Porodiljna naknada

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • xyz3

    Broj poruka: 18

    Prijavi adminu

    Pozdrav, nova sam ovdje. Ovako termin poroda je 16.3.,trenutno sam.zaposlena na određeno, ugovor je do 23.2., kada bi trebao vec poceti rodiljni dopust od 45 dana prije poroda. Ukoliko mi poslodavac ne produzi ugovor, je li netko zna sto se dogada sa naknadom? 
    Hvala

  • Stelle123

    Broj poruka: 931

    Prijavi adminu

    Pitanje za ove sto su radile vise manje do samog kraja. Namjeravam otvorit 4 dana komplikacije prije nego otvorim porodiljni 45 dana prije termina. Sad ova u nasem racunovodstvu mi govori da ne moram predat nista za porodiljni (papire), nego kad predam za komplikacije da se automatski nastavlja. A na stranicama hzzo-a pise da 15 dana prije 45 dana treba predati formulare? Jel tko zna ista o tome?

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Stelle123

    Pitanje za ove sto su radile vise manje do samog kraja. Namjeravam otvorit 4 dana komplikacije prije nego otvorim porodiljni 45 dana prije termina. Sad ova u nasem racunovodstvu mi govori da ne moram predat nista za porodiljni (papire), nego kad predam za komplikacije da se automatski nastavlja. A na stranicama hzzo-a pise da 15 dana prije 45 dana treba predati formulare? Jel tko zna ista o tome?


    Ne treba nista dodatni, samo papir od gin - jedan u firmu, jedan u hzzo, mozes sve zajedno ako ce ti gin dati


  • Stelle123

    Broj poruka: 931

    Prijavi adminu

    E pa to bi bilo najbolje i doznake i papir zajedno🤗 Bumo to rijesili.

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Stelle123

    E pa to bi bilo najbolje i doznake i papir zajedno🤗 Bumo to rijesili.


    Ma mislim, taj “papir” je doznaka za porodiljni.
    Obzirom da ides na komplikacije samo na 4 dana vjerojatno ti moze dati doznaku za bolovanje i doznaku za porodiljni odjednom, ides u firmu s tim (das od svake po jednu), dobijes R1 i onda nosis u HZZO 


  • Crnokosa

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav, zanima me ako je netko imao slicnu situaciju… Rodila sam u 5 mj, nakon nekoliko dana prijavila djete u maticnom uredu… Tamo sam dobila onaj papir za jednokratnu pomoć i za otvoriti porodiljni… Nakon 2 mj sto rjesenje nije dolazilo zovem zdravstveno i kazu mi da je isteklo 120 dana za podnesti zahtjev… Sad moje pitanje glasi dali je netko imao takvu situaciju i dali se isplati zaliti? 

  • Zarica

    Broj poruka: 2618

    Prijavi adminu

    Bok cure. Imam pitanje u vezi otvaranja porodiljnog. Pročitala sam da se zahtjev u HZZO predaje najkasnije 15 dana prije prvog dana korištenja porodiljnog. Kada sam zvala HZZO rekli su mi da dođem bilo kada do kraja 11tog mjeseca, a porodiljni otvaram s 28.11. Sada sam malo zbunjena. Zapravo bi mi odgovaralo da predam zahtjev krajem 11tog, s obzirom da moram i pričekati da mi sjedne plaća za deseti mjesec zbog potrbne dokumentacije, ali bojim se da ne premašim neki stvarni rok :/ Zna li tko više o tome?

    [lilypie.com]

  • Avatar mamika3

    mamika3

    Broj poruka: 3071

    Prijavi adminu

    Crnokosa

    Pozdrav, zanima me ako je netko imao slicnu situaciju… Rodila sam u 5 mj, nakon nekoliko dana prijavila djete u maticnom uredu… Tamo sam dobila onaj papir za jednokratnu pomoć i za otvoriti porodiljni… Nakon 2 mj sto rjesenje nije dolazilo zovem zdravstveno i kazu mi da je isteklo 120 dana za podnesti zahtjev… Sad moje pitanje glasi dali je netko imao takvu situaciju i dali se isplati zaliti?


    Da li si taj papir za jednokratnu pomoc odnijela na HZZO?

    Miris malih beba je zapravo miris raja
    💟buhtlica 8.6.2017
    💟sefica 22.11.2011
    💙moj car 21.10.2009

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Zarica

    Bok cure. Imam pitanje u vezi otvaranja porodiljnog. Pročitala sam da se zahtjev u HZZO predaje najkasnije 15 dana prije prvog dana korištenja porodiljnog. Kada sam zvala HZZO rekli su mi da dođem bilo kada do kraja 11tog mjeseca, a porodiljni otvaram s 28.11. Sada sam malo zbunjena. Zapravo bi mi odgovaralo da predam zahtjev krajem 11tog, s obzirom da moram i pričekati da mi sjedne plaća za deseti mjesec zbog potrbne dokumentacije, ali bojim se da ne premašim neki stvarni rok :/ Zna li tko više o tome?


    Rekla bih da si nesto krivo procitala ili shvatila….moguce da se to odnosi na roditeljski dopust (koji ide iza djetetovih 6 mj)….
    A placu za 10 mjesec ti je đabe cekati jer u prosjek ne ulazi placa isplacena u mjesecu u kojem se otvara porodiljni.


  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Crnokosa

    Pozdrav, zanima me ako je netko imao slicnu situaciju… Rodila sam u 5 mj, nakon nekoliko dana prijavila djete u maticnom uredu… Tamo sam dobila onaj papir za jednokratnu pomoć i za otvoriti porodiljni… Nakon 2 mj sto rjesenje nije dolazilo zovem zdravstveno i kazu mi da je isteklo 120 dana za podnesti zahtjev… Sad moje pitanje glasi dali je netko imao takvu situaciju i dali se isplati zaliti?


    Za sto nisi dobila rjesenje? 
    Ako je za jednokratnu pomoc zali se jer su to trebali rijesiti u maticnom (ne nosi se vise nigdje)
    Ako je porodiljni, pretpostavljam da je to za nezaposlene i to stvarno neznam kako funkcionira i koji su rokovi….ali uvjek se mozes probati zaliti, najgore sto se moze dogoditi je da te odbiju


Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.