Porodiljna naknada

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Updejt! Bila danas u Zapresicu za porodiljnu naknadu.. ekspresno rijeseno u par min, samo dala osobnu i karticu tekuceg racuna. Prva uplata sjeda 18.03.  Usput saznala da mogu postom sa dokumentima (kopije) poslati i zahtjev za novcanu pomoc od zupanije. 👍Bome ce dobro doc svi ti novcici.

    Be the change you wish to see in the world..


  • sara2017

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Molim pomoc….unaprijed hvala.
    Zaposlena na odredjeno do 14.4.prijavljena sam od 10.mj.2019…u postupku sam bila ivf oplodnje i za par dana ocekujem rezultat.
    Doktorica mi predlozila da odem na komplikacije jer sam u 39 toj visokorizicna trudnoca i uz to radim kao dadilja.
    Ja bih nastavila raditi dok mogu kod tog poslodavca  i na crno do preseljenja  u 5mj.ali bih otisla kao na komplikacije …e sad kako da ostarim vecu naknadu.
    Da ih zamolim da mi produze ugovor …ili?
    Oni su super ljudi no ja ne bih htjela da im budem na teret da placaju mi doprinose a selim se u 5mj…..ili kako vec to ide u slucaju ako mi zatreba ova informacija …hvala svima…

  • Evana

    Broj poruka: 237

    Prijavi adminu

    Omerta

    Updejt! Bila danas u Zapresicu za porodiljnu naknadu.. ekspresno rijeseno u par min, samo dala osobnu i karticu tekuceg racuna. Prva uplata sjeda 18.03.Usput saznala da mogu postom sa dokumentima (kopije) poslati i zahtjev za novcanu pomoc od zupanije. 👍Bome ce dobro doc svi ti novcici.


    Ej, jesi mislila na hzz ili na hzzo? zar hzzo ne isplacuje samo jednokratnu pomoc?

    [lilypie.com]

  • Avatar MaRe

    MaRe

    Broj poruka: 2297

    Prijavi adminu

    sara2017

    Molim pomoc….unaprijed hvala.
    Zaposlena na odredjeno do 14.4.prijavljena sam od 10.mj.2019…u postupku sam bila ivf oplodnje i za par dana ocekujem rezultat.
    Doktorica mi predlozila da odem na komplikacije jer sam u 39 toj visokorizicna trudnoca i uz to radim kao dadilja.
    Ja bih nastavila raditi dok mogu kod tog poslodavca i na crno do preseljenja u 5mj.ali bih otisla kao na komplikacije …e sad kako da ostarim vecu naknadu.
    Da ih zamolim da mi produze ugovor …ili?
    Oni su super ljudi no ja ne bih htjela da im budem na teret da placaju mi doprinose a selim se u 5mj…..ili kako vec to ide u slucaju ako mi zatreba ova informacija …hvala svima…


    Možeš ih zamoliti da ti produže ugovor jer kad odes na komplikacije oni nemaju vise nista s tobom..sve ti placa hzzo.

    [lilypie.com]

  • ana988

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Bok curke,
    zanime me da li koja zna koliki je uvijet rada za otvaranje komplikacija? 

  • sasaa

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    I mene zanimaju uvjeti za komplikacije, posebno za otvaranje komplikacija na novu trudnocu nakon roditeljskog od prethodne. Sto je sa izracunom prosjeka?

  • Ribica12

    Broj poruka: 312

    Prijavi adminu

    ana988

    Bok curke,
    zanime me da li koja zna koliki je uvijet rada za otvaranje komplikacija?


    Uvjet je 9 mjeseci uzastopnog rada ili 12 mjeseci u 2 god, za ovo prvo sam sigurna, a ovo drugo mi zvoni da je tako nesto, al tk provjeri

    26+3❤️

  • Avatar Green

    Green

    Broj poruka: 170

    Prijavi adminu

    Molim vas pomoc.
    Postoji mogucnost da dobijem otkaz radi viska radne snage i/ili da mi firma ode u stecaj u sljedecih par tjedana.
    Ja sam prerano trudna svega 5 tjedana za ikakve komplikacije.
    Medjutim zanima me sto bi bilo da ja dobijem otkaz ili mi firma ode u stecaj prije nego otvorim komplikacije? Kakva bi bila razlika u novcima za komplikacije a kakva za porodiljni?
    Hvala vam unaprijed!

    [lilypie.com]

  • Tea2807

    Broj poruka: 582

    Prijavi adminu

    Green

    Molim vas pomoc.
    Postoji mogucnost da dobijem otkaz radi viska radne snage i/ili da mi firma ode u stecaj u sljedecih par tjedana.
    Ja sam prerano trudna svega 5 tjedana za ikakve komplikacije.
    Medjutim zanima me sto bi bilo da ja dobijem otkaz ili mi firma ode u stecaj prije nego otvorim komplikacije? Kakva bi bila razlika u novcima za komplikacije a kakva za porodiljni?
    Hvala vam unaprijed!


    Nemozes dobit otkaz dok si trudna. Mozes izvadit samo potvrdu od gin cak i 2tjedna nakon otkaza i automatski otkaz ne vrijedi. Nema veze kakav je ugovor sklopljen (na odredeno ili neodredeno). E za stecaj stvarno nemam pojma, ali za komplikacije ti ulazi prosjek zadnjih 6 placa, i hzzo ti uplacuje u racun 100% place

  • Avatar Green

    Green

    Broj poruka: 170

    Prijavi adminu

    Tea2807

    Green

    Molim vas pomoc.
    Postoji mogucnost da dobijem otkaz radi viska radne snage i/ili da mi firma ode u stecaj u sljedecih par tjedana.
    Ja sam prerano trudna svega 5 tjedana za ikakve komplikacije.
    Medjutim zanima me sto bi bilo da ja dobijem otkaz ili mi firma ode u stecaj prije nego otvorim komplikacije? Kakva bi bila razlika u novcima za komplikacije a kakva za porodiljni?
    Hvala vam unaprijed!

    Nemozes dobit otkaz dok si trudna. Mozes izvadit samo potvrdu od gin cak i 2tjedna nakon otkaza i automatski otkaz ne vrijedi. Nema veze kakav je ugovor sklopljen (na odredeno ili neodredeno). E za stecaj stvarno nemam pojma, ali za komplikacije ti ulazi prosjek zadnjih 6 placa, i hzzo ti uplacuje u racun 100% place


    Hvala ti puno. A a sta je sa poridiljnim? U slucaju otkaza prije nego otvorim komplukacije? Da li porodiljni onda dobivam kao nezaposlena ili ? Onda nema onih prvih 6 mjeseci puna placa jel tako?

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.