Položaj beba u trbuhu

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lollypop

    Lollypop

    Broj poruka: 1160

    Prijavi adminu

    I meni je na zadak, ali kaze ginicka da ima vremena. Radi one vjezbice sto su cure navele, napravi bebici malo mjesta pa ce se okrenuti, imas jos do poroda vremena😊

    https://lb1f.lilypie.com/gXYTp2.png?VqgGn73u [lb1f.lilypie.com]

  • Aslan

    Broj poruka: 59

    Prijavi adminu

    Becks, u Petrovoj ti je lutrija ovisno na kojeg ces doktora nabasati i kolika je velicina bebice… Ja trebam ovaj tjedan roditi i mogu ti rec da nemam podrsku jednog od starijih doktora tamo, da bi forsirali prirodno. Jer ono dijete nema 5 kila pa kazu mozes ti to😂 a za prvorotkinju to je maalo ono… Ne bas pametno po procjeni doktora koji ima dosta iskustva.
    Khalli, ja sam iz Zg al nadam se da ti nece smetati ako ti dam savjet, posto sam ja u istoj situaciji bila, prvo sto cu ti reci da taj vanjski okret bebe nosi vise rizika nego uspjeha jer beba ti je s nekim razlogom na zadak, ocito joj tako pase i to mehanicko okretanje cesto puta bude neuspjesno a moze izazvati probleme i to se ucestalo dogadjalo da se dijete usred prirodnog poroda pocne okretat na noge, imala sam u obitelji i takav slucaj :/
    U tom slucaju opet ides na carski.
    Drugo, prvorotkinja si ko i ja, nije isto radjati dijete na zadak i dijete koje je okrenuto na glavicu jer je puno tezi izgon djeteta zbog obrnutog polozaja, uz sve to vjerojatno ces gadno popucati i nedaj boze da nemas snage za daljnji porod-prvi put ti je, ne znas…vise nema povratka ako je beba u porodjajnom kanalu, onda je cupaju van kako god, meni osobno 3 od 4 doktora savjetovali carski… I to doktori sa dobrim iskustvom..jest da se moja trudnoca vodi kao visokorizicna ali pokusaj se dogovoriti s doktorom. Svaki oporavak je tezak al samo hrabro. Ja se vise i ne bojim al samo do trenutka dok ne dodjem u bolnicu😂 💪

  • Khalli

    Broj poruka: 42

    Prijavi adminu

    Jučer sam bila na ultrazvuku (kao da je bilo potrebno).. Prije no što sam ušla sam rekla ginekologici da je beba još na zadak.. U ponedjeljak sam mislila da će se okrenuti, osjetila sam pritisak kao da mi kosti pucaju kad sam navečer legla.. Već sam glavicu osjetila nisko, guzu iznad i tokom noći - zauzela mala (mislimo da je cura ) dobro znani položaj.. No, ajde.. Tješim se da još ima vremena (32+6), da mala ima volje, ali ne i načina.. Ili ima način, ali ne i volju..
    Naravno, i u Rijeci je lutrija tipa - na kojeg doktora naići i koja je kilaža bebice.. Malo ispitujem gluposti žene koje poznajem i koje su rodile kako je kod njih bilo, kada se beba okrenula.. Nekima školski, već u 25-om t.t., nekima u 39-om t.t., nekima tokom poroda kada su krenuli trudovi, a neke su rodile na zadak..
    Više info o samom stavu rodilišta naspram mene ću imati tek za mjesec dana, kada krenem u bolnicu na preglede jer, kao što sam rekla, kod nas je sve uredno osim položaja i nitko osim mene se ne uzrujava.. Težina bebice s obzirom na tjedan trudnoće je prosječna, 2000g.. Do 3,5 kg indikacija za carski rez nema.. A ponekad ni tada ako je beba dovoljno nisko i ctg uredan.
    Znam da me u slučaju vaginalnog poroda očekuje veliko pucanje kombinirano epiziotomijom. Primarno, pokušavam se mentalno pripremiti na sve.. Sekundarno, svaki dan šetam, da bi i svoj organizam pripremila na potencijalno ekstreman napor.. I sadim cvijeće, i jagode.. Da zaboravim na položaj male Budhe u trbuhu i da ojačam.. Asian, koji si ti tjedan?
    Što još htjedoh reći, cure koje su u Rijeci rodile na zadak vaginalno (a valjda su sve - ja nikako da upoznam nekoga tko je zbog zatka išao na carski) su me samo upozorile da nema lijekova protiv bolova, sve moraš osjetiti.. Kada i stolčić isključeni i treba slušati babice.. Sve se po pravilu slažu da su doktori odgovorni i pristupačni, ali babice su tokom poroda bog i batina.. Žene znaju svoj posao i samo ih treba pratiti, ne biti tvrdoglav i ignorirati ih.. Jedna mi je čak rekla da bi ona samu sebe nalupala tokom poroda kada sve gleda unatrag, no u tom trenu joj je glava bila negdje drugdje.. Također, svi ističu potporu muža kao vrlo važan segment.. U konačnici, on je ta osoba koju poznaješ i kojoj vjeruješ, a ako on sugerira da poslušaš babicu - valjda ti ne želi zlo!
    Uf, raspisala sam se, a mali rambo lupa po meni - idem doručkovati!

