Porodiljna naknada

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Tea2807

    Broj poruka: 582

    Prijavi adminu

    Green

    Tea2807

    Green

    Molim vas pomoc.
    Postoji mogucnost da dobijem otkaz radi viska radne snage i/ili da mi firma ode u stecaj u sljedecih par tjedana.
    Ja sam prerano trudna svega 5 tjedana za ikakve komplikacije.
    Medjutim zanima me sto bi bilo da ja dobijem otkaz ili mi firma ode u stecaj prije nego otvorim komplikacije? Kakva bi bila razlika u novcima za komplikacije a kakva za porodiljni?
    Hvala vam unaprijed!

    Nemozes dobit otkaz dok si trudna. Mozes izvadit samo potvrdu od gin cak i 2tjedna nakon otkaza i automatski otkaz ne vrijedi. Nema veze kakav je ugovor sklopljen (na odredeno ili neodredeno). E za stecaj stvarno nemam pojma, ali za komplikacije ti ulazi prosjek zadnjih 6 placa, i hzzo ti uplacuje u racun 100% place

    Hvala ti puno. A a sta je sa poridiljnim? U slucaju otkaza prije nego otvorim komplukacije? Da li porodiljni onda dobivam kao nezaposlena ili ? Onda nema onih prvih 6 mjeseci puna placa jel tako?


    Nisam sigurna al opet kazem kaze nuzno otvoriti komplikacije, nego samo poslodavcu donijeti potvrdu ginekologa da si trudna..najbolje nazvati hzzo pa potvrditi sa njima

  • Tea2807

    Broj poruka: 582

    Prijavi adminu

    Tea2807

    Green

    Tea2807

    Green

    Molim vas pomoc.
    Postoji mogucnost da dobijem otkaz radi viska radne snage i/ili da mi firma ode u stecaj u sljedecih par tjedana.
    Ja sam prerano trudna svega 5 tjedana za ikakve komplikacije.
    Medjutim zanima me sto bi bilo da ja dobijem otkaz ili mi firma ode u stecaj prije nego otvorim komplikacije? Kakva bi bila razlika u novcima za komplikacije a kakva za porodiljni?
    Hvala vam unaprijed!

    Nemozes dobit otkaz dok si trudna. Mozes izvadit samo potvrdu od gin cak i 2tjedna nakon otkaza i automatski otkaz ne vrijedi. Nema veze kakav je ugovor sklopljen (na odredeno ili neodredeno). E za stecaj stvarno nemam pojma, ali za komplikacije ti ulazi prosjek zadnjih 6 placa, i hzzo ti uplacuje u racun 100% place

    Hvala ti puno. A a sta je sa poridiljnim? U slucaju otkaza prije nego otvorim komplukacije? Da li porodiljni onda dobivam kao nezaposlena ili ? Onda nema onih prvih 6 mjeseci puna placa jel tako?

    Nisam sigurna al opet kazem kaze nuzno otvoriti komplikacije, nego samo poslodavcu donijeti potvrdu ginekologa da si trudna..najbolje nazvati hzzo pa potvrditi sa njima


    Nije nuzno***

  • smaja

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Pozdrav! Molim za pomoć ko je upućen! Danas sam zvala hzzo, pa su mi rekli da za otvaranje rodiljnog i zatvaranje komplikacija doznake i potvrdu koju inače oni daju kad dođeš tamo mogu dostaviti mailom skenirano. Problem mi je što ne mogu naći tu potvrdu za otvaranje porodiljnog na njihovim stranicama, tj. našla sam nešto, al nisam sigurna jeli to to.. jel ima netko link da mi ostavi da to preuzmem, da ne idem ni na hzzo kad već nije potrebno. Hvala :)

    https://lbdf.lilypie.com/6jJzp1.png [lbdf.lilypie.com]

  • maree12

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav curke, vidim da je ovo pitanje bilo više puta, ali ne mogu naći odgovor. Molila bih ako ima netko informaciju iz prve ruke, odnosno svog iskustva. Ako bi sada otvorila bolovanje u trudnoći (trudna sam 3 mjeseca) budući da mi nije ugodno ići svaki dan na posao dok traje ova pandemija corona virusa (radim u zgradi s puno ljudi). Nakon što bi se to završilo vratila bih se na posao normalno. Zanima me da li mi onda to vrijeme provedeno na bolovanju ulazi u izračun naknade za porodiljni, budući da se gleda zadnjih 6 plaća?

  • Avatar Tonks

    Tonks

    Broj poruka: 90

    Prijavi adminu

    Draga maree, 

    nazalost ulazi, prosjek bi ti zbog bolovanja bio manji.

    Cure, meni jos uvijek nije jasno - kolika je naknada za komplikacije ako mi je placa trenutno 6000 kn? Je li 5 600 kuna nakon 1.4., ili to vrijedi samo za rodiljni dopust?

    Hvala puno! 

    [lilypie.com]

  • Avatar Tonks

    Tonks

    Broj poruka: 90

    Prijavi adminu

    P. S. Na porodiljnom (prvih 6 mjeseci kako se beba rodi) je puna placa, a rodiljni se racuna prosjek zadnjih 6 placa. 

    [lilypie.com]

  • Avatar Jahanara

    Jahanara

    Broj poruka: 1963

    Prijavi adminu

    Naknada za komplikacije je 4257kn. 45 dana prije termina pa do navrsenih 6 mjeseci djeteta dobiva se puni iznos place tj satnica sa Er1 obrasca x fond sati. Drugih 6 mjeseci je maksimalan iznos naknade 5600kn za one koji imaju vece place od tog, a oni koji imaju manje place izracun je kao sto sam gore navela.


  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Evana

    Omerta

    Updejt! Bila danas u Zapresicu za porodiljnu naknadu.. ekspresno rijeseno u par min, samo dala osobnu i karticu tekuceg racuna. Prva uplata sjeda 18.03.Usput saznala da mogu postom sa dokumentima (kopije) poslati i zahtjev za novcanu pomoc od zupanije. 👍Bome ce dobro doc svi ti novcici.

    Ej, jesi mislila na hzz ili na hzzo? zar hzzo ne isplacuje samo jednokratnu pomoc?


    Hzzo, zavod za zdravstveno osiguranje.. isplacuju jednokratnu novcanu pomoc i porodiljnu/rodiljnu naknadu godinu dana.

    “Majka izvan sustava rada ima pravo na novčanu pomoć tijekom rodiljne i roditeljske brige o novorođenom djetetu, a koja iznosi 70% proračunske osnovice (2.328,20 kuna).”

    “Jednokratna novčana potpora iznosi 70% proračunske osnovice, odnosno 2.328,20 kuna.”

    Be the change you wish to see in the world..


  • Avatar Lavica27

    Lavica27

    Broj poruka: 3400

    Prijavi adminu

    Omerta ti živa😳😳😳

    [lilypie.com]

  • Avatar Omerta

    Omerta

    Broj poruka: 1479

    Prijavi adminu

    Jesam jesam  nikako vam se javit, sram me bilo.. htjela sam prvo sve procitat, da ne upadnem samo ko padobranac, pogotovo na novoj temi, ali nikako da krenem.  Nadam se da ste dobro sve skupa sa bebacima. Cula sam sto je bilo sa Petrinom malom. 

    Be the change you wish to see in the world..


Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.