Nasljedna trombofilija i trudnoća

Izvan raspona! Odustani

Sortiraj odgovore

Najstariji
  • Najnoviji
  • Najstariji
  • Važna obavijest
    Sukladno članku 94. Zakona o elektroničkim medijima, komentiranje članaka na web portalu Miss7Mama dopušteno je samo registriranim korisnicima. Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu Miss7Mama te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona.
  • Avatar leonilea

    leonilea

    Broj poruka: 1

    Prijavi adminu

    Pozdrav, evo u beznadnoj potrazi za temom u koju se uklapam, odlučila sam otvoriti svoju u nadi da neću biti jedina. Dakle, u prvoj trudnoći sam dobila duboku vensku trombozu u lijevoj nozi, bila hospitalizirana zadnja 3 mjeseca trudnoće i na inekcijama clexana. Rodila sam prirodnim putem predivnog i zdravog dječaka i sve je prošlo hvala Bogu u redu. Nakon tog mi je dijagnosticirana nasljedna trombofilija.Sada isčekujemo svoju princezu i ovog puta se pikam fragminima od početka trudnoće i nadam se da će sve ispasti ok. Međutim, imam stotinu pitanja u svojoj glavi, od toga kako ću popraviti zub koji je ispao u ovoj trudnoći, smijem li primiti anesteziju za to ili da čekam poslije poroda da se to sanira, hoću li moći dojiti, dali se heparinskim trudnicama preporučuje prirodan porod ili carski rez?? Pa evo, ako se kojim slučajem itko nađe u ovoj mojoj priči i suosjeća, drage mame, molim vas pišite! 

    [lilypie.com]

  • Avatar mirell

    mirell

    Broj poruka: 79

    Prijavi adminu

    Draga leonilea, i ja imam genetski urođenu trombofiliju. Naime kod mene je ona potvrđena tek u trećoj trudnoći. Prva trudnoća je završila hitnim carskim u Vinogradskoj u 36tj trudnoće, na svu sreću na kraju svega je ispalo sve uredu nakon oživljavanja bebe i mene, evo moj sinek sada ima 13 godina, ali u to vrijeme nitko nikada nije slao pretrage na trombofiliju. Druga trudnoća je vođena od samog početka u Petrovoj bolnici po Andol 100 i Normabelima, u 39tj carski jer je došlo do gornjeg prsnuća vodenjaka a beba je bila sasvim zrela za porod. Inače moram napomenuti da je razlika između svakog carskog 4 godine. U trećoj trudnoći na samom početku pojavile su mi se enormno povečane izbočene vene, unutarnje i vanjske i strašno pucanje kapilara te me moj dr koji mi je vodio i tu trudnoću s Andol 100 i normabelima poslao na genotipizaciju (pretrage) na trombofiliju i to u 12.tj trudnoće koja se tada radila samo u Vinogradskoj. Nalazi su uskoro bili gotovi i potvrđena mi je genetski urođena trombofilija. Momentalno sam krenula s terapijom Clexane 0,4 i naravno nakon dva carska slijedio je i treći carski. Najmlađi sinek je rođen 2011. i trenutno sam u 36.tj, trudnoća od samog početka pod Clexane terapijom i sada sam u neizvjesnosti u kojem tjednu bi sada trebao biti 4.carski. Prva dva sam imala opću anesteziju, a treći pod spinalnom što je predivan osjećaj tako da ću i ovaj put tražiti spinalnu. Također spinalnu preporučuju za heparinske trudnice i svaki idući carski dulje traje pa pri tome inzistiraju da beba bude što manje pod ikakvim analgeticima i anestezijama. Slobodno obavite zubara bez ikakvih problema, samo ukoliko nema rengena i smijete primiti injekciju za to. Nakon spinalne bebu vam donesu vrlo vrlo brzo čim vas dovezu iz šok sobe na intenzivnu, i bebicu vam polože na prsa i bebica zaista počne sikiti (kolostrum) ono što je najvažnije i na takav način potakne dolazak mlijeka. Mojii buckači su odmah i počeli dobivati na težini baš od prvog sikenja, i to su me sestre pohvalile. U tom slučaju ne treba masirati prsa jer bebica popapa koliko je njoj potrebno i količina se sama tako obnavlja. Dolazak mlijeka kod mene je bio kroz dan dva, nisam masirala tako da nije bilo nagle navale i začepljenja ili upala, samo svaki podoj je bio na drugoj dojci. Za prirodan porod sam čula da nakon rvog carskog ukoliko je prošlo više od 2,5 god može i prirodan porod jer kao ima vremena do samog izgona bebe nakon zadnjeg Clexane-a 24h prije, ali ja baš nisam sigurna u to. Ženice koje su rodile prvu bebu na carski se ne računaju kao drugorotkinje već kao prvorotkinje. Meni je rečeno da će moj idući carski biti kada se ustanovi dovoljna zrelost bebice, a i ne bi smjela biti preteška kako ne bi došlo do prsnuća maternice.
    Oprostite mi molim vas na ovako dugačkom postu, imam dosta iskustava, pa i sa štitnjačom i preeklampsijom pa imam o čemu pisati .  Draga leonilea slobodno mi se javite u inbox ako vas još što zanima. Moj treći carski bila sam puštena već 4. dan nakon carskog jer sam se jako brzo oporavila te 7.dan sam se vratila na skidanje kopčica. Što se više krećete nakon sekcije prije se oporavite i rana prije zacijeli. Nakon opće anestezije vrlo brzo vas dižu iz kreveta a nakon spinalne morate ležati na leđima 24h što meni vrlo teško pada ali sve za naše bebice