    [lilypie.com]

  • Aslan

    Broj poruka: 59

    Prijavi adminu

    Nadam se da ce sve proci u najboljem redu za tebe i bebicu :))
    Ja sam ti u terminu za 4dana 40.tjedana moj se bebac nijednom nije okrenuo, a i imamo visokorizicnu trudnocu tako da idem na carski sad za vikend.. 
    Konacno sam docekala i taj dan, sve mi je brzo proslo al ova zadnja 2tjed nikako, plus to razmisljanje hoce li se okrenuti😂 do zadnjeg sam mislila da hoce ali nista pd toga.. Sretno!!! :)))

  • Khalli

    Broj poruka: 42

    Prijavi adminu

    Oh, vi ćete ubrzo završiti priču o zatku! Nadam se da će CR donijeti pozitivna iskustva.. Ja se pomalo užasavam operacije kao operacije.. U slučaju da mi preporuče, neću se uplitati u odluku.. Valjda znaju doktori bolje od mene. No, da je prilično zbunjujuće u mojoj glavi trenutno - jest! Pitam se kako tokom školski uredne trudnoće uspijem upasti u tih 4% čija se beba neće okrenuti? Muž me nimalo ne kuži jer njemu je to tako normalno.. Sad radim na vježbama relaksacije.. Malo više mirujem i.. Čekam! Ne znam što čekam, ali čekam..

    [lilypie.com]

  • Ivka5rovic

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    Khalli.. 
    Osjećam se isto kao i ti. 
    Sad sam 33+6, a beba od 25. tjedna cijelo vrijeme na zadak. Doktor kod kojeg vodim trudnoću smatra da bih trebala na carski ako ostane zadak jer je prvi porod i beba će po njegovoj procjeni biti veća, sad je 2600 g. 
    Ali kod njega idem još jednom a od 37. tjedna u Merkur, Zg jer ću tamo roditi. Bila sam kod njih na tečaju i raspitivala se o zatku, uglavnom nikad ne naručuju na dogovoreni carski samo zato jer je zadak, 
    ovisno o situaciji pokuša se vaginalno ali ne predugo. Primalje su mi rekle da imaju iskustva sa vaginalnim porodima na zadak i da vrijedi probati, može biti skroz ok porod. Ali epiz. je nemoguće izbjeći. 
    Vidjet ću što će mi reći kad krenem k njima na preglede. A možda se okrene, ja se još nadam.. 
    Htjela sam jako vaginalni porod da bude muž sa mnom i jer bebica ide odmah k meni na dva sata, koža na kožu.. a kad je carski ništa od toga. 
    Tako da mi je taj njihov pristup čak okej, da probam vaginalno ako beba ne bude mali div, možda bude išlo.. a možda sam luda 
    Ali računam da će oni procijeniti, pa što budu  savjetovali, tak će biti.
    Još se uvijek nekad kad se sjetim ove statistike koju spominješ baš rastužim, ali u zadnje vrijeme prihvaćam to, ako je bebi tako dobro, neka bude, i kako god da se rodi, to će na kraju biti manje važno. 
    S tim da ništa još nije gotovo, držim nam fige da se okrenu

  • Khalli

    Broj poruka: 42

    Prijavi adminu

    Vidite, Zagreb je baš kontra Rijeke.. Ili Rijeka kao Rijeka pa tako i samo rodilište mora biti kontra svih..
    Kada sam saznala da sam trudna, prvo sam pomislila kako ne želim epiduralnu (toga se i dalje držim) i kako ne želim epiziotomiju.. Nisam ni pomišljala na CR, a sada.. Da moram birati (a čini se da ću morati donijeti neku odluku), odabrala bih epiziotomiju prije no CR! 
    Naprosto, glava mi je puna oprečnih informacija i emocija.. Toliko želim da se beba okrene, no ona ne želi.. U konačnici, želim porod koji neće nimalo ugroziti bebu. To mi je najbitnije.
    Išla sam i ja na tečaj, pitala i za zadak i vaginalni porod i CR.. Znam da me nakon CR čeka poprilično dug oporavak i muke po dojenju.. Nisam od euforičnih budućih majki koje dojenje vide kao jedinu opciju, no da bih voljela imati mogućnost - bih! Uglavnom, babica na tečaju mi je rekla: ‘'Ma ništa vi ne brinite, porodit ćemo mi Vas vaginalno.. Vidjet ćete, beba će samo izletiti van!’' Meni se sviđa njen entuzijazam jer ipak govori u ime tog istog rodilišta u kojem planiram roditi, ali strah je itekako prisutan.

    Možda nam se malci ipak okrenu do termina, ha?!

    [lilypie.com]

  • Ivka5rovic

    Broj poruka: 9

    Prijavi adminu

    to bi bilo najbolje, pa imamo još vremena  

  • Khalli

    Broj poruka: 42

    Prijavi adminu

    Ivka, kakvo je stanje?

    Mi i dalje sjedimo.. Jučer sam obavila prvi pregled u bolnici i prema mojim pretpostavkama, plan je vaginalni porod. Beba je procijenjena na 3000g, a imamo još 2 tjedna do termina. Pa.. Ja sam bila poprilično smirena, dok jučer nisam legla u krevet.. Počela sam sve vrtiti u glavi i.. Nije mi svejedno. Doktorica mi je rekla da trebamo jake trudove, trebamo drip najvjerojatnije.. Dala mi je naslutiti da se može dogovoriti CR za slučaj da se jako uplašim na samom porodu i zablokiram (jer zadak ipak nije uobičajen način poroda).

    Kad bi mi se sad neka žena s iskustvom vaginalnog poroda na zadak iz Rijeke (ili iz bilo kojeg dijela RH) javila, bilo bi odlično..

    [lilypie.com]

  • Avatar mare27

    mare27

    Broj poruka: 734

    Prijavi adminu

    curke vidim da tu ima rasprave o malim bebicama koje su na zadak i vjerojatno će biti carski,e pa i ja sam jedna od tih :( danas bila na uzv i moje djetešce je na zadak ,a 34 tt i doktor misli da se neče uspjet okrenut jer je sad 2400g i,a ja tako nebi na carski,dal ima koja mama da je već imala carski na temelju toga?

    [lilypie.com]

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.