Nasljedna trombofilija i trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar Lori🍀

    Lori🍀

    Broj poruka: 1270

    Prijavi adminu

    Pozdrav svima!
    Imala sam spontani tj.missed ab i buduci da znam da cu nakon “samo 1 spontanog” tesko dobiti uputnice za testiranje na trombofiliju, razmisljam otici privatno na tu pretragu. Sestra mi ima blagu trombofiliju i imala je 2 spontana pa bi se zato voljela testirati.
    Ima li neka od vas iskustva s privatnim poliklinikama u Zg koje to rade i znate li kako se krecu cijene?

    👧🏻33
    Missed ab 7tt 😢
    28.5. ➕❤
    [lilypie.com]

  • Persidasida

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Pozdrav
    Nosilac sam mutacije pai 4g5g hetero
    Koristim niskomolekularni heparin 0.4
    Zanima me koje analize radite kada je ova mutacija u pitanju tj kada koristite heparin
    Ja sam kontrolisala samo trombocite,i oni se polako snižavaju.Na svoju ruku sam radila d dimer,jer su mi lekari ovde rekli da za tim nema potrebe jer se on u trudnoci povećava i to je normalno.Sada me to po malo buni,jer vidim da dosta vas to radi.Inace sam nedavno prelezala koronu,pa sam zbog toga radila i on je povećan…
    Sada sam već malo u panici,jer trombociti padaju a d dimer je uvećan,sta raditi u tom slučaju
    Mozda mi neka od vas može pomoći  
    Hvala vam

  • Avatar Monstera

    Monstera

    Broj poruka: 624

    Prijavi adminu

    Pozdrav cure,

    Radila sam pretrage na trombofiliju i rezultati su da za PAI-1 sam 4G/4G homozigot dok za MTFHR sam heterozigot (mutacija 1298C). Bila sam kod hematologa i po njemu nemam indikacije za niskomolekularni heparin niti za aspirin (kojeg pijem po preporuci ginekologa). 
    Zanima me da li koja od vas ima iste mutacije kao i ja i da im je hematolog propisao heparin ili neki drugi lijek koji razrijeđuje krv? Čitam po forumima da se mišljenje oko toga dosta razlikuje od doktora do doktora, pa razmatram da odem i po drugo mišljenje 🤷🏼‍♀️ Isto tako čitam o uspješnim trudnoćama nakon uvođenja jednog takvog lijeka pa sad ne znam iskreno šta da mislim o svemu tome. Ostale pretrage koje sam do sad radila su sve uredne. 

    ♀️33 ♂️35
    Biokemijske 💔 8/19, 10/20, 04/21, 05/21
    Novalac ~ Clexane 0,4 💉
    💜
    [lilypie.com]

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 834

    Prijavi adminu

    Pozdrav, jel tko aktivan ? :) 

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 445

    Prijavi adminu

    PiaBuu

    Pozdrav, jel tko aktivan ? :)


    Pa ima nas s trombofilijom…  Iako moram priznati da sad prvi put vidim temu. Možda možemo podijeliti neke odgovore ili pitanja ili savjete…reci…

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕
    27.1. (7+1) imamo 💓
    terapija Clexane
    25.2. (11+1) mini anomaly ✔ CRL 4.42 cm
    Nifty ✔ Stiže nam cura 💟
    26.4. big anomaly ✔
    9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 834

    Prijavi adminu

    Pozdrav! 
    Ja sam imala dva spontana i trenutacno sam u fazi rjesavanja nalaza, i dobila sam nalaz tromb :)
    Kako si ti saznala?

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 445

    Prijavi adminu

    Draga PiaBuu priča oko moje trombofilije je sreća u nesreći. U vrijeme kad sam imala tamo nekih 22 godine, jedna je doktorica (sada voditeljica odjela za transfuziju) radila specijalizaciju upravo na temi faktora zgrušavanja krvi i tražila je dobrovoljce koji će sudjelovati u istraživanju. Istraživanje je uključivalo genetičku analizu što je tada bilo baš jako skupo. Ona je zamolila ginekologe da pitaju mlade cure/žene žele li u tome sudjelovati i tako sam ja sasvim slučajno saznala da imam poprilično mutacija na svim istraživanim faktorima. Kažem bila je to sreća jer su mi kasnije, odmah po potvrdi trudnoće propisali terapiju Clexane. I s terapijom je sve neizvjesno, a pitam se kako bi bilo bez nje. 
    Čitajući brojne priče o trudnicama koje se moraju boriti za terapiju, proživjeti prestrašne gubitke, ja i dalje ne vjerujem da se oko toga lome koplja. Da lijek košta i ne znam koliko smatram da bi svi trebali imati pravo na njega pa makar samo prevencije radi. Sigurno bi i psihički mir kojeg bi terapija donijela ponekad bio dovoljan da sve završi dobro. 
    Što su ti rekli? Hoćeš li primati terapiju u idućoj trudnoći?

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕
    27.1. (7+1) imamo 💓
    terapija Clexane
    25.2. (11+1) mini anomaly ✔ CRL 4.42 cm
    Nifty ✔ Stiže nam cura 💟
    26.4. big anomaly ✔
    9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 834

    Prijavi adminu

    Ovo se bas zove sreca u nesreci,bolje da je tako zavrsilo nego da si imala spontane radi trombofilije.
    Kako se ti osjecas u trudnoci? :) 
    Sta se tice mene, imala sam dva spontana u roku manje od godinu dana, razlog se jos ne zna jer sam taman obavila sve nalaze i cekam rezultate.. 
    Danas sam pricala s doktoricom pa sam joj pokazala nalaz i rekla da je svejedno provjerim u Petrovoj vezano za moje nalaze,jer trombofilija moze biti dobra al kao najcesci je uzrok ona za spontante, iako je dobra da valja dat strucnoj osobi da vidi hocu li trebat svejedno clexane tokom trudnoce. 
    FAKTOR V LEIDEN (R506Q) NORMALAN TIP
    FAKTOR ll POTROMBIN (G2021QA) NORMALAN TIP
    MTHFR ( C677T) NORMALAN TIP
    PAI-1(4G-5G) HETEROZIGOT 4G/5G
    ako zelis,skicni u grupi spontani pobacaji, stranica 656 bas pricamo o toj temi :)

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 834

    Prijavi adminu

    I da, jos nisam pokazala nalaze sta imam jer cekam obradu svih nalaza pa cu onda privatnom gin :) 

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Slavujka

    Slavujka

    Broj poruka: 17

    Prijavi adminu

    Cure, gdje ste radile sve te nalaze za trombofiliju? Da li bas sve mozete napraviti u Petrovoj?

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.