Porodiljna naknada

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • luxina

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    Drage mame, imam jedno pitanje, ako netko ima iskustva ili zna nešto o tome… Čekamo treću bebu (05.06.2019. je termin) i koliko sam skužila prvih 6mj bi dobila punu plaću, a kako ide dalje, obzirom da bi uzela rodoljubi dopust pune 3godine. Da li se dalje računa onaj maksimum od 3900kn do kraja ili je to samo za drugih 6mj, a kasnije padam na 2300kn (plaća mi je 5700)?
    Lijepi pozdrav

  • Dusa000

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Pozdrav,

    tinci123

    TikTaktica

    tinci123

    Pa eto draga moja ako otkrijes neku rupu u zakonu ili dobiješ drugačiju informaciju molim te javi ,mene već glava boli od tih pustih kombinacija. Žalosno mi je da netko ko ima par godina radnog staža radi tih par dana padne na iznos koji primaju majke koje ni dana radnog staža nemaju.

    E hvala ti puno, jasno mi je,.. nema nikakve logike, mene samo još onda zanima što se desi ako idemo prvo na godišnji, moram li prekinuti godišnji i otić na porodiljni ili mogu do napunjenja 12mj biti na godišnjem.

    Godišnji se broji u radne dane ali ako ti fali 13 dana i sa godišnjim ništa ih ne može nadoknaditi. I to sam ju pitala..pitala sam ju i jel se može porodiljni otvoriti za toliko dana kasnije ali ne može ni to, zakonom je obavezno 28 dana prije, manje od tog ne može. Ako fali samo jedan dan do dana obveznog otvaranja porodiljnog ništa ga ne može nadoknaditi.


    Pozdrav,

    Zanima me da li ste uspjele sta rijesiti po pitanju manjka dana za puni staz za porodiljni? Kod mene je slicna situacija, jedino sto sam imala razmak od 7 dana izmedju 2 posla-pa mi punih 12 mjeseci pada u vodu, a za 18 mjeseci u 2 godine mi fali 15ak dana! Bas bezveze da tretiraju jednako one koji rade i nezaposlene… Zanima me da li je koja trudnica uspjela iskoristiti ovu “rupu” u zakonu!- https://www.vecernji.hr/vijesti/hzzo-zakinuo-trudnicu-pomogla-joj-citateljica-246246 [vecernji.hr]

  • marataih

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Molim vas zene pomoc - imam placu 5600 s putnima, radim 3 godine. Koliko ce mi iznositi komplikacije, koliko prvih 6 mjeseci a koliko drugih 6 mjeseci porodiljnog? Hvala puno

  • martinakyzo

    Broj poruka: 3

    Prijavi adminu

    Bok cure! Nova sam ovdje pa nisam bas pratila sve teme 🤗
    Planiramo bebicu,
    Zanima me da li koja zna informaciju vezanu za ocuvanje trudnoce (komplikacije), naime koliko se mora ima radnog staza da imas pravo na tu naknadu?
    Kak to zapravo sve funkcionira?
    Ako neko ima neki info bila bih vam zahvalna 😘😘

  • AralaroN

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Molim Vas za pomoć; trudna sam i zaposlena (trenutno na kratkoj zamjeni). Prije toga sam radila od 7.1.2017-30.4.2018, potom od listopada 2018-Sijecnja 2019. Gdje sam imala prekid od 6 dana i nakon tih sest dana prekida nastavila sam raditi, dakle od sijesije i ugougo mi traje do kraja ožujka. Tek sam saznala da sam trudna, sto se mene tice jtice ja bih radila koliko god treba jer ni u prvoj trudnoći nisam imala nikakvih problema ali radi se o tome da radim sa opasnim kiselinama i vjerujem da ce me zbog toga gin. Poslati odmah na komplikacije. Sada mene zanima, na kakvu cu naknadu imati pravo i sto kada mi istekne ugovor? A kakvu kada rodim. Hvala

  • lololulu23

    Broj poruka: 10

    Prijavi adminu

    NINA

    andjelina23

    bok svima :)
    trudna sam i nezaposlena…nisam na birou..hocu li imati pravo na nekakvu naknadu?
    jer pise da moram ispunjavati ovaj uvjet