    2002.Gabriel
    2007.Luka
    2011.Jakov
    [lilypie.com]

  • Avatar RosaNerra

    RosaNerra

    Broj poruka: 194

    Prijavi adminu

    ciao.. da li je ova tema jos aktivna :) odnosno da li ste djevojke / ženske još prisutne na forumu?

    [lilypie.com]

  • Avatar Fiolina

    Fiolina

    Broj poruka: 77

    Prijavi adminu

    I mene zanima jel ima koja iskusna trombofiličarka?? :D

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Bok, i mene zanima da li ima ovdje neka cura / žena koja je u trudnoći koristila niskomolekularni heparin????

    [lilypie.com]

  • Avatar Radosna055

    Radosna055

    Broj poruka: 23

    Prijavi adminu

    Da ne otvaram novu temu, pisati cu ovdje.
    Imam urodjenu trombofiliju i od pocetka koristim Clivarin. Ovo mi je prva trudnoca. Strah od poroda nemam no ono sto me muci je sto ne znam, tj. nisam sigurna, sto se desi ako me uhvate trudovi, a uzela sam terapiju malo prije pocetka poroda?!? Svugdje pise da se zadnja injekcija uzima 24h prije. Pitala bih doktoricu no komuniciramo na jeziku koji tek ucim pa mi je nezgodno formulirati pitanja za sve sto me zanima. Rekla mi je samo da forsiraju prirodan porod. Ima li to utjecaj na tijek poroda?
    Moze li doci do komplikacija?
    Iako se nadam da nas je malo, bila bih neizmjerno zahvalna kada bi mi netko mogao pomoci.

  • Suzana0503

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Cure,
    radila sam testove trombofilije te su mi nalazi uredni osim sto ima promjena na PAI I (heterozigot).
    Po misljenju moje ginekologice kaze da je danasnji stav kod izolirane promjenu na PAI I nema indikacije za terapiju niskomolekularnim heparinom, ali u sljedecoj trudnoci preporucuje protektivno aspirin 100mg.
    Nakon prvog spontanog ne zelim riskirati te sam cula da heparin ne daju tako lako jer je skup.
    Ima li tko slicnog iskustva?
    I sama ne znam sto je bio uzrok mog spontanog na kraju dal bakterija ili mozda tromboza posto imam promjene na PAI I.
    Molim preporuke za hematologa u Zagrebu.

