj je pocelo jako boliti 😣 i negdje do 5 sati sam bila dobro ali me od tada boli valjda su popustili analgetici. Sve u svemu boli ali da se izdrzati nije toliko strasno kao sto sam mislila 😊

  • Avatar Vrapčić123

    Vrapčić123

    Broj poruka: 4426

    Prijavi adminu

    Nikitta

    GrizliHoće, oboje smo sutra naručeni u isto vrijeme. Na Sv. Duhu, mislim da, ne znam što me čeka. Neću dat da me se samo tako lako riješe. Meni je Dhea-S bila na gornjoj granici, praktički malo i iznad. I to nije baš dobro, ali nitko me nije uputio šta bih ja sad trebala s tim. 🤷🏻‍♀️
    Vrapčić123 ma joj ja sam nikako, imam zdravstvenih tegoba mimo endometrioze, i lagano sam svaki dan na pretragama i strahujem od najgore dijagnoze. Prirodnjaci su mi propali tri ciklusa za redom, nemam folikula, samo nerupturirani koji se pretvorio u cistu, tak da nemam s čim ići u prirodnjak… opet čekanje menge, ali onda vjerojatno slijedi odlazak na pilule. No, to ću vidjet, sve mi ovisi o drugim zdravstvenim nalazima koje me trenutno muče. Long story short: u banani sam.Znam da si u šoku, ne mogu zamislit kako ti je. Drži se, i dan po dan. Dobro se raspitaj je li sve to nužno, dobro se informiraj, i slušaj svoj osjećaj. Ja sam često odbijala slušati sebe i svoje tijelo i sad plaćam dosta visoku cijenu. 😐


    Nikitta žao mi je iskreno zbog svega, želim ti zaista sreću da protekne sve ipak nekako dobro, koliko može zapravo... 
    Držim ti fige da bude sve u redu... Što drugo možemo nego upućivati jedna drugoj pozitivne misli.. Zar ne? :)

    https://lb1m.lilypie.com/07MVp2.png

  • Avatar Vrapčić123

    Vrapčić123

    Broj poruka: 4426

    Prijavi adminu

    Nika5555

    Vrapcic123

    Hvala na odgovoru! Bas me ovo sve šokiralo, moram biti iskrena… A moze li se znati jer je li ti izvađen jajovod također zbog eventualne mogucnosti od vantjelesne trudnoce takoder ili je razlog bio neki drugi? Nakon koliko vremena si dobila menstruaciju?
    Lijep pozdrav 😃
    Ja sam imala hydrosalpinx,zacepljen jajovod napunjen toksicnom tekucinom tak da je bio opasan za plod,a mengu dobila na dan,sve normalno

    Nika5555 nadam se da si sada dobro? Da je sve u redu barem što se toga tiče? I naravno želim ti u što skorije vrijeme lijepu i ugodnu trudnoću :)

    https://lb1m.lilypie.com/07MVp2.png

  • Avatar Vrapčić123

    Vrapčić123

    Broj poruka: 4426

    Prijavi adminu

    Grizli

    Nikita amh ce se valjda smilovat pa poslat za 7 dana postom pa kad dodje. Nadam se prije slijedecek postupka da ce stic. Ostalo sto sma danas vadila 3j vitamin d, ANA, anti dsDNA, homocistein i androstendion. I to sve cu cekat 1-2 mjeseca eto. Daj boze da me iznenade prije al cisto sumnjam. Sutra jos moram ici ponavljat spolne za postupak i markere. Dakle u 7 dana vadila krv 4 puta. Jeeeej…
    Mozda ti nisu pisal ft3 jer u principu t3 najvecim dijelom nastaje iz t4 samo 20-tak% ga stvori stitnjaca. Pa ako su tsb i ft4 ok ne treba i nj3ga vaditi. Al v3c kad si isla vaditi mogli su ti dat jos i to. A vidim da ce i tebi fuuuulll brzo doc nalaz. 🤔
    Vrapcic bas mi je zao da je tako, al ima pozitivnih situacija i cura bez jajovoda. Najvaznije da ti budes dobro i da u konacnici dodjes do cilja.