    -ako se vode u evidenciji nezaposlenih osoba Hrvatskog zavoda za zapošljavanje najmanje 12 mjeseci koji prethode porodu djeteta za koje se ostvaruje odnosno pravo ili su se prijavile u evidenciju nezaposlenih osoba pri Hrvatskom zavodu za zapošljavanje u roku od 90 dana nakon završenog redovitog školovanja, odnosno u roku od 30 dana nakon prestanka radnog odnosa, službe ili obavljanja samostalne djelatnosti

    Imas pravo na porodiljnu naknadu iako nisi na birou i nedaj da te itko uvjeri u suprotno.(meni su to dusebriznici radili)
    Kad rodis u hzzo odnesi rodni list djeteta i potvrde prebivalistu za sebe i bebu,kopiju bankovne kartice i tamo predas zahtijev za porodiljnu.Vec iduci mjesec ti sjeda 2300 kn i tako godinu dana.U meduvremenu ces od njih dobiti rjesenje o porodijnoj naknadi.Ja tako vec 8 mj primam,a nisam ni bila na birou niti sam sad.Sretno tebi i bebici 

    Pozdrav i mene je zanimalo da li iman pravo na porodiljnu naknadu, nezaposlena san i nisan prijavljena na birou, sad mi je odma lakseee 😊

  • Dusa000

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Pozdrav, nadam se da ima tko pomoci!

    Trudna sam 4 mjeseca, i sredinom drugog idem na komplikacije (imam trombofiliju) te sam odugovlacila sa odlaskom na komplikacije kako bi skupila 12 mjeseci u dvije godine da ne spadnem na minimalac. Problem se javlja u drugom dijelu kad trebam ici na porodiljni (28-45 dana) prije termina, jer tad necu imati 12 mjeseci neprekidno(fali mi 7 dana izmedju dva posla), a niti 18 mjeseci u dvije godine (fali mi cca mjesec dana). Dakle tad me pripada onih cca 2300 Kn, umjesto 5900 kolika mi je neto placa.

    Naisla sam na clanak da se moze (unazad 12 mjeseci) popuniti zahtjev za produzeno mirovinsko osiguranje radi povecanja staza, pa sam mislila ispuniti za to obrasce-da popunim onih 7 dana sto mi fali kad sam prelazila sa jednog na drugi posao ili za onih mjesec dana sto mi fali do 18 mjeseci u dve godine. Dobije se rjesenje od HZMO-a i sama moram platiti to mirovinsko osiguranje. Na dva foruma sam nasla da je to uplalilo dvjema trudnicama i da su dobile punu naknadu- jedna je popunila rupu od nekoliko dana izmedju dva posla, a druga si je uplatila sama mirovinsko za 6 mjeseci koliko joj je falilo za 12 mjeseci neprekidnog rada. Nigdje drugdje se takvo nesto ne spominje (ili je meni promaklo).

    A tu je i ovaj clanak:https://www.vecernji.hr/vijesti/hzzo…teljica-246246 [vecernji.hr]

    Da li netko zna ista o ovoj mogucnosti i da li je netko isprobao? Hvala i izvinjavam se radi dugackog posta!

  • Avatar Danci22

    Danci22

    Broj poruka: 129

    Prijavi adminu


    Imam i ja jedno pitanje.. danas sam otvorila bolovanje naime plaća mi je prvog u mjesecu znaci trebala bi biti 1.3 a do 5.3 moram donijeti doznake u HZZO za otvaranje komplikacija. Sad me zanima ocu ja dobit normalno placu 1.3 pa sa HZZO do kraja mjeseca il tek tekući mjesec? 

    Danci23

  • Dusa000

    Broj poruka: 7

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    dobiti ces placu prvog u mjesecu za tih par dana sto si bila prijavljena u veljaci, a novac od bolovanja posle sredine 3.mjeseca kad inace to sjeda!

  • pi

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav,

    trebam roditi krajem 6.mj, a prije toga ću iskoristiti sav go. Obzirom mi je treće dijete, zanima me, mame koje ste imale treće dijete ili blizance i otvarale ste onih drugih 30 mjeseci, koja je dokumentacija potrebna. Dođem li samo nakon isteka rodiljnog dopusta (prvih 6 mj.) i dostavim izjavu supruga da prenosi na mene svoja prava, te rodne listove prvo dvoje djece ili mi treba suglasnost poslodavca za taj dio roditeljskog nakon godine dana djeteta?

    Unaprijed hvala.

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.