  • Avatar -Tea-

    -Tea-

    Broj poruka: 939

    Prijavi adminu

    Ja ti mogu napisat svoje iskustvo ako ti ista pomogne… Kod mene je PAI-1 (4G/5G) HOMOZIGOT 5G. Identican nalaz ima i moja sestra. Kod nje je prva trudnoca bila spontani/prijevremeni porod u cini mi se 22 tjednu. Drugu trudnocu si je davala inekcije heparina.
    Ja sam u prvoj trudnoci dobila Andol  PRO 100 i pila ga do 30-og tjedna, rodila na 38+5 i sve ok. Sad sam opet trudna,,samo ovaj put mi dali Andol PRO 75 jer imam 60 kg,pa kazu da je 100 prejak i moze nastetiti zelucu. Takodjer,pila sam ga do 30-og tjedna. Sad sam 31+6 i za sad sve ok.. Eto, toliko ti mogu napisati…

    [lilypie.com]

    url=https://lilypie.com [lilypie.com]]

  • Avatar mono1111

    mono1111

    Broj poruka: 3142

    Prijavi adminu

    Suzana0503

    Cure,
    radila sam testove trombofilije te su mi nalazi uredni osim sto ima promjena na PAI I (heterozigot).
    Po misljenju moje ginekologice kaze da je danasnji stav kod izolirane promjenu na PAI I nema indikacije za terapiju niskomolekularnim heparinom, ali u sljedecoj trudnoci preporucuje protektivno aspirin 100mg.
    Nakon prvog spontanog ne zelim riskirati te sam cula da heparin ne daju tako lako jer je skup.
    Ima li tko slicnog iskustva?
    I sama ne znam sto je bio uzrok mog spontanog na kraju dal bakterija ili mozda tromboza posto imam promjene na PAI I.
    Molim preporuke za hematologa u Zagrebu.


    To je slaba mutacija i najvjerovatnije ne utjece na spontani. Imala si jedan jelda? Ali kod tebe je bakterija bila u pitanju?? Ako se dobro sjecam?
    Moja prijateljica je imala samo PAI 1, dva spontana iza sebe, i u 3.T je dobila preventivno heparin u Petrovoj na Humanoj.

    [lilypie.com]

  • Suzana0503

    Broj poruka: 47

    Prijavi adminu

    Tea0801

    Ja ti mogu napisat svoje iskustvo ako ti ista pomogne… Kod mene je PAI-1 (4G/5G) HOMOZIGOT 5G. Identican nalaz ima i moja sestra. Kod nje je prva trudnoca bila spontani/prijevremeni porod u cini mi se 22 tjednu. Drugu trudnocu si je davala inekcije heparina.
    Ja sam u prvoj trudnoci dobila Andol PRO 100 i pila ga do 30-og tjedna, rodila na 38+5 i sve ok. Sad sam opet trudna,,samo ovaj put mi dali Andol PRO 75 jer imam 60 kg,pa kazu da je 100 prejak i moze nastetiti zelucu. Takodjer,pila sam ga do 30-og tjedna. Sad sam 31+6 i za sad sve ok.. Eto, toliko ti mogu napisati…


    Tea, hvala ti na odgovoru.
    Koji uzrok su naveli tvojoj sestri za prijevremeni porod? Ja sam izgubila dijete u 18 tjednu.
    Voljela bih ici na novu trudnocu, ali strah od svega me koci. Nadam se da ce biti sve dobro. Sretno tebi!

Izvan raspona! Odustani

Komentiraj, znaš da želiš!

Za komentiranje je potrebno prijaviti se. Nemaš korisnički račun? Registracija je brza i jednostavna, registriraj se i uključi se u raspravu.