Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 199

    Prijavi adminu

    Didi ja sam trazila po netu koje bi mogla naruciti. Citala sam i na stranici biologice Darje Wagner (koju sam vec ovdje spominjala) da znam na sto obratiti pozornost. Narucila sam od Carlsona Omega 3s od 1200mg jer ima 600mg EPA i 400mg DHA sto je navodno bitno. Coenzym q10 uzimam od 200mg na dan iako je preporuka cak 600mg, ali ne uzimam toliko s obzirom da i na pakiranju pise da se uzima jedna na dan.
    Citala sam na Rodi da cure narucuju preko Iherb- a pa sam probala. Coenzym q10 kod nas sam nasla samo od oko 60mg i to po cijeni od nekih 60-70 kn, a na I-herb pakiranje od 60 kapsula od 200mg platim oko 120-130kn. Cak je i Solgarova folna kiselina tamo puno jeftinija- pakiranje od 240 tableta je 130 kn, a kod nas 30 tableta platim 125kn. Malo sam bila skepticna u početku oko narucivanja tableta preko interneta, ali evo..jos sam ziva ☺😉

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    ansi25

    Nikitta

    Nasty ne daj da te obeshrabe liječničke prognoze. Nažalost ja imam desetogodišnje iskustvo endometrioze, koja se stalno vraća, operirala sam je 2x, a treću operaciju već 2 godine odgađam. Ne mogu te utješiti da sam ostala trudna, jer već skoro 5 godina do trudnoće ne dolazi, a u mpo sam 4 godine, krenula sam u postupke s 31 godinom. Isto je rezerva uništena od endo, moj AMH je 3,6 pmol, jbg, nisko jest, ali znam za slučajeve gdje su cure s minimalnim AMH zatrudnile. Važno je kakvo je stanje na uzv. Imaš li antralaca?
    Ansi25ček nosiš blizance? Koliko se sjećam tvoja beta je bila sky high i napisala sam ti da su vrlo vjerojatno blizanci! 😍🔝
    Nikitta : dada, za sada se vide dvije tockice ali rano je jos, tek je 6. tjedan 😍😄Nasty imam kolegicu kojoj je dijagnosticirana sa 36 godina početak uranjene menopauze, na aspiraciji je imala jednu stanicu koja je bila zelena, muž stariji 10 godina od nje, problemi i kod njega, riječima doktora "vrlo teško ćete ikada imati djecu". Žena ostala trudna na inseminaciji. Samo pozitivno i traži još koje mišljenje. 💋❤

    Ansy25 Hvala ti puno na podršci, drago mi je zbog tebe i tvojih točkica, neka budu lijepi i zdravi blizančeki👯‍♀️

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Btw. NastyDobro si rekla, postoje mikroskopska endo/žarišta, a kod nas u Rh nema kvalificiranih kirurga koji ne bi samo koagulirali bolest(ona se time samo površno uklanja, i naravno brzo vraća), već koji bi uradili tzv. eksciziju koja je ajmo reći već standard u Americi, ali i nekim EU zemljama. Ja ako ću ikad ići na treću operaciju, definitivno ću ići nekud na eksciziju, tako se može ukloniti dubinska endo, s kojom nažalost imam probleme.

    Najiskrenije se nadam se da ćeš ostat trudna i nećeš morat na eksciziju. Nisam čula za bebicu rođenu nakon autotransplatacije jajnika u Podobniku, baš ću progooglat. 

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    swift3

    Nasty

    svift3 prije dijagnoze endometrioze ja sam imala užasno bolne mjesečnice ali nisam tome predavala neku važnost. Prilikom naglog pokreta tijela mi se jednom prilikom izvrnuo jajnik i objesio pod težinom ciste, naravno osjetila sam užasnu bol sva sreća bila sam doma. Bolilo me a jedno sat vremena nenormalno. Nisam mogla ni sjediti ni stajati, četveronoške sam otpuzala do tuša. I nakon tog užasa sam išla na pregled i naravno dijagnoza. Endometrioza uništava jajnike i dok spava, uvijek ima mikroskopskih žarišta koji ne moraju biti vidljivi. Meni su prilikom operacije ciste uklonjena vidljiva žarišta. Pa nakon 9 god sam skoro POF bez da sam išta skužila i ja i doktori..
    Imaš li je i ti?
    Hvala na odgovoru, ne znam, nadam se da ne. Zato pitam koji su simptomi jer vidim da je to dosta cest problem. Ja sam uvijek imala bolne menstruacije, ali to je to, nikakvih drugih problema.
    Sada sto sam starija vise osjecam ovulaciju, u 20tima nisam uopce.
    U sijecnju idem na stimulirani ivf, sad kad znam koliko traje postupak mozda docekam i veljacu zbog 3 dana skijanja :/
    Sto je pozeljno dobiti na toj punkciji? Koliko folikula, jajnih stanica…ima neki podatak koji kaze toliko i toliko je dobro, manje ili vise od tog nije?
    Hvala :)

