Porodiljna naknada

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • petra1989

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav, 
    nezaposlena sam osoba i izvadila sam s HZZ izvod da sam prijavljena na zavod od pocetka svibnja prosle godine. Jučer sam izvadila za dijete dokumente. Do 10.04 prosle godine sam bila zaposlena i u roku od 30 dana sam se prijavila na burzu. Sa HZZ su mi rekli da oni misle da je to jedini dokument sta mi treba od njih. Trebaju li mi još neki dokumenti od njih (uz one standardne preslike rodnih listova, domovnice, iskaznica) da ih moram predati na HZZO. Znam da postoji i pojam “osoba izvan sustava rada” pa neznam jesam li nezaposlena osoba ili osoba izvan sustava rada s obzirom da je došlo je sporazumnog raskida ugovora s poslodavcem. Neznam je li uopće bitno, jer i jedan i drugi ptofil ima pravo na naknadu ali neželim predavati neke dokumente ako neke kriterije uz koje su vezani ti dokumenti ne zadovoljavam.

  • Avatar laky mali

    laky mali

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Beba od dva mjeseca mi se zna zagrcnizi. Mozda je to nekome sad smijesno, ali mene strasna panika uhvati da je to cudo. Moze li neki savjet ili pomoc?

    laky mali

  • dunjav

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav,  
    ostala sam trudna 3mj nakon poroda, kakva je procedura s poslom, papirologijom i naknadama u ovom slučaju?  
    Hvala unaprijed :)

  • Avatar fritula

    fritula

    Broj poruka: 130

    Prijavi adminu

    Više puta sam čitala ovaj zakon o naknadama i i dalje mi nije jasno da li prvih 6 mjeseci primam punu plaću bez limita?
    Bez obzira na proračunsku osnovicu?
    Ako imam recimo 10000 plaću dobivam 10000 naknadu (bez prijevoza itd.) Ili se varam? 

    [lilypie.com]

  • Avatar luce35

    luce35

    Broj poruka: 1433

    Prijavi adminu

    Tocno fritulice, prvih 6 mj puna placa a sad je prijedlog zakona da i drugih 6 mj bude tako a ne kao do sada max 3991 kn

    [lilypie.com]

  • Avatar fritula

    fritula

    Broj poruka: 130

    Prijavi adminu

    Vau, a ja cijelo vrijeme računam da je 100% ali od proračunske osnovice, kako je bilo i prije.
     Bome dobra vijest za nas zaposlene.

    [lilypie.com]

  • Karabaja0608

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Može pomoć… Trudna sam 4 mjeseca… Kod sadašnjeg poslodavca radim 3 mjeseca… Dali je za komplikacije dovoljno te 3 platne liste koje imam od sadašnjeg poslodavca ili moram imati i 3 od prošlog… 

  • Avatar Dalindas

    Dalindas

    Broj poruka: 362

    Prijavi adminu

    Cure imam pitanje , ukoliko tijekom komplikacija ili porodiljnog istekne ugovor o radnom odnosu ,osoba prelazi na naknadu za nezaposlene (iako npr ima par godina neprekinutog radnog staza ) ?

    [lilypie.com]

  • Deleted user

    Broj poruka: 941

    Prijavi adminu

    Karabaja0608

    Može pomoć… Trudna sam 4 mjeseca… Kod sadašnjeg poslodavca radim 3 mjeseca… Dali je za komplikacije dovoljno te 3 platne liste koje imam od sadašnjeg poslodavca ili moram imati i 3 od prošlog…


    meni ej bilo dovoljno samo 3 od sadašnjeg poslodavca.

    Dalindas

    Cure imam pitanje , ukoliko tijekom komplikacija ili porodiljnog istekne ugovor o radnom odnosu ,osoba prelazi na naknadu za nezaposlene (iako npr ima par godina neprekinutog radnog staza ) ?


    ako tijekom komplikacija ti istekne ugovor, primaš komplikacije ko zaposlena osoba sve do otvaranja porodiljnog, nakon toga se vodiš ko nezaposlena i tako primaš nakandu. ako tijekom rodiljnog dopusta (prvih 6 mjeseci) istekne ugovor, primaš naknadu ko zaposlena dok ti dijete ne navrši 6.mj, dalje ko nezaposlena, a ako istekne tijekom drugih 6 mjeseci, onda od tog dana prestanka ugovora se vodiš ko nezaposlena i naknada je ko za nezaposlene osobe.

  • Avatar Dalindas

    Dalindas

    Broj poruka: 362

    Prijavi adminu

    Hvala :)

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.