Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar swift3

    swift3

    Broj poruka: 53

    Prijavi adminu

    Nasty

    svift3 prije dijagnoze endometrioze ja sam imala užasno bolne mjesečnice ali nisam tome predavala neku važnost. Prilikom naglog pokreta tijela mi se jednom prilikom izvrnuo jajnik i objesio pod težinom ciste, naravno osjetila sam užasnu bol sva sreća bila sam doma. Bolilo me a jedno sat vremena nenormalno. Nisam mogla ni sjediti ni stajati, četveronoške sam otpuzala do tuša. I nakon tog užasa sam išla na pregled i naravno dijagnoza. Endometrioza uništava jajnike i dok spava, uvijek ima mikroskopskih žarišta koji ne moraju biti vidljivi. Meni su prilikom operacije ciste uklonjena vidljiva žarišta. Pa nakon 9 god sam skoro POF bez da sam išta skužila i ja i doktori..
    Imaš li je i ti?

    Hvala na odgovoru, ne znam, nadam se da ne. Zato pitam koji su simptomi jer vidim da je to dosta cest problem. Ja sam uvijek imala bolne menstruacije, ali to je to, nikakvih drugih problema.
    Sada sto sam starija vise osjecam ovulaciju, u 20tima nisam uopce.
    U sijecnju idem na stimulirani ivf, sad kad znam koliko traje postupak mozda docekam i veljacu zbog 3 dana skijanja :/
    Sto je pozeljno dobiti na toj punkciji? Koliko folikula, jajnih stanica...ima neki podatak koji kaze toliko i toliko je dobro, manje ili vise od tog nije?
    Hvala :)

  • DorisOs

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    Babylove hvala na savjetu mislim da ce tako i biti ne zelim uopce riskirati, pa ako bude srece da nam uspije sada iz prve zasto ne bi imali smrzlice pa ih iskoristimo za godinu dvije kad se odlucimo za jos jednog bebaca, a u slucaju da nam ne uspije opet imamo smrzlice za iduci postupak...

  • Blacky89

    Broj poruka: 969

    Prijavi adminu

    Bluebird čestitam... prekrasna vijest...😊
    Curke koje se borite s endometriozom, stvarno vam skidam kapu do poda... mojoj frendici je tek dijagnosticirana al znam koje muke prolazi svaki mjesec. 
    Ja se oporavljam od LPSC koja je bila u ponedjeljak, osjećam se odlično i imam osjećaj da bih vec sve mogla raditi. Muž me malo sputava 😂🙈. Oba jajovoda su mi uklonjena jer im nije bilo spasa. Tako da krajem siječnja krecemo u postupak (ovisno kad m dodje). 
    DorisOs ja bih isto oplodila sve stanice. Nikad ne znas kako ce se dijeliti i napredovati. 
    Cure, prosli put kad sam vadila AMH bio mi je 37,80, a antralaca na ultrazvuku je bilo 25! Nekako mi se čini da je to kod mene puno vise nego kod vas, no dr. nikad nije spominjao PCOS, a nemam ni simptome istog. Sada se najviše bojim hiperstimulacije...
    A valjda ce dr. pogodit stimulaciju 😀

  • Deleted user

    Broj poruka: 199

    Prijavi adminu

    Cure danas sam ponovila test i opet je negativan  
    Dali mogu sad prekinuti koristiti crinone da dobijem menstruaciju jer mi kasni već 3 dana pod terapijom, a betu mi je ginekologica rekla da mogu vaditi tek negdje u petak ako u međuvremenu ne dobijem... molim vas za savjet

