Nasljedna trombofilija i trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 834

    Prijavi adminu

    Granger, vidim da si nedavno rodila ? :) 
    Lota, trudnica naša, kako se ti osjećaš ? :) 

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    PiaBuu

    Granger, vidim da si nedavno rodila ? :)
    Lota, trudnica naša, kako se ti osjećaš ? :)


    Draga PiaBuu jesam. Uspješno smo dogurale do 39 tt i onda je curka odlučila da je spremna. Pikam se još evo 12 puta i onda smo gotovi i s babinjem. Na sreću za sad nije bilo nikakvih posljedica ni za mene ni za bebu…
    Nisam više često na forumu, ali baš su mi drage ove teme o trombofiliji jer vidim da nas ima puno i da dijelimo strahove i sreću. Mislim puno na vas i držim fige da trudnoće uspiju. 🤞

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 834

    Prijavi adminu

    Granger, cestitam Vam na prinovi, drago mi je zbog vas! Kako si ti, kako je beba? jeste se snasli? :) 

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    PiaBuu

    Granger, cestitam Vam na prinovi, drago mi je zbog vas! Kako si ti, kako je beba? jeste se snasli? :)


    Hvala ti puno. 🥰
    Evo prošlo je babinje i pregled, kaže ginekologonja da je sve okej s te strane. Beba je super, ima malo problema sa trbuščićem pa isprobavamo mliječnu dijetu za mene, ali inače je divna i jako dobra djevojčica. Čini nam se da smo se dobro snašli, sve je preokrenuto za 360, ali opet nekako lijepo i posebno.
    Što ima kod vas? 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 834

    Prijavi adminu

    Granger, bas mi je drago zbog tebe! :) 
    Sljedeci tjedan idem hematologu, sakupila sam sve nalaze. Od ginekologa sam dobila zeleno svijetlo da mozemo krenuti, preporucila mi je za moju trombofiiju ( PAI 1- 4g/5g heterozigot ) aspirin, al zanima me misljenje hematologa kojega sam sama trazila uputnicu i na svoju ruku isla :) 
    Tako da,veseli me novi pokusaj al ujedno me i strah… :) 

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Miffy_

    Miffy_

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Drage cure,
    pitanje za vas koje se pikate heparinom u trudnoći.. koje pretrage radite te koliko često? 
    Ja sam za sada radila samo anti xa.. Hvala 

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    Piabuu ostavi strah po strani. Radiš sve što možeš, napravila si pretrage, krenut ćeš s terapijom i samo hrabro naprijed do svog klupka sreće.
    Meni je hematologica u prenatalnoj pripremi predložila da uzimam folnu i B12. Kasnije sam čitala da B12 ima neku vezu s krvožilnim samo se ne sjećam više što točno pa možda pitaj odmah i to. 🙂

    Miffy ja sam na mjesečnoj bazi radila veliki koagulogram i pratili su vrijednost D-dimera i to je to. Uz to sve standardne pretrage. 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

  • Avatar Miffy_

    Miffy_

    Broj poruka: 6

    Prijavi adminu

    Granger

    Piabuu ostavi strah po strani. Radiš sve što možeš, napravila si pretrage, krenut ćeš s terapijom i samo hrabro naprijed do svog klupka sreće.
    Meni je hematologica u prenatalnoj pripremi predložila da uzimam folnu i B12. Kasnije sam čitala da B12 ima neku vezu s krvožilnim samo se ne sjećam više što točno pa možda pitaj odmah i to. 🙂
    .
    Miffy ja sam na mjesečnoj bazi radila veliki koagulogram i pratili su vrijednost D-dimera i to je to. Uz to sve standardne pretrage.


    Hvala Granger! 

  • Avatar PiaBuu

    PiaBuu

    Broj poruka: 834

    Prijavi adminu

    Granger, koju si folnu i B12 pila? ja sam na novalcu, vidjela sam da ima aktivni oblik folne al ako ima nesto bolje od toga, uzela bih rade to.. Razmisljam da uvedem i Q10 i omegu,dodatno.. 
    Bila sam kod hematologa u Vinogradskoj, prije toga dr,soc,gin mi je rekla da mogu krenuti s trudnocom s time da pijem aspirin kada saznam da sam trudna. Radila sam privatno nalaze za trombofiliju i rekao mi je da moram ponoviti u vinogradskoj, sto i je sam.. za manje od mjesec dana se moram javiti njemu i dodi s nalazima, preporucio mi je i obradu imunologa, moram i za to vidjet., Ugl,da ne duljim, na moju trombofiliju i s obzirom da sam imala dva spontana preporucio mi je fragmin, al da cemo to jos vidjet, tako da sam opet na cekanju….

    27👩🏻
    33👦🏻
    Mom of 2 angel in heaven
    Spontani 31.07.2021 - 10 tj - emb 6+5👼🏻
    Spontani 08.02.2022 - 9 tj - emb 7+5👼🏻
    -Hashimoto, terapija 75/50 eurotirox
    PAI-1 heterozigot 4g/5g
    God will carry you trough the storm 🍀💪
    Pregled 30.5 imamo ♥️
    27.6.23-11+2 4.7 cm 🍀
    14.7.23-13+5 7.55 cm 🌈
    10.08.23- stiže mamina djevojčica 💜🌈👨‍👩‍👧
    [tickerfactory.com]

  • Avatar Granger

    Granger

    Broj poruka: 446

    Prijavi adminu

    PiaBuu

    Granger, koju si folnu i B12 pila? ja sam na novalcu, vidjela sam da ima aktivni oblik folne al ako ima nesto bolje od toga, uzela bih rade to.. Razmisljam da uvedem i Q10 i omegu,dodatno..
    Bila sam kod hematologa u Vinogradskoj, prije toga dr,soc,gin mi je rekla da mogu krenuti s trudnocom s time da pijem aspirin kada saznam da sam trudna. Radila sam privatno nalaze za trombofiliju i rekao mi je da moram ponoviti u vinogradskoj, sto i je sam.. za manje od mjesec dana se moram javiti njemu i dodi s nalazima, preporucio mi je i obradu imunologa, moram i za to vidjet., Ugl,da ne duljim, na moju trombofiliju i s obzirom da sam imala dva spontana preporucio mi je fragmin, al da cemo to jos vidjet, tako da sam opet na cekanju….


    A bilo bi ti super da dobiješ Fragmin. Time bi sigurno isključila ugrušak kao uzrok pobačaja. Držim dige da ti na osnovu svega što si prošla to daju. 🤞
    Ja sam u prenatalnoj pripremi i prva tri mjeseca trudnoće uzimala Flobela folnu kiselinu koja ide na recept, B12 od Solgara, magnezij od KAL-a i cink od Solgara. Magnezij i cink sam uzimala od prije pa sam s tim nastavila jer mi je bilo super za imunitet. Tek nakon trećeg mjeseca trudnoće sam krenula s Novalacom i uz njega sam nastavila s magnezijem, a onda sam naknadno uvela željezo i omegu u zadnjem tromjesečju.
    Čula sam doduše da Q10 ima neke pozitivne učinke na začeće, ali ako dobro kužim kod tebe začeće nije problem. Koji god dodatak da uzmeš štetiti neće. Baš ti želim da uspije s Fragminom jer će ti dati i dodatnu sigurnost.
    Jesi možda razmišljala da ideš u neku drugu bolnicu ako ovo ne prođe u Vinogradskoj? 

    👸36 (trombofilija)
    🤴36
    5.1.2022. ➕ (💉 Clexane) ➡️ 9/22 beba V 👶❤️

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.