Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar ansi25

    ansi25

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Karla89 ne brini, sto se inseminacija tice moras biti svjesna da su sanse izuzetno malo, sto bi mi rekli ista stvar kao i seks :D imali smo ih 3 pa nista, a samo je dijagnoza bila oligospermija, sve ostalo super... naravno te ne znaci da vama nece uspjeti ali ne daj se demotivirati :)  
    Babylove SRETNO🎉

  • Avatar Samara

    Samara

    Broj poruka: 755

    Prijavi adminu

    Lemon

    Pokušavali prirodno, imam 3 spontana iza sebe, imam balansiranu translokaciju kromosoma, kod nas ne rade PGD pa idemo van, zdravstveno nam najviše troškova pokriva za Belgiju pa idemo tamo uz Božju pomoć. Nisam nikad bila u ni jednom postupku pa idemo skroz u nepoznato ali druge nam nema


    Hvala na odgovoru i sretno! Drzim fige da uspije! :) 

    Ja:AMH 21, sve u redu
    MM: OAT visokog stupnja
    Poliklinika Škvorc 👍
    03.2020 - 1. ET post ICSI-beta 0
    09.2020 - 2. ET. Vraćena 1 blastocista.
    Prva beta 517, druga 1239🎉
    1. UZV-vidljiva gestacijska vrećica
    2.UZV- imamo ❤️
    It's a boy 👣👶💙

  • Avatar Samara

    Samara

    Broj poruka: 755

    Prijavi adminu

    Babylove

    Evo da se javim… cekam transfer.. na kraju je prezivjela samo jedna mrvica.. tako da nemamo nista za smrznuti.. ali nadajmo se posto je ostala najhrabrija sama do kraja da nam smrzlici u skoroj buducnosti ni nece trebati.. sretna sam i tuzna i emocije su mi pomijesane.. ali kako bide biti ce 💓

    Bude sve ok, sretno! 

    Ja:AMH 21, sve u redu
    MM: OAT visokog stupnja
    Poliklinika Škvorc 👍
    03.2020 - 1. ET post ICSI-beta 0
    09.2020 - 2. ET. Vraćena 1 blastocista.
    Prva beta 517, druga 1239🎉
    1. UZV-vidljiva gestacijska vrećica
    2.UZV- imamo ❤️
    It's a boy 👣👶💙

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Babylove neka se onda najhrabriji embric drzi! I puuuuno srece ti zelim. To je 5.dan et ti? 
    Lemon sretno u Belgiju bas mi je drago da si uspjela relativno brzo dobiti termin

  • Deleted user

    Broj poruka: 199

    Prijavi adminu

    Babylove, sretno! Imaš očito jednu jaku mrvicu i mi ti ovdje svi čvrsto držimo fige da uspije!
    Karla89, kao što ti je Ansi25 napisala- šanse kod inseminacije su jako male, samo malo veće nego kod običnog odnosa! Ja sam ih isto prošla 3 i ništa, ali ko zna... tebi možda baš sljedeća bude dobitna zato hrabro dalje :)

  • Ema93

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Babylove  jedna,najhrabija se odrzala! Bit ce to sve u redu, vidjet ces.. ne sekiraj se nista, ona ce se lijepo nastaviti razvijati kod tebe i obradovati te za 2 tjedna 😁 
    Evo izvjestaj i od mene, idem 7.12. na folikulometriju,iduci mjesec cemo probati u prirodnom ciklusu 😊

  • Babylove

    Broj poruka: 1197

    Prijavi adminu

    Hvala vam hrabrice moje.. sretno nam svima..
    Grizli da danas je 5 dan i vracena je blastica...
    Ema sretno ti 😊
    Evo i jos malo pozitive spermiogram se popravio na normozoospermiju 😁

  • Avatar ansi25

    ansi25

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Babylove

    Hvala vam hrabrice moje.. sretno nam svima..
    Grizli da danas je 5 dan i vracena je blastica…
    Ema sretno ti 😊
    Evo i jos malo pozitive spermiogram se popravio na normozoospermiju 😁

    🙈🎉🎉🎉 

  • Avatar Lemon

    Lemon

    Broj poruka: 1031

    Prijavi adminu

    Babylove sretno sa jednom mrvom!
    Cure hvala, evo javili su mi da krajem 12.mjeseca, pred Božić dođem na konzultacije. Plačem od sreće jer je to baš brzo. Ja sam svjesna da postoji velika mogućnost da ne uspije iz prvog puta, ali nadam se jer drugačije ne bismo niti išli u to da ne postoji nada.Može neki savjet na što da pazim, na čemu da forsiram? Znači svi drugi nalazi su mi uredni osim kromosoma.. Bilo bi idealno da bude nešto i za smrznuti jer ovako od punkcije čekamo par tjedana dok oni to proberu.. Imam 29 godina i AMH 9,5. Da li mi je pametno vraćati dva embrija ako ih bude naravno (nemam ništa protiv ako se prime obadva) ?

    💔💔💔💔
    28.06.23. ❤️

  • Babylove

    Broj poruka: 1197

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Vaki pa zar nije kod tebe ipak otklonjena mogućnost endometrioze?
    Winter ide ti prvo stimulacija lijekovima od recimo 2 ili 3 dc do recimo 11 do 13 dc, onda ide inekcija koja potiče sazrijevanje folikula (tzv. štoperica) koja se prima ili u 21h, 22 ili 23h, kako ti liječnik odredi. Nakon 36 sati ide se na punkciju. Ja sam 3x bila kod Lučingera na živo, i ne bih to iskustvo više ponovila, tako da sam sad u Petrovoj, koristim postupke preko hzzo, bila sam na jednom stimuliranom, pod anestezijom. Milina. Nakon toga se čeka 48 sati da biolog telefonski javi jesu li se stanice oplodile i počele dijeliti, pa ako su dobre vijesti, određuje se transfer 3 ili 5 dan od punkcije. I nakon toga mučno čekanje 14 dana do bete.
    Petra31 ne znam koja je uspješnost IVf-a u prirodnom, ali stimulirani IVF navodno 30% šanse da ostvariš trudnoću, naravno jer ima više folikula i time šanse rastu. No, imamo ovdje i trudnica iz prirodnih IvF-a samo s jednom stanicom. Tako da, sve je moguće.
    Babylove ajme samo jedna, od svega! Ma joj, baš mi je krivo, naravno da mi je i drago što je bar jedna dogurala do blastice, ali nekako kad vidim takve stvari, mislim si da čekanje do petog dana nije fer prema nama. Trebalo bi povisit letvicu, da se čeka do petog dana ako su u pitanju više od 10 stanica, a ne samo 4. Svejedno, sretno i neka se primi ❤️

    Da i ja mislim da nebi trebalo cekati kad je tako.. jer da ni ova mrvica nije izdrzala ostala bi bez transfera..
    A onda opet mislim ako nije dosla do blastice pitanje kako bi bilo i da je 3 dan transfer.. a onda opet prirodno okruzenje je ipak prirodno.. ma ne znam sto je tu je.. nadam se ovoj mrvi i to je to 💖

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.