Njega kože - osipi, prištići, suhoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Ineska3


    Afloderm nije krema za suhu kožu nego kortikosteroidna krema. Što znači da se mora upotrebljavati s oprezom, što kraće i samo na preporuku pedijatra. Ionako se teško može dobiti bez recepta.

    slažem se, to je krema  koja bi se reklo radi “čuda” ali zapravo je itekako jaki lijek.

  • Avatar Doris7

    Doris7

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    5-7 dana po preporuci pedijatrice smo dobili, rijesila i suhu kozu i osip za 3 dana

  • Avatar renata6

    renata6

    Broj poruka: 2713

    Prijavi adminu

    Doris7


    5-7 dana po preporuci pedijatrice smo dobili, rijesila i suhu kozu i osip za 3 dana

    to je bio onda neki momentalni osip koji je krema riješila jer inače ova krema se upotrebljava kod težih ekcema kad je puno teže oboljenje i kad više ove klasične kreme ne pomažu.

  • Avatar Doris7

    Doris7

    Broj poruka: 116

    Prijavi adminu

    Atopijski dermatitis, malo blazi oblik.. ali eto savjet za mame koje se bore osipom neka se posavjetuju sa pedijatrom jer stvarno pomaze

  • točkica5

    Broj poruka: 2

    Prijavi adminu

    Pozdrav mame, molim Vas za Vaše mišljenje i savijet.
    Kod previjanja, svom sinu svaki puta namažem guzu sa kremicom i to ju lijepo razmažem po cijeloj pelenskoj regiji, ravnomjerno, tanki sloj. danas je to vidjela jedna pedijatrica i silno me napala da nikako kremu ne smijem razmazivati nego samo preko anusa staviti sloj kreme i zatvoriti pelenu.
    Nastup te pedijatrice je dosta grub i rekla bih nadmoćnog stava nad nama “neiskusnim majkama”. Ja sam to odmah odbacija (razmišljajući srcem). Moj muž je s druge strane osoba koja misli glavom i rekao mi je da ne moram odmah tako oštro odbaciti sve savijete koje ta pedijatrica dijeli naokolo nego se malo raspitati o tome. Sve što google pruža su priče o osipima i dermatološkim pitanjima a nisam našla ništa o “pravilnom razmazivanju (mazanju) guze pri previjanju”.
    Unaprijed hvala na svim odgovorima….

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Malenoj se na desnoj strani brade napravila kao smeđa flekica-puno sitnih prištića,oni se posuše i prođu,ali se stalno vidi ta flekica,tako joj je i oko nosa…mazala sam bepanthenom,ali ništa,ne znam jesu li gljivice

  • Avatar dada34

    dada34

    Broj poruka: 34

    Prijavi adminu

    Mi vec neko vrijeme imamo atopijski na par mjesta i pitam ja pedicu cime da mazem, dal moze melem jer je to stvarno maleno podrucje i veli moze. I sad nakon mj.dana se pojavilo na vise mjesta i kako god pazili s prehranom i sve nije prolazilo. Neki dan pitala u ljekarni i dobila 3 uzorka biovitalis emolium kremice i nakon 2 dana mazanja po 2 puta skoro vise pa i nemamo. Sad me zanima da li je ta kremica u redu pa da je kupim ili moram prije ipak pitat pedicu?

    [lilypie.com]

  • Avatar Danci22

    Danci22

    Broj poruka: 129

    Prijavi adminu

    Mame imam malog 7 mjeseci pojavilo mu se na stomaku i na nogicama  i licu osip skroz crvene tockice sitne dali je itko imao iskustva s takvim osipom? Sutra idemo doktoru..

    Danci23

  • MissKris

    Broj poruka: 67

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima! Bebac pet mjeseci, mucimo se s osipom na obrazu vec vise od dva mjeseca. Osip je na lijevom obrazu, ograniceno je podrucje crveno, suhasto sa sitnim crvenkastim pristicima. Na dodir zna biti hrapavo. Dobili od pedijatrice kremicu Deflamol, povlacilo se ali nikad skroz. Doktorica je rekla da misli da se koza upalila uslijed iritacije jer se moguce naribao na tatinu bradu.  On sada pojacano slini i stalno je prst u ustima tako da se iritirano podrucje stalnooo vlazni i razmulja kremu pa je cini mi se vise pojede nego sto se upije. 😩Danas doktorica kaze mozda su i gljivice pa smo dobili Travocort. Ja stvarno ne bih tako maloj bebici mazala kortikosteroide…Pomagajte ako netko ima ideju kako da se rijesimo toga. Hvalaaa

    [lilypie.com]

  • MissKris

    Broj poruka: 67

    Prijavi adminu

    MissKris

    Pozdrav svima! Bebac pet mjeseci, mucimo se s osipom na obrazu vec vise od dva mjeseca. Osip je na lijevom obrazu, ograniceno je podrucje crveno, suhasto sa sitnim crvenkastim pristicima. Na dodir zna biti hrapavo. Dobili od pedijatrice kremicu Deflamol, povlacilo se ali nikad skroz. Doktorica je rekla da misli da se koza upalila uslijed iritacije jer se moguce naribao na tatinu bradu. On sada pojacano slini i stalno je prst u ustima tako da se iritirano podrucje stalnooo vlazni i razmulja kremu pa je cini mi se vise pojede nego sto se upije. 😩Danas doktorica kaze mozda su i gljivice pa smo dobili Travocort. Ja stvarno ne bih tako maloj bebici mazala kortikosteroide…Pomagajte ako netko ima ideju kako da se rijesimo toga. Hvalaaa


    Da i da nadodam, osip se neke dane tako lijepo krene povlaciti da mislim da ide na bolje i onda opet bukne iduci dan. Brljanje po licu + slina i nikako zaljecit sta god to je…

    [lilypie.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.