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Mojesve meni su uvijek vracali samo po 1 embrij. Ovisi o tvojim godinama, dijagnozi itd. Problem je sto se u mpo i taj 1 embrij moze podijeliti i to se dogadja puno češće nego kod spontanih trudnoca, a kod mladih osoba je veca vjerojatnost. Meni zbog spontanih se ne usude vratiti 2 osim u slucaju da su oba savrseno razvijena... Tako da to dogovoris s njima na licu mjesta. Sretno. 
    DorisOs ja bi bez obzira na tvoje godine dala oploditi max sto ih se moze po Zakonu. Nikad se ne zna. Moze od tih 12 na kraju uspjesnih i kvalitetnih biti 2. Ako imas stanice glupo ne iskoristiti cemu ond auopce stimulacija. A i da se oplode sve tko garantira da ce odmah uspjet trudnoca ili da ti neces u 5 godina poželjeti 2.dijete i da ce isto odmah uspjet. Iako ti ja taj idealan scenarij od srca zelim. Ja bi radje sve oplodila pa imala smrzlice nego nek ne uspije pa onda sto za 6 mj opet na stimulaciju i istu pricu. U svakom slucaju kako god ti odlucila zajedno sa svojim partnerom zelim ti puno srece.
    Bluebird cestitam i sretno!
    Swift ne ma neki univerzalni podatak sto je uspjesno a sto ne. Svaka od nas je drukcija i ja bih rekla da i 1 embrij koji zavrsi sa happy endom je uspjeh. Ako nis u svemu ovome sam se naucila da je i broj 1 savrseno veliki broj ponekad i veliki uspjeh. 
    Mimica zao mi je da je minusic. Ne znam sto ti rec ja se uvijek isto dvoumim i znam da prvi put kad sam imala minus nakon 14 dana crinone sam isla vaditi betu privatno bas iz tog razloga. Drugi put sam prokrvarila pa nije bilo sumnje. Uvijek me strah prestat jer u glavi mi je sto ako test krivo pokaze. Mozda da probas jos jedan test neke druge marke, ako se odlucis prekinut crinone. 

  • Bluebird

    Broj poruka: 49

    Prijavi adminu

    Babylove

    MojeSve

    http://forum.roda.hr/threads/80273-Koliko-jajnih-stanica-i-embrija-ste-dobili-nakon-stimulacije-Imate-li-smrzlica/page11Naisla sam na zanimljivu temu gdje su zene pisale svoje dijagnoze/terapije i postotak uspjesnosti, stvarno ima razlike od klinike do klinike pa ako zelite skicnite
    Ja škicnula i sad vidim da i tu stvarno rijetko tko uspije od prve druge i gotovo nitko nema smrzlica od toliko oplodenih stanica.. bila privatna poliklinika ili ne.. sa razlicitim dijagnozama i stimulacijama..

    Drži se !!! Šaljen ti milijun zagrljaja, znajuci koliko je bolan neuspjeh ❤ 😥 

  • Bluebird

    Broj poruka: 49

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Bluebird ajme divno, neka visoka beta potvrdi trudnoću.   Sretno! 😍 Ti si u Cito?

    Ja sam ti u poliklinici Šparac, divni su. Dosad bila prvo na dva AIH u Cita, pa jedan VV, pa dva ICSI-ja u Podobnika i jos dva FET-a u Podobnika. Ne mogu još virovati da isprid sebe iman dva pozitivna testa i to na 8 dnt i 9 dnt... rekao mi je doktor da sutra napravim betu, ne mogu od straha sada...

  • Babylove

    Broj poruka: 1197

    Prijavi adminu

    Evo cure i beta kaze da nista ni ovaj put.... 
    19.og idem na dogovor sto dalje..
    Cure pisite sto da trazim od pretraga s obzirom da nista od osnovnih sto traze nismo radili.. hormoni su mi uredni.. a mozda se i to promijenilo od 3 mj kad sam ih vadila.. luda sam pomalo 😥

  • DorisOs

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    Hvala vam svima na savjetima ❤ odlucili smo da cemo oploditi sve stanice pa kak bude! Javim vam sutra kak je proslo i koliko smo imali stanica i jos jednom punoo hvala ne znam sto bih bez vas ❤

  • Deleted user

    Broj poruka: 199

    Prijavi adminu

    Napravila sam onaj iz dm-a sa dvoje testne trakice- first sign. Pise da se može napraviti vec od prvog dana izostanka mjesecnice. A meni kasni valjda od crinonea ako nije trudnoca... joj sva sam zbunjena, krivo mi je sto nisam pitala na transferu do kada da koristim terapiju s obzirom da bi po njima u Rijeci betu trebala vaditi tek za tjedan dana! Ocito cu morati privatno ici da budem mirna. Hvala cure na savjetu, vi ste moj spas 😊
    Babylove zao mi je... vjerujem da ce 2019. biti nasa godina, ja nam to svima od 💕 zelim!
    Bluebird cestitam! Drago mi je da si napokon ugledala svoj plusic!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.