    Draga nemoj onda ni razmišljati o endometriozi nego se skoncetriraj na taj ivf i misli pozitivno. Ja ti na žalost ne znam konkretno odgovor na ova druga pitanja. Svaki folikul i zdrava jajna stanica su bitni, a nekad je i jedna zdrava valjda dovoljna.. Cure su pisale o tome. Jesu ti brojali antralne folikule? 
    Mene tek me čeka praćenje ovulacije u siječnju.. Pa ću onda znat dalje.. Sretno! 

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Nasty evo linka:https://miss7mama.24sata.hr/zelim-dijete/lijecenje-neplodnosti/prva-beba-u-hrvatskoj-ro-ena-nakon-autotransplantacije-jajnika-9999I ovaj recentniji:https://www.24sata.hr/news/spasio-sam-djecaka-od-rijetke-bolesti-koja-mu-je-uzela-sestru-603903


    Predivno😭😂

  • Avatar Vrapčić123

    Vrapčić123

    Broj poruka: 4426

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, eto bila ja danas kod dr za svoju neplodnost. Inace imam endometriozu, to sve znam i sve mi je jasno, no rekao mi je buduci da imam deformiranu maternicu i polip na istoj da ce se to morati histersokopski operirati, tu nije kraj, takoder cu morati operirati, tj.izvaditi jajovod jer kod mene postoji velika mogucnost od vanmatericne trudnoce, pa kako bih mogla uopce na IVF da to sve moram prije rijesiti... OMG.... Jel koja od vas to sve morala prije IVF? Inace je dr vrlo ugledan i dobar, provjereno sa vise strana.. Znaci ne lupeta gluposti.... Jooj ... Frka me tek sad...

    https://lb1m.lilypie.com/07MVp2.png

  • Nika5555

    Broj poruka: 221

    Prijavi adminu

    Ja sam ti prije 2 mj izvadila jajovod laporaskopski,drugi dan isla kuci i poslje iduce menge isla u postupak,ne moras brinuti,brz je oporavak,a to ce ti sve odjedanput napraviti dok si na stolu,tako da odi sto prije si to rijesi i onda dalje odmah

    Ja 79.godiste, AMH bio7,u dvije godine pao na 2, bez jednog jajovoda,ostalo ok
    Mm 83.godiste,asthenoozoospermiaPokusavamo 3 god.
    2018 prvi postupak Vuk vrhovec,bez transfera, drugi posupak,beta 0
    Otkriven hydrosalpinx,laporaskpska operacija,uklonjen lijevi jajovod
    2019/2020 poliklinika Skvorc, dva prirodna,dva stimulirana,beta 0
    16.08. Planirana oplodnja doniranom js

  • Avatar Vrapčić123

    Vrapčić123

    Broj poruka: 4426

    Prijavi adminu

    Hvala na odgovoru! Bas me ovo sve šokiralo, moram biti iskrena...  A moze li se znati jer je li ti izvađen jajovod također zbog eventualne mogucnosti od vantjelesne trudnoce takoder ili je razlog bio neki drugi? Nakon koliko vremena si dobila menstruaciju? 
    Lijep pozdrav 😃

    https://lb1m.lilypie.com/07MVp2.png

  • Avatar Vrapčić123

    Vrapčić123

    Broj poruka: 4426

    Prijavi adminu

    Nika5555

    Ja sam ti prije 2 mj izvadila jajovod laporaskopski,drugi dan isla kuci i poslje iduce menge isla u postupak,ne moras brinuti,brz je oporavak,a to ce ti sve odjedanput napraviti dok si na stolu,tako da odi sto prije si to rijesi i onda dalje odmah

    https://lb1m.lilypie.com/07MVp2.png

  • Avatar Vrapčić123

    Vrapčić123

    Broj poruka: 4426

    Prijavi adminu

    Vrapcic123

    Nika5555

    Ja sam ti prije 2 mj izvadila jajovod laporaskopski,drugi dan isla kuci i poslje iduce menge isla u postupak,ne moras brinuti,brz je oporavak,a to ce ti sve odjedanput napraviti dok si na stolu,tako da odi sto prije si to rijesi i onda dalje odmah

    Hvala na odgovoru! Bas me ovo sve šokiralo, moram biti iskrena…  A moze li se znati jer je li ti izvađen jajovod također zbog eventualne mogucnosti od vantjelesne trudnoce takoder ili je razlog bio neki drugi? Nakon koliko vremena si dobila menstruaciju? Lijep pozdrav 😃

    https://lb1m.lilypie.com/07MVp2.png

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.