Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Ema93

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    mimicaRI

    Ema93, hvala ti draga
    Vidjet ćemo uskoro, ako i ne bude ništa idem dalje od nove godine.. nema šanse da odustanem.
    Sretno i tebi, držim fige da sve u novoj godini šetamo s trbušćićima


    Kad vadis betu? 
    Ma kakvo odustajanje,pa to ne dolazi u obzir 😉 
    Hvalaa 😚
    Aa992- ne cekas dugo na konzultacije,ja sam zvala kad sam sve nalaze skupila, dosla na red za konzultacije odmah,mozda sam cekala 3-4 dana,nisam bas sigurna, i onda sam dobila jos nalaza za izvaditi,nakon toga ih opet zoves,pa kreces sa folikulometrijama i to ti je to. Ne ceka se dugo,barem ja nisam,isto sam u Vg 😊

  • Deleted user

    Broj poruka: 199

    Prijavi adminu

    Ema93, betu bi trebala vaditi tek 18.12.2018. U Rijeci ti se to kasno vadi, neznam zašto. Napravit ću prije test pa ako kojim čudom dođe pozitivan tražit ću od svoje ginekologice uputnicu za betu. Vjerujem da će mi dati, ako i ne vadila bi privatno jer u slučaju da mi dođe pozitivan test ovo mi je predugo za čekati.
    Ana992, samo polako korak po korak. Nema veze što imaš samo jedan jajnik, za uspjeh je  potrebna samo jedna stanica koja će se sigurno naći na tom jajniku 

  • Avatar Grizli

    Grizli

    Broj poruka: 8261

    Prijavi adminu

    Ana s obzieom na rvoju dijagnozu mislim da te nece previse odugovlaciti i da ces relativno brzo dobiti termin. Sretno!
    CURE gdje ste vi vadile vitamin D? Posebno cure s podrucja Istre-Rijeke? 

    [tickerfactory.com]

  • Babylove

    Broj poruka: 1197

    Prijavi adminu

    Odmah mi je lakse malo.. biti ce da je onda sve jos iziritirano od aspiracije..
    Mimica sto se tice simptoma to ti nema apsolutno nikakve veze.. netko ih ima netko nema.. ja sam dosad imala sve simptome moguce pa eto nikad nista.. tako da nema predaje i drzim ti 🤞🤞
    Ana i ja sam u vg i isto kao sto ti je Ema rekla.. brzo se krene u postupak..

  • Avatar swift3

    swift3

    Broj poruka: 53

    Prijavi adminu

    mimicaRI

    Swift3, prošli tjedan je bila punkcija u prirodnom ciklusu, dobivena jedna stanica oplođena icsi metodom i treći dan od punkcije sam imala transfer 5-staničnog embrija. Sad je već prošlo 3 dana od transfera i nemam apsolutno nikakvih simptoma o kojima su cure pisale. Ni bolova u trbuhu, niti me cice bole…ništa. Možda je još rano, ali ne polažem baš neke nade u ovaj ciklus… 12 mj. planiram malo predahnuti od svega i onda u 1.mj ponovno na prirodni.
    Što se tiče nižeg amh, ja sam se isto bojala kakva će mi biti stanica s obzirom da mi je i doktorica rekla da bi trebalo utvrditi dali uopće dajem stanicu svaki mjesec i kakva je ta stanica, ali eto ispala je ovaj mjesec dobra. Čitala sam dosta strane forume i članke i tamo se amh povezuje sa količinom preostalih stanica, ali ne i sa kvalitetom stanice. Ja sam još ne znajući kakve su mi stanice počela uzimati dodatke za poboljšanje kvalitete, pa sad dali su oni djelovali ili je stanica sama takva ne znam.. u svakom slučaju hoću ti reći da ne razbijaš glavu s time, vjerujem da će i tebi stanice biti dobre i spremne za oplodnju


    Da zapravo godine utjecu na kvalitetu, a amh na kolicinu. Jako ti drzim fige :) sto si uzimala za poboljsanje kvalitete jajnih stanica? Ja uzimam samo onu folnu kiselinu. 
    Zbilja nema pravila, vidim da kod tebe poticu prirodno, mene je odmah stavila na stimulirani. 

