Potpomognuta oplodnja

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 199

    Prijavi adminu

    Nikitta

    Vaki pa zar nije kod tebe ipak otklonjena mogućnost endometrioze?
    Winter ide ti prvo stimulacija lijekovima od recimo 2 ili 3 dc do recimo 11 do 13 dc, onda ide inekcija koja potiče sazrijevanje folikula (tzv. štoperica) koja se prima ili u 21h, 22 ili 23h, kako ti liječnik odredi. Nakon 36 sati ide se na punkciju. Ja sam 3x bila kod Lučingera na živo, i ne bih to iskustvo više ponovila, tako da sam sad u Petrovoj, koristim postupke preko hzzo, bila sam na jednom stimuliranom, pod anestezijom. Milina. Nakon toga se čeka 48 sati da biolog telefonski javi jesu li se stanice oplodile i počele dijeliti, pa ako su dobre vijesti, određuje se transfer 3 ili 5 dan od punkcije. I nakon toga mučno čekanje 14 dana do bete.
    Petra31 ne znam koja je uspješnost IVf-a u prirodnom, ali stimulirani IVF navodno 30% šanse da ostvariš trudnoću, naravno jer ima više folikula i time šanse rastu. No, imamo ovdje i trudnica iz prirodnih IvF-a samo s jednom stanicom. Tako da, sve je moguće.
    Babylove ajme samo jedna, od svega! Ma joj, baš mi je krivo, naravno da mi je i drago što je bar jedna dogurala do blastice, ali nekako kad vidim takve stvari, mislim si da čekanje do petog dana nije fer prema nama. Trebalo bi povisit letvicu, da se čeka do petog dana ako su u pitanju više od 10 stanica, a ne samo 4. Svejedno, sretno i neka se primi ❤️

    Nikitta, to si bila kod Lučingera privatno ili? Pitam jer sam razmišljala ako ovo preko hzzo ne bude išlo da probam kod njega. Ali ako radi punkciju bez anestezije i to u stimuliranom ciklusu, bome bi preskočila. Punkcija jedne stanice u prirodnom ciklusu bez anestezije je ok, nije tako strašno i da se izdržati jer brzo prođe, ali kad ih je više nikako!

  • Mtk39

    Broj poruka: 104

    Prijavi adminu

    Grizli

    Mtk neka si ti njemu pokazala da sve je moguce kad to jako zelis. I da nije ave crno bijelo kako je on pretpoatavio i odmah odbacio mogucnost uspjeha. Sretno i da svih 5 budu savrsene js i oplode se i sve bude sa happy end!

    Hvala Grizli 😚 ma ja bih njega razumila da je bilo vise pokusaja al prvi put i s tako blagom stimulacijom da mi tako nesto kaze mislim ono...sta rec. E i jucer mi je rekao a stara koka dobra juha 🤣

  • Mtk39

    Broj poruka: 104

    Prijavi adminu

    Ansi25 sretno dalje 😘
    Babylove tebi također puno srece i da uspije ta jedna mala mrvica 😊 koliko si imala js? Oprosti ako si vec pisala, radim puno pa jedva stignem ovdje sve pohvatati...

  • Mtk39

    Broj poruka: 104

    Prijavi adminu

    Hvala Nikitta 😚❤ ma lud je ovaj doktor skroz 😁

  • Ema93

    Broj poruka: 22

    Prijavi adminu

    Babylove

    Hvala vam hrabrice moje.. sretno nam svima..
    Grizli da danas je 5 dan i vracena je blastica…
    Ema sretno ti 😊
    Evo i jos malo pozitive spermiogram se popravio na normozoospermiju 😁

    Hvalaaaa 😊
    Super za sgram, jeste vi koristili neke preparate ili ? I nama se u ovom ciklusu popravio sgram, bili smo odusevljeni 😉

  • Babylove

    Broj poruka: 1197

    Prijavi adminu

    Mtk39

    Ansi25sretno dalje 😘
    Babylovetebi također puno srece i da uspije ta jedna mala mrvica 😊 koliko si imala js? Oprosti ako si vec pisala, radim puno pa jedva stignem ovdje sve pohvatati…

    Hvala ti.. ne znam ni dali sam tebi cestitala na lijepom broju folikula..i neka si ti doktoru pokazala kako se to radi 😎
    Ja sam ovaj put super reagirala dobili smo 11 stanica.. ali oplodilo se samo 5 i to 4sa ivf, a 1 ovaj icsi.. i to je bio neki spori nikakvi..  ali eto nazalost je samo 1 mrva dogurala do blastice pa se sada nadamo nakboljem..
    Nikita hvala ti definitivno cu biti kraljica ovih dana 💓

  • Babylove

    Broj poruka: 1197

    Prijavi adminu

    Ema93

    Babylove

    Hvala vam hrabrice moje.. sretno nam svima..
    Grizli da danas je 5 dan i vracena je blastica…
    Ema sretno ti 😊
    Evo i jos malo pozitive spermiogram se popravio na normozoospermiju 😁
    Hvalaaaa 😊
    Super za sgram, jeste vi koristili neke preparate ili ? I nama se u ovom ciklusu popravio sgram, bili smo odusevljeni 😉

    Mjesec i nesto samo pije po jednu tabletu navecer i to ono iz dm l-caritin ili kako se vec pise.. nista drugo.. prehranu nije mijenjao jede sve kao i prije... zato sam se i iznenadila da se je popravio... a rekla mi je biologica ni da nije nuzno da su skupi preparati najbolji.. dovoljno je da su bilo kakvi vitamini

  • Malenaa88

    Broj poruka: 302

    Prijavi adminu

    Mtk39 jesi li ti u Poljaka ili sam zamjenila nesto

  • Deleted user

    Broj poruka: 199

    Prijavi adminu

    Nikitta, vjerujem da je vrhunski liječnik i čovjek, ali nisam baš za punkciju bez anestezije. Lokalna malo olakša ali opet boli, i ne razumijem zašto bi povrh svega morale još trpiti bol na punkciji ako postoji način da se olakša. Pa i u državnim bolnicama daju anesteziju a mi u Rijeci i u prirodnom imamo pravo na inekciju Voltarena ako želimo! Eto to je samo moje mišljenje.. Držim ti fige i sretno 😊
    Btw. koje su dobre privatne poliklinike za reprodukciju? Znam da su sve u Zagrebu, ali spremna sam ići pa molim cure da mi preporuče koju ako znaju 😉

  • Avatar Vaki

    Vaki

    Broj poruka: 2238

    Prijavi adminu

    Nikitta - rekli su da vjerojatno nije bila endometrioza, ali me sad prijateljica uplašila jer ona ima endometriozu koja miruje kad pije pilule pa sad ti znaj... No, bila sam kod endokrinologa i dobila terapiju do 16.1. i ne smijem uz to piti kontra. pilule pa ćemo vidjeti... 

    🤞❤️🙏
    url=https://lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.