Nasljedna trombofilija i trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 834

    Prijavi adminu

    Granger, sta ti je najvise bio izazov tijekom trudnoce i sada iza ? :)

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 445

    Prijavi adminu

    PiaBuu

    Granger, sta ti je najvise bio izazov tijekom trudnoce i sada iza ? :)


    Uh…tijekom trudnoće je najveći izazov bio savladati strah. Nisam uopće uživala u tom razdoblju jer sam samo jedva čekala da dođemo do tjedana kad je porođaj okej. Kad su ti tjedni došli onda sam samo razmišljala kako ne želim da sad nešto pođe po zlu. Kad si trudovi krenuli i ja došla u bolnicu meni je bio čisti zen. Kao ide sad van, u bolnici sam, srce joj kuca i to je to. Ja ću bol istrpjeti kako god.
    Sad je to opet strah, ali skroz drugačiji. Sad samo želim da svo zlo padne na mene, a nju da zaobiđe. Baš se promijeni taj centar svijeta i baš nitko nije važniji od nje. Taj osjećaj me malo zatekao, nisam znala da svi i sve ostalo postaje baš toliko nebitno. To mi je dosta izazovno, naći balans neki u tim osjećajima. 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕
    27.1. (7+1) imamo 💓
    terapija Clexane
    25.2. (11+1) mini anomaly ✔ CRL 4.42 cm
    Nifty ✔ Stiže nam cura 💟
    26.4. big anomaly ✔
    9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 834

    Prijavi adminu

    Nekada mi se trudnoca cini kao bajka koja mi se nece ostvariti, ne mogu se zamisliti s trbuhom a htjela bih..
    Drago mi je zbog tebe! jako! :) 

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 445

    Prijavi adminu

    PiaBuu

    Nekada mi se trudnoca cini kao bajka koja mi se nece ostvariti, ne mogu se zamisliti s trbuhom a htjela bih..
    Drago mi je zbog tebe! jako! :)


    Vjerojatno ti svi pune glavu sa nekim savjetima i riječima utjehe i ne bih voljela biti još jedna u nizu… Ali, puno je još vremena pred tobom, srećom si mlada utvrdila da se javljaju neki problemi i krenula si u pretrage, radiš što možeš da napraviš uvjete za iduću trudnoću. I nemoj klonuti duhom, nemoj dozvoliti da ti se u misli uvlače crne prognoze. Imaš vremena i gledaj na to tako. Eto mene, rodila taman prije 35 rođendana i nije bilo prekasno. Štoviše, ne bih se bunila da rodim još jednom za par godina. I zato samo naprijed, ostvarit će se jednom. Imaš još načina, tu je MPO. Ali ja sam sigurna da kad se pogodi terapija sve će biti dobro i to vrlo skoro. 🤞❤️

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕
    27.1. (7+1) imamo 💓
    terapija Clexane
    25.2. (11+1) mini anomaly ✔ CRL 4.42 cm
    Nifty ✔ Stiže nam cura 💟
    26.4. big anomaly ✔
    9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 834

    Prijavi adminu

    Tvoje rijeci su mi utjeha koju ne pronalazim kod drugih, hvala ti! :) 
    Sta se tice MPO, o tome smo dr i ja pricale da ako mi se dogodi jos jednom da bi trebale o tome razmisljati al s obzirom da lako zatrudnim, vidjet cemo… ne zelim uopce i razmisljati da nece uspijet treci put… 

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Svemirka

    Svemirka

    Broj poruka: 151

    Prijavi adminu

    PiaBuu

    Pozdrav!
    Bas mi je drago vidjet svemirku i lotu trudne, razveselilo me kada sam to vidjela! :)
    Imam pitanje, pisala sam pred koji mjesec ali malo me zbunilo sta sam procitala da netko prima sa slicnom mojoj dijagnozom slabiji clexane a meni je doktor rekao kada dode do trudnoce da krenem sa aspirinom
    ovakav mi je nalaz
    FAKTOR V LEIDEN (R506Q) NORMALAN TIP
    FAKTOR ll POTROMBIN (G2021QA) NORMALAN TIP
    MTHFR ( C677T) NORMALAN TIP
    PAI-1(4G-5G) HETEROZIGOT 4G/5G
    pa ako mi netko moze vise pomoci. Negdje sam citala i za aktivni oblik folne kiseline i folne sa ostalim dodacima vitamina i minerala, ( novalac,elenatal ), sta vi od tog pijete?


    Hvala ti.
    Bebica je stigla i savršena je. 😍
    Nisam dobila nikakvu terapiju za pai 1 4g/4g i sve je bilo u redu.

