Položaj beba u trbuhu

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar shimmer

    shimmer

    Broj poruka: 500

    Prijavi adminu

    u današnje vrijeme 99% trudnica s bebama na zadak rađa pomoću carskog.

    If you want something you've never had, you've got to do something you've never done.

    [lilypie.com]

    https://docs.google.com/document/d/1jDrcvWI8Dx7u9TX6dS7SdxlXXtsNbqakrh7M5-rxlMA/edit?usp=sharing [docs.google.com]

  • Avatar Oliva4

    Oliva4

    Broj poruka: 457

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure,

    nemam osobno iskustvo s bebom na zadak, ali moja je sestra bila na carskom u prvoj trudnoći radi toga. Rodila je na sv.duhu i tamo, kad su vidjeli da je beba na zadak, nije bilo govora o nikakvom vanjskom okretu bebe ili vaginalnom porodu. Procjenjuju to kao veliki rizik. Carski je prošao dobro, danas nema čak nikakav trag na trbuhu, super je napravljeno, ali se od takvog poroda stvarno dugo opravljala, ona kaže sigurno neka dva mjeseca..bolila su je jako leđa i naravno mjesto zarastanja.. nije mogla ništa teško dizati, istezati se..Trebala joj je pomoć mame u tom prvom periodu.. to je njezino iskustvo.. čula sam i za neke cure koje su se brzo oporavile..ali ne znam nikog osobno..

    držim fige da svima vama sve dobro prođe i da se ne mučite ni vi ni bebice

    [lilypie.com]

  • Avatar mare27

    mare27

    Broj poruka: 734

    Prijavi adminu

    a kako su sve tako ću i ja,jučer sam bila dosta u bedu radi toga,al evo danas je već bolje glavno da moj mišek bude dobro,a van nekak mora hehehh

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

  • Avatar Oliva4

    Oliva4

    Broj poruka: 457

    Prijavi adminu

    a to naravno, nema druge

    [lilypie.com]

  • Avatar Jojo5

    Jojo5

    Broj poruka: 564

    Prijavi adminu

    Khalli… carski rez i dojenje mogu biti mogući, ja 8 mjeseci dojim a bila sam na carskom. Bebač je bio okrenut na zadak a da bi porodili bebu koja je teža od tri kg prvorotkinji vaginalno …ne to ide oni to zovu analno znači režu te od do. Rijetko kada se beba okrene u zadnjem stadiju trudnoće. Carski rez nije tako strašan, cure su bile koma i sa šavovima , jedna ih je imala više od 20 , oporavljala se duže nego ja, ja sam bar mogla sjesti ona ni to nakon mjesec dana.
    Ići roditi bebu na zadak je veliki rizik i ne znam zašto se to toliko forsira, prirodan porod …ionako će 99,9 % prvorotkinja završiti na carkom ako je beba na zadak. Prirodan porod bebe u takvom položaju nije najsigurniji za bebu, ja na to ne bih nikada pristala.
    Imate teme pod nazivom carski rez i beba na zadak pa možete i tamo vidjeti iskustva žena.

  • Avatar Klokanica

    Klokanica

    Broj poruka: 649

    Prijavi adminu

    https://klokanica.24sata.hr/forum/trudnoca/trudnoca-38/porod-na-zadak-805 [klokanica.24sata.hr]

  • Khalli

    Broj poruka: 42

    Prijavi adminu

    shimmer


    u današnje vrijeme 99% trudnica s bebama na zadak rađa pomoću carskog.

    Kako gdje.. Riječko rodilište zagovara vaginalni porod, a omjer im je otprilike 50% vaginalno, a 50% na carski rez..

    Ja sam prije nešto više od mjesec dana rodila svoju bebu na zadak, no.. Nisam uspjela vaginalno jer se beba nije spuštala u ušće unatoč 24 sata trudova.. Na kraju je sve dovršeno carskim rezom. Ne mogu usporediti vaginalni porod i CR, no mogu usporediti količinu boli.. Iako su mi trudovi 7 sati bili na samom vrhuncu ja se te boli ne mogu sjeti.. Znam da je boljelo, no ne znam kako.. S druge strane, rez me još uvijek zaboli, najčešće preko noći ili dok hodam stepenicama..

    Što želim reći, ako je rodilište za vaginalni porod - probajte!! Ja ne žalim!! Sada je dakako najbitnije da smo moja kćer i ja dobro, no CR je bio veliki šok za mene i moj organizam.

    P.S. Dojenje je uspostavljeno i problema nema!!

    [lilypie.com]

  • Avatar kris555

    kris555

    Broj poruka: 478

    Prijavi adminu

    Pozdrav, 

    trenutno sam u 30+5 tt i beba je na zadak, rekla je gin da bi se do 33 tjedna trebao okrenuti, ali da se do poroda još stigne okrenuti, a u slučaju da nebi, s obzirom da sam prvorotkinja onda bi išli na carski, sad me malo panika oprala, nisam uopće razmišljala o carskom 

    [lilypie.com]

  • Irena10

    Broj poruka: 4

    Prijavi adminu

    Pozdrav,
    nova sam na forumu pa mislim da sam pogodila temu u kojoj bih se obratila iskusnijima.
    Trenutno sam u 20. tjednu i beba mi je nisko. Imate li kakav savjet ili neke vježbe kojima bi mogla bebu potaknuti da se pomakne gore? Postoji li mogućnost da se beba još pomakne? Što smijem raditi što ne, jer mi je doktorica rekla samo da odmaram.
    Hvala Vam unaprijed na pomoći. :)

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.