  • DorisOs

    Broj poruka: 61

    Prijavi adminu

    Nikitta kakva prehrana je u pitanju? Ja sam alkohol izbacila skroz 25.11. je bilo tocno 1 godinu kako niti kapi nisam popila, prestala sam i pusiti, secer sam svela na minimum(samo u kavi) nema torti kolaca itd.. Crveno meso svela na minimum vecinom jedem bijelo meso i ribu, kruh izbacila jedem ga samo kad ne mogu bez njega (recimo kad mi se jede pasteta pa ju moram na nesto namazat 😂) ne znam odrekla sam se svega i svacega, okrenila zivot naopacke, borila se s tom glupom bestijom u 10. mj nalazi odlicni - nema je vise! Ca125 pao skroz ma sve odlicno. 3.11. Na uzv nigdje niceg nije bilo, i 26 dana nakon evo je, vratila se… unistila me jer sam shvatila da je sve ovo do sada bilo uzalud… ubit ce me taj strah da ce mi unistiti i taj lijevi jajnik i sta cu onda 😭 ostaje mi samo da se nadam cudu da ce nam ovaj IVF uspjeti i da ce trudnoca unistit to cudoviste u meni…

  • Ema93

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    MimicaRi naravno da testic prije, pa to je stvarno predugo… meni i ona dva tjedna budu napeta strasno.. s tim da prvi tjedan jos i Boze pomozi prode,ali drugi nikako pa nikako… ogromne ti drzim fige da bude uspjesno 😘 i svim ostalim cekalicama! 

  • Pencil

    Broj poruka: 207

    Prijavi adminu

    Jeli se nekome desilo da nakon hsga menstruacija kasni ?

  • Deleted user

    Broj poruka: 199

    Prijavi adminu

    Grizli, ja nisam vadila vitamin D pa neznam, ali probaj nazvati Medico u Puli ili Rijeci, šta ti je bliže, pa vidi dali vade. Imaju laboratorij pa bi po meni to mogla tamo izvaditi.
    Babylove, znam da to ništa ne znači ali najgore mi je što stalno osluškujem svoje tijelo. Jedva čekam da saznam na čemu sam.Što se tiče iscjetka, ne brini. To je sve normalno i proći će. Meni su punktirali samo jednu stanicu pa sam opet imala pojačan isjedak jedno 2-3 dana. 
    Em93  stvarno je predugo… drugi tjedan pada testić, bar da znam na čemu sam. 
    Swift3, sve je to jako individualno i ovisi od liječnika i bolnice. Meni nekako idu redom, prvo inseminacija pa sad ivf u prirodnom. Ako ne uspije rekli su mi da se opet javim za ivf u prirodnom ciklusu. Razmišljam dali bi možda bilo bolje sad jedan stimulirani, pa u pauzi između mogu uvijek probati još taj jedan u prirodnom. Ja ti uzimam osim folne (iako sam tu sad napravila malu pauzu i trebala bi što prije početi uzimati ponovo), kontinuirano uzimam omegu 3-6-9 i coenzym q10. Čitala sam po forumima da su cure to uzimale kako bi povećale kvalitetu stanica. Neke uzimaju i cink, selen, vitamin d i c, ja sam za sada samo na ovome pa ću vidjeti.

  • Deleted user

    Broj poruka: 199

    Prijavi adminu

    Pencil

    Jeli se nekome desilo da nakon hsga menstruacija kasni ?


    Pencil, hssg ne utječe na menstruaciju i ne bi ti trebala kasniti. Da provjeriš da nisi možda trudna 

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.