    🧔 - 36 👩 - 35
    03/2022 - ➕️💓
    05/2022 - Panorama i mini anomaly ✅️ curka stiže 💕
    06/2022 - anomaly scan ✅️
    [lilypie.com]

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 445

    Prijavi adminu

    Svemirka

    PiaBuu

    Pozdrav!
    Bas mi je drago vidjet svemirku i lotu trudne, razveselilo me kada sam to vidjela! :)
    Imam pitanje, pisala sam pred koji mjesec ali malo me zbunilo sta sam procitala da netko prima sa slicnom mojoj dijagnozom slabiji clexane a meni je doktor rekao kada dode do trudnoce da krenem sa aspirinom
    ovakav mi je nalaz
    FAKTOR V LEIDEN (R506Q) NORMALAN TIP
    FAKTOR ll POTROMBIN (G2021QA) NORMALAN TIP
    MTHFR ( C677T) NORMALAN TIP
    PAI-1(4G-5G) HETEROZIGOT 4G/5G
    pa ako mi netko moze vise pomoci. Negdje sam citala i za aktivni oblik folne kiseline i folne sa ostalim dodacima vitamina i minerala, ( novalac,elenatal ), sta vi od tog pijete?

    Hvala ti.
    Bebica je stigla i savršena je. 😍
    Nisam dobila nikakvu terapiju za pai 1 4g/4g i sve je bilo u redu.


    Divne vijesti. Čestitam. ❤️

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕
    27.1. (7+1) imamo 💓
    terapija Clexane
    25.2. (11+1) mini anomaly ✔ CRL 4.42 cm
    Nifty ✔ Stiže nam cura 💟
    26.4. big anomaly ✔
    9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar LoraPoznjak

    LoraPoznjak

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Pozdrav, ustanovljena mi je trombofilija Faktor 2 heterozigot, G20210A ..ne znam tocno napisat…imam i adenomiozu.. ugl, imam jednu urednu trudnocu 2015.g i imam 5 spontanih, zadnji je bio prosli mj u 6tt ..razgovor kod ginekologa imam iduci utorak zbog jos nekih nalaza sto cekamo, a ono sto mene zanima je mogu li ja kupit sebi aktivnu folnu i pit je, ili na svoju ruku uzimat aspirin ili andol prije trudnoce? Svakako cu to pitat gin iduci utorak, ali da cujem i od vas. 
    Od pozitivnog testa mi je receno da si moram davat sprice, svaki dan u isto vrijeme, clexan 0.4 

    [tickerfactory.com]

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 445

    Prijavi adminu

    LoraPoznjak

    Pozdrav, ustanovljena mi je trombofilija Faktor 2 heterozigot, G20210A ..ne znam tocno napisat…imam i adenomiozu.. ugl, imam jednu urednu trudnocu 2015.g i imam 5 spontanih, zadnji je bio prosli mj u 6tt ..razgovor kod ginekologa imam iduci utorak zbog jos nekih nalaza sto cekamo, a ono sto mene zanima je mogu li ja kupit sebi aktivnu folnu i pit je, ili na svoju ruku uzimat aspirin ili andol prije trudnoce? Svakako cu to pitat gin iduci utorak, ali da cujem i od vas.
    Od pozitivnog testa mi je receno da si moram davat sprice, svaki dan u isto vrijeme, clexan 0.4


    Folnu možeš. Čak je i poželjno piti folnu u prenatalnoj pripremi. Meni je hematologinja savjetovala i B12 uz folnu. Aspirin/andol ja ne bi na svoju ruku ako nemaš problem kad nisi trudna. On može više štetiti nego koristiti. Najvažnije da odmah po potvrdi trudnoće kreneš s Clexaneom. Držim fige da sljedeća trudnoća bude uspješna. 🤞

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕
    27.1. (7+1) imamo 💓
    terapija Clexane
    25.2. (11+1) mini anomaly ✔ CRL 4.42 cm
    Nifty ✔ Stiže nam cura 💟
    26.4. big anomaly ✔
    9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar LoraPoznjak

    LoraPoznjak

    Broj poruka: 24

    Prijavi adminu

    Granger

    LoraPoznjak

    Pozdrav, ustanovljena mi je trombofilija Faktor 2 heterozigot, G20210A ..ne znam tocno napisat…imam i adenomiozu.. ugl, imam jednu urednu trudnocu 2015.g i imam 5 spontanih, zadnji je bio prosli mj u 6tt ..razgovor kod ginekologa imam iduci utorak zbog jos nekih nalaza sto cekamo, a ono sto mene zanima je mogu li ja kupit sebi aktivnu folnu i pit je, ili na svoju ruku uzimat aspirin ili andol prije trudnoce? Svakako cu to pitat gin iduci utorak, ali da cujem i od vas.
    Od pozitivnog testa mi je receno da si moram davat sprice, svaki dan u isto vrijeme, clexan 0.4

    Folnu možeš. Čak je i poželjno piti folnu u prenatalnoj pripremi. Meni je hematologinja savjetovala i B12 uz folnu. Aspirin/andol ja ne bi na svoju ruku ako nemaš problem kad nisi trudna. On može više štetiti nego koristiti. Najvažnije da odmah po potvrdi trudnoće kreneš s Clexaneom. Držim fige da sljedeća trudnoća bude uspješna. 🤞


    Ne, ovako sa trombofilijom nemam problema, jedino u trudnoci si moram sprice. Folnu sam si narucila, a onda Andol i aspirin necu, pitat cu u utorak gin, al necu ovako

    [tickerfactory.com]

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.