    Hvala Grizli, mislim definitivno da si u pravu! Prvenstveno je važno naše zdravlje kako bismo mogle iznijeti uspješno ionako teško ostvarene trudnoće..... Nadam se da će ti nalazi biti gotovi što prije kako bi mogla započeti sa svim...

    https://lb1m.lilypie.com/07MVp2.png

  • Avatar Vrapčić123

    Vrapčić123

    Broj poruka: 4426

    Prijavi adminu

    Blacky89

    Bluebird prekrasna beta 😊👏🏼
    Karla89 sada samo polako i uživaj 🤰
    Vrapcic i ja sam prosli ponedjeljak imala op i odstranjeni su mi jajovodi (hydrosalpinx kao i kod Nike5555). Ukoliko se vec ionako pripremate za MPO, jajovodi su nebitni. Op brzo prodje, a oporavak je jos brzi.
    Nikitta znaci na tvoje komentare se uvijek doooobro nasmijem😂, brutalna si ženo 😂

    Blacky89 žao mi je da si i ti to morala operirati / odstraniti, no što se mora mora se .... Za koliko si se oporavila? Tj.jesi li se oporavila? Kaj su rekli, kada krećeš s IVF?

    https://lb1m.lilypie.com/07MVp2.png

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Nikita kakav ti je prolaktin? Koliko sam ovih dana citala o dhea-s vidim da kad je povisen treba otkrit uzrok zasto je povisen i onda rijesavat uzrok jer njega se ne moze smanjiti ako se uzrok ne ukloni ili minimalizira. Problem je sto stres negativna utjece na njega, ako imas pcos isto raste... A trebala bi onda izvaditi i androstendion. Sretno sutra. Da sve rijesis sto moras.
    Vrapcic hvala na dobrim zeljama. 

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Nikitta

    GrizliHoće, oboje smo sutra naručeni u isto vrijeme. Na Sv. Duhu, mislim da, ne znam što me čeka. Neću dat da me se samo tako lako riješe. Meni je Dhea-S bila na gornjoj granici, praktički malo i iznad. I to nije baš dobro, ali nitko me nije uputio šta bih ja sad trebala s tim. 🤷🏻‍♀️
    Vrapčić123 ma joj ja sam nikako, imam zdravstvenih tegoba mimo endometrioze, i lagano sam svaki dan na pretragama i strahujem od najgore dijagnoze. Prirodnjaci su mi propali tri ciklusa za redom, nemam folikula, samo nerupturirani koji se pretvorio u cistu, tak da nemam s čim ići u prirodnjak… opet čekanje menge, ali onda vjerojatno slijedi odlazak na pilule. No, to ću vidjet, sve mi ovisi o drugim zdravstvenim nalazima koje me trenutno muče. Long story short: u banani sam.Znam da si u šoku, ne mogu zamislit kako ti je. Drži se, i dan po dan. Dobro se raspitaj je li sve to nužno, dobro se informiraj, i slušaj svoj osjećaj. Ja sam često odbijala slušati sebe i svoje tijelo i sad plaćam dosta visoku cijenu. 😐

