Porodiljna naknada

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Bulbi91

    Bulbi91

    Broj poruka: 1092

    Prijavi adminu

    Tenci

    Ma i hoću napraviti po tome kak HZZO kaže, ali mi računovotkinja iz prijašnje škole tvrdi da pošto sam bila kod njih do 24.4.2018. da oni ne bi trebali izdavati tu potvrdu za preostala dva mjeseca. Ali budem tražila, njoj tak i tak to ni iz džepa ni u džep, samo treba popuniti i potvrditi i to je to. Ah, samo komplikacije…
    Hvala Bulbi


    Ma samo ti njih trazi to.Oni se svi vole pravit pametni🙈.
    Ma nista😉.

    [lilypie.com]

  • merkur210620193107

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Cure opet trebam pomoć oko nečega…otisla sam na bolovanje sa komplikacijama i sad ne znam kakva ce mi biti primanja tokom ovih par mj do poroda…radim vec 3 god bez prekida i na racun mi sjeda 2800 a ostatak na ruke…da li taj dio na ruke mogu da zaboravim ili ? I koliko mi treba sada dolaziti na racun ?

  • Avatar Pixii

    Pixii

    Broj poruka: 269

    Prijavi adminu

    merkur210620193107

    Cure opet trebam pomoć oko nečega…otisla sam na bolovanje sa komplikacijama i sad ne znam kakva ce mi biti primanja tokom ovih par mj do poroda…radim vec 3 god bez prekida i na racun mi sjeda 2800 a ostatak na ruke…da li taj dio na ruke mogu da zaboravim ili ? I koliko mi treba sada dolaziti na racun ?


    Na zalost dobijati ces ono sto dobijas na racun, ono na ruke za drzavu ne postoji. Odnosno za otvaranje komplikacija na hzzo si trebala predati obrazac koji si podignula u firmi s ispisom zadnjih 6 placi. Tamo ti odmah pise kolika ti ispada satnica i to mnozis svaki mjesec s brojem radnih sati za taj mjesec. 

  • Avatar Pixii

    Pixii

    Broj poruka: 269

    Prijavi adminu

    Pixii

    merkur210620193107

    Cure opet trebam pomoć oko nečega…otisla sam na bolovanje sa komplikacijama i sad ne znam kakva ce mi biti primanja tokom ovih par mj do poroda…radim vec 3 god bez prekida i na racun mi sjeda 2800 a ostatak na ruke…da li taj dio na ruke mogu da zaboravim ili ? I koliko mi treba sada dolaziti na racun ?

    Na zalost dobijati ces ono sto dobijas na racun, ono na ruke za drzavu ne postoji. Odnosno za otvaranje komplikacija na hzzo si trebala predati obrazac koji si podignula u firmi s ispisom zadnjih 6 placi. Tamo ti odmah pise kolika ti ispada satnica i to mnozis svaki mjesec s brojem radnih sati za taj mjesec.


    Sad tek vidim, taj papir o privremenoj nesposobnosti za rad nosis poslodavcu. Oko 20. u mjesecu gin izdaje doznake, dobit ces dvije kopije jednu nosis poslodavcu, a drugu s ostalim dokumentima (obrazac s prosijekom place od poslodavca, kopiju osobne, zdravstvene i tekuceg racuna) zajedno s ispunjenim zahtjevom za naknadu komplikacija (ispunjava se na hzzo) predas na hzzo do 5.2. isplata komplikacija ide oko 18. u mjesecu 

  • Avatar cvijetic12

    cvijetic12

    Broj poruka: 711

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    Ako netko provjereno zna.
    Porodiljni sam otvorila i istekao mi je ugovor o radu, naravno- nece ga produziti..
    Zenskica na Hzzo je rekla da cu primati svoju placu do 6mj starosti dijeteta. Nakon toga kao nezaposlena. E sad, kada se trebam javiti na biro? Odmah sada ili kad beba bude imala 6mjeseci?

    [lilypie.com]

  • may21

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure, nisam uspjela sve procitati pa ne znam je li ponavljam pitanje. 

