Njega kože - osipi, prištići, suhoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Nutella

    Broj poruka: 315

    Prijavi adminu

    suby kazes da joj to izadje na mjestu koje je bilo uz tebe,ja bi rekla da je to od znoja,s obzirom da se brzo povuce netrebas se brinuti.
    moj se maleni znao tako osuti po vratu od duze kose,ili po tijelu ispod bodica,i to znam da je od znoja.a sad dok smo bili na godisnjem sva mu se koza prosarala po rukama i nogama,i to bas ta odvorena mjesta.ruke od ramena do prstiju,noge od kukova do noznih prstiju,to nisam nikad vidjela.nisu plikovi,samo jako sarena koza,kad stisnem prstom i povucem,izgleda kao da se brise,pa se nisam previse brinula ali je trajalo 2-3 dana.
    samo mi nije jasno od cega bi moglo bit.

    Kad se udas iz ljubavi onda nedjeljom peres,peglas,kuhas.
    A kad se udas iz interesa onda ides na manikuru,pedikuru….

  • Avatar Suby

    Suby

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    Ma nije od znoja,sad joj se pocelo pojavljivati i ispod bodija i svugdje. A cudno je sto se pojavi,bude 20-ak min.i nestane. Jucer joj se nije cijeli dan pojavio,a danas opet nekoliko puta. Bili smo kod dr.trebali na redovno cijepljenje,pa je odustala dok joj to ne prode,rekla je da je to virus koji putuje tijelom. samo se nadam da nece ostaviti kakve posljedice. A virus je pokupila sigurno tamo na inhalacijama,a lijepo mi je MM rekao da je ne vodimo na inhalacije jer kako kazu sto manje doktora to bolje.


  • Avatar deverika

    deverika

    Broj poruka: 147

    Prijavi adminu

    Po preporuci patronažne sestre koristim što manje kozmetike. Kupam dijete u čistoj vodi,možda jednom u dva tjedna koristim sapun. A kremu za guzu stavljam jako rijetko. Do sada nisam imala nikakvih problema. Zanima me da li netko isto tako radi ili što vi mislite o tome?

    Ženski savjet nije Bog zna što, ali je glup onaj tko ga ne posluša. - Cervantes

  • Avatar Suby

    Suby

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu

    deverika


    Po preporuci patronažne sestre koristim što manje kozmetike. Kupam dijete u čistoj vodi,možda jednom u dva tjedna koristim sapun. A kremu za guzu stavljam jako rijetko. Do sada nisam imala nikakvih problema. Zanima me da li netko isto tako radi ili što vi mislite o tome?

    I meni je patronazna savjetovala isto,rekla je ima vremena za kozmetiku i kremice. Tako da ni ja ne koristim sampone samo kremu za guzu ali ne svaki put. Dok god je bebina koza cista i lijepa mislim da nema potrebe za kremama,samo bi narusili njen izgled ili mozda potaknuli osipe.


  • Avatar deverika

    deverika

    Broj poruka: 147

    Prijavi adminu

    Da, ja se isto bojim stavljati kremu za guzu jer dok koža stvarno ne pocrveni, bojim se da neće imati učinka. A nadam se da toga neće ni biti

    Ženski savjet nije Bog zna što, ali je glup onaj tko ga ne posluša. - Cervantes

  • Avatar Suby

    Suby

    Broj poruka: 73

    Prijavi adminu
    Mame moja curka dobila pelenski osip iako sam mislila da nikad to nece imati jer joj je koza od rodenja bila prelijepa.Mislim da je to malo povezano i osipom koji konstantno dolazi i odlazi po tijelu o cemu sam pisala pa je i imunitet narusen. U srijedu smo bile kod dr.i vidjela je crvenilo guze,rekla da su gljivice, pa je dala plymicol i betrion,medutim meni to izgleda jos gore.koza joj je jako crvrna,hrapava i izgleda kao spaljena. Pa sam prestala s tim kremama. Sad sam joj samo prala s obicnom vodom i posusila,i namazem becutanom,ali mislim da se on brzo upije. :( pomagajte,vidim da ju vec to boli ipak je to sad vec tjedan dana kak ima a neznam kak da joj pomognem. Negdje sam citala da se moze mazati lanolinom-kremom za bradavice,imam toga ali nekak me strah na svoju ruku mazati a nebi pogorsala stanje:( 


  • Avatar Ryanne

    Ryanne

    Broj poruka: 754

    Prijavi adminu

    Moja beba ima strašno suhu kožu. Kupam je u samo par kapi Alverde (100% prirodnog) baby ulja, a s tim uljem sam je znala i lagano premazati. Međutim, suhoća je ostala. Onda sam je počela mazati sa ovim losionom:
    http://www.iherb.com/Healthy-Times-Baby-s-Herbal-Garden-Sleepy-Time-Baby-Lotion-8-fl-oz-236-ml/38007 [iherb.com]

    Isto je čim prirodniji moguće.
    On joj je pomogao za tijelo no ne mažem joj lice s time. A lice joj je perutavo, suho i puno prištića. S čime ličeko mazati?



    [tickerfactory.com]

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Ako nema neku dijagnozu,probaj Topfer kupku u prahu,ona ti nema nikakve kemije,imaš u BIPI,a za lice La roche posay cicaplast baume B5 u apotekama

  • Avatar KarlaHP

    KarlaHP

    Broj poruka: 36

    Prijavi adminu

    Drage mame trebam pomoć,
    Bebi je već 4 dan guza jaaako crvena, inače koristimo jgl kremu a kad je crvena onda koristimo sudokrem uz kamilicu kojom malo “operem” guzu. Inače puno kaka čak 2-3 puta danas je kakala 5 puta. Očito je da joj se užarilo guza od kakanja :/ i nije proljev.
    Imate li kakav savjet dok ne dobijem sutra popodne pedijatra jer sudokrem i kamilica ne pomažu. :(

  • Avatar Nalah

    Nalah

    Broj poruka: 2037

    Prijavi adminu

    Jel netko probao Biobazinu kremu za guzu?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.