Porodiljna naknada

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Deleted user

    Broj poruka: 374

    Prijavi adminu

    uhh koliko problema i šetanja amo-tamo za nista .. umjesto da sa svakom placom dobijem i platnu listu ja se šetam sada ko budala s jednog kraja grada na drugi 

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    Jaivanpa

    Frajla

    Imam pitanje, nije mozda bas skroz tema, ali vidim da ima cura koje rade u racunovodstvu, pa mozda netko zna….
    Znaci imam malo djete, trudna sam i radim. Ako bi mi mali bio bolestan i ako idem na bolovanje zbog njega jel mi to rusi prosjek? Bolovanje za djecu ide na teret hzzo koliko znam…
    Npr nek mjesec ima 20 radih dana, ja radim 15 i 5 sam na bolovanj. Jel se onda moja satnica za taj mjesec racuna placa/(15×8) ili placa/(20×8) 🤔

    Dakle ako ti je dijete do 3 godine starosti uzima se 100 posto tvoje osnovice… I dobit ces taj novac od poslodavca ali si na teret hzzo-a. HZZO ce kasnije poslodavcu refundirati taj novac… A ako je dijete starije od 3 g onda ces dobiti 70% osnovice po satu za tih 5 dana… Ako je dijete do 3 g nece ti rusit prosjek jer ces imati placeno kao da si tamo 100 posto osnovice koju imas kao i za ovih 15 preostalih dana kada radiš… A ako je 70 posto jer je dijete starije od 3 godine onda ce ti malo srusit prosjek.. Nije to sad nekaj prestrasno… Ugl. Ako imas mlade dijete tj do 3 g. Uvijek uzmi bolovanje na njega ako ti to doktor omogucava jer za sebe imas plaćenu osnovicu 85 posto…


    Hvala za info
    Bas cu nazvati računovodstvo kad pocnem raditi, pa jos jednom provjeriti. Jer stalno kalkuliram, imam godisnjeg kojeg bi mogla trositi umjesto bolovanja, ali htjela bi si sacuvati sto vise da imam za iza iduceg porodiljnog. A opet, ne zelim si previse srusiti prosjek, znam da je cenzus na nekih 4.200, a placa mi je veca od toga


  • Newmom1

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima, 

    nadam se da ima netko tko mi može pomoći. Otvorila sam komplikacije i nastavila bez prekida do rodiljnog dopusta. Prilikom otvaranja sam dobila R1 od poslodavca, predala u HZZO i to je to. Prije nekoliko dana su mi iz računovodstva poslodavca ničim izazvani poštom poslali novi R1 s porukom da odnesem u HZZO, jer je po ovom obrascu povoljnije za mene. Ne mogu doći ni do koga u računovodstvu, gospođa na šalteru u u HZZO-u kaže da ne zna kako će to sad ići, da bi se moglo po novom da sam dobila R1 novi do kraja tekućeg mjeseca. Trbuh mi je do zuba, tako da nisam baš od nekog hodanja okolo. 

    Je li netko imao sličan problem? Kako se računa rodiljna naknada? Svaki mjesec ili odjednom izračunaju za sve mjesece, pa kako god? Imam osjećaj da su mi bez obzira na sve izračunali manje nego što bih trebala, a kako su se ovi sjetili odjednom da mi treba novi R1 mi je još manje jasno.

    Hvala!

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    newmom1

    Pozdrav svima,

    nadam se da ima netko tko mi može pomoći. Otvorila sam komplikacije i nastavila bez prekida do rodiljnog dopusta. Prilikom otvaranja sam dobila R1 od poslodavca, predala u HZZO i to je to. Prije nekoliko dana su mi iz računovodstva poslodavca ničim izazvani poštom poslali novi R1 s porukom da odnesem u HZZO, jer je po ovom obrascu povoljnije za mene. Ne mogu doći ni do koga u računovodstvu, gospođa na šalteru u u HZZO-u kaže da ne zna kako će to sad ići, da bi se moglo po novom da sam dobila R1 novi do kraja tekućeg mjeseca. Trbuh mi je do zuba, tako da nisam baš od nekog hodanja okolo.