    Zanima me kako se racuna prvih 6 mjeseci porodiljnog dopusta. Zapravo imam dva pitanja: 
    1. Ako se dijete prije termina, je li se uzima datum rođenja ili datum termina?
    2. Ako se dijete rodi iza termina, je li se onda uzima kao pocetak tih prvih 6 mj datum termina ili datum rođenja? 

  • Avatar Pixii

    Pixii

    Broj poruka: 269

    Prijavi adminu

    may21

    Pozdrav cure, nisam uspjela sve procitati pa ne znam je li ponavljam pitanje.

    Zanima me kako se racuna prvih 6 mjeseci porodiljnog dopusta. Zapravo imam dva pitanja:
    1. Ako se dijete prije termina, je li se uzima datum rođenja ili datum termina?
    2. Ako se dijete rodi iza termina, je li se onda uzima kao pocetak tih prvih 6 mj datum termina ili datum rođenja?


    Racuna se od datuma kad je dijete rodeno. Kod otvaranja porodiljnog dopusta 28-45 dana prije termins se na dokumente u hzzo napise termin po trudnickoj knizici. Koji se nakon rodenja dijeteta korigira prema stvarnom datumu na koji je dijete rodeno. Ako se dijete rodi vise od 21 dan prije termina u slucaju da je nedonosce, znaci najkasnike 36+6 tjedana onda se porodiljni produzava za broj dana koji je dijete rodeno prijevremeno.
    U svim drugim slucajevima se racuna 6 mjeseci od datuma na koji je dijete rodeno

  • Avatar andjelina23

    andjelina23

    Broj poruka: 222

    Prijavi adminu

    bok svima :)
    trudna sam i nezaposlena…nisam na birou..hocu li imati pravo na nekakvu naknadu?
    jer pise da moram ispunjavati ovaj uvjet

    -ako se vode u evidenciji nezaposlenih osoba Hrvatskog zavoda za zapošljavanje najmanje 12 mjeseci koji prethode porodu djeteta za koje se ostvaruje odnosno pravo ili su se prijavile u evidenciju nezaposlenih osoba pri Hrvatskom zavodu za zapošljavanje u roku od 90 dana nakon završenog redovitog školovanja, odnosno u roku od 30 dana nakon prestanka radnog odnosa, službe ili obavljanja samostalne djelatnosti 

    🤍 Spontani sa 6 tjedana/ 2014
    🧑 Curica 3 godine /2019.
    🤍 Spontani s 12 tjedana, kiretaža/2021.
    🧑 Curica 1 godina (mjesec dana nakon kiretaže zatrudnila)
    🤰https://www.tickerfactory.com/ezt/d/1;20716;11/st/20230621/e/Pregnancy+Ticker/dt/6/k/c4a6/preg.png [tickerfactory.com]

  • may21

    Broj poruka: 8

    Prijavi adminu

    Pixii

    may21

    Pozdrav cure, nisam uspjela sve procitati pa ne znam je li ponavljam pitanje.

    Zanima me kako se racuna prvih 6 mjeseci porodiljnog dopusta. Zapravo imam dva pitanja:
    1. Ako se dijete prije termina, je li se uzima datum rođenja ili datum termina?
    2. Ako se dijete rodi iza termina, je li se onda uzima kao pocetak tih prvih 6 mj datum termina ili datum rođenja?

    Racuna se od datuma kad je dijete rodeno. Kod otvaranja porodiljnog dopusta 28-45 dana prije termins se na dokumente u hzzo napise termin po trudnickoj knizici. Koji se nakon rodenja dijeteta korigira prema stvarnom datumu na koji je dijete rodeno. Ako se dijete rodi vise od 21 dan prije termina u slucaju da je nedonosce, znaci najkasnike 36+6 tjedana onda se porodiljni produzava za broj dana koji je dijete rodeno prijevremeno.
    U svim drugim slucajevima se racuna 6 mjeseci od datuma na koji je dijete rodeno


    Hvala ti :)

  • Avatar 2212V

    2212V

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Bok :)
    Rodila sam 22.12 i zanima me jel se u prvoj rati od hzzo-a dobije puni iznos ili preračunavaju iznos zbog datuma kad smo rodile?
    Nisam na porodiljnom.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.