    Draga Nikitta sretno sutra!🍀

  • Avatar swift3

    swift3

    Broj poruka: 53

    Prijavi adminu

    Nasty

    swift3

    Nasty

    svift3 prije dijagnoze endometrioze ja sam imala užasno bolne mjesečnice ali nisam tome predavala neku važnost. Prilikom naglog pokreta tijela mi se jednom prilikom izvrnuo jajnik i objesio pod težinom ciste, naravno osjetila sam užasnu bol sva sreća bila sam doma. Bolilo me a jedno sat vremena nenormalno. Nisam mogla ni sjediti ni stajati, četveronoške sam otpuzala do tuša. I nakon tog užasa sam išla na pregled i naravno dijagnoza. Endometrioza uništava jajnike i dok spava, uvijek ima mikroskopskih žarišta koji ne moraju biti vidljivi. Meni su prilikom operacije ciste uklonjena vidljiva žarišta. Pa nakon 9 god sam skoro POF bez da sam išta skužila i ja i doktori..
    Imaš li je i ti?
    Hvala na odgovoru, ne znam, nadam se da ne. Zato pitam koji su simptomi jer vidim da je to dosta cest problem. Ja sam uvijek imala bolne menstruacije, ali to je to, nikakvih drugih problema.
    Sada sto sam starija vise osjecam ovulaciju, u 20tima nisam uopce.
    U sijecnju idem na stimulirani ivf, sad kad znam koliko traje postupak mozda docekam i veljacu zbog 3 dana skijanja :/
    Sto je pozeljno dobiti na toj punkciji? Koliko folikula, jajnih stanica…ima neki podatak koji kaze toliko i toliko je dobro, manje ili vise od tog nije?
    Hvala :)
    Draga nemoj onda ni razmišljati o endometriozi nego se skoncetriraj na taj ivf i misli pozitivno. Ja ti na žalost ne znam konkretno odgovor na ova druga pitanja. Svaki folikul i zdrava jajna stanica su bitni, a nekad je i jedna zdrava valjda dovoljna.. Cure su pisale o tome. Jesu ti brojali antralne folikule?
    Mene tek me čeka praćenje ovulacije u siječnju.. Pa ću onda znat dalje.. Sretno!

    Sto su to antralni folikuli? :O ja opet uletavam ko pala s marsa, ispricavam se, trudim se svki dan pogledati sve komentare. No dok ja procitam vec je ispisano 3-4 stranice :)
    Nemam pojma, nista mi nisu rekli, ja sam skroz neinformirana prosla kroz prvu aih. Ovdje saznala zapravo sve sto nisam znala, cekam ciklus u 1.mjesecu pa se ukljucim u rasprave aktivnije kada se nesto krene događati :)

  • Blacky89

    Broj poruka: 969

    Prijavi adminu

    Nikitta sretno 🤗
    Vrapcic123 jos sam kao uvijek na bolovanju. 🙈 ucrvala sam se jer sam dobro a kao moram jos mirovat. U prosli ponedjeljak sam imala op, u cet izašla iz bolnice. Oporavak je jako brz. Vise nista ne osjetim osim ožiljaka koji malo zatežu. Mene nije boljelo, čak poslije op nisam tražila niti lijekove protiv bolova jer mi nisu trebali. Sve u svemu jako brzo prodje. Dr. mi je rekao da idući ciklus moram na kontrolu, po mogucnosti da mu donesem sve potrebne nalaze koje mi je dao da izvadim za MPO, i onda onaj sljedeći idemo u postupak ako sve bude ok s nalazima. Tako da sad polako krecem s prikupljanjem nalaza jer ih ima dosta. 

  • Avatar Vrapčić123

    Vrapčić123

    Broj poruka: 4426

    Prijavi adminu

    Blacky89

    Nikitta sretno 🤗
    Vrapcic123 jos sam kao uvijek na bolovanju. 🙈 ucrvala sam se jer sam dobro a kao moram jos mirovat. U prosli ponedjeljak sam imala op, u cet izašla iz bolnice. Oporavak je jako brz. Vise nista ne osjetim osim ožiljaka koji malo zatežu. Mene nije boljelo, čak poslije op nisam tražila niti lijekove protiv bolova jer mi nisu trebali. Sve u svemu jako brzo prodje. Dr. mi je rekao da idući ciklus moram na kontrolu, po mogucnosti da mu donesem sve potrebne nalaze koje mi je dao da izvadim za MPO, i onda onaj sljedeći idemo u postupak ako sve bude ok s nalazima. Tako da sad polako krecem s prikupljanjem nalaza jer ih ima dosta.

    Blacky89 drago mi je da dobro napreduje oporavak!  Sretno s prikupljanjem nalaza i da što prije upali MPO naravno, držim ti fige  :)

    https://lb1m.lilypie.com/07MVp2.png

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.