Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    Draga Nasty, znam zene s hormonima kao tvojima koje du rodile uz pomoc MPO. Nemaju endometriozu, ali opet su rodile. S obzirom na godine, ako imas novaca odi privatno. Odi makar na jos jedne konzultacije. Vrsnjakinje smo inace. Sretno!

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Kengurica hvala ti na hrabrim riječima i odgovoru. Čitam iskustva cura s foruma. Tek sam nova u ovim vodama i MPO doktorici sam odmah poručila da me se neće tako lako riješiti. Svakako ću prije zakazanog UZV pregleda kod nje tražiti i drugo mišljenje privatno. 

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Nikitta, hvala ti na odgovoru. Aktivna endometrioza je grozna. Iskreno ti želim uspješan postupak bez te treće operacije ako je moguće. Kad mi je otkrivena endometrioza meni su savjetovali trudnoću, cista mi je bila veličine 5x8cm. Tada nisam imala uvjete za dijete, nažalost. Uklonila sam je laparaskopski. Kako mi se nije ponovno aktivirala godine su proletile, UZV i papa uvijek uredni. Dva gin. sam promijenila i zadnji put sam tražila da mi kažu imam li ovulacije prije god. dana i potvrđeno mi je da imam. Nakon manje od god. dana neuspjelih pokušaja sam samoincijativno tražila uputnicu za MPO i kod specjalista hladan tuš. Hormoni užas. Kod MPO doktorice sam naručena na UZV 22.1., pa ću znat detalje.

  • Avatar Vaki

    Vaki

    Broj poruka: 2238

    Prijavi adminu

    Ivy, baš mi je žao. Taman se poveseliš i onda šipak... Nasty - uh, mogu misliti kako si se osjećala kad su ti to rekli za hormone. Probaj malo s nekim dodacima, da malo popraviš hormone. Ja inače pijem sve i svašta, sad pauziram zbog štitnjače... 

    🤞❤️🙏
    url=https://lilypie.com]

  • Babylove

    Broj poruka: 1197

    Prijavi adminu

    Ivy bas mi je zao 😔
    Nasty zao mi je zbog situacije u kojoj jesi ali nadam se da ce biti sve okej i da ce jedno malo srce zakucati ispod tvog 💓

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Vaki &
    Babylove 
    hvala vam, svaka podrška mi puno znači..
    I ja vama želim svu sreću! 

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Draga Nikitta, koje su to muke što si morala pretrpit, strašno. Super je što si smanjila cistu prirodnim načinima. Nadam se da će ti se bolovi povući s tabletama i ono od srca ti želim ovulacije.
    Koliko godina imaš? 
    Ja sam nakon operacije prestala s kontracepcijom nakon 2 mj. i pila prirodne preparate. Ali sad kad razmišljam možda bi mi pametnije bilo da sam pila kontracepciju, možda bi sačuvala više rezervi. Neugodno mi je i razmišljat što će mi MPO doktorica reći na UZV pregledu. Tek me čeka postavljanje dijagnoze. Ljuti me najviše moj gin. ne želim ni razmišljati što mi je sve predvidio.. On je meni prije god. dana rekao to je sve uredu, moguće je da ste imali ovulaciju na desnom jajniku, pokušavajte i javite se za godinu dana ako neuspijete. Ja sam iskreno i zaboravila na tu endometriozu, a očito i on. Jedino što me podsjeća na nju su menstruacijski bolovi katastrofalni, a možda mi je to i perimenopauza, nagađam.. 
    Ljuta sam i na sebe što nisam samoincijativno provjerila hormone prije.
    Što je tu je, ne mogu nazad, idem dalje. Da u KBC Split preko HZZO a kod dr. J.M. Navodno je jako stručna. Googlam, tražim..Vidit ćemo..

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu


    Ah da 35 ili 36 ako si počela s 31.

  • Deleted user

    Broj poruka: 212

    Prijavi adminu

    Ivy  😔😔❤️
    Nikitta tek mi je sad jasnije kroz sto prolazis i ti i sve cure s endometriozom. Znaci strasno😢 skidam kapu, ja se nikak ne nosim ni sa nasom idiopatskom❤️❤️

  • ivy001

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Ivy001 očito je bila biokemijska. Nadam se da je to dobar znak, da će idući transfer biti dobitan. Sad se malo oporavi, odtuguj. Žao mi je 😢
    DorisOs aspiracija jednog folikula i više njih - to je nebo i zemlja. Sve ovisi o tome je li imaš inače bolne preglede zbog endo, jer onda aspiracija može biti jako bolna. Meni je svaki put bila užasno bolna, no ja sam malo teži slučaj, i endo je prisutna na jajniku tokom aspiracije, sve je upaljeno, kao i u samoj zdjelici, očekivano je da će više bolit nego zdravu ženu koja nema endometriozu. Znam da ne možeš prestat razmišljat o tome, ne znam kako da te ohrabrim. Neke cure ne boli uopće, samo kao više nelagoda, a meni osobno je najgore ispiranje rodnice, pa tek onda ubodi 😂

    Hvala Nikitta sad cu se lijepo odmoriti za blagdane pa u nove pobjede. Svakako je napredak ipak je i biokemijska bolje nego nista. Trebala sam poceti sa heparinom ali kao nije dokazano da pomaze kod blagih mutacija. Da li se moze uzimati andol 100 netko je pisao a imam i celijakiju.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.