    Je li netko imao sličan problem? Kako se računa rodiljna naknada? Svaki mjesec ili odjednom izračunaju za sve mjesece, pa kako god? Imam osjećaj da su mi bez obzira na sve izračunali manje nego što bih trebala, a kako su se ovi sjetili odjednom da mi treba novi R1 mi je još manje jasno.

    Hvala!


    Na zalost (tj na moju srecu) nemam iskustva s tim nasetavanjem.
    Pogledaj si koja je razlika izmedu obrazaca (ako imas kopiju starog). U to se ne racuna placa koju si dobila u mjesecu kad si otvorila komplikacije, npr ako si otvorila u 3. mj zadnje se gleda placa koju si dobila u 2 mj (a to je za ono sto si radila u 1 mj). Treba pisati tvoja placa, fond sati po mjesecima i na temelju toga na dnu izracunata tvoja satnica. Pa ako im se stvarno potkrala neka greska da mozes objasniti u hzzo. Imaju i besplatan telefon, pa mozes probati nazvati tamo 0800 7979, od 8 do 16
    Porodiljni se isplacuje po toj satnici, pa sad ovisi od mjesec do mjeseca koliko ima radnih dana. Znaci satnica*8*broj radnih dana u mj


  • Newmom1

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Hvala puno!

  • Avatar nopobo

    nopobo

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    Cure, imam pitanje. Na komplikacijama sam i 4.mjesec mi je prvi puni mjesec za kojeg sam trebala dobiti punu naknadu za koju znam da iznosi oko 4200 obzirom da je moj prosjek plaće već godinama puno veći od tog iznosa. Zašto sam onda dobila 3.750,00 u petak? Mogu reć da sam se blago šokirala jer ipak je riječ gotovo o 500 kn razlike što i nije malo.

    [lilypie.com]

  • Avatar Frajla

    Frajla

    Broj poruka: 3403

    Prijavi adminu

    nopobo

    Cure, imam pitanje. Na komplikacijama sam i 4.mjesec mi je prvi puni mjesec za kojeg sam trebala dobiti punu naknadu za koju znam da iznosi oko 4200 obzirom da je moj prosjek plaće već godinama puno veći od tog iznosa. Zašto sam onda dobila 3.750,00 u petak? Mogu reć da sam se blago šokirala jer ipak je riječ gotovo o 500 kn razlike što i nije malo.


    Jesi prijavljena na puno radno vrijeme?


  • Avatar nopobo

    nopobo

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    Frajla

    nopobo

    Cure, imam pitanje. Na komplikacijama sam i 4.mjesec mi je prvi puni mjesec za kojeg sam trebala dobiti punu naknadu za koju znam da iznosi oko 4200 obzirom da je moj prosjek plaće već godinama puno veći od tog iznosa. Zašto sam onda dobila 3.750,00 u petak? Mogu reć da sam se blago šokirala jer ipak je riječ gotovo o 500 kn razlike što i nije malo.

    Jesi prijavljena na puno radno vrijeme?


    Prijavljena sam kod dva poslodavca, kod jednog na 6 a drugog na još dva sata, tako da je u pitanju puno radno vrijeme da.

    [lilypie.com]

  • Kengurica

    Broj poruka: 2472

    Prijavi adminu

    nopobo hm, da nisu na HZZO zeznuli pa ti obracunali prosijek samo jednog poslodavca. Morat ces otici mozda u HZZO da to raspetljas ili ak ih uspijes dobiti na tel. Nisam ekspert ja sam isto prvi puni mjesec imala 4. I dobila sam svih 4257,00kn

    [lilypie.com]

  • Avatar Nasty

    Nasty

    Broj poruka: 1791

    Prijavi adminu

    Cure imam pitanje, ima li koja od vas da je bila samo dva dana na komplikacijama u jednom mjesecu? Meni su otvorene komplikacije 29.4., jučer sam provjeravala i nisam dobila ništa za tih 16 sati. A odbijeno mi je od plaće. Pretpostavljam da će mi uplatiti i tih 16 sati za 4. mj s naknadom za 5. mj. Znate li kakav im je običaj ako si u jedmom mj. na komplikacijama samo par dana? Malo mi je glupo zvati samo zbog ta dva dana, ali s druge strane sve je